Film <-> Könyv különbségek

Több
20 éve 6 hónapja #178475 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Valahogy nem vágom, hogy jönnek az alábbiak a topichoz... :?

[size=9:1ed9pwkw](Nem lehet, hogy OFFoltok?)[/size]

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178465 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Old Hawk írta: Szerintetek milyen színű lesz a ROTK DVD doboza :?:

Én szerintem egy királykék doboz arany felirattal az nagyon illene a bordó és a zöld dobozok mellé. :wink:

Én nagyon el leszek szomorodva, ha csak decemberben jön ki. A korábbi részek is kijöttek már október-november körül... Pont ez ne...?

Oldhawk


Kék lesz. Már láttam egy képet róla fent a neten (hivatalos képet).

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178431 Írta: Old Hawk
Old Hawk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na jó, sötétkék, olyasmi mintázattal mint az előző dobozok :oops:

Old Hawk
Aki szinte már Ent.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178429 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Old Hawk írta: Szerintetek milyen színű lesz a ROTK DVD doboza :?:

Én szerintem egy királykék doboz arany felirattal az nagyon illene a bordó és a zöld dobozok mellé. :wink:

Én nagyon el leszek szomorodva, ha csak decemberben jön ki. A korábbi részek is kijöttek már október-november körül... Pont ez ne...?

Oldhawk


A kék az tuti, de hogy mennyire Király az majd elválik

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178424 Írta: Old Hawk
Old Hawk válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintetek milyen színű lesz a ROTK DVD doboza :?:

Én szerintem egy királykék doboz arany felirattal az nagyon illene a bordó és a zöld dobozok mellé. :wink:

Én nagyon el leszek szomorodva, ha csak decemberben jön ki. A korábbi részek is kijöttek már október-november körül... Pont ez ne...?

Oldhawk

Old Hawk
Aki szinte már Ent.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178378 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta: A 3. rész bővítettjében nem fog ilyeneket csinálni :wink:


Nem mert Fangorn erdeje jött el hozzá sétálni... ;)

Szarumán szerintem nem kap nagy szerepet a bővítettben...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178320 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hm-hm-hmm...így persze más! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178315 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178161 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na ezzel egyetértek :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178160 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én is ragaszkodok a könyvhöz, de olyan nem volt a könyvben, hogy Szarumán unos-untalan az orkok körül kotor. Persze, persze, ármánykodik az orkokkal, de berakhatták volna szvsz azokat a részeket inkább, amikor a Fangorn erdőben sétálgat, vagy ilyesmit. :wink:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178157 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
:D :D :D :D
Én sem az orkokért rajongok! Csak hát van egy olyan hibám, h nagyon tudok ragaszkodni a könyvhöz, és...de mindegy, még vki leszedi a fejem :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178156 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én olyan hú-de-nagyon nem hiányoltam Szarumánt. Ugyanis az első két résznél állandóan az volt, hogy jajj, már megint Szarumánt mutatják, mert ha őt mutatták, mindig nyáladzó, szörtyögő, harákoló, szétesőfélben lévő, és egyéb gusztustalanságokat művelő orkokat mutattak. :crap: :wink:
(Jó, persze, hiányzik.)

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178150 Írta: Suhifarok
Suhifarok válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jó, de akkor ez azt jelenti, h NEM lehet megcsinálni, mert Szarumán igenis FONTOS és ha nem lehet megcsinálni, hát ne legyen film se!

Ujjuj, most nagy szentségtörést követtem el :lol: Asszem meg is cáfolom a szavaimat! Mert persze nem azt mondom, h rossz a film és az egész Szarumánon függne...de akkor is fontos, túl fontos ahhoz, hogy kihagyják. Szerintem! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #178126 Írta: Haebrethilien
Haebrethilien válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
sztem azzal az 5 perccel tönkre lett vna vágva.én úgy gondolom, h az egy film halála, ha besűrítenek egy dogot pár percbe, h "na má akkor ez is legyen benne".egy filmben ki kell bontani a dolgokat, ugyanúgy,mint a könyvben,csak más eszközökkel.de ehhez a "kibontáshoz" a filmben is idő kell, annak ellenére h lényegesen rövidebb műfay a könyvnél.szal ha bele akaryák rakni, akkor sztem kellett vna rá 10-20 perc kb. mongyuk erre is lehet aszondani, h mi az a 20 perc egy ilyen hosszú filmnek?de ennyi erővel a 3 és fél óra nyugottan elbír még egy felet és íyg tovább,de akkor ezt lehetne a végtelenségig tologatni(amit nem bánnék annyira,mivel a megye megtisztítása és szarumán nagyon hiányzott)
legalábbis én így gondolom

"Elveszett, örökre - mondta -, s most minden sötét és üres."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177787 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

saam írta: Sziasztok!
Nagyon tetszett a film, csak nagyon hiányoltam a Megye megtisztítását, Szarumán hatástalanítását és mindent, ami a könyvben volt. Amúgy szerintem jó volt az egész, csak Frodó viselkedése volt egy kicsit furcsa. Na meg szerintem többet is beszélhetett volna. :( De ezen felül jól játszotta a szerepét.



Akkor egy hullámhosszon vagyunk...
BÁr a Megye megtisztítása nekem annyira nem volt fájdalmas, inkább Szarumánt hiányoltam jobban+Grímát is. Lee olyan nagyszerű színész... és nem hiszem, hogy a film nem bírta volna már el ezt a- mennyit is?- 5 percet...
Persze valaminek a bővítettre is maradnia kell... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177517 Írta: saam
saam válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok!
Nagyon tetszett a film, csak nagyon hiányoltam a Megye megtisztítását, Szarumán hatástalanítását és mindent, ami a könyvben volt. Amúgy szerintem jó volt az egész, csak Frodó viselkedése volt egy kicsit furcsa. Na meg szerintem többet is beszélhetett volna. :( De ezen felül jól játszotta a szerepét.

Üdv.:

Saam

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #177516 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
EMBEREK!

A SEGÍTSÉGETEKET KÉRNÉM! VALAKI MEG TUDJA SZEREZNI/ÁTMÁSOLNI A TTT BŐVÍTETTET, VAGY A ROTK-OT DVD-N (ASZTALI DVD-LEJÁTSZÓHOZ!!)
NAGYON ELSZALADTAK A KÖLTSÉGEK KARÁCSONY TÁJÁN, ÉS MÉG NEM TUDTAM MEGVENNI. DE MÁR NEM BÍROM KI, AKI TUD SEGÍTENI ÍRJON!!
POSTAKÖLTSÉGET, LEMEZEK ÁRÁT, MINDENT KIFIZETEK!!

ELŐRE IS KÖSZI!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175508 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az idő-témához hozzászólnék:
Samu és Frodó történetének ábrázolása már az elején jóval leelőzi a többieket, ezzel nem is volna gond. Ugyanakkor a harmadik részben is van egy hatalmas időelcsúszás, mégpedig a következő:
- Frodó és Samu a Morgul-völgyben látják, hogy a jelzőlánjgot elindul a háború.
- Gandalf és Pippin látják az erkélyről a lángot, Pippin felmászik, meggyújtja a jelzőtüzeket
- Közben (!) látjuk, hogy Osgiliathban az orkok átjutnak a folyón, Faramirék küzdelme egyre reménytelenebb - végül reggel kiadja a parancsot, hogy vonuljanak Minas Tirithbe
- Théoden megkapja (feltételezem pár perc leforgása alatt) az üzenetet Gondorból, közli, hogy Éomernek 1 napja van embereket gyűjteni Dúnhargba.
- Faramir Gondorba érkezik.
- A Boszorkányúr kiadja a parancsot: ˝Indítsátok az összes légiót˝
- Itt ér véget egy nap, a rohaniak Dúnhargban, Aragorn elindul a Holtak Ösvényére. Théoden közli Trufával, hogy Minas Tirith 3 napi vágtára van Dúnhargból. Hajnalban elindulnak - tehátt ettől az indulástól kezdve a 3. hajnal az, amikor a rohírok lerohanják az orkokat a város falai előtt.
- És most jön a bökkenő: a következő pillanatban azt látjuk, hogy Pippin esküt tesz Denethornak (1 nappal az érkezésük után), Denethor visszaküldi Faramirt Osgiliathba. Faramir 1,5-2 óra múlva lenyilazva Osgiliathnál, majd visszaküldik.
- Mikor Faramirt egyedüli túlélőként beengedik a kapun a lovával, a több tízezres ork sereg már ott jön mindössze néhány száz méterrel mögötte, tehát a morguli jelzőtüzet követő második nap délutánján Mordor seregei már Minas Tirith falai alá vonulnak.
- Másnap hajlnalra a rohírok megérkeznek. 1 (!) nap alatt tettek meg 3 napi utat.

Arról már nem is beszélek, hogy Frodóék 2 nap alatt másznak fel a Banyapókig. Bár lehet, hogy itt Aragornék előzik be őket.

Egyetlen egy magyarázatot tudok elképzelhetőnek a rohírok elképesztő sebességére - 3 éjszaka helyett csak egyet láttunk Minas Tirith ostromából. Ami elég irreális, tekintve, hogy a rohírok érkezésekor még csak a második szint kapuját döngeti egy troll. Hány napos volt Minas Tirith ostroma? Vagy hol tévedek az okfejtésben?

Remélem érthető, amit írtam.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175436 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Mian írta: Drowse:Kezdjük ott,hogy Pippin nem is Edorasban fogta meg a palantírt és nem is voltak Edorasban. Dol Barannak oldalába mélyült egy völgy és ott töltötték az éjszakát,ott fogta meg Pippin a látókövet és onnan indultak Gandalffal Minas Tirith-be.

PJ sok mindent megváltoztatott a filmben.Pl:Arwen sem szerepel olyan sokat a könyvben mint a filmben.Persze jó hogy lett egy kis romantika a filmben de én örültem volna annak, ha a 3.részben benne lett volna az Ispotályos vagy a Király keze gyógyító kéz rész.

Ez az én véleményem. :)

[/quote]

Az ispotály és a Faramir - Éowyn románc benne van a filmben, csak éppen ki lett vágva. Majd a bővített változatba visszakerül.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175434 Írta: Mian
Mian válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Bocsi!Nem akartam kötözködni. Ezzel is csak azt akartam mondani, ho sok minden máshogy van a filmben és a könyvben.

A legnagyszerűbb dolog amit valaha tanulhatsz,egyszerűen Szeretni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175423 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én nem a könyvről beszéltem, hanem a filmről, ha nem lett volna világos eléggé. És ott bizony Edorasból indultak minas Tirith-be.

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175420 Írta: Mian
Mian válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Drowse:Kezdjük ott,hogy Pippin nem is Edorasban fogta meg a palantírt és nem is voltak Edorasban. Dol Barannak oldalába mélyült egy völgy és ott töltötték az éjszakát,ott fogta meg Pippin a látókövet és onnan indultak Gandalffal Minas Tirith-be.

PJ sok mindent megváltoztatott a filmben.Pl:Arwen sem szerepel olyan sokat a könyvben mint a filmben.Persze jó hogy lett egy kis romantika a filmben de én örültem volna annak, ha a 3.részben benne lett volna az Ispotályos vagy a Király keze gyógyító kéz rész.

Ez az én véleményem. :) [/quote]

A legnagyszerűbb dolog amit valaha tanulhatsz,egyszerűen Szeretni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175404 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Drowse írta: Szvsz Haldírt teljesen fölösleges volt elintéztetni a Helm-szurdokban. A könyvben meghaltak ott páran, akiknek ugyanolyan megrázó lehetett volna a halála a filmben. Szerintem PJ csak be akarta keverni a tündéket, hogy bebizonyítsák, még az emberek mellett állnak.


Ez az egyedüli rész a trilógiában, amit még én sem tudtam teljesen megemészteni. Mert persze gyönyörű szép a jelenet, amint az utolsó pillanatban megérkezik a fegyelmezett tündecsapat, de szvsz akkor sincs semmi keresnivalójuk sem ott...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175129 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A TTT sztorija a könyben 13 napig tart Boromir halálától addig amíg Gandalf Denethor elé kerül...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175123 Írta: Nahna
Nahna válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem lehetetlen, de szerintem a 2 résztől már majdnem teljesen eltértek a könyvtől!! Szóval!!:((

A női harcosok legjobbja!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175101 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Drowse írta: Nem tudom, mennyire illik ide, amiről most fogok írni, de ez a hely tűnt a legmegfelelőbbnek a témához. Mikor legutóbb néztem a TTT-t, akkor tűnt fel néhány probléma az idővel. Az úgy oké, h aznap, mikor van az ostrom, elkapták Frodóékat Ithiliában. Szóval ez az első nap. Még ezen a napon Vasudvardnak vége. DE! Mikor Trufáék a romok fölött örvendeznek, akkor engedik el Frodóékat. Oké, értem, az ostrom (Vasudvardé) 2 nap, Frodóék meg 2 napig voltak Faramirral. De a Helm-szurdok ostroma csak 1 nap volt.
Aztán. A 3. rész elején Gandalfék elmentek, és fölszedték Pippint, meg Trufát, és mind elmentek Edorasba. Szvsz ez nem egy egynapos út. Még a megérkezésük estéjén Pip megfogta a palantírt. Reggel Gndalf elindult vele Minas Tirith-be, és azt mondta, az út 3 nap. Aztán amikor már ott vannak már legalább 1 napja, befut Faramir, és azt mondja, 2 napja látta Frodóékat. És itt tenném fel a kérdést: most én vagyok a hülye, PJ, vagy Keselyüstök olyan gyors, h visszafelé haladt az időben?????
:roll:


A Frodó - Samu sztori időben szinte végig előbbre jár a szövetség történeténél. Csak a Minas Morgul jelenetnél ér össze újra a két szál időben.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175079 Írta: Drowse
Drowse válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem tudom, mennyire illik ide, amiről most fogok írni, de ez a hely tűnt a legmegfelelőbbnek a témához. Mikor legutóbb néztem a TTT-t, akkor tűnt fel néhány probléma az idővel. Az úgy oké, h aznap, mikor van az ostrom, elkapták Frodóékat Ithiliában. Szóval ez az első nap. Még ezen a napon Vasudvardnak vége. DE! Mikor Trufáék a romok fölött örvendeznek, akkor engedik el Frodóékat. Oké, értem, az ostrom (Vasudvardé) 2 nap, Frodóék meg 2 napig voltak Faramirral. De a Helm-szurdok ostroma csak 1 nap volt.
Aztán. A 3. rész elején Gandalfék elmentek, és fölszedték Pippint, meg Trufát, és mind elmentek Edorasba. Szvsz ez nem egy egynapos út. Még a megérkezésük estéjén Pip megfogta a palantírt. Reggel Gndalf elindult vele Minas Tirith-be, és azt mondta, az út 3 nap. Aztán amikor már ott vannak már legalább 1 napja, befut Faramir, és azt mondja, 2 napja látta Frodóékat. És itt tenném fel a kérdést: most én vagyok a hülye, PJ, vagy Keselyüstök olyan gyors, h visszafelé haladt az időben?????
:roll:

"All right, all right. I can take a hint. I know when I'm not wanted. I usually don't pay any attention... but I know."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #175040 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Drowse írta: Szvsz Haldírt teljesen fölösleges volt elintéztetni a Helm-szurdokban. A könyvben meghaltak ott páran, akiknek ugyanolyan megrázó lehetett volna a halála a filmben. Szerintem PJ csak be akarta keverni a tündéket, hogy bebizonyítsák, még az emberek mellett állnak. És azért Haldír, mert őt már ismerjük, de nem olyan fontos.


Meg hogy a jelmeztervezők megmutassák, hogy milyen frankó tünde-páncélokat tudtak összeütni :D (amik kétségtelenül tök jók voltak ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #174850 Írta: elda
elda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Beletenyereltem! :twisted:

Én nem azt irtam hogy a csúcspontja volt, hanem azt, hogy az egyik csúcspontja. Bocs. De gondolom egy film úgy van megkomponálva, hogy mindig jobban fokozza a néző izgalmát a végső beteljesedésig! :wink:

A bajtársiságra és az önfeláldozásra, mint csúcspontra gondolok, hol van ennyire még kihegyezve a film? :?: :?:

Ery-nek!

Nekem is erős és morbid a hasonlat, de bocsássatok meg érte, köztük te is, kérlek! Ha a fafaragó , mint művész, faragja a tönköt, amiből ámulatunkra kibontakozik a csodálatos szobor, hogy megérinthessük a forgácsokon át kell lépnünk. Számomra, leszögezem minden élet szent és sérthetetlen! Legyen az Gollam és Haldír, vagy akárki más! ebben Frodó párti vagyok! :)

Ki tudja hányan halnak meg Tolkien világábann, de nem temetelen testükön megy-e előbbre a történet? Ha nem áldozná fel őket a " művész" , hogyan bontakozna ki elöttünk a cselekmény, az értékes mű?

A gondolat örök

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 6 hónapja #174843 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Drowse írta: Szvsz Haldírt teljesen fölösleges volt elintéztetni a Helm-szurdokban. A könyvben meghaltak ott páran, akiknek ugyanolyan megrázó lehetett volna a halála a filmben. Szerintem PJ csak be akarta keverni a tündéket, hogy bebizonyítsák, még az emberek mellett állnak. És azért Haldír, mert őt már ismerjük, de nem olyan fontos.


vagy mert ott mászkált sok bánatos képű fotómodell a forgatáson és nem volt mit csinálniul...
nameg a kivágott Arwent is pótolni kellett

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.686 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére