Filmzene

Több
21 éve 6 hónapja #104740 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Min: sztem azt kéne csinálni, h szólunk mindenkinek, és aki kér, azt összeírjuk. Mindenki bead 1 +adott összeget vk.-nek, aki megrendeli, aztán elmegyünk 1 fénymásolóba, és annyi példányt csináltatunk, amennyi kell!

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104739 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmzene
Na, ezt kiollóztam: ;)
Evenstar dalszöveg (sinda): :itscool:
I.

Solo:
Ú i vethed nâ i onnad.
Si boe ú-dhanna.
Ae ú-esteli, esteliach nad.

Chorus:
Ú i vethed nâ i onnad.
Nâ boe ú i.

II.

Solo:
Estelio han, estelio han, estelio,
estelio han, estelio veleth.

Chorus:
Teliach nad, estelio han.


Fordítás (angolosok előnyben):

I.
'Not the end [it] is the beginning.
Now it-is-necessary [that] don't-fall
If you don't-trust some-thing.'

'Not the end [it] is the beginning.'
'[It] is necessary don't that.'

II.
'Trust this, trust this, trust
Trust this, trust love.'

You play something, trust this.'

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104738 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Filmzene
Elismerésem :itscool: :hello:

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104736 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmzene

Augustíne írta: Howard Shore +kapta a Grammyt a TTT-filmzenéért!!!!!:

grammy.aol.com/awards/winners2003.html
(Category 78 )


Drakula Shore-nak! :D :itscool: :hello:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104731 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmzene
Nem kéne összedobni rá a suskát? Sztem az lenne a legjobb megoldás. Én pl. vállalni tudom a szkennelést, aztén feldobhatnám az egyik emilcímemre, és mki letölthetné, aki akarja. :) :roll: :D

De ez csak egy ötlet... :roll:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104729 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene

Minerva írta:

Sil írta: Itt megrendelheto´´k a filmzene kottái online változatban is, vagy könyvformátumban, a TTT-bo´´l is.


Sil: mennyiért? Mert ha nagyon sok, akkor talán együtt kéne megrendelnünk, aztán lefénymásolni vagy ilyesmi... :roll:


A kották darabja 5 - 5 és fél dollár körül van. Regisztrálni kell az oldalon, gondolom kell bankkártya is, és már mehet is a vásárlás :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104704 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Nim: :itscool: Jó lett!

Ery: mi? Sztem nem... :wink:

Min: igazad van!

Howard Shore +kapta a Grammyt a TTT-filmzenéért!!!!!:

grammy.aol.com/awards/winners2003.html

(Category 78 )

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104702 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Filmzene

Sil írta: Itt megrendelheto´´k a filmzene kottái online változatban is, vagy könyvformátumban, a TTT-bo´´l is.


Sil: mennyiért? Mert ha nagyon sok, akkor talán együtt kéne megrendelnünk, aztán lefénymásolni vagy ilyesmi... :roll:

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104696 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Filmzene
Az Isengard Unleashed végén mintha hiányozna valami, nem?

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104690 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Jól van. Akkor most már nem akarok több olyan marhaságot / :wink: /
hallani, mint amiket eddig. Már a hajam téptem néha... :D

Szóval most jöhet a találgatás, h melyik mirol szól. Például Breath-nek miért Ary a címe... Addig itt van néhány fordítás, hátha segít. /én írtam, khömm-khömm.../

Evenstar

Ez nem a vég, ez a kezdet.
Most nem szabad elesned.
Ha nem bízol semmiben…
Nem a vég, a kezdet…
Nem szabad megtenned…
Bízz ebben, bízz ebben,
Bízz ebben, bízz a szerelemben.
Ebben élsz, bízz ebben.



Breath of life

Nem vagy az elmúláshoz és csendhez kötve,
Mert e világ köreibol el vagy engedve.
Minden elmúlik majd,
Minden élet homályba fullad…

Sírva bár, de tovább kell menned,
/ És akkor már nem kell remény nélkül lenned. /

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104656 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Nim: kösziii! Prímán ki is lehet venni a Breth of Life szövegét! És ott vannak angolul is! egyszerüen pompás, letöltöttem az egész oldalat. :up:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104335 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Nim: *fejcsapkodás, fejcsapkodás* Nagyon-nagyon köszi!!! Örök hálám. Végre megvan a szöveg! :wink:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104285 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Na, jöttem felhomályosítani!

Nem olvastam el minden képtelen felvetéseteket, nem idegesítem magam... :wink:

www.elvish.org/gwaith/movie.htm

Soundtrack kezdetű: Szövegek.... News: Újak, mint Even és Breath.
Itt még azt is +adja, h a versek /pl. The call/ melyik sora szerepel a zenében.
A FOTR részt is ajánlom a figyelmetekbe!
/Letölthető Elbereth és Leithian./

Sok sikert és jó fejcsapkodást!!! :twisted: :wink: :lol:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104221 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Én csak a The Abbyst ismertem fel. A többit abszolút nem, pedig 5x +hallgattam, és közben néztem a szöveget! ( :arrow: Lehet, h én vagyok a h*lye?) :roll:

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104199 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Elryn: A TTT-zene számaiban szereplő dalok. Nem azonos a címük a számok címével, pl. a The Abbyss a Foundations of Stone-hoz tartozik.
Akkor most melyik a Breath of Life szövege?

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104186 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Filmzene

Kar'sa írta: www.lordoftherings-soundtrack.co ... p?l=fallen minden szöveg rajta van.


Ezek melyik dalok?Én vhogy nem ismertem + őket... :oops:

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104160 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
OKé! Bocsánat, hogy megszólaltam! :oops: Amúgy én is eléggé furcsálltam, mert nem értettem normálisan a szöveget... :? De ha nem az, akkor melyik az Evenstar szövege, és melyik az Isengard Unleashed-é?

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104150 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Filmzene
Kar'sa: igazad van, csak ne kiabálj ;) A neten sok helyen a Missing-et jelölik meg az Evenstar szövegeként, tehát nem csak mi tévedtünk :roll:
Megnéztem a linket, amit Sil ajánlott (rendelhető kották), ott elméletileg meg lehetne nézni a dalszövegeket is.
Az Evenstar szövege így kezdődik: "U ivethed na i onnad Si boe udhanna." - ez valószínűleg sinda

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104149 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene
Augnak írom:
Aug TELJES KÉPTELENSÉG, HOGY A MISSING Azt EVENSTARBAN VAN!!
AZ ÓANGOL NYELVŰ, AMI PEDIG ROHANBAN KELL, HOGY LEGYEN!!!

most ennyi!!!

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104137 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Nim: A Missing van az Evenstarnál, és a másik az Isengard Unleashednél (szóval a Helm Szurdoknál), nem?
Mondjuk az a baj, h a szöveget még 1x sem tudtam megérteni... :?

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 6 hónapja #104118 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Filmzene
Igenigenigen!!!
Megvan Evenstar szövege!
/mondam, h a Missing a Helm's Deepnél van!!!/

Estelio han, estelio han... ez a második rész szövege. Az elsoét nem tudom kívülrol. Majd megírom a címet is, most nem tudom. Ott van Breath of life szövege is, Aragorn a címe, de sztem Arwenrol szól.
/Nem vagy e világ köreihez kötve, szenvedve tovább kell menned, stb.../

:D :hello: :mrgreen: :up:

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja - 21 éve 6 hónapja #103858 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene

Szméagol írta: Nem vagyok egyedül... Az Isengard Unleashed maga az ősi erő, mikor Ben Del Maestro énekel. Brr.
Mostanában fedeztem fel a The White Rider-ban egy olyan motívumot, ami nincs benne a filmben (vagy benne van? én csak 4x láttam ), mikor Keselyüstök megérkezik. Annyira... Ló (meg jó)... az a zene.
És a Treebeard!!! Annyira sugárzik belőle a forrongó és mélyről jövő düh, hogy még magam is megijedek tőle. (Semmi áron nem mentem volna be Fangornba, persze ha a barátaimról van szó megteszem.)
A Gollum's songs - nak az eleje pedig...

Nekem is hasonlóak az érzéseim... The Leave Taking-ből pedig árad a tündék szomorúsága, igazán el van találva. Cska kár, hogy lemaradt az eleje, ami a filmben hallható. A Breath of Life is gyönyörű, főleg Sheila Chandra hangja miatt. Annak megvan valahol a szövege?

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103665 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Filmzene

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103458 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
Sziasztok!

Nem vagyok egyedül... Az Isengard Unleashed maga az ősi erő, mikor Ben Del Maestro énekel. Brr.
Mostanában fedeztem fel a The White Rider-ban egy olyan motívumot, ami nincs benne a filmben (vagy benne van? én csak 4x láttam :bawling: ), mikor Keselyüstök megérkezik. Annyira... Ló (meg jó)... az a zene.
És a Treebeard!!! Annyira sugárzik belőle a forrongó és mélyről jövő düh, hogy még magam is megijedek tőle. (Semmi áron nem mentem volna be Fangornba, persze ha a barátaimról van szó megteszem.)
A Gollum's songs - nak az eleje pedig...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103356 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Megnéztem, és az sztem biztos ő, és vm.lyen üzletet (v helyet) reklámoznak vele, mert rajta van 1 kisebb térkép, és azon 1 leírás van, h hogy lehet eljutni abba a (gondolom) boltba... (Már +int olyan jól fogalmaztam!!! :? :roll: )

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103348 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Filmzene
The Passage of the Marshes-tól nekem is a hideg futkérozik a hátamon, hihetetlen atmoszférája van!
Szméagol: Nálam Isengard Unleashed a 3. de lehet, hogy idövel átveszi majd a 2. helyet a Samwise mellett, mert ez is elképesztö!
Evenstar szövege nem a The Missing? Én eddig azt hittem... Az 1. sort még úgy-ahogy ki is tudtam venni.
Aug: dejóneked! Remélem, az tényleg Sheila volt :)

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103270 Írta: Kar_sa
Kar_sa válaszolt a következő témában: Filmzene
Nah!
Szóval most jó sok mindent írtatok a fórumba és a zenékről ennyit:
Az Ulmo által leírt oldalon: www.lordoftherings-soundtrack.co ... p?l=fallen minden szöveg rajta van.

1. Foundations of Stone - a vége nagyon jó (a filmben az a rész, amikor a "kis" lángcsóva esik a víz felé)
2. The Taming of Sméagol - az afrikai "nádizék" nagyon jók
3. Riders of Rohan - rohantéma=kirááály!!! :D
4. The Passage of the Marshes - baró félelmetes, ugyanakkor szomorú...

"majd folytatom"...

~~~~~~~~~~~~÷~~÷~÷~~~~~~~~
Yae turu querna luinda

Kārātārānen a áirâë...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103242 Írta: Sesy
Sesy válaszolt a következő témában: Filmzene
Abszolút kedvencem: Gollum's song. Már ahogy kezdődik, libabőrös leszek tőle, és a nő hangja annyira szívszorító, annyira Gollam!
Második nagy kedvenc: Samwise the Brave. A visszatérő FotR végi dallamok, és a bele vegyülő új témák... jaaaaj... gyönyörű... tele van reménnyel ez a szám.
Isengard Unleashed-t is imádom, mindig a viharos ég előtt meinduló entek csapata jut róla eszembe...
A Hornburg és a Forth Eorlingas elmondhatatlanul szépek...
Az Evenstar is gyönyörű, na meg a Helm's Deep is! :wink:
Vagyis az egész CD...

~ hallom a hangodat, érzem az illatod, alattam hintaló, ölemben csillagok ~

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103238 Írta: Augustíne
Augustíne válaszolt a következő témában: Filmzene
Igen, és a végén jön + Gandalf. (Az a kedvencem!) :D A Gornis az a 3. azt hiszem...

ORLANDO 4ever!!!! :mrgreen:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #103205 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Filmzene
A Forth Eorlingas alatt törnek ki kürtvárból

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.941 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére