Film <-> Könyv különbségek

Több
20 éve 10 hónapja - 20 éve 10 hónapja #153012 Írta: Nyrwen
Nyrwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Már bocsáss meg a véleményem ért de ebből most arra következtetek,hogy nem hiszel elégé önmagadban és a történetben!Vagy mégis csak jól titkolod? :D :?:


Hiszek magamban, és a történetben is! :wink:
Egy szóval sem mondtam, hogy a könyv rossz,
csupán megjegyeztem, hogy (szerintem) jobb lett
úgy a film, hogy egy kicsi változatáson ment át és nem
szóról-szóra ugyan olyan mint a könyv! :)
Legalábbis nekem így jobban tetszet!! :D
(Egyébként megbocsátok a véleményedért, ha te is az enyémért :D :wink: )


A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152916 Írta: Ilmina
Ilmina válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Jó tudni! :D

Egyébként én is nagyon szeretem azokat a részeket és kiváncsi lettem volna P.J. hogy képzeli őket.De sajnos a Gyűrűk Ura nem művészfilm nagyközönségnek készült!Viszont így többet tudtak áldozni a kivitelezésre,és ez jót tett a filmnek! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152580 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Gandalf írta:

Én az öreg erdős jelenet kihagyását nagyon sajnálom, főleg azért, mert annak volt egy különleges hangulata, amit nagyon jól vissza lehetett volna adni.


Van egy jó hírem: A két torony bővített változatában lesz egy fangorni jelenet, amely majd kárpótolni fog minket ezért! :wink:

És amibe bele lehet kukkantani a hivatalos oldalon, az új videók között. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152564 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Én az öreg erdős jelenet kihagyását nagyon sajnálom, főleg azért, mert annak volt egy különleges hangulata, amit nagyon jól vissza lehetett volna adni.


Van egy jó hírem: A két torony bővített változatában lesz egy fangorni jelenet, amely majd kárpótolni fog minket ezért! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152501 Írta: Kelekhril
Kelekhril válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Gondolj bele Aeglos hogy milyen színész játszhatta volna el Bombadilt! hát Aranymagot? Szerintem jobb h. ezt kihagyták mert nem lehetett volna jól megcsinálni. Ráadásul a bővített válzozatban több kockát hagytak meg a Völgyzugoly előtti időknek, de egy filmben nem lehet végig csak menni, rettegni a lovasoktól és megint csak menni...nem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152439 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én az öreg erdős jelenet kihagyását nagyon sajnálom, főleg azért, mert annak volt egy különleges hangulata, amit nagyon jól vissza lehetett volna adni.
A könyvben Tolkien nagy figyelmet szentelt a hobbitok kalandjainak leírására, a Völgyzugolyba menetel előtti időkre, mielőtt a szövetség megalakul. A Völgyzugoly előtti, és utáni idő a Gy. Szövetségében két külön könyvre van osztva.
Ezt az arányt a filmben nagyon elszúrták.

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152438 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A Könyvekre azt mondják: minnél többször olvasom el, annál unalmasabb.
A Gy.U.-val ez pont fordítva volt. Pl.: Elrond tanácsát mikor előszőr olvastam, végig untam, most az az egyik kedvenc részem és sajnálom, hogy alig negyed órás a filmben :( Szerintem a filmet a könyvhöz képest nagyon jól megcsinálták(szvsz főleg az elsőt). :wink: Én rosszabbat vártam :D

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152416 Írta: .Arwen.
.Arwen. válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az igaz, hogy bele kell élnie magát az embernek, mert az első részen alig bírtam átvargődni magam... de a másik kettőtt le sem bírtam tenni... ettől fügetlenül tartom magamat, hogy a film izgalmasabbra sikeredett ( ebben egyet kell értenem Lothwenával) viszont üzenem neki, hogy a film nem jöhetett volna létre a könyv nélkül, és ezt tartsa szem előtt!!!
:!: Ez a könyv hatalmas alkotás, és lehet hogy a film izgalmasabbra sikerült... de akkor is!!! :wink:

"Inkább osztozom veled egy emberöltőnyi életen, sem mint hogy egyedül nézzek szembe az eljövendő korokkal!"
(Arwen)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152295 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Részemről semmi kétség, hogy a könyv a nagyobb alkotás. Ez a könyv csak akkor élvezhető, ha az ember bele tudja élni magát, pl. apám halálra unta magát rajtuk. A film inkább egy méltó adaptáció.

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152044 Írta: Ilmina
Ilmina válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lothwena írta: Véleményem szerint is jobb lett így a film, :wink: hogy P.J. a saját fantáziavilágát filmesítette meg... vagyis, hogy mindent úgy vitt a vászonra, ahogy ő elképzelte, az egész történetet.... sokkal izgalmasabb volt így!!! :) :D


Már bocsáss meg a véleményem ért de ebből most arra következtetek,hogy nem hiszel elégé önmagadban és a történetben!Vagy mégis csak jól titkolod? :D :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152006 Írta: Ilmina
Ilmina válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igen, értem mire gondolsz,de miútán mi már láttuk a filmet nem látjuk tisztán azt a képet amit egyedül olvasás közben láttunk,tehát minden válozik,legalábbis részemről! Pedig én nagyon szeretem a saját szereplőimet, helyszíneimet stb.! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151643 Írta: Kelekhril
Kelekhril válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A könyv is úgy jó ahogy van és a film is úgy jó ahogy van.A könyv olvasásakor mindenki más képeket képzel maga elé és P.J. a sajátját vitte filmre amihez nagy merészség kellett hiszen sok más rajongó máshogy képzelt egyes részeket. A változtatásokra pedig szerintem a cselekmény tisztább látása miatt volt szükség h azok is megértsék a történetet(ami egyébként rettentő bonyolult és szerteágazó lett volna)akik eddig/addig a könyvet nem olvasták.
Ilmina:pl Helm szurdok.Akönyvben ilyen fordulat nem szrepel de a filmben így még jobban kijön az a hatalmas összefogás ami Középfölde népei között Szauron ellen megvalósul.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151578 Írta: Ilmina
Ilmina válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Ilmina írta:

Nilraen írta: Nekem a könyv mindenképpen jobban tetszik mint a film..de mindkettő nagyon jó. :D Azért néhány helyen lehetett volna jobban köventi a könyvet...de mindegy.


Szia,pontosan milyen különbségek nem tetszenek?(Egyébként én talán a könyvet jobban szeretem,najó a film is nagyon jól sikerült!!!!) :D

Mint például? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151525 Írta: Ilmina
Ilmina válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Nilraen írta: Nekem a könyv mindenképpen jobban tetszik mint a film..de mindkettő nagyon jó. :D Azért néhány helyen lehetett volna jobban köventi a könyvet...de mindegy.


Szia,pontosan milyen különbségek nem tetszenek?(Egyébként én talán a könyvet jobban szeretem,najó a film is nagyon jól sikerült!!!!) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151111 Írta: Nilraen
Nilraen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nekem a könyv mindenképpen jobban tetszik mint a film..de mindkettő nagyon jó. :D Azért néhány helyen lehetett volna jobban köventi a könyvet...de mindegy.

"Tolkien úgy érezte Középfölde varázsa Aragornnal együtt meghalt."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151109 Írta: .Arwen.
.Arwen. válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az az igazság, hogy szerintem a könyvben túl lassan bontakozik ki a cselekmény, és utána sem túl izgalmas! (itt az első részre gondolok)
De a film az valahogy merő izgalom.... :wink: :wink: :wink:
Tényleg jobb így, hogy P.J. nem követte a könyvet szóról-szóra!!
:D :D :D

"Inkább osztozom veled egy emberöltőnyi életen, sem mint hogy egyedül nézzek szembe az eljövendő korokkal!"
(Arwen)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150973 Írta: Nyrwen
Nyrwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Véleményem szerint is jobb lett így a film, :wink: hogy P.J. a saját fantáziavilágát filmesítette meg... vagyis, hogy mindent úgy vitt a vászonra, ahogy ő elképzelte, az egész történetet.... sokkal izgalmasabb volt így!!! :) :D

A Elbereth Gilthoniel,
silivren penna míriel
o menel aglar elenath!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150933 Írta: sherry
sherry válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem jól tette, hogy nem a könyvet használta forgatókönyvenk, így sokkal jobb lett!! :D :D

Vezess, és én követlek. Ne álljon közénk viszály.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150932 Írta: Niessa
Niessa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Én meg olvstam valahol, hogy a könyvet nem akarta szóról-szóra megfilmesíteni, és nem arra figyelt, hogy a film a könyv pontos mása legyen, hanem egy olyan izgalmas filmet akart, ami nem teljesen ugyanolyan mint a könyv....de ez végül is nem baj... :wink: :haldir1:


"Nem sötét leszek, de szép, akár a hajnal.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150726 Írta: Ilmina
Ilmina válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Kelekhril írta:

MissO írta: Éppen most van szerencsém újraolvasni a regényt, eredetiben. Valahol a közepén járok, és elég sok a különbség a film meg a könyv között, különösen "A két torony"-ban. Ez azért is tűnt fel, mivel a filmet (mindkét eddigi részt) többször is láttam. Vannak mondatok, amelyeket a rendező átett másnak a szájába, meg apró, de fontos mozzanatokat is megváltoztatott. Persze ez nem feltétlenül rossz, csak mégis furcsa egy kicsit.
Elsőre ennyi, vadiúj felhasználó vagyok a fórumon, így még ismerkedem egy kicsit a többiek véleményével is:-)

Én olvastam egy olyan cikket amiben P.J. azt mondta hogy ezt direkt csinálta és úgy gondolta h sokaknak biztosan nem fog tecceni de a szerint a történet szerint amivé ő a könyvet átformálta szükséges volt.


Milyen részekre gondolsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #150327 Írta: Kelekhril
Kelekhril válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

MissO írta: Éppen most van szerencsém újraolvasni a regényt, eredetiben. Valahol a közepén járok, és elég sok a különbség a film meg a könyv között, különösen "A két torony"-ban. Ez azért is tűnt fel, mivel a filmet (mindkét eddigi részt) többször is láttam. Vannak mondatok, amelyeket a rendező átett másnak a szájába, meg apró, de fontos mozzanatokat is megváltoztatott. Persze ez nem feltétlenül rossz, csak mégis furcsa egy kicsit.
Elsőre ennyi, vadiúj felhasználó vagyok a fórumon, így még ismerkedem egy kicsit a többiek véleményével is:-)

Én olvastam egy olyan cikket amiben P.J. azt mondta hogy ezt direkt csinálta és úgy gondolta h sokaknak biztosan nem fog tecceni de a szerint a történet szerint amivé ő a könyvet átformálta szükséges volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149939 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta: Üdv!

Most egy nagyobb külömbség: Théoden azt mondta Hirgonnak:
"Tízezer lándzsát küldhettem volna az ellenség keservére. De most kevesebb lesz, [...] Így is legalább hatezren lovagolnak velem."
Tehát a Helm-szurdokban, legalább 2000 embernek kellet volna lennie. :evil: :x Egész a Tündés rész miatt volt :?: Kár érte. Ez egy kicsit erőltetett. :(



Nem biztos...
A Helm szurdokba a király kb 1200 emberrel ment, ott voltak még páran akik túl öregek és fiatalok voltak, de a nagy veszteség az nem csak ekkor lett, hanem előtte amikor Szarumán orkjai áttörték a pajzsfalat...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149933 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Éppen most van szerencsém újraolvasni a regényt, eredetiben. Valahol a közepén járok, és elég sok a különbség a film meg a könyv között, különösen "A két torony"-ban. Ez azért is tűnt fel, mivel a filmet (mindkét eddigi részt) többször is láttam. Vannak mondatok, amelyeket a rendező átett másnak a szájába, meg apró, de fontos mozzanatokat is megváltoztatott. Persze ez nem feltétlenül rossz, csak mégis furcsa egy kicsit.
Elsőre ennyi, vadiúj felhasználó vagyok a fórumon, így még ismerkedem egy kicsit a többiek véleményével is:-)

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148968 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv!

Most egy nagyobb külömbség: Théoden azt mondta Hirgonnak:
"Tízezer lándzsát küldhettem volna az ellenség keservére. De most kevesebb lesz, [...] Így is legalább hatezren lovagolnak velem."
Tehát a Helm-szurdokban, legalább 2000 embernek kellet volna lennie. :evil: :x Egész a Tündés rész miatt volt :?: Kár érte. Ez egy kicsit erőltetett. :(

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148731 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sil írta: Aldarion: Kis egyszerűsítés. Ez legyen a legnagyobb változtatás... :roll:


És emellett valahogy hozzá kerül a kürt...
(mintha fényképet láttam volna, vagy a filmben volt? (rég láttam már))

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148724 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Aldarion: Kis egyszerűsítés. Ez legyen a legnagyobb változtatás... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148722 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Üdv

Megnéztem az ismertetőt a TTT bővítettről, és úgy vettem észre, hogy amikor Faramir meglátja Boromirt a csónakban akkor a kürt az ölében van, miközben a könyv szerint pont azt hiányolta, mert elsodródott. A kürt két darabját az őrök találták meg kisodródva. Vagy az nem az a jelenet :?: :roll:

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148552 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Igen. A farkasok inkább idétlenek voltak, mint félelmetesek. És inkább hiénák, mint farkasok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #148398 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Palimir írta: Nem közönséges farkasok voltak, de attól még farkasok. Szerintem. :) Illetve a farkasok sátáni fajtája, amit vargnak neveznek. Miben is volt Sil-nek igaza? Ő csak annyit mondott, hogy Mória előtt is volt találka farkasokkal...
A vezért elírtam, valóban Legolas lövi le, csak Gandalf csinálja közben a parádét :D


Elvileg a farkaslovasok wargjai is ugyanolyan wargok mint amikkel Mória előtt találkoznak, csak a filmben kicsit nagyon olyanok mint a foltos hiéna...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147154 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem közönséges farkasok voltak, de attól még farkasok. Szerintem. :) Illetve a farkasok sátáni fajtája, amit vargnak neveznek. Miben is volt Sil-nek igaza? Ő csak annyit mondott, hogy Mória előtt is volt találka farkasokkal...
A vezért elírtam, valóban Legolas lövi le, csak Gandalf csinálja közben a parádét :D

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.676 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére