Film <-> Könyv különbségek

Több
19 éve 6 hónapja #247187 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Haldírékkal érkezett volna.
Ez még akkor volt tervben, mikor még a Miramaxnak küldték el a kétrészes GyU forgatókönyvét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247180 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Nelossel írta:
Lemaradtam, ahogy a buszról szokás... :roll: Elmagyarázná valaki, hogy hogy is volt ez? Hogy került volna oda Arwen?


Így ahogy mondva vagyon: a forgatókönyv szerint Arwen ott harcolt volna a Helm-szurdokban, lehet is látni a filmben néhány másodpercre a lila ruháját, de aztán kihagyták mégis, mert rájöttek, hogy ez azért már sok lenne a jóból... :roll:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247177 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta: 8) Egyes amerikai filmklisékben , és amúgy az amerikai filmipar igényli a női szereplőjének bizonyos idejű szerepeltetését.
Ez Tolkien regényében messze alatta van.
Annyira féltek PJ-ék, hogy nem fogadják el a forgatókönyvet, hogy kicsit több Arwent írtak bele. :?
A TTT-ben a kürtvári csatánál a forgatókönyv szerint Arwen együtt harcol Aragornnall, :roll: ce az első rész sikerén felbuzdulva PJ kihagyta a jelenetet a filmből... :twisted: (pedig már leforgatták)
valahogyan így... :roll:


Lemaradtam, ahogy a buszról szokás... :roll: Elmagyarázná valaki, hogy hogy is volt ez? Hogy került volna oda Arwen?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247176 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Raia Aiwart írta: Ez tényleg igaz, a megye megtisztítása fölösleges lett volna, viszont szerintem azt, hogy völgyzugolyba hogy jut el Frodó, csak azért forgatták másképp, mert Liv Tyler nem kapott volna valami sok szerepet.


8) Egyes amerikai filmklisékben , és amúgy az amerikai filmipar igényli a női szereplőjének bizonyos idejű szerepeltetését.
Ez Tolkien regényében messze alatta van.
Annyira féltek PJ-ék, hogy nem fogadják el a forgatókönyvet, hogy kicsit több Arwent írtak bele. :?
A TTT-ben a kürtvári csatánál a forgatókönyv szerint Arwen együtt harcol Aragornnall, :roll: ce az első rész sikerén felbuzdulva PJ kihagyta a jelenetet a filmből... :twisted: (pedig már leforgatták)
valahogyan így... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #247104 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ez tényleg igaz, a megye megtisztítása fölösleges lett volna, viszont szerintem azt, hogy völgyzugolyba hogy jut el Frodó, csak azért forgatták másképp, mert Liv Tyler nem kapott volna valami sok szerepet.

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246800 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Toma írta: Én sem értek egyet a könyv "megcsonkításával", de hát be kell látni, hogy sok helyen valóban szükséges volt. A megye megtisztítása egy olyan rész, ami hihetetlenül fontos a könyvben, addig a pontig én nem is éreztem át igazán a megye jelentőségét! Viszont, egy olyan dramaturgiai csúcspont után, mint a gyűrű elpusztítása, és Aragorn megkoronázása, már nem igen lett volna hatásos a filmvásznon.
Nem is beszélve arról, hogy ez egy igen terjedelmes rész, ami filmes szempontból telis-tele van a legkülönbözőbb látványelemekkel. Mindezt teljes egészében leforgatni, majd kihagyni az egészet a moziverzióból (mert abba tutira nem tették volna bele), hát "szabadkéz" ide vagy oda, ezt biztos nem tehette volna meg PJ. Sőt, úgy tudom, nem is akarta eleve beletenni. :roll:


Én is úgy tudom. Azt olvastam, (már nem emlékszem, h miben), hogy P.J. nem is kedvelte A Megye megtisztítása c. részt, ráadásul dramaturgiailag sem lett volna szerencsés beletenni a filmbe.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246629 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Beren Erchamion írta:

Ille / Lórien írta:

olorin.papa írta: Tervbe van véve egy rendezői változat elkészítésének, ami megiint hosszabb lessz mint mint a bővített


Ezt hol hallottad/olvastad? Mennyire vehető biztosra? És csak a harmadik részt bővítenék ki vagy az első kettőt is? Azokból is sok jelenet kimaradt.
De nem hiszem, hogy ezekből a tervekből bármi is megvalósulna. A film forgatását befejezték, és P.J. most már az új filmjével van elfoglalva. Szerintem már nem tér vissza A gyűrűk urára. Sajnos.


Szerintem igenis lehet, hogy PJ visszatér a LotR-hoz. Már csak a Hobbit kapcsán is. Neki ez a 3 film több, mint a többi. Persze biztos a többi készítésénél is belead apait-anyait, de a LotR az más. Bízzunk benne, hogy lesz még hosszabb változat. Legalább lehet reménykedni! :roll:


Valahol hallottam egy beszélgetést, ahol mondta PJ, hogy egyenlőre elege van a GyU-ból, de annyi részt vettek fel, hogy talán majd egypár év múlva visszatérhet a dologra... :oops:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246596 Írta: Beren Erchamion
Beren Erchamion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ille / Lórien írta:

olorin.papa írta: Tervbe van véve egy rendezői változat elkészítésének, ami megiint hosszabb lessz mint mint a bővített


Ezt hol hallottad/olvastad? Mennyire vehető biztosra? És csak a harmadik részt bővítenék ki vagy az első kettőt is? Azokból is sok jelenet kimaradt.
De nem hiszem, hogy ezekből a tervekből bármi is megvalósulna. A film forgatását befejezték, és P.J. most már az új filmjével van elfoglalva. Szerintem már nem tér vissza A gyűrűk urára. Sajnos.


Szerintem igenis lehet, hogy PJ visszatér a LotR-hoz. Már csak a Hobbit kapcsán is. Neki ez a 3 film több, mint a többi. Persze biztos a többi készítésénél is belead apait-anyait, de a LotR az más. Bízzunk benne, hogy lesz még hosszabb változat. Legalább lehet reménykedni! :roll:

"...a quendek szépsége ifjúságukban fölülmúlt minden más szépséget... s a bánat meg a bölcsesség csak gazdagította."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246556 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

Toma írta: Én sem értek egyet a könyv "megcsonkításával", de hát be kell látni, hogy sok helyen valóban szükséges volt. A megye megtisztítása egy olyan rész, ami hihetetlenül fontos a könyvben, addig a pontig én nem is éreztem át igazán a megye jelentőségét! Viszont, egy olyan dramaturgiai csúcspont után, mint a gyűrű elpusztítása, és Aragorn megkoronázása, már nem igen lett volna hatásos a filmvásznon.
Nem is beszélve arról, hogy ez egy igen terjedelmes rész, ami filmes szempontból telis-tele van a legkülönbözőbb látványelemekkel. Mindezt teljes egészében leforgatni, majd kihagyni az egészet a moziverzióból (mert abba tutira nem tették volna bele), hát "szabadkéz" ide vagy oda, ezt biztos nem tehette volna meg PJ. Sőt, úgy tudom, nem is akarta eleve beletenni. :roll:


Tervbe van véve egy rendezői változat elkészítésének, ami megiint hosszabb lessz mint mint a bővített


Ezt hol hallottad/olvastad? Mennyire vehető biztosra? És csak a harmadik részt bővítenék ki vagy az első kettőt is? Azokból is sok jelenet kimaradt.
De nem hiszem, hogy ezekből a tervekből bármi is megvalósulna. A film forgatását befejezték, és P.J. most már az új filmjével van elfoglalva. Szerintem már nem tér vissza A gyűrűk urára. Sajnos.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #246223 Írta: Toma
Toma válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

Toma írta: Én sem értek egyet a könyv "megcsonkításával", de hát be kell látni, hogy sok helyen valóban szükséges volt. A megye megtisztítása egy olyan rész, ami hihetetlenül fontos a könyvben, addig a pontig én nem is éreztem át igazán a megye jelentőségét! Viszont, egy olyan dramaturgiai csúcspont után, mint a gyűrű elpusztítása, és Aragorn megkoronázása, már nem igen lett volna hatásos a filmvásznon.
Nem is beszélve arról, hogy ez egy igen terjedelmes rész, ami filmes szempontból telis-tele van a legkülönbözőbb látványelemekkel. Mindezt teljes egészében leforgatni, majd kihagyni az egészet a moziverzióból (mert abba tutira nem tették volna bele), hát "szabadkéz" ide vagy oda, ezt biztos nem tehette volna meg PJ. Sőt, úgy tudom, nem is akarta eleve beletenni. :roll:


Tervbe van véve egy rendezői változat elkészítésének, ami megiint hosszabb lessz mint mint a bővített




Hú, ez komoly? Elég jól hangzik... 8O

"Arany napsugárban, csillag fényét lesve
vár reám valaki, míg leszáll az este..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245347 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta:

olorin.papa írta:

Toma írta: Én sem értek egyet a könyv "megcsonkításával", de hát be kell látni, hogy sok helyen valóban szükséges volt. A megye megtisztítása egy olyan rész, ami hihetetlenül fontos a könyvben, addig a pontig én nem is éreztem át igazán a megye jelentőségét! Viszont, egy olyan dramaturgiai csúcspont után, mint a gyűrű elpusztítása, és Aragorn megkoronázása, már nem igen lett volna hatásos a filmvásznon.
Nem is beszélve arról, hogy ez egy igen terjedelmes rész, ami filmes szempontból telis-tele van a legkülönbözőbb látványelemekkel. Mindezt teljes egészében leforgatni, majd kihagyni az egészet a moziverzióból (mert abba tutira nem tették volna bele), hát "szabadkéz" ide vagy oda, ezt biztos nem tehette volna meg PJ. Sőt, úgy tudom, nem is akarta eleve beletenni. :roll:


Tervbe van véve egy rendezői változat elkészítésének, ami megiint hosszabb lessz mint mint a bővített


Jaja, 20 év múlva... :roll: :roll: :roll:


:? Akkor is megveszem! :P

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245303 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: Valamelyik bővítettben, asszem a3-ban el is hangzik, hogy az ő földjeiken is csata van...


Igen mester, Lego mondja Gimnek hogy a ti földeiteken félek már dúl a csata. Ez asszem akkor van, mikor a rohírok indulnak Gondorba.

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245217 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

olorin.papa írta:

Toma írta: Én sem értek egyet a könyv "megcsonkításával", de hát be kell látni, hogy sok helyen valóban szükséges volt. A megye megtisztítása egy olyan rész, ami hihetetlenül fontos a könyvben, addig a pontig én nem is éreztem át igazán a megye jelentőségét! Viszont, egy olyan dramaturgiai csúcspont után, mint a gyűrű elpusztítása, és Aragorn megkoronázása, már nem igen lett volna hatásos a filmvásznon.
Nem is beszélve arról, hogy ez egy igen terjedelmes rész, ami filmes szempontból telis-tele van a legkülönbözőbb látványelemekkel. Mindezt teljes egészében leforgatni, majd kihagyni az egészet a moziverzióból (mert abba tutira nem tették volna bele), hát "szabadkéz" ide vagy oda, ezt biztos nem tehette volna meg PJ. Sőt, úgy tudom, nem is akarta eleve beletenni. :roll:


Tervbe van véve egy rendezői változat elkészítésének, ami megiint hosszabb lessz mint mint a bővített


Jaja, 20 év múlva... :roll: :roll: :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245151 Írta: Nelossel
Nelossel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gilgolwen Nimrandir írta: Szerintem a Három Tünde Gyűrű távozása sem kapott elég nagy hangsúlyt. Bár a három rész egyikében sem hallhattunk túl sokat a tündék gyűrűiről...


Talán csak Galadriel gyűrűje kerül szóba/vászonra, az is csak a Fotr bővítetjében. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245142 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem a Három Tünde Gyűrű távozása sem kapott elég nagy hangsúlyt. Bár a három rész egyikében sem hallhattunk túl sokat a tündék gyűrűiről...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245127 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Toma írta: Én sem értek egyet a könyv "megcsonkításával", de hát be kell látni, hogy sok helyen valóban szükséges volt. A megye megtisztítása egy olyan rész, ami hihetetlenül fontos a könyvben, addig a pontig én nem is éreztem át igazán a megye jelentőségét! Viszont, egy olyan dramaturgiai csúcspont után, mint a gyűrű elpusztítása, és Aragorn megkoronázása, már nem igen lett volna hatásos a filmvásznon.
Nem is beszélve arról, hogy ez egy igen terjedelmes rész, ami filmes szempontból telis-tele van a legkülönbözőbb látványelemekkel. Mindezt teljes egészében leforgatni, majd kihagyni az egészet a moziverzióból (mert abba tutira nem tették volna bele), hát "szabadkéz" ide vagy oda, ezt biztos nem tehette volna meg PJ. Sőt, úgy tudom, nem is akarta eleve beletenni. :roll:


Tervbe van véve egy rendezői változat elkészítésének, ami megiint hosszabb lessz mint mint a bővített

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #245124 Írta: (Morgil)
(Morgil) válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
aiy!rosszul tették,hogy nemrakták bele a Megye +tisztítását,mert így,aki nemolvasta a könyvet eléggé ellesz tévedve,mert azt látja,hogy frodóék hazamennek,és minden happy,ami nemigaz..
a másik,meg kár,h nagyon átdolgozták a könyvet,mert így elég kevés köze lett a filmnek a könyvhöz..szóval,ha úgy vesszük,akkor a könyv és a film is nagyon jó,de nemlehet egymáshoz mérni őket,mert csak az alapstory ugyan az. 8)

"Színház az egész világ, és színész benne minden férfi és nő"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243792 Írta: Toma
Toma válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én sem értek egyet a könyv "megcsonkításával", de hát be kell látni, hogy sok helyen valóban szükséges volt. A megye megtisztítása egy olyan rész, ami hihetetlenül fontos a könyvben, addig a pontig én nem is éreztem át igazán a megye jelentőségét! Viszont, egy olyan dramaturgiai csúcspont után, mint a gyűrű elpusztítása, és Aragorn megkoronázása, már nem igen lett volna hatásos a filmvásznon.
Nem is beszélve arról, hogy ez egy igen terjedelmes rész, ami filmes szempontból telis-tele van a legkülönbözőbb látványelemekkel. Mindezt teljes egészében leforgatni, majd kihagyni az egészet a moziverzióból (mert abba tutira nem tették volna bele), hát "szabadkéz" ide vagy oda, ezt biztos nem tehette volna meg PJ. Sőt, úgy tudom, nem is akarta eleve beletenni. :roll:

"Arany napsugárban, csillag fényét lesve
vár reám valaki, míg leszáll az este..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243776 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

freedom írta: Szintén egyetértek. A bővített változatokban külön elismerést érdemelnek a dalok, szerintem megérné kiadni őket ugyanúgy, mint az alap filmzenét.

Ki fogják adni őket, csak nem tudni, mikor. Pedig én már naon várom :cry: . Amúgy én nagyon sajnálom, hogy sok jelenet még a bővítettből is kimaradt (gondolék én itt az előzetesből ismert Elrond-Arwen beszélgetésre, valamint arra a bizonyos "We shall see the Shire again"-re)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243770 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
VÉgülis a legtöbb vers benne van, csak filmzeneként, és általában tündéül tálalták :) ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 6 hónapja #243766 Írta: Erdin
Erdin válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

freedom írta: Szintén egyetértek. A bővített változatokban külön elismerést érdemelnek a dalok, szerintem megérné kiadni őket ugyanúgy, mint az alap filmzenét.
Egyébként nekem a harmadik bővitett tetszik a legjobban.Lehet, h sokkal hosszabb, mint az előzőek, de annyira szépen kikerekítik a storyt. A Holtak ösvénye szerintem zseniális...

A holtak ösvényét tényleg jól eltalálták, de nekem hiányzot például a Megye megtisztitása, és az ispotály is lehetett volna egy kicsit hosszabb.

Egy új hatalom van születőben!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #243004 Írta: freedom
freedom válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szintén egyetértek. A bővített változatokban külön elismerést érdemelnek a dalok, szerintem megérné kiadni őket ugyanúgy, mint az alap filmzenét.
Egyébként nekem a harmadik bővitett tetszik a legjobban.Lehet, h sokkal hosszabb, mint az előzőek, de annyira szépen kikerekítik a storyt. A Holtak ösvénye szerintem zseniális...

Szabadság az,ha
Megválaszthatom: kitől
És mitől függjek
(Fodor Ákos)

Kérek szépen vacsit!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #242928 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Alyr Arkhon írta:

Borgil írta: Nekem is hiányzott pár figura, és belekerült a filmbe olyan dolog is, ami miatt fel-felmordultam, de úgy egészében nagyon tetszik mind a három. (Pár valóban fájdalmas részlettől eltekintve, pl: gördeszkázás, és olifántölés) Persze még mindíg azt mondom, hogy a könyv olvasása nélkül nem kerül minden a helyére. Én négyszer is olvastam, mielőtt a filmeket láttam volna, totális rajongója lettem a sztorinak, ezért rendesen tartottam a filmektől, de meg kellett értenem, hogy ennnyi időbe nem lehetett mindent belesűríteni, és itt-ott bizony változtatni kellett. Van azonban valami, amit jó, hogy kihagytak szerintem.A könyvben sokszor verselnek és énekelnek, amit ha megfilmesítettek volna, félek végigröhögtem volna.


A filmben is fel-felbukkannak a versek és énekek és ha így tálalják a többit is, eszedbe sem jutott volna nevetni. szvsz.


Nekem is ez a véleményem!
Nagyon tetszett, hogy minden (bővített) részben elhangzik legalább egy ének! Nagyon szeretem (a mostani kedvencem) az Ispotálynál elhangzó dal...

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240361 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Borgil írta: Nekem is hiányzott pár figura, és belekerült a filmbe olyan dolog is, ami miatt fel-felmordultam, de úgy egészében nagyon tetszik mind a három. (Pár valóban fájdalmas részlettől eltekintve, pl: gördeszkázás, és olifántölés) Persze még mindíg azt mondom, hogy a könyv olvasása nélkül nem kerül minden a helyére. Én négyszer is olvastam, mielőtt a filmeket láttam volna, totális rajongója lettem a sztorinak, ezért rendesen tartottam a filmektől, de meg kellett értenem, hogy ennnyi időbe nem lehetett mindent belesűríteni, és itt-ott bizony változtatni kellett. Van azonban valami, amit jó, hogy kihagytak szerintem.A könyvben sokszor verselnek és énekelnek, amit ha megfilmesítettek volna, félek végigröhögtem volna.


A filmben is fel-felbukkannak a versek és énekek és ha így tálalják a többit is, eszedbe sem jutott volna nevetni. szvsz.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240360 Írta: Borgil
Borgil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem is hiányzott pár figura, és belekerült a filmbe olyan dolog is, ami miatt fel-felmordultam, de úgy egészében nagyon tetszik mind a három. (Pár valóban fájdalmas részlettől eltekintve, pl: gördeszkázás, és olifántölés) Persze még mindíg azt mondom, hogy a könyv olvasása nélkül nem kerül minden a helyére. Én négyszer is olvastam, mielőtt a filmeket láttam volna, totális rajongója lettem a sztorinak, ezért rendesen tartottam a filmektől, de meg kellett értenem, hogy ennnyi időbe nem lehetett mindent belesűríteni, és itt-ott bizony változtatni kellett. Van azonban valami, amit jó, hogy kihagytak szerintem.A könyvben sokszor verselnek és énekelnek, amit ha megfilmesítettek volna, félek végigröhögtem volna.

A bátorságot a legváratlanabb helyeken szokta megtalálni az ember.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240301 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Akik a történet szempontjából sokkal fontosabbak lettek volna.

Legalább Beregondot tették volna be... könyörgöm, beszélget Billyvel 2x néhány percet, meg vagdalkozik egy kicsit a síroknál... megoldhatták volna.

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240159 Írta: .Elessar király.
.Elessar király. válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Inkább örüljünk, hogy haldír belekerült a filmbe. Nincs teljesen nagy jelentősége a film szempontjából, így ki is hagyhatták volna. Hiszen így járt Bombadil és beregond is.

"Ez a nap nem egyetlen emberé, de mindőnké!
Építsük ujjá együtt ezt a világot, s osztozzunk
rajta a béke napjaiban!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240037 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
úgy veszem észre, elég sok ilyen könyvtől való eltérésnek nagyobb jelentősége van, mint azt elsőre gondoljuk. talán pj nem csak a fantáziáját akarta kiélni, mikor ilyesmit csinált ;) :)

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #240033 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ilwerannál a pont. Szerintem is ezért vannak tündék a Helm szurdokban. Egy önnálló, a máshol játszódó csatákról szóló, nem csak avatottak, hanem az átlag néző számára is értelmes és felfogható jelenet három négyszer annyi időbe került volna, mint a tündék szerepeltetése Kürtvár ostrománál, hiszen így egy csomó jelenet épp úgy szól a szurdokban zajló csata történetének kibontásáról mint a tündék harcáról (két légy egy csapásra). erre szoktam mondani, hogy na, majd a következő hat részes GyU filmben....

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239916 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Cerebrum írta: Ez nem teljesen tartozik ide, de ennél a résznél, amikor az ork hátulról leszúrja Haldírt, és ő végignéz az elesetteken, és látszanak a lemészárolt tündék és orkok egymás mellett, itt valahogy mindig azt érzésem, hogy ők (mármint a tündék és orkok) tényleg egyek voltak valaha, és ebben a részben, ahogyan ott együtt fekszenek holtan, valahogy ez úgy benne van... És mintha Haldír is pont erre gondolna ebben a másodpercben ("Lám egy a halálunk...") Persze lehet, h. csak én érzem így... :roll:


Nem "szívesen hallok" ilyet (mármint nem szeretek belegondolni a tündék és orkok "közös múltjába"), ill nem is nagyon tetszett, hogy Haldírnak ennyit szántak a filmben, de amit mondtál, szvsz nagyon is helytálló, és elgondolkodtató :roll:

Ilweran írta: Ö, izé...... Tudom hogy a helmszurdoki tündés részt itt elvből utálni kell, de azért engedtessék meg nekem egy másfajta megközelítés: A Gyűrűk Urában világosan le vagyon írva, hogy miközben Frodóék tepertek a Gyűrűvel, a többiek meg vívták a háborút, a tündék és a törpök is harcoltak a saját földjeiken. Lórien határait is orkok ostromolták, a Bakacsin-erdőben és a Magányos-hegyen is zajlottak csaták. Mivel ez a filmből időhiány és a történet kompaktsága okán kimaradt, valahogy érzékeltetni kellett, hogy az emberek tényleg nincsenek egyedül.... A többiek is harcolnak Középföldéért. O



Ez a gondolat is nagyon érdekes... jó elgondolásnak tartom :) de jobb lett volna, ha mégis más helyeken zajló harcokról is megtudhattunk volna valamit...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.222 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére