Film <-> Könyv különbségek

Több
19 éve 3 hónapja #259480 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Amikor a sátor előtt köszönti egyenként Bilbó a vendégeket, akkor a Fatty Bolger valamiért Csülök Odó lett Bögyös Pufi helyett. Na, ő Pufi. Csülök Odó egy másik hobbit, az, aki visszaszól a beszéd közben, hogy "Csü-lö-kök!" A két hobbit nem is hasonlít egymásra, habár mindkettő kövér... :roll: A fordítás itt is bekavart.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259477 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: Hát Pufit azért nem úsztuk meg, benne van a filmben, csak Bilbó búcsúünnepségén! A magyar szinkron valamiért összekeveri Csülök Odóval... :roll:

Ez nekem új... :oops:

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259473 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát Pufit azért nem úsztuk meg, benne van a filmben, csak Bilbó búcsúünnepségén! A magyar szinkron valamiért összekeveri Csülök Odóval... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259472 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ízisz írta: Én csak örülök ennek, h hamar indulnak a hobbitok. És nincs időzés Bakföldén, meg Pufi.... meg hasonlók.


Úristen, mert milyen egy unalmas ám az a regény... :roll:

:biggrin2:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259469 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

Ízisz írta: Erre én sem gondoltam, h 33 volt, viszont nekem fura volt a könyv elején való vontatottság. Gandalf elment, aztán jött, megint ment, jött, teltek az évek, stb. A filmben, A Gyűrű Szövetségében rögtön megy minden. Nem olyan hosszadalmas, mint a könyvben.


Az igaz, de ha PJ úgy csinálta volna a filmet, mint a könyvben, akkor beülünk a moziba, és az első óra után még a megyében vagyunk...
Ki bírta volna azt mind végigülni? Végtére is kompromisszumot kellett kötni a rendezőnek, hogy meg is nézzék a filmjét...


Így is majdnem egy teljes órát voltunk a Megéyben :D
(kb. a 45. percnél van, mikor összefutnak a Trufáékkal)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259459 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én csak örülök ennek, h hamar indulnak a hobbitok. És nincs időzés Bakföldén, meg Pufi.... meg hasonlók.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259456 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ízisz írta: Erre én sem gondoltam, h 33 volt, viszont nekem fura volt a könyv elején való vontatottság. Gandalf elment, aztán jött, megint ment, jött, teltek az évek, stb. A filmben, A Gyűrű Szövetségében rögtön megy minden. Nem olyan hosszadalmas, mint a könyvben.


Az igaz, de ha PJ úgy csinálta volna a filmet, mint a könyvben, akkor beülünk a moziba, és az első óra után még a megyében vagyunk...
Ki bírta volna azt mind végigülni? Végtére is kompromisszumot kellett kötni a rendezőnek, hogy meg is nézzék a filmjét...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259451 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Erre én sem gondoltam, h 33 volt, viszont nekem fura volt a könyv elején való vontatottság. Gandalf elment, aztán jött, megint ment, jött, teltek az évek, stb. A filmben, A Gyűrű Szövetségében rögtön megy minden. Nem olyan hosszadalmas, mint a könyvben.

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259442 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: Végül is 33 éves volt (hobbit mértékkel épphogy nagykorú), mikor hozzákerült a Gyűrű, tehát onnantól fogva nem öregedett. Csak lélekben volt 50, mikor elindult. :wink:

Ez mondjuk igaz... :roll:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259440 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Végül is 33 éves volt (hobbit mértékkel épphogy nagykorú), mikor hozzákerült a Gyűrű, tehát onnantól fogva nem öregedett. Csak lélekben volt 50, mikor elindult. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259439 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aragond írta: Én minden szereplőt nagyjából úgy képzeltem el, mint ahogy PJ megjelenítette őket. Számomra Aragorn nagyon tuti lett. De Frodó is. Meg úgy mindenki. Nekem inkább néhány film-könyv beli eltérés nem tetszik, pl. Szarumán halála.

Nekem sajnos ilyen élményekben nem volt részem, mivel a filmet előbb láttam. Ezért éppen a könyvben véltem kicsit furcsának, hogy Frodó 50 éves. Valamiért mégis jobban örülök, hogy Frodó fiatal lett (asszem ez csak a megszokás). :?

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259429 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én minden szereplőt nagyjából úgy képzeltem el, mint ahogy PJ megjelenítette őket. Számomra Aragorn nagyon tuti lett. De Frodó is. Meg úgy mindenki. Nekem inkább néhány film-könyv beli eltérés nem tetszik, pl. Szarumán halála.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #259270 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Tudjátok mi a legnagyobb különbség?Hát az, hogy egészen más feldolgozás :)
Ebből kifolyólag rengeteg a különbség, ráadásul egyesek személy szerint másként képzelnek el szereplőket (lásd Legolast barna vagy szőke hajjal :) ) Tehát elvileg ennek a topicnak sosem kellene 'kihalnia'
Ez már ON! :)

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258760 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is jövök! Minket bezzeg két ilyen után kihajítottak. Alszik az oroszlán? Ez már tuti off!!

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258713 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mér lenne baj? De nem ezen a néven voltál eddig, ugye? Off vége
Mindjárt megkapjuk a megfelelőt egy moderátortól. :oops:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258709 Írta: Ízisz
Ízisz válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Bocsi Beleg, h követlek :D csak ha látok új hozzászólást, meg kell néznem :)

Tipikus Éomer topic szindróma... hajjaj, orvos kell, meg topicvédők, mert kihalás fenyeget.. :cry:

"Az élet álom, melyből felébredés a halál.... "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 3 hónapja #258707 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az írásmentes egy hónapra tekintettel gondoltam írok valamit.
(Bocs az OFF-ért, már ha zavar itt valakit egyáltalán, de szörnyű nézni, ezt az ürességet.) :cry:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253746 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lagoril/Niéla írta:
Grr! Talán M egyéből!


:D Senki más nem tudott magyar írásbeli éretségin hejesírásból 55 hibapontott öszesszedni, csak én! :oops: :D

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253713 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

cortez71 írta:

Aragond írta: Ja-ja! 121 év alatt azért volt mit csinálniuk. Samu hamarabb ment el, mint ők?

Hát, igen valószínű, mert Samu elég öreg lett volna, ha utánuk megy el :lol: ha jól emlékszem, Samu M.i. 1482-ben, Rozi halála után hagyta el Középföldét, Legolasék meg 1541-ben (nem vok bizti benne) :D


Igen! Jól tudod!
Samu MI 1482-ben ment el, 1448-ban Trufa és Pippin letették a hivatalukat, és elmentek a megyéből, 1541-ben meghalt Elessar király, és ebben az évben ment el Legolas és Gimli is!


Grr! Talán M egyéből!

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253675 Írta: Beleg
Beleg válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

cortez71 írta:

Aragond írta: Ja-ja! 121 év alatt azért volt mit csinálniuk. Samu hamarabb ment el, mint ők?

Hát, igen valószínű, mert Samu elég öreg lett volna, ha utánuk megy el :lol: ha jól emlékszem, Samu M.i. 1482-ben, Rozi halála után hagyta el Középföldét, Legolasék meg 1541-ben (nem vok bizti benne) :D


Igen! Jól tudod!
Samu MI 1482-ben ment el, 1448-ban Trufa és Pippin letették a hivatalukat, és elmentek a megyéből, 1541-ben meghalt Elessar király, és ebben az évben ment el Legolas és Gimli is!

És ezzel Középföldén véget ért a Gyűrű Szövetsége... :cry:

"...nincs semmi sem, csak semmi van, s e semmi én vagyok." - Babits

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253623 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

cortez71 írta:

Aragond írta: Ja-ja! 121 év alatt azért volt mit csinálniuk. Samu hamarabb ment el, mint ők?

Hát, igen valószínű, mert Samu elég öreg lett volna, ha utánuk megy el :lol: ha jól emlékszem, Samu M.i. 1482-ben, Rozi halála után hagyta el Középföldét, Legolasék meg 1541-ben (nem vok bizti benne) :D


Igen! Jól tudod!
Samu MI 1482-ben ment el, 1448-ban Trufa és Pippin letették a hivatalukat, és elmentek a megyéből, 1541-ben meghalt Elessar király, és ebben az évben ment el Legolas és Gimli is!

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253604 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aragond írta: Ja-ja! 121 év alatt azért volt mit csinálniuk. Samu hamarabb ment el, mint ők?

Hát, igen valószínű, mert Samu elég öreg lett volna, ha utánuk megy el :lol: ha jól emlékszem, Samu M.i. 1482-ben, Rozi halála után hagyta el Középföldét, Legolasék meg 1541-ben (nem vok bizti benne) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253601 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ja-ja! 121 év alatt azért volt mit csinálniuk. Samu hamarabb ment el, mint ők?

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253534 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Pontosan 121 év telt el.
Vagyis bőven volt idejük körbejárni Középföldét.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253446 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Raia Aiwart írta:

Fyra Ithilwen írta:

.Elessar király. írta: Meg hogy Legolas még visszatér Lórienbe és vele ment Gimli is.


Legolas Fangornba akart visszamenni Gimlivel, nem? Gimli meg a Csillogó Barlangokba akarta vinni Legolast...


Végülis éppen többször is elvihették egymást, ahová gondolták, mert a csaták és a- között, mikor Valinorba indultak, eltelt vagy két év.
Szóljatok, ha tévedek.


Vagy 120 év, + némi látencia ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253438 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A Gyűrűháború után volt idejük járkálni Középföldén, mivel csak Aragorn halála után indultak Valinorba.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253131 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Fyra Ithilwen írta:

.Elessar király. írta: Meg hogy Legolas még visszatér Lórienbe és vele ment Gimli is.


Legolas Fangornba akart visszamenni Gimlivel, nem? Gimli meg a Csillogó Barlangokba akarta vinni Legolast...


Végülis éppen többször is elvihették egymást, ahová gondolták, mert a csaták és a- között, mikor Valinorba indultak, eltelt vagy két év.
Szóljatok, ha tévedek.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #250719 Írta: Fyra Ithilwen
Fyra Ithilwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

.Elessar király. írta: Meg hogy Legolas még visszatér Lórienbe és vele ment Gimli is.


Legolas Fangornba akart visszamenni Gimlivel, nem? Gimli meg a Csillogó Barlangokba akarta vinni Legolast...

Tiro!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248414 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

.Elessar király. írta: Meg hogy Legolas még visszatér Lórienbe és vele ment Gimli is.


Ide még számlálatlanúl sorolhatnánkl ki matadt részleteket, de teljesen felesleges, főleg a függelékből vett dolgokat.
Azokat még a prof sem tudta beilleszteni a könyvbe. Szvsz ezel itt most zárjuk le... 8)

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #248407 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Meg hogy Legolas még visszatér Lórienbe és vele ment Gimli is.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.816 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére