Film <-> Könyv különbségek

Több
20 éve 8 hónapja #161762 Írta: Niessa
Niessa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Angwen írta:

Niessa írta: Apropó Babó!
Én már olvastam, és teljesen meglepődtem, amikor az orkokat manónak írták, sőt Völgyzugolyt meg elfelejtették lefordítani, és meghagyták Rivendellnek!!! 8O
:wink: :wink: :wink:


Ehhez azért hozzátartozik, hogy Tolkien sem az "orc" szót használja, hanem a "goblin"-t, amit Réz Ádámék "kobold"-nak fordítottak, bár A gyűrűk urában ez a szó nem túl gyakran kerül elő (talán kétszer-háromszor). Egyébként a babó fordítása jóval előbb volt, úgyhogy Szobotka ha akarta volna, sem tudja egyeztetni a dolgokat...


Na jó! Ebben teljesen igazad van! :oops: :oops:
( de Völgyzugolyt akkor sem fordították le.... :wink: )



"Nem sötét leszek, de szép, akár a hajnal.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161668 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

gande írta: el is mondja a hangmérnök(?), hogy szerencséjére van egy farmjuk ahol az apja éppen(!) a fákat ritkította, így kimentek hozzá...

bocs,akkor visszaszívom! :oops:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161667 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Háát :) Inkább a Gyűrűk ura, mint az Ember tragédiája... :roll: de ez magánvélemény :)


Tavaly valami idézetet kerestünk anyával Az ember tragédiájából, és így kénytelenek voltunk többmindent elolvasni benne. Középsuliban utáltam. Nem értettem meg a szöveget. De rájöttem ekkor, hogy óriási!!
Akkora igazságok vannak benne! Zseniális. (Amúgy ez nekem most is kötelező.)
Amit a mai napig nem bírok az a Bánk bán, hogy a Iliászról ne is beszéljünk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161606 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
A zöld-sárga fény Gollam szemében nekem is feltűnt, szerintem nagy lehetőséget hagytak ki vele, bár tény, hogy így is megoldották.
Én azóta tudok szívinfarktus nélkül gondolni a filmekre, mióta teljesen elkülönítettem őket a fejemben a könyvtől. Igazából tényleg semmi bajom nem lenne velük, ha az elején ezt írnák ki: "szabad asszociációs játék J. R. R. Tolkien művéből kiindulva". Tudom, ezért errefelé néha lincselés jár, de engem kifejezetten idegesít, hogy egy ilyen "fantasys", kommersz filmet csináltak a világ legszebb könyvéből. Mint film, még megállja a helyét, de mint Gyűrűk ura-film... Inkább nem minősíteném. Senki ne vegye bántásnak, ez az én magánvéleményem. Abban megegyezhetünk, hogy mindkettőnek megvan a maga helye.
Hát, én az izgalmat éppenséggel nem hiányoltam a könyvből, bár tény, hogy vannak vontatott részek, sokoldalas tájleírások stb. Szerintem ezeket a jeleneteket kicsit számítógép-játékosra vették a filmben, lásd Gandalf "brékelése" Szarumánnal...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161567 Írta: sientech
sientech válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
egy picit visszatérve a fő témához
én úgy érzem hogy a két mű (nálam ketté válik a film és a könyv) együtt adja meg a teljes élményt.

ami nekem hiányzott a könyvből(pl.: pergösebb izgalmasabb részek, a csaták részletesebb leírása) azok ott vannak a filmen, sőt, míly alávalóság, pl.: az arany csarnokban folyó események a filmben nekem jobban tetszenek.
de amit a film elront (pl.:sok az édelgős érzelgös jelenet, én nem szeretem a filmben lévő Samut, nem tetszik hogy egy erős, határozott jellemű Faramirból ilyen megingatható, apja kegyét leső embert csináltak.) azok a könyvben zseniálisak.főleg hogy nem lehet filmvászonra vinni egy csomó dolgot.pl.: a zöld kis fény gollam szemében. elég apró dolog, de nagyon fontos.

már alig várom hogy a rotk mit tesz hozzá a könyvhöz. mert elvenni nem tud belőle.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161545 Írta: gande
gande válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
el is mondja a hangmérnök(?), hogy szerencséjére van egy farmjuk ahol az apja éppen(!) a fákat ritkította, így kimentek hozzá...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161527 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem azokat a fákat amúgyis kivágták volna a filmtől függetlenül...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161515 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Penngaladiel írta: Nyugi, ne ítélkezz elhamarkodottan. Szerintem csak kihasználták a fakitermelők adta lehetőséget, mint ahogy a stadionban is a nézők zaját ;)


Nem! ott mutatja, ahogy veszik fel a hangját ahogy kidől.
És mondja, hogy valakinek a farmján vannak fák, és azokat vágták ki!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161513 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nyugi, ne ítélkezz elhamarkodottan. Szerintem csak kihasználták a fakitermelők adta lehetőséget, mint ahogy a stadionban is a nézők zaját ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161507 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Annyira felbosszantott valami :evil: :
Mint tudjuk Tolkien nagyon szerette a temészetet, és nagyon szerette a fákat.
A GyUban a fa szeretét az entekben fejezi ki, Szilszakállban.
Ésa filmben, ahhoz, hogy valóságosnak hasson Szilszakáll lépdelése,
50fát döntöttek ki, hogy felvegyék a hangját! :evil: :x

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161481 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lominas írta: Na azért az ilyen kijelentésekkel vigyáznék, mert ha Goethe Faustja kötelező, szerintem az Ember tragédiája is igen csak ˝kanonikus˝, világviszonylatban is (csak nem igazán tudják lefordítani), szvsz óriási alkotás.
Én magyarfaktos vagyok, és nekünk pl. kötelező A Gyűrűk Ura is. :)


Egyetértek... irodalmi színvonalát és értékét tekintve az Ember tragédiája a Gyu-énál sokkal nagyobb. Azért mondtam, hogy inkább Gyu-ra szavazok, mert az közelebb áll a szívemhez. De ettől még a mű nem emelkedik magasabbra.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161480 Írta: Lominas
Lominas válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Na azért az ilyen kijelentésekkel vigyáznék, mert ha Goethe Faustja kötelező, szerintem az Ember tragédiája is igen csak ˝kanonikus˝, világviszonylatban is (csak nem igazán tudják lefordítani), szvsz óriási alkotás.
Én magyarfaktos vagyok, és nekünk pl. kötelező A Gyűrűk Ura is. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161459 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Palimir írta:

Morgul írta: Mellesleg nem gyakorolt olyan lényegesen nagy hatást az irodalom evolúciójára, hogy kötelezőnek fel kelljen adni. Zseniális, egyedi, de nincs világirodalmi jelentősége.

Háát :) Inkább a Gyűrűk ura, mint az Ember tragédiája... :roll: de ez magánvélemény :)


ízlések és pofonok... ez esetben én is a Gyu-ra szavazok, de vannak más, hasonlóan jó vagy még jobb művek az irodalomban...

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161421 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Morgul írta: Mellesleg nem gyakorolt olyan lényegesen nagy hatást az irodalom evolúciójára, hogy kötelezőnek fel kelljen adni. Zseniális, egyedi, de nincs világirodalmi jelentősége.

Háát :) Inkább a Gyűrűk ura, mint az Ember tragédiája... :roll: de ez magánvélemény :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #161420 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Minden esetre kötelező olvasmányt könnyebb megnézni filmen. Most már ez is elérhető :) és az biztos hogy kedvet csinál a könyvhöz :)

[size=9:1x5rbnli]Az, hogy a lengyeleknél köt. olv. azt A Gyűrű keresésének (Unfinished Tales) utószavában olvastam :) [/size]

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja - 20 éve 8 hónapja #161418 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Morgul írta: Mellesleg nem gyakorolt olyan lényegesen nagy hatást az irodalom evolúciójára, hogy kötelezőnek fel kelljen adni. Zseniális, egyedi, de nincs világirodalmi jelentősége.


Hát, ezzel éppenséggel nem értek egyet, de asszem ez már tényleg nem ide tartozik.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161414 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

gandala írta:

Palimir írta: Azt olvastam, hogy a lengyel gimnáziumokban köt.olv. a Gyűrűk ura :)


De jó nekik! Bár nem biztos. Ha kötelezővé teszik, még a legjobb könyvet is megutálják a diákok. Bár én ebből már mindenképp kimaradok (ha nálunk is bevezetnék). Jópár éve, hogy gimis voltam... :roll:


Miért lenne jobb nekik? Könyvet olvasni, nem csak kötelezően feladottat szabad... te is bármikor leveheted a polcról. Mellesleg nem gyakorolt olyan lényegesen nagy hatást az irodalom evolúciójára, hogy kötelezőnek fel kelljen adni. Zseniális, egyedi, de nincs világirodalmi jelentősége.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161408 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Palimir írta: Azt olvastam, hogy a lengyel gimnáziumokban köt.olv. a Gyűrűk ura :)


De jó nekik! Bár nem biztos. Ha kötelezővé teszik, még a legjobb könyvet is megutálják a diákok. Bár én ebből már mindenképp kimaradok (ha nálunk is bevezetnék). Jópár éve, hogy gimis voltam... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161297 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Niessa írta: Apropó Babó!
Én már olvastam, és teljesen meglepődtem, amikor az orkokat manónak írták, sőt Völgyzugolyt meg elfelejtették lefordítani, és meghagyták Rivendellnek!!! 8O
:wink: :wink: :wink:


Ehhez azért hozzátartozik, hogy Tolkien sem az "orc" szót használja, hanem a "goblin"-t, amit Réz Ádámék "kobold"-nak fordítottak, bár A gyűrűk urában ez a szó nem túl gyakran kerül elő (talán kétszer-háromszor). Egyébként a babó fordítása jóval előbb volt, úgyhogy Szobotka ha akarta volna, sem tudja egyeztetni a dolgokat...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161266 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Azt olvastam, hogy a lengyel gimnáziumokban köt.olv. a Gyűrűk ura :)

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161262 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Akik most próbálkoznak először a "Babóval", azoknak ajánlom összevetésül Ulmo, fórumos társunk, fordítását !!!! :wink: :)


Köszke a tippet. Bár addig még sok víz folyik le az Entséden, mert köt. olv.okata kell olvasnom, azt meg nem szeretem! Miért nem bírják feladni a Tolkien összest? :(
(Bár magyar irodalomból kicsit furcsa lenne, pláne, hogy a realizmust vesszük, nem is a 20. századot :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161223 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
De angolul a legjobb ;) Aki tud valamennyire angolul, érdemes belevágni. Bár az tény, hogy a nagyszótár kell hozzá eleinte :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161186 Írta: elda
elda válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Sziasztok !

Akik most próbálkoznak először a "Babóval", azoknak ajánlom összevetésül Ulmo, fórumos társunk, fordítását !!!! :wink: :)

Hasonlítsátok össze a nyomtatott és az online verziót, megéri !

www.tolkien.hu/hobbit/ulmo/index.html

Jó szórakozást hozzá!

A gondolat örök

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161183 Írta: Niessa
Niessa válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Apropó Babó!
Én már olvastam, és teljesen meglepődtem, amikor az orkokat manónak írták, sőt Völgyzugolyt meg elfelejtették lefordítani, és meghagyták Rivendellnek!!! 8O
:wink: :wink: :wink:


"Nem sötét leszek, de szép, akár a hajnal.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161140 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Tény, hogy érdekes következményekkel járhat, ha egy-egy Tolkien művet az életműtől függetlenül próbálnak fordítani (lásd a morgothi balrog megnevezést a filmben)...



Én most kaptam meg karácsonyra a Babót. Itt is vannak eltérések. Pl furcsa hogy Zsákos Bilbó neve nincs lefordítva és Bilbó Bagginsnak írja a fordító. A tündék tündérek (bár ez nem nagy változás). Még nem olvastam, de ha jól hasonlítottam össze a Gyűrűk Urában lévő térképpel, az itteni térképet, akkor pl. Bakacsin erdő Setét erdőnek van írva.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #161136 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Szerezd meg a bővített verziókat!


Hát most már tényleg muszáj leszek! :P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #160972 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

elda írta: A fordító szvsz ne csak az egyedi művet próbalja átültetni, mert ha nem látja a további összefüggéseket, alkothat egy rímelő szöveget, de tartalmat soha nem tud átadni vele olvasóinak.


Tény, hogy érdekes következményekkel járhat, ha egy-egy Tolkien művet az életműtől függetlenül próbálnak fordítani (lásd a morgothi balrog megnevezést a filmben)...
Nyilván nem azt mondom, hogy jobban le tudtam volna fordítani Göncz papánál (talán majd egyszer, húsz év múlva), de azért igenis vannak pontatlanságok, csúsztatások. Persze, egy fordítás elkerülhetetlenül egyben interpretáció is, de azért mégiscsak illene törekedniük rá, hogy minél kevésbé tegyék bele a saját meglátásaikat. Én személy szerint az író meglátásaira lennék kíváncsi, nem pedig az övékére.
Mint ahogy a film is egy interpretáció, méghozzá elég erősen. Nekem ezt elég sok időbe tellett úgy-ahogy elfogadnom. Talán ezért van, hogy A két torony sokkal nagyobb eltérései sokkal kevésbé bosszantottak.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #160955 Írta: Robert B
Robert B válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

gandala írta:

A köpeny nem teszi őket láthatatlanná... az nem csodaköpeny... :roll:


Ez kötözködés! Tudom, hogy nem tesz teljesen láthatatlanná, arra csak a Gyűrű képes. De segít elrejtőzni a barátságtalan szemek elől, akár a kövek közt, akár a fák alatt járnak. Így írja a könyv is.

Tudom, hogy nem lehet mindent belevenni a könyvbe, de szerintem ez a lothlórieni rész kicsit el lett nagyolva. Ezt fenn tartom.


:fight:


Szerezd meg a bővített verziókat!
A Gyűrű szövetsége 35, A két torony 45 percel bővült. Ezek olyan jelenetek, amik általában a könyvből valók. Aprócska hangulatos, néha kedves humorral megsózott részek (pl.: Móriában a mithril, Csörgecsarnok, "Ez az Vasudvardról", lórieni ajándékosztás stb.stb.). Szvsz nagyon sokat dobnak a film hangulatán és nyugodtabbá teszik azoknak ütemét.

The answer is Jesus. But tell me... what is the question?!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #160951 Írta: gandala
gandala válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

A köpeny nem teszi őket láthatatlanná... az nem csodaköpeny... :roll:


Ez kötözködés! Tudom, hogy nem tesz teljesen láthatatlanná, arra csak a Gyűrű képes. De segít elrejtőzni a barátságtalan szemek elől, akár a kövek közt, akár a fák alatt járnak. Így írja a könyv is.

Tudom, hogy nem lehet mindent belevenni a könyvbe, de szerintem ez a lothlórieni rész kicsit el lett nagyolva. Ezt fenn tartom.


:fight:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 8 hónapja #160785 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

gandala írta: Tegnap megnéztem a Gyűrű Szövetségét. Mikor a moziban láttam annak idején még nem olvastam a könyvet, és nagyon zavarosnak találtam a filmet. Most, hogy újra megnéztem, már nem csodálkozom ezen. Nagyon fontos részeket hagynak ki.
Pl: Galadriel ajándékai. A filmből kimarad, hogy kapnak egy láthatatlanná tevő tündeköpenyt, lembast stb. Így a második részben nem érthető, hogy Samut és Frodót miért nem látják meg az őrök...


A bővített verzió pótolja a hiányt némileg, mint ahogy a Két torony bővítettje is sok lukat betömött, érdemes ezeket is megszerezni/kölcsönkérni és megnézni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.657 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére