Film <-> Könyv különbségek

Több
19 éve 7 hónapja #239909 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Valamelyik bővítettben, asszem a3-ban el is hangzik, hogy az ő földjeiken is csata van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239834 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ö, izé...... Tudom hogy a helmszurdoki tündés részt itt elvből utálni kell, de azért engedtessék meg nekem egy másfajta megközelítés: A Gyűrűk Urában világosan le vagyon írva, hogy miközben Frodóék tepertek a Gyűrűvel, a többiek meg vívták a háborút, a tündék és a törpök is harcoltak a saját földjeiken. Lórien határait is orkok ostromolták, a Bakacsin-erdőben és a Magányos-hegyen is zajlottak csaták. Mivel ez a filmből időhiány és a történet kompaktsága okán kimaradt, valahogy érzékeltetni kellett, hogy az emberek tényleg nincsenek egyedül.... A többiek is harcolnak Középföldéért. OK, tényleg elég faramuci megoldás odacitálni egy tüncisereget a szurdokba, de nem teljesen értelmetlen..... :roll:

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239512 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Cerebrum írta:

Mornambar írta: Hát jobb, mint bűzös urukok közt elrohadni... :)


Ez nem teljesen tartozik ide, de ennél a résznél, amikor az ork hátulról leszúrja Haldírt, és ő végignéz az elesetteken, és látszanak a lemészárolt tündék és orkok egymás mellett, itt valahogy mindig azt érzésem, hogy ők (mármint a tündék és orkok) tényleg egyek voltak valaha, és ebben a részben, ahogyan ott együtt fekszenek holtan, valahogy ez úgy benne van... És mintha Haldír is pont erre gondolna ebben a másodpercben ("Lám egy a halálunk...") Persze lehet, h. csak én érzem így... :roll:

Aha,ebben van vmi. Végülis lehet, h harmadunokatesók :D :D :D .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239471 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta: Hát jobb, mint bűzös urukok közt elrohadni... :)


Ez nem teljesen tartozik ide, de ennél a résznél, amikor az ork hátulról leszúrja Haldírt, és ő végignéz az elesetteken, és látszanak a lemészárolt tündék és orkok egymás mellett, itt valahogy mindig azt érzésem, hogy ők (mármint a tündék és orkok) tényleg egyek voltak valaha, és ebben a részben, ahogyan ott együtt fekszenek holtan, valahogy ez úgy benne van... És mintha Haldír is pont erre gondolna ebben a másodpercben ("Lám egy a halálunk...") Persze lehet, h. csak én érzem így... :roll:

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239459 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hát jobb, mint bűzös urukok közt elrohadni... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239457 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta:

Isilcala írta: Igen, inkább Arwen miatt került be szerintem is a filmbe. Csak épp, hogy Őt nem látjuk/


Hiszed te... igenis benne van egy fél pillantara...

Amgy Haldír további sorsáról: Trufának segít asszem egy köynvet írni.

Az volt Haldír életének csúcspontja :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239367 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta:

Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe

Vagy Arwen miatt... :roll:


:roll: Nekem úgy jött le, hogy a tündék, csak azért a mondatért vonultak be: "Volt hajdan egy szövetség emberek és tündék közt. Régen egy volt a küzdelmünk és egy volt a halálunk. E hűség iránt tanúsítunk tiszteletet."
Ez valahogy főhajtásnak tűnt előttem a beleriandi csaták, Ó-idők és a Szilmarilok előtt! :oops:
/me itt mindig meghatódik *szip szip*

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239337 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Isilcala írta: Igen, inkább Arwen miatt került be szerintem is a filmbe. Csak épp, hogy Őt nem látjuk/


Hiszed te... igenis benne van egy fél pillantara...

Amgy Haldír további sorsáról: Trufának segít asszem egy köynvet írni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239102 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Tindomiel írta: [size=9:26zf9ide](Gondolom csak fogadóbiztosnak volt jó...)[/size]

Azért ne becsüljük le Haldír szerepét ;) Rövid, de jelentőségteljes szerep az övé: pl. ő mutatta meg Frodónak és Samunak az elanor nevű virágokat :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 7 hónapja #239091 Írta: tindomiel
tindomiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem,Haldír szerepe a könyvben A gyűrű szövetségében véget is ér.
[size=9:9b20zhg9](Gondolom csak fogadóbiztosnak volt jó...)[/size]

Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #239017 Írta: Isilcala
Isilcala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igen, inkább Arwen miatt került be szerintem is a filmbe. Csak épp, hogy Őt nem látjuk :roll: ! Haldír a könyvben nem hal meg, és épp ez az, ami nagyon dühítő számomra :x ! Aranyos amikor Aragorn ott fogja, meg minden, de azért rossz.... Ha jól emlékszem Haldírnak van egy kicsike szerepe a 3. részben /ez nem biztos, ha nem így van, akkor bocsi :roll: /

"A szerelem megszállotja voltam. Kösz hogy kigyógyítottál!" /Moulin Rouge/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238999 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe

Vagy Arwen miatt... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238988 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

3.Aragorn írta: Sejtettem...Haldir a könyvben hogy hal meg? [size=9:1734si6v](Ha egyáltalán...)[/size]


Nem hal meg. Nem is említi utána a könyv.

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238973 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Eälfwine írta:

3.Aragorn írta: Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:
Úgy emlékszem, a könyvben úgy volt, hogy Helm-szurdoknál Legolasék arról beszéltek, hogy milyen jó lenne, ha itt lenne 300 tünde harcos. Ezzel szemben a filmben...


Miért, a filmben mi volt? Talán Legolas nem örült a 'felmentőcsapatnak'?
A könyvben tényleg hasonlót említ meg...
Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe :D :)


Sejtettem...Haldir a könyvben hogy hal meg? [size=9:1064vuir](Ha egyáltalán...)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238970 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Cerebrum írta: Nekem filmen is, könyvben is az első a kedvencem... Jó-jó, tudja az ember, hogy ez egyetlen történet, de mégis mikor először olvastam a könyvet, valahogy úgy éreztem, hogy a FotR "különválik" a másik két könyvtől, amelyek ezzel szemben inkább "összeolvadtak" számomra... Így a mai napig is a fejemben két könyvként jelenik meg a GYU...


Nekem a filmek közül legkevésbé a 2. tetszett...
A könyvet meg valahogy nem lehet széttagolni, hiszen eredetileg egy teljes könyv volt, csak a kiadó szedte több részre. Szóval az egész könyv tetszik nekem :)

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238968 Írta: AElfwine
AElfwine válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

3.Aragorn írta: Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:
Úgy emlékszem, a könyvben úgy volt, hogy Helm-szurdoknál Legolasék arról beszéltek, hogy milyen jó lenne, ha itt lenne 300 tünde harcos. Ezzel szemben a filmben...


Miért, a filmben mi volt? Talán Legolas nem örült a 'felmentőcsapatnak'?
A könyvben tényleg hasonlót említ meg...
Ja, és 1ébként is az egész helmszurdoki tündés rész csak Haldir miatt került bele a filmbe :D :)

...eljutni oda, ahová még senki nem merészkedett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238962 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de:
Úgy emlékszem, a könyvben úgy volt, hogy Helm-szurdoknál Legolasék arról beszéltek, hogy milyen jó lenne, ha itt lenne 300 tünde harcos. Ezzel szemben a filmben...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #238269 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Akkor ezennel -több szavazat alapján- íme az eredmény:

A legjobb adaptáció: A Gyűrűk Ura - A Gyűrű Szövetsége
A legjobb bővített: A Gyűrűk Ura - A két torony
A legjobb film: A Gyűrűk Ura - A Király visszatér

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237112 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem filmen is, könyvben is az első a kedvencem... Jó-jó, tudja az ember, hogy ez egyetlen történet, de mégis mikor először olvastam a könyvet, valahogy úgy éreztem, hogy a FotR "különválik" a másik két könyvtől, amelyek ezzel szemben inkább "összeolvadtak" számomra... Így a mai napig is a fejemben két könyvként jelenik meg a GYU...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236992 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az igaz, hogy az első adja vissza a legjobban a könyv hangulatát és atmoszféráját, de ettőlmég filmnek a harmadik lett szvsz a legjobb. A legjobb Tolkien-adaptáció az I., a legjobb film a III. 8) Sajnos a II. rész a szememben mindkét szempontból a legrosszabbul teljesített. Viszont a bővítettben az új jelenetek ezen a részen javítanak a legtöbbet, ehhez adják hozzá a legtöbbet (bár még így sem éri el a másik kettőt).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236970 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mornambar írta:

Haebrethilien írta:

Haebrethilien írta: sztem az a legfontosabb, h a könyvnek a hangulatáttükrözze a film, és ez a FOTRben maximálisan sikerült. a másik két résznél nem éreztem azt az érzést, h igen, ott vok, vagy nemis tudom megfogalmazni mit, persze azok is teccettek. viszont a FOTR az télleg egy kis műremek.


Végre valaki! Elen síla lúmenn' omentielvo, Haebrethilien!
Mindenki aszondja, az első gagyi volt, meg semmi értelme, de sztem is: a best!
Darkos, félelmetes, gondolkodtató, nézőre ható film!


Teljesen egyetértek! Szerintem is az első a legjobban sikerült film. Szvsz ez adja vissza legjobban a könyv a hangulatát, azt, ami annyira megfogott olvasás közben. A másik két rész is jó, de valahogy kevésbé érezhető bennük az a "GyU-hangulat".

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236918 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jó, akkor itt is megkérdezem amit a másik topicban is megtettem? Mégis hogyan hoztátok volna egyensúlyba Frodó-Samu és a másik szálat (mivel a könyvben sincs egyensúlyban), ha nem mennek el Osgiliathba? Mivel? Miként?
Engem is zavart a ˝Gyűrű elmegy Gondorba˝, de nem tudok alternatívát. A filmben nem lehetett megcsinálni h fél óráig dumálnak Faramirral.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236757 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Faramir jelleme. pfüf. Moziban nem tudtam, hogy sírjak/nevessek. Annyira elrontották,h már fáj. De a bővítettben meg olyan ellentmondásba ütköztek. A helytartói fiai jelenetben ez egyértelműen látszik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236618 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Végül is Faramirnak csak egy-két olyan megnyilvánulása van, amit nem mondott a könyvben, de azok eléggé hajmeresztőek...

Én előbb láttam a TTT-t, és aztán olvastam, és teljesen ledöbbentem, hogy mit csináltak ezzel a kedves fiúval a filmben...

Hogy én hogy izgultam miatta a 3. részben... már persze, olvasáskor, mert a filmben már tudtam, hogy megmenekül...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236476 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Haebrethilien írta: én is eléggé meglepődtem, amikor először láttam a 3.részt. az az elküldős jelenet, az kissé durván hatott, de miuátán ülepedett az egész, elgondolkodtam ezen, és sztem nem is volt olyan gáz...úgy értem, h mi, akik olvastuk a könyvet, nyilván tudjuk, h a gyűrűnek milyne hatásai vtak frodóra. de egy "mezei" néző nem veszi észre azt aza pró utalásokból, amiket mi. és sztem ez azért tökéletesen kifejezte, h frodóra erőteljesen hatott a gyűrű. és nem látta az igazságot.
amúgy kissé jobban elkezdtem izgulni enneél a résznéla moziba, mintha mongyuk teljesen a könyv szerint lett vna. de egészen megrázott....viszont miután vége lett a filmnek, a következő előadásra is bementem (nem vok annyira fanatikus, csak furcsán letek megvéve a jegyek:)), és másodszorra már kezdtem megbarátkozni vele....
hozzá lehet szokni a furcsa megoldásokhoz is, mert ezek télleg nem elcseszések, hanem megoldások.


Így elsőre fura, volt, viszont az Odúban mikor hirtelen hiányozni kezdett neki a Samu, na az nagyon ott volt.

Haebrethilien írta: sztem az a legfontosabb, h a könyvnek a hangulatáttükrözze a film, és ez a FOTRben maximálisan sikerült. a másik két résznél nem éreztem azt az érzést, h igen, ott vok, vagy nemis tudom megfogalmazni mit, persze azok is teccettek. viszont a FOTR az télleg egy kis műremek.


Végre valaki! Elen síla lúmenn' omentielvo, Haebrethilien!
Mindenki aszondja, az első gagyi volt, meg semmi értelme, de sztem is: a best!
Darkos, félelmetes, gondolkodtató, nézőre ható film!
Amit hiányoltam belőle, az a kevés kép, de ezt mondták is a RotKEE egyik extráján. (miszerint a FotR-hoz 550, a TTT-hez 700, a RotK_hoz pedig 1400! képet csináltak!)

Meg a 2-3. rész túl világos lett, képileg.
A RotK-hoz pölö totál levettem a fényerőt, mégis olyan világos volt a Banyapók odúja, hogy ihaj!


Faramirt meg a bővítettekben teljesen kijavították.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236463 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Phaedra/Namarie írta: Számomra a legdurvább, és szerintem semmivel sem indokolható különbség Faramir jellemének eltorzítása a második részben. Vannak olyan különbségek, maik jók, helyénvalóak a film szempontjából (tündék a Helm-szurdokban, néha nem uyganaz mondja a szöveget, aki a könyvben), de jellembe belenyúlni...


tökéletesen egyetértek. az télleg barbarizmus volt. szerintem. a könyvebne sztem neki volt a legjobb jelleme. nem ő volt a kedvencem, de akkor is ő majdhogynem tökéletes. mondhatni az övé volt a lehetséges jellemek legtökéletesebbike.

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236304 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Számomra a legdurvább, és szerintem semmivel sem indokolható különbség Faramir jellemének eltorzítása a második részben. Vannak olyan különbségek, maik jók, helyénvalóak a film szempontjából (tündék a Helm-szurdokban, néha nem uyganaz mondja a szöveget, aki a könyvben), de jellembe belenyúlni...

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236072 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

cortez71 írta: Nekem a legfurcsább az volt A király visszatérben, hogy Samuhoz hogy kerül a Gyűrű? Mert a filmben csak az van,hogy siratja Frodót,meg ne menj oda,ahová nem követhetlek,de én nem láttam,hogy Samu elvette volna a Gyűrűt. Cirith Ungolban meg hirtelen nála volt.

Ha benne lett volna a filmben a jelenet, nem lett volna a feszültség, hogy mi történt a gyűrűvel ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236035 Írta: cortez71
cortez71 válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem a legfurcsább az volt A király visszatérben, hogy Samuhoz hogy kerül a Gyűrű? Mert a filmben csak az van,hogy siratja Frodót,meg ne menj oda,ahová nem követhetlek,de én nem láttam,hogy Samu elvette volna a Gyűrűt. Cirith Ungolban meg hirtelen nála volt.

Középföldében gazdag boldog újévet mindenkinek!
Krisztián

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236007 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Tindomiel írta: Amikor kijutnak Móriából,zöld a fű,meg minden...

Én úgy emlékszem, hófoltok voltak ott.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.756 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére