Filmzene

Több
21 éve 5 hónapja #115056 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Ilmen írta: A zene élővé teszi mindazt, amit a filmben látunk: tündéket, törpöket, hobbitokat. Ha nincs módomban megnézni a filmet, berakom a CD-t és egy egészen másik világba kerülök. :sleepy:

A TTT-ben az a hegedű szóló... annyira szívszaggató :bawling: :bawling:


Ilmen: Igazad van:
Nekem is annyira tetszik a hegedű. "annyira szívszaggató":cry:
Ebből a szempontból a TTT filmzenéje sokkal jobb lett, mint a FOTR-é.
Egyébként is az szinte csak a nazgúl témából áll. :evil: fujj...!

A TTT-ben a hegedű ún. "norvég hegdű"

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #115033 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Hoztam nektek egy viszonylag új CD-t, Christopher Lee közreműködésével. :wink: Bele lehet hallgatni (lejjebb, a Hörbeispiele feliratnál). Hát, mit mondjak... :? Érdekes. Csak annak érdemes, akinek tetszett a dán CD, mert ez is a Tolkien Ensemble-től van.
Új CD

De van még az Amazonon egy csomó más Tolkien-témájú CD is, amibe bele lehet hallgatni (szintén a Hörbeispiele feliratot keressétek), pl. egy kicsit rockosabb (jó, nem egy Cross Borns... :roll: ):
Másik CD

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #115006 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Rándzsa: én is így vagyok vele!!!
Kicsit off: reggel a FORT zenéjére szoktam kelni, és 1x előbbre állítottam be a hifit, úgyhogy még kb. 1/2 órát tudtam pihenni, úgyhogy félig visszaaludtam, és miközben ment a zene, "ráálmodtam" a filmet. Oltári poén volt! :D

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114777 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Helló emberek!

Egy kis felfedezésemet szeretném veletek megosztani: az In dreams kísértetiesen hasonlít az Entasszony és ent dalárnak utolsó /téli/ részére. Eddig nem tudtam, honnan jött ez a szöveg, de most... Bár lehet, h titeket ez már meg sem lep... :wink:
Régi, de újra felmerülő kérdésem: nem tudja vki a Forbidden poolban, Amon henben, stb. hallható Gyűrű-téma szövegét? /amit gyerekek énekelnek/ Semmivel sem tudtam összevetni... :(

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114727 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Én akkor tudok a legjobban elmerülni a tolkieni világban, ha olvasom. Úgy gondolom Tolkien Prof.-nak tettszett volna a zene, de afilm nem. Bár ki tudja... A Professzornak kiismerhetetlenek a gondolatai... :wink:

Ilmen: Én is így szoktam.
Nekem is az a kedvenc motívumom. (A Helm-szurdokos hegedű résznél, a Beren és Lúthienből Felagund és Szauron dalharcának első két sora tökéletesen illik a dallamhoz...)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114692 Írta: Ilmen
Ilmen válaszolt a következő témában: Filmzene
A zene élővé teszi mindazt, amit a filmben látunk: tündéket, törpöket, hobbitokat. Ha nincs módomban megnézni a filmet, berakom a CD-t és egy egészen másik világba kerülök. :sleepy:

A TTT-ben az a hegedű szóló... annyira szívszaggató :bawling: :bawling:

Ú i vethed nâ i onnad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114587 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Filmzene

Rándzsa írta: Nem tudom miért, de ahányszor meghallgatom a zenéjét mindig
eltudom képzelni Tolkien világát élethűen...... :twisted: 8O :D :) :? 8)


Én is! Szerintem nagyon tetszett volna Tolkien-nek a film zenéje (meg a film is, talán).
Bár csinálnának egy helyet valahol, ahol az emberek beöltözhetnének tündéknek és úgy élhetnének, mint ők. Tök jó lenne. Megtanulnának ott tündéül írni és beszélni, no meg tisztelni a környezetet.... :wink: :wink:
[size=9:1qg0by6g](Szép álom)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114407 Írta: Rándzsa
Rándzsa válaszolt a következő témában: Filmzene
Nem tudom miért, de ahányszor meghallgatom a zenéjét mindig
eltudom képzelni Tolkien világát élethűen...... :twisted: 8O :D :) :? 8)

Ash nazg durbatulúk
Ash nazg gimbatul,
Ash nazg tharbatulúk,
agh burzum-ishi krimpatul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114183 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta:

shaira írta:

Augustíne írta: A filmben sehol! Ez a trailer zenéje! :wink:


Ha-ha. Azt tudom. És a Farewell to Lorien bővítettben lesz?

Akkor miért kérdezed? :wink: A Farewell to Lorien tudomásom szerint a FotR bővítettből van (bár még mindig nem hallottam :cry: ).


Ja, tényleg! Bocs! :roll:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114182 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: Egyébként:
Sil: Az Elbereth c. szám a honlapodon az mi???? :?:

A FotR bővítettből az a rész, amikor Samuék a megyében tündéket látnak. A filmből van kiszedve, úgyhogy a szöveg is alatta van. (De a zene nagyon szép. :wink: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114103 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta:

shaira írta:

Augustíne írta: A filmben sehol! Ez a trailer zenéje! :wink:


Ha-ha. Azt tudom. És a Farewell to Lorien bővítettben lesz?

Akkor miért kérdezed? :wink: A Farewell to Lorien tudomásom szerint a FotR bővítettből van (bár még mindig nem hallottam :cry: ).


Sil: Az OK hogy a FOTR bővítettben van, de a Farewell to Lórien nekem megvan ugyan, de hibás :? :(

Megvan valakinek?????

Az Entmoot szövegnek a zenéje, ha jól gondolom, pedig a ROTK CD-n lesz rajta.
De nem tuti!

Egyébként:
Sil: Az Elbereth c. szám a honlapodon az mi???? :?:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114068 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

shaira írta:

Augustíne írta: A filmben sehol! Ez a trailer zenéje! :wink:


Ha-ha. Azt tudom. És a Farewell to Lorien bővítettben lesz?

Akkor miért kérdezed? :wink: A Farewell to Lorien tudomásom szerint a FotR bővítettből van (bár még mindig nem hallottam :cry: ).

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114044 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Az hol van? :roll: :?

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #114009 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Filmzene

Augustíne írta: A filmben sehol! Ez a trailer zenéje! :wink:


Ha-ha. Azt tudom. És a Farewell to Lorien bővítettben lesz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113986 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
A filmben sehol! Ez a trailer zenéje! :wink:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113953 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Filmzene
Nem tudja valaki, hogy a filmben hol hallható az overture? Mert én nem hallottam sehol, pedig nagyon vártam. Annyira tetszik a második rész zenéje! Az egész, ahogy van. :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113649 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Filmzene

adastra írta: Sil: köszönöm a filmzenét a honlapodról, nagyon szép!!!! :D
Sean A. filmjét még nem sikerült megnéznem :(

Adastra


Most már meg tudtam nézni: haláli!!! Nagyon aranyos, főleg, ugye a werkfilm után, ahol láthattuk hogy készült. És aranyos a végén a stáblista: mind a négy hobbic föl van sorolva valamilyen formában.

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113327 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil: köszönöm a filmzenét a honlapodról, nagyon szép!!!! :D
Sean A. filmjét még nem sikerült megnéznem :(

Adastra

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113308 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
Szméagol: Könnyebbet és kettőt. :wink:

A Cross Borns honlapját érdemes lesz figyelni mostanában, Feca ígérte, hogy fel fog kerülni 3 részlet az új albumról (Álomföld). :wink: És a Szövetség tagjai is megkapják végre a tagsági kártyájukat.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113296 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Sil: Nem tudnád megmondani nekem, hogy hol hallgathatom (vagy nézhetem is?) meg egészében azt az interjút, amiben Trufa meg Pippin énekel?
Köszi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113093 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Filmzene
Sil: Sajnos még most sem működik, nem jó a kódek, vagy valami ilyesmi.
Azért igazán jó lesz a honlapod! Már előre látom! :D
További sok sikert hozzá! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113092 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene
adastra: Kijavítottam a hozzászólásodat. Ha azt akarod, hogy működjön az idézés a hozzászólásaidban, akkor kapcsold ki a BBCode letiltását. (Amikor írod a hozzászólást, ott van alul a beállítások közt.) Ha elolvastad, törlöm ezt a hozzászólást.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113090 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

shaira írta: Kit kell imádnom azért, hogy meghallgathattam a Requiem for a Dream-et? Itt mentem rá egy belinkelt oldalra, és sikerült letöltenem. Sajna a másodikat nem tudtam, de ez se rossz. :wink:

Igazad van, az a link hibás volt. :oops: Javítottam, most próbáld meg.
A második a bővített DVD-ről annak a résznek a hangja, amikor Samuék a Megyében tündéket látnak. A harmadik pedig az a dal, amit Pippinék énekelnek a Zöld Sárkányban (nem az eredeti filmbeli változat, hanem egy interjúrészlet).
free.x3.hu/sil/letoltes.htm

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #113023 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Filmzene
Kit kell imádnom azért, hogy meghallgathattam a Requiem for a Dream-et? Itt mentem rá egy belinkelt oldalra, és sikerült letöltenem. Sajna a másodikat nem tudtam, de ez se rossz. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja - 21 éve 5 hónapja #113014 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

adastra írta: Melyik film ez??? Sean Astiné???? Nem ismerem a honlapod, azért kérdem. Ird meg a címét, plííz! És ha az ővé, akkkor még egy picit várj, amíg megnézem!
Köszike
:D

Igen, Sean Astin rövidfilmje, amit a Gy.U. forgatása közben készített a stáb segítségével.

A honlapomnak még csak a váza van meg:
free.x3.hu/sil

Ami működik, az a letöltés (pl. a TTT előzetes zenéje, a Requiem for a Dream van fent), és Sean filmjét is felraktam azoknak a kedvéért, akik nem tudták letölteni a Sundance fesztivál honlapjáról. (Ott ugyanis egy Kontiki nevű programot is le kell előbb tölteni.
Az eredeti hely. )
Az AVI változatom majdnem olyan jó minőségű lett, mint az eredeti fájl volt, a WMV viszont elég kicsi sajnos.
free.x3.hu/sil/letoltesek2.htm

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112830 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene

Szméagol írta: Az első rész trailer zenéjét hogy hívják? :oops: Az milyen zene?

Gandalf az Előzetesek, bemutatók topicban írta: Ez a zene a Gothic Dreams.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112822 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Filmzene
"Az első rész trailer zenéjét hogy hívják? :oops: Az milyen zene?"

Szóval mégegyszer kérem én is pontosítani: kicsodák játszák és mi a szám címe ami szól...ja és hol lehetne letölteni?
Bocs, de nem tudtam rendesen kibogozni a hozzászólásokból....
Köszi mégegyszer! :)

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112820 Írta: adastra
adastra válaszolt a következő témában: Filmzene
Kedves Sil!

Sil írta: (Persze ehhez először kell egy kis helyet is csinálnom, de legfeljebb leveszem róla Sean rövidfilmjét. :wink: )


Melyik film ez??? Sean Astiné???? Nem ismerem a honlapod, azért kérdem. Ird meg a címét, plííz! És ha az ővé, akkkor még egy picit várj, amíg megnézem!
Köszike
:D

"Home is behind
the world ahead..."
www.tar.hu/captainofgondor

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112750 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: Hali!
Megvan valakinek a Farewell to Lórien szám
)AZ ENYÉM HIBÁÁÁÁS 8O :cry: (
GRRR :evil:
Léccciiiiii!
Valakinek ugye megvan? :?:

Ha valakinek megvan mp3-ban, az szóljon! Felraknám a honlapomra, és akkor mindenki leszedhetné. :wink: (Persze ehhez először kell egy kis helyet is csinálnom, de legfeljebb leveszem róla Sean rövidfilmjét. :wink: )

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #112529 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene
Hali!
Megvan valakinek a Farewell to Lórien szám
)AZ ENYÉM HIBÁÁÁÁS 8O :cry: (
GRRR :evil:
Léccciiiiii!
Valakinek ugye megvan? :?:

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.840 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére