Film <-> Könyv különbségek

Több
19 éve 8 hónapja #235949 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Alyr Arkhon írta:

Idhren írta:

olorin.papa írta: :( Nekem Samu elküldésétől állt fel a szőr a hátamon brrr :evil:
ezért ha tehetem átugrom azt a részt :roll: :roll:


Na, az is elég gáz volt :evil:
De azért elsőre az is fura volt, h Trufa és Pip zöldségekkel a kezükben esnek Frodóék nyakába.....


elsőre nekem nagyon sok minden fura volt de a legtöbbhöz hozzászoktam


egyetértek.
én is eléggé meglepődtem, amikor először láttam a 3.részt. az az elküldős jelenet, az kissé durván hatott, de miuátán ülepedett az egész, elgondolkodtam ezen, és sztem nem is volt olyan gáz...úgy értem, h mi, akik olvastuk a könyvet, nyilván tudjuk, h a gyűrűnek milyne hatásai vtak frodóra. de egy "mezei" néző nem veszi észre azt aza pró utalásokból, amiket mi. és sztem ez azért tökéletesen kifejezte, h frodóra erőteljesen hatott a gyűrű. és nem látta az igazságot.
amúgy kissé jobban elkezdtem izgulni enneél a résznéla moziba, mintha mongyuk teljesen a könyv szerint lett vna. de egészen megrázott....viszont miután vége lett a filmnek, a következő előadásra is bementem (nem vok annyira fanatikus, csak furcsán letek megvéve a jegyek:)), és másodszorra már kezdtem megbarátkozni vele....
hozzá lehet szokni a furcsa megoldásokhoz is, mert ezek télleg nem elcseszések, hanem megoldások.

amúgy sztem az a gördeszkás dolog a TTTben nem volt gáz, az olifántos az már inkább, de hát kellett folytatás....show...úgymond.

sztem az a legfontosabb, h a könyvnek a hangulatáttükrözze a film, és ez a FOTRben maximálisan sikerült. a másik két résznél nem éreztem azt az érzést, h igen, ott vok, vagy nemis tudom megfogalmazni mit, persze azok is teccettek. viszont a FOTR az télleg egy kis műremek.

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235656 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én tudom,h Lórienben nem látszik h tél van, de h előtte sem?!Amikor kijutnak Móriából,zöld a fű,meg minden...
A Brí utánt meg úgy értettem: Brí és a Széltető között.

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #235582 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
:oops: Köszi... Tekinthetnénk úgy, hogy ilyet én nem is írtam? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235475 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta:

Panda írta: Az elején: hmmm... talán mivel ott hegyesebb a vidék, ott (Trollvadon?????? :oops: ) hó formájában esett az a csapadék, ami Bríben eső volt... Vagy mittomén. :lol:



A Trollvadon attól még messze van :)
Az még csak a Cset-erdő környéke és a Szeles dombok


Hát igen. Cseppet arrébb található,mondjuk néhány tíz mérfölddel :) ?
Ugyanis a Trollvadon már egész közel van Völgyzugolyhoz (legalábbis a térkép szerint).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235461 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Panda írta: Az elején: hmmm... talán mivel ott hegyesebb a vidék, ott (Trollvadon?????? :oops: ) hó formájában esett az a csapadék, ami Bríben eső volt... Vagy mittomén. :lol:



A Trollvadon attól még messze van :)
Az még csak a Cset-erdő környéke és a Szeles dombok

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235440 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lothlórienben tél volt, de ott nem olyan a tél, mint az emberlakta földeken. A könyvben is benne van, hogy ott nem hullanak le a fákról az aranyszínű levelek tavaszig, sosem kopárak a fák. (Na ebben már nem vagyok olyan biztos:) Lórienben más az idő, talán lassabbna is telik, a csillagos égbolt is más. De a bővítettben láthattad, hogy mielőtt a GySz elindul, amikor a parton beszélgetnek, látszik a lehelletük- csak hogy a mi halandó szemünk is érzékelje, hogy mégiscsak tél van.
[size=9:2gbxwxbx](Középfölde= Közép- Európa, legalább idöjárásban, éljen! :sungl: )[/size]
Az elején: hmmm... talán mivel ott hegyesebb a vidék, ott (Trollvadon?????? :oops: ) hó formájában esett az a csapadék, ami Bríben eső volt... Vagy mittomén. :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235426 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lehet h volt: az időkezelésre figyelt valaki? A filmben Brí után már hó van, ami a könyvben kb szeptember-október... Lórien meg éppen nem úgy néz ki,mintha tél lenne... A többi részre mondjuk rá lehet fogni, hogy enyhe a tél,és délebbre is vannak...
[size=9:l9dqnjwg](Bár tekintve azt az időjárást,ami most itt van, akár lehet modani,h minden stimmel a filmben)[/size]

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235410 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Naon hiányolom a RotK-ból az Elessart!
PJ,bazze,mindenre figyelhettél volna :) !

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234606 Írta: solt
solt válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niéla Alondriel írta: Jaj, az az olifántszörfölés... az fáj... *megborzong*

Abcúg Legolas! Éljen Luke Skywalker, meg a lépegető! Abban bezzeg nincs hiba!


Én nagy SW rajongó vagyok, egyik kedvencem Luke, úgyhogy ő csak éljen is! Abban nincs is hiba: a lépegető nem lövi le, mert hátra nem lát és nem lő; Luke a kimentett puska szigonyvetőjét használja, meg a fénykardját, meg egy (asszem) hődetonátort, majd kiold és leesik. Odabenn bumm. A lépegető üzemanyagtartálya a testében van, tehát az egész bumm. Ilyen egyszerű, hiba nix.

Az Erő legyen Veletek! ;-)

Amúgy Legolas olifántolása égő, akárcsak a pajzs-deszkázása... szégyen!!

Solt

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230030 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Idhren írta:

olorin.papa írta: :( Nekem Samu elküldésétől állt fel a szőr a hátamon brrr :evil:
ezért ha tehetem átugrom azt a részt :roll: :roll:


Na, az is elég gáz volt :evil:
De azért elsőre az is fura volt, h Trufa és Pip zöldségekkel a kezükben esnek Frodóék nyakába.....


elsőre nekem nagyon sok minden fura volt de a legtöbbhöz hozzászoktam

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230028 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta: :( Nekem Samu elküldésétől állt fel a szőr a hátamon brrr :evil:
ezért ha tehetem átugrom azt a részt :roll: :roll:


Na, az is elég gáz volt :evil:
De azért elsőre az is fura volt, h Trufa és Pip zöldségekkel a kezükben esnek Frodóék nyakába.....

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #230014 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
:( Nekem Samu elküldésétől állt fel a szőr a hátamon brrr :evil:
ezért ha tehetem átugrom azt a részt :roll: :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229981 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Elmoth írta: Azért szvsz nem kéne így leírni Celebornt... Tudhatott vmit, ha magához tudta láncolni Galadrielt. :twisted:


Vajon Galadriel nem csinált ékes fejdíszt a férjecskéjének? De most komolyan. Én a helyében biztosan megtettem volna.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229970 Írta: Elmoth
Elmoth válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azért szvsz nem kéne így leírni Celebornt... Tudhatott vmit, ha magához tudta láncolni Galadrielt. :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229950 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Drowse / Gurrisurye írta: én nem igazán értem, miért mondja mindenki, hogy Celeborn a filmben tökre hülyének van beállítva... alig van szerepe, a bővítettben meg nem hülye

ezt megmagyarázná nekem valaki? marhára nem értem, mi baj Celebornnal....


Ez szvsz filmtől független dolog.
Celebornról mindenki azt gondolja, hogy erősen papucs volt, merthogy ugye elég nehéz lehet sinda/teler létére Galadriel férjének lennie ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229949 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Meg hogy sajnáljuk egy kicsit szegény Aragornt...

Amivel én nemtok kibékülni, az a Helytartó úr "sprintelek-és-DugovicsTitusztjátszom" mutatványa... valahogy röhejesnek érzem, pláne a könyvhöz képest...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228838 Írta: Idhren/Ryelnya
Idhren/Ryelnya válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én mellesleg majdnem ordítottam, amikor megláttam, h a TTT - ben Aragorn szépen, szabályosan belezuhan a szakadékba.... Az az egész csak arra volt jó, h Liv is szerepet kaphasson benne.

it shouldn't hurt me to be free-emilíana torrini

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228789 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
én nem igazán értem, miért mondja mindenki, hogy Celeborn a filmben tökre hülyének van beállítva... alig van szerepe, a bővítettben meg nem hülye

ezt megmagyarázná nekem valaki? marhára nem értem, mi baj Celebornnal....

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228755 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jaj, az az olifántszörfölés... az fáj... *megborzong*

Abcúg Legolas! Éljen Luke Skywalker, meg a lépegető! Abban bezzeg nincs hiba!

Egyébként: csak nekem tűnt fel, h a TTT-ben, mikor Trufa és Pippin bemenekülnek a Fangornba, az egyik fa törzse meszelve van?? Bár ez inkább baki, nem különbség...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #228721 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Naira írta: Annyi frappáns képi bravúrral játszik pl. ahogy Aragorn szeme "felparázslik" vagy ahogy a félelem szinte képpé válik a Fekete Lovasok közeledésekor az úton, de ide sorolhatnám Arwen megjelenését és vagy Aragorn imáját. Úgy érzem, mintha PJ kissé kiégett volna és sztereotípiákba feledkezett volna a ROTK forgatása alatt. Gondolom, ezekről ti már rég mindent megbeszéltetek, azonban helyénvalónak éreztem az én véleményemet is megosztani veletek.

Azért azt számold bele, hogy a LotR-t egyben (!) forgatták, és a módosítási lehetőség csak ott volt PJ-nél, hogy a filmek között fel tudta mérni a "nép" igényeit, és kicsit át tudta szabni a következő darabot (bár nem tudom, hogy ez valóban így történt-e). Azt pl biztosan tudom, hogy az olifántos jelenet azért került bele, mert a (feltehetően idiot amerikai :evil: ) népeknek nagyon tetszett Legolas "pajzsszörfölős" megmozdulása a TTT-ben... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228367 Írta: Naira
Naira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Köszönöm Sirgon, hogy olyan kedvesen és türelemmel (csak az én kedvemért) elmondtad a véleményed. És köszönettel tartozom Niélának és Felagundnak is, hogy lényegre törően felvázolták a dolgokat. Tudom, hogy végig kellene néznem a topic 80 oldalát, de erre se energiám, se időm, főleg mert másnak is utána kell néznem. Robert B, hálás vagyok, hogy segíteni próbálod a munkám. Nagyszerűek vagytok, mindenkinek pussz az arcára!

Az én véleményem sokban egyezik az itt elhangzottakkal. Értem PJ érveit egyegy változtatással kapcsolatban, de ne mindig tartom kellően indokoltnak. A sok harci jelenet mellett nekem jól esik a szerelem-téma hangsúlyozottabbá tétele, a ROTK-ban viszont úgy érzem, elbillent a mérleg az akciójelenetek látvány-effektjei felé. Minőségileg és képileg is sokkal jobbnak tartom az első részt. Annyi frappáns képi bravúrral játszik pl. ahogy Aragorn szeme "felparázslik" vagy ahogy a félelem szinte képpé válik a Fekete Lovasok közeledésekor az úton, de ide sorolhatnám Arwen megjelenését és vagy Aragorn imáját. Úgy érzem, mintha PJ kissé kiégett volna és sztereotípiákba feledkezett volna a ROTK forgatása alatt. Gondolom, ezekről ti már rég mindent megbeszéltetek, azonban helyénvalónak éreztem az én véleményemet is megosztani veletek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227164 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát hajrá ;)

Bár szerintem ez a "hasonlítsuk össze a könyvet meg a filmet"-téma kissé rossz, mert kb arról szól, hogy vitassuk meg, hogy a szilva vagy a görögdinnye-e a gyümölcsebb... :?

De ez csak szvsz...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227055 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem akarok közbeszólni, de szerintem elvontabb különbségekre gondolt. Azzal, hogy felsoroljuk neki az összes triviális különbséget (amiből megszámlálhatatlanul sok van) nem sokat segítünk neki. Egy előadásban szerintem értelmesebb dolog a lényegi különbségeket kiemelni. Márcsak azért is, hogy szegény évfolyamtársai (azok is, akik nem olvasták a könyveket és/vagy nem látták a filmeket) is értsenek belőle valamit.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227006 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
+ egyéni:
:arrow: Legolas olifántszörfölése :dead:
:arrow: Tündék a Helm-szurdokban (ha legalább történetileg lett volna valami alapja, de csak "bedobták" őket oda) (OK-OK, a kedvenc jelentetem a TTT-ből a tünde íjászok bevonulása :cool: , de objektíven nézve akkor is...)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226906 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mae govannen, Naira!

Én leírhatom, de ezek részben kollektív elégedetlenség tárgyai, részben az én egyéni nyavalygásaim...

Kollektív:
1. BOMBADIL TOMA (Öregerdő, Sírbubkák... großes hiányjel)
2. Faramir jelleme...
3. Megye megtisztítása (hiányjel...)
4. Arwen túlspilázása...

Egyéni:
5. Miért nincs a filmben Denethornak palantírja??? (ez a kedvenc falramászoktőle témám)
6. Mire jó a "Frodó félkézzel lóginyász a Végzet-katlan felett" akció?
7. Beregond kihagyása...
8. Celeborn kompletthülyésítése
9. Éomert a regényben nem száműzik, hanem börtönbe zárják, és mikor Théoden rájön a dolgokra, kiengedi...
10. Denethor halálát szvsz elb***ták, de mindegy...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226900 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A statisztika elkészítéséhez, legjobb módszer ha lapozod végig a topikot az elejitől fogva és jegyzetelsz meg pipálsz. Nem jársz jobban, ha egy két idetévedő ír pár különbséget.
No csak a te kedvedért az én listám, de nem számolom: Először is alaposan meg kellet kurtítani a történetet, hogy beleférjen három filmbe, mondjuk hat helyett. Gildorék, Zsizsik gazda, Bombadil Toma, a Sírbuckák és az Öregerdő, Páfrány Pockó, Gandalf levele, Glorfindel, csak hogy az első könyvből szemezgessek, kimaradt. Arwen alakja megerősítésre került, mint harcos és büverővel élő tündenő került bemutatásra, és a szerelmi szál is markánsabb lett. A kürtvári csatába tünde seregeket is felvonultatnak, nincs csata a kalózokkal Pellargirnál, viszont a halottak megjelennek a Pelanori csatában Minas Tirith alatt, a Megye megtisztítása elmard a legvégén. Mivel film mindent megpróbálnak vizualizálni és cselekménnyé fordítani: Pl. Gandalf nem elmondja hogy megküzdött a Balroggal, hanem látjuk ezt. Ez a törekvés is, meg az egyszerüsítési szándék is közrejátszik számomra nem tetsző jellemábrázolás változásokhoz a filmben. Az entek és Faramír bizonytalanabb jellemek lettek, Denethort meg eléggé elszúrták a rövid verzióban, hogy a bővítettben mi lesz azt nem tudom, de így most nem belerokkan és megőrül, hanem sekélyes jellemü és képességü lett. A filmben nem ő gondoskodik a jelzőtüzek meggyújtásáról, hanem akarata ellenére teszik meg ezt a szükséges lépést. A fiát meg tényleg fölöslegesen küldi ütközetbe a film szerint, nem csak vádolja magát vele utólag. A könyvben nincs semmi féle gyávasági hisztéria kitörés -fusson ki mere lát-, csak feladja a küzdelmet, és azt mondja cselekedjen mindenki belátása szerint a szerinte reménytelen helyzetben. És Gandalf természetesen soha se merné leütni Tolkiennél. A könyvben Golam nem ármánykodik Samu és Frodó között ellentét szítással, és a könyvben Frodónak esze ágában sincs elküldeni Samut Mordor határán. Végig rendíthetetlen a jellemük és bizalmuk. Bár ez utóbbi talán belefért, még el tudom fogadni, mint Gollam jellemének vizualizációját, bár Frodó jelleme és bölcsessége sínyli meg.
Ennyi jutott most gyorsan eszembe, de tényleg olvass vissza a dolgozatodhoz, mert megéri!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226885 Írta: Naira
Naira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kedves Felagund!

Pontosan a különböző véleményekre vagyok kiváncsi, mert valamiből meg kell, hogy alapozzam a statisztikát is.
Azért köszönöm, hogy válaszoltál.

Naira

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226604 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Kedves Naira!

Attól tartok, ez nem ilyen egyszerű dolog. Pusztán azért, mert mindenkinek más. Tehát van, aki bizonyos változásokat tökéletesen tolerálni tud, másaktól viszont a hideg futkos a hátán. Szóvasl ez szubjektív dolog.
Nézd meg a kfilmet, olvasd el a könyvet, aztán vesd össze a kettőt! ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226545 Írta: Naira
Naira válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!

Néhány hét múlva előadást kell tartanunk a suliban egy szabadon választott témában, és az én válsztásom pont a GYU film és könyv-különbségeire esett, ezért nagyon örültem, amikor ráakadtam erre a topicra. Arra szeretnélek kérni benneteket, kedves Fórumlátogatók, hogyha van két percetek, szánjatok rám annyit, hogy megírjátok akár ide, akár mailben nekem, hogy szerintetek mi az a 10 legfontosabb különbség, és hogy ez szerintetek pozitív-e vagy sem.

Egy rajongótársatok előre is köszöni a segítségeteket!
Pusz: Naira

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226231 Írta: Gil-Celeb
Gil-Celeb válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem csak akkor gagyi a hangja,ha mondjuk dvd-n először magyarul aztán angolul nézem....a múltkor tök betegen nyúltam a fotelban és azt a jelenetet néztem amikor Arwen a látomásában meglátja a fiát,majd fogtam magam átkapcsoltam angolra,és becsuktam a szemem:majdnem kiestem a fotelból amikor megszólalt a magyar után rettenetesen mélynek tűnö hangon :D

"My fall will be for you,my love will be in you,
if you be the one to cut me,I'll bleed forever"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.856 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére