Film <-> Könyv különbségek

Több
20 éve 10 hónapja #147146 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Palimir írta:

Sil írta: Palimir: Meg a Gy.U-ban, Mória előtt... :roll:

Ott nem farkaslovasok voltak, hanem csak farkasok, és csatának sem nevezném, mert Gandalf egyszerűen lealázta a farkasvezért, a többiek meg berezeltek... :)
Igaz, hogy rég olvastam a Babót, és csak egyszer :) de ott nagyobb csatára emlékszem...


Azok nem igazi farkasok voltak, hanem wargok, ebben Silnek igaza volt. Ezenkívül emlékeim szerint a vezért nem Gandalf "alázza be" hanem Legolas lövi le, és reggelre eltűnik a nyílhegy a tetemekkel együtt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147145 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sil írta: Palimir: Meg a Gy.U-ban, Mória előtt... :roll:

Ott nem farkaslovasok voltak, hanem csak farkasok, és csatának sem nevezném, mert Gandalf egyszerűen lealázta a farkasvezért, a többiek meg berezeltek... :)
Igaz, hogy rég olvastam a Babót, és csak egyszer :) de ott nagyobb csatára emlékszem...

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147143 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sil írta: Palimir: Meg a Gy.U-ban, Mória előtt... :roll:


Ott nem voltak Farkaslovasok, csak wargok. Egy darab ork sem ült rajtuk.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147141 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Palimir írta: Azért már inkább, hogy mi történik itt Aragornnal... :roll:

Nna, erre szólta be Gornista kis barátnőm:
Hű, de lennék én Aragorn lova!!!
Ráadásul pont kaja közben, kishíján megfulladtam! Aztán megmagyarázta, hogy csak arra célzott, mikor a ló "puszilgatja" Aragornt... Huh!!
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :P :roll:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147140 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Palimir: Meg a Gy.U-ban, Mória előtt... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147136 Írta: Palimir
Palimir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ha emlékeztek, vagy olvasta valaki :) csata a farkaslovasokkal a "Babó"-ban volt... szvsz PJ abból akart egy kis ízelítőt. :)
Történetileg tényleg nincs benne a GyU könyvben, de Középfölde világához hozzá tartozik... én spec. ezért nem fikázom annyira ezt a jelenetet. Azért már inkább, hogy mi történik itt Aragornnal... :roll:

Minden megtörténhet... még az is ami nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147113 Írta: Silmalia
Silmalia válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lalaith Scarlett írta: Ha lépten nyomon a könyvhöz hasonlítgatnám a TTT-t, lehet, hogy nekemse tetszene annyira. Persze, sokat eltér a könyvtől, de a hangulatát szerintem sikerült megragadnia, a szereposztás (livike kivételével) tökéletes, látványos és élvezhető a film. Ok, lehet fikázni a filmet az eltérések miatt, énis szoktam, ennek ellenére ezerszer megnézem...szal TTT RULEZ: )))


Szntem se kéne hasonlítgatni a 2őt.. Nekem naon teccik így is úgy is... P.J. naon tudja a dolgát.. szntem tök jó lett... TTT RULEZ :D DDDDDDD

"Galadriel: There is nothing we can do for Frodo. The quest will claim his life. You have foreseen this. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147110 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Ha lépten nyomon a könyvhöz hasonlítgatnám a TTT-t, lehet, hogy nekemse tetszene annyira. Persze, sokat eltér a könyvtől, de a hangulatát szerintem sikerült megragadnia, a szereposztás (livike kivételével) tökéletes, látványos és élvezhető a film. Ok, lehet fikázni a filmet az eltérések miatt, énis szoktam, ennek ellenére ezerszer megnézem...szal TTT RULEZ: )))

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147103 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

kmarci írta: Hi! Azt kérte valaki, hogy írjam le a véleményemet a 2. részről ebben a topikban.
Szerintem a film szörnyű, kihagyták a fnotos jelenteket, és feleslegeseket tettek bele. Ebből azt következik, hogy a 3. rész fontos jelenetei is kimaradnak, mert már menthetetlenül elcsúszott a film, például a 2. rész vége ki is maradt, ha a 3. rsézben lesz, akkor abból marad ki sokminden, főleg, ha még abba is tesznek hülyeségeket. Például a kürtvári csata egy szuperul balul sikerült jelenet, de ezt mondhatnám a film végéről is, ami teljesen más, mint a könyv cselekménye.


Én a 2. részben sokkal inkább éreztem a könyv hangulatát mint az 1. ben.
A 2. azért lett így befejezve, mert muszáj volt levágni a végét hogy ne legyen túl hosszú a film, de ha megnézed, a 3. rész cselekménye rövidebb. Így beleférhet a 2. rész vége az elejére.
A kürtvári csatával mi bajod?
Helm szurdokban ottvoltak a tündék, de a Kürtvárban már egyet sem láttam...
Szerintem messze nem csúszott el annyira a film amennyire mondod, pl sokkal inkább ragaszkodik a könyvhöz, mint az Egri csillagok...
Amennyiben a könyvet vártad vissza a filmvásznon nyilván csalódtál, de sajna PJ nek muszáj volt sikerfilmet csinálnia, ha nem akarta hogy egy bukott film legyen és esetleg a 2-3. részt ne is lássuk...
A filmben két helyen érzem hogy erősen ellentétben áll a könyvvel, az egyik Háma halála és a farkaslovasok, a másik pedig faramir és cselekedetei. Utóbbit azonban sikeresen feloldották...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147099 Írta: Barahir
Barahir válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

akinorev írta: Énszerintem nem is lett volna muszáj,hogy Elijah játsza el Frodó szerepét.Mikor a könyvet olvastam,nem olyannak képzeltem el a hobbitokat fejtől fölfelé,mint ahogyan ő kinéz.Kicsi az orra. :clown: Samu sokkal szimpatikusabb...


Egyetértek! Az első képek megjelenésekor bevallom, én összekevertem
Frodót Trufával. Sztem Dom simán lehetne Frodó: pirospozsgás, jó húsban lévő, haja szőkébb, mint a többieké.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147025 Írta: kmarci
kmarci válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Hi! Azt kérte valaki, hogy írjam le a véleményemet a 2. részről ebben a topikban.
Szerintem a film szörnyű, kihagyták a fnotos jelenteket, és feleslegeseket tettek bele. Ebből azt következik, hogy a 3. rész fontos jelenetei is kimaradnak, mert már menthetetlenül elcsúszott a film, például a 2. rész vége ki is maradt, ha a 3. rsézben lesz, akkor abból marad ki sokminden, főleg, ha még abba is tesznek hülyeségeket. Például a kürtvári csata egy szuperul balul sikerült jelenet, de ezt mondhatnám a film végéről is, ami teljesen más, mint a könyv cselekménye.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #147020 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Szerintem nem "vesztes". Ő döntött így, gondolom azért mert
a mérleg inkább Aragorn felé billent, mint Valinor felé!
Nem tetszik ez a szó.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147013 Írta: Elen Laiqua
Elen Laiqua válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sorel írta: Arwen nem "csak" az örök életről mond le, hanem az összes rokonáról, barátjáról, ismerőséről, az egész világról, amelyhez mindaddig tarozott.
Ezért, szerintem mindenképen "vesztesnek" is nevezhető.


Bizonyosan igazad van... senkinek sem kívánok hasonló döntést... de egy ilyen sors mindenképp iszonyú lelkierőt kíván- ez talán minden szereplőről elmondható. Arwen valóban sokat vesztett, én mindössze azt érzem, hogy ha rövidebb időre is, de még többet nyert. :arwen1: :(

Én vagyok a magányosan sétáló macska, nekem minden hely egyforma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #147004 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Arwen nem "csak" az örök életről mond le, hanem az összes rokonáról, barátjáról, ismerőséről, az egész világról, amelyhez mindaddig tarozott.
Ezért, szerintem mindenképen "vesztesnek" is nevezhető.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146790 Írta: Elen Laiqua
Elen Laiqua válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Sorel írta: Így van, ez tényleg egy nagyon súlyos döntés. Ez ugyan nincs kihangsúlyozva a könyvben, de az biztos hogy Arwen a sztori egyik nagy vesztese. A döntésétől függetlenül.


Kérdés az, hogy vesztes-e. Én hiszek abban, hogy ha egy nő ennyire szeret valakit, és az viszontszereti, azért az örök életről is le lehet mondani :look:

Én vagyok a magányosan sétáló macska, nekem minden hely egyforma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146774 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Így van, ez tényleg egy nagyon súlyos döntés. Ez ugyan nincs kihangsúlyozva a könyvben, de az biztos hogy Arwen a sztori egyik nagy vesztese. A döntésétől függetlenül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146484 Írta: Elen Laiqua
Elen Laiqua válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Faramir jelleme szerintem is gáz.
A Megye megtisztításának viszont azért kellene benne lenni, mert Frodó Galadriel tükrében látott jeleneteket a Megye leigázásáról, ami dramaturgiai baki, ha nincs folytatása.
A szerelmi szál nem tűnik erőltetettnek, legfeljebb az a borzasztó hezitálás, hogy Arwen a szívére hallgat vagy Elrondra, ennek legfeljebb az lehet az indoka, hogy a könyvet nem olvasó nézőkkel is érzékeltetni kell a döntés súlyát.

Én vagyok a magányosan sétáló macska, nekem minden hely egyforma.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145172 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Az az igasság, hogy ez a szerelmi történet és Arwen figurája meglehetősen későn jutott Tolkien eszébe, amikor már a könyv jó része megvolt, ezért nem kapott akkora hangsúlyt, jóllehet, utólag belerakott pár utalást rá. De éppen ezért kellett a Függelékben leírnia.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145150 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Egyet értek. Azért, mert Tolkien nem írta le, hogy "Aragorn hátra dőlt a fűben, bámulta a csillagokat, és Arwenre gondolt" még valószínű, hogy megtette. A könyv olyan mint egy történelmi munka, elsősorban az eseményeket rögzíti, és nem a szereplők érzéseit. Főleg nem azokat, amelyek nem kapcsolódnak közvetlenül a Gyűrű-háborúhoz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #145021 Írta: Ilweran
Ilweran válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem "Liv Tyler nyáladzására" szánták azt az időt, hanem a szerelmi szál bemutatására. Ha nem emlékeznél: a szerelmi szál a könyvben csak a függelékben van benne, mint ahogy Lúthien és Beren története is, ami megvilágítja Arwen áldozatát. Tekintve hogy a filmhez nem készül függelék :D valahova el kellett helyezni a szerelmeseket....

"Két mágus jelenik meg Angliában,
Az első féli hatalmam; a második látni vágy engem."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144856 Írta: Silmalia
Silmalia válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Lalaith Scarlett írta: Engem Faramir kezdetben nagyon zavart, de mostmár megbékéltem a jellemével, és az is enyhítő körülmény, hogy olyan fantasztikus színész játszotta, mint David Wenham. Lóriennel és Galadriellel is így állok.
Az áthelyezések engemse zavarnának, de az időhiány nem mentség, ha liv tyler nyáladzására volt idő, akkor Frodóékra is kellett hogy legyen.
A megye megtiszítása nem ütött szíven, a könyvben is utálom azt a részt.
Amikkel nem tudtam megbékélni és mindig feldühít ha megnézem a filmet: Bombadil (a kedvencem a könyvben Gorni és Bilbó mellett) és Glorfindel hiánya, meg Arwen elcs*szése.


100%-ban egyetértek.. erre nemtok mit írni:DDDD egy véleményen vagyunk. :)

"Galadriel: There is nothing we can do for Frodo. The quest will claim his life. You have foreseen this. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #144852 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Engem Faramir kezdetben nagyon zavart, de mostmár megbékéltem a jellemével, és az is enyhítő körülmény, hogy olyan fantasztikus színész játszotta, mint David Wenham. Lóriennel és Galadriellel is így állok.
Az áthelyezések engemse zavarnának, de az időhiány nem mentség, ha liv tyler nyáladzására volt idő, akkor Frodóékra is kellett hogy legyen.
A megye megtiszítása nem ütött szíven, a könyvben is utálom azt a részt.
Amikkel nem tudtam megbékélni és mindig feldühít ha megnézem a filmet: Bombadil (a kedvencem a könyvben Gorni és Bilbó mellett) és Glorfindel hiánya, meg Arwen elcs*szése.

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #143066 Írta: Meleth_lin
Meleth_lin válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Mae govannen!

szerintem az nem olyan nagy baj, hogy a szereplők nem pont ugyanúgy néznek ki, mint ahogy Tolkien leírta, az már inkább gond, hogy a jellemükön is változtatott. (Itt Faramirra gondolok, de gondolom kitaláltátok...) Még azzal se lenne szerintem baj, hogy egy-két részt "máshova rakott", mint pl.: a banyapókosat (azt azért VSZ, mert kevés jelenet jutott volna Frodóékból, tehát ahogy párhuzamosan mutatták a több szálon futó cselekményt a TTT-ben, biztos a ROTK-ben is így lesz, és Frodóékról kevés van a 3. részben olyan jelenet, ami úgy filmben is "jól mutat". Mert az kicsit talán uncsi lenne, hogy Frodó és Samu megy megy szenvedve Mordorban, míg a Pelennor-mezei csata folyik, meg ugyanezt csinálják, míg a Holtak-ösvényén mennek, meg stb... De az nagyon nem tetszett, hogy Faramir jellemét megváltoztatták. A könyven ugye szinte ellentéte volt Boromirnak, itt meg majdnem ugyenezt tette ő is, mint a bátyja. (De a szárnyas nazgulos FrodótlerántjaSamualépcsőn-ös rész azért tetszett...)

"(...)That's the most important part of the story: the ending.
This one... is very good. This one's perfect."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142309 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Nem lesz benne a Megye megtisztítása - ebbe már beletörődtem, oké. De akkor hogyan alakul majd a Film vége? Ugye azért a Gyűrű megsemmisítése ugyanúgy fog történni? És mit mondanak majd a Megyében a hazaérő hobbitok, hol voltak, mit csináltak? Mert ugye így a Megye teljesen kimarad a zűrökből, ott az ég világon semmiről nem fognak tudni, tahát azt hiszik, hogy minden ment, mint addig.

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #142065 Írta: Sorel
Sorel válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta:

akinorev írta: Engem egy kicsit az is zavar,hohy Boromirnak a könyvben teljesen más haja van,mint a filmben.Ezek apró különbségek,de épp ezért kellene betartani őket. :look:

Még egy jelentéktelenebb külömbség. Gandalf így írta körül Papsajtnak Frodót:

elég magasra nőtt,és szőkébb a haja mint a többinek...

Ezek pont elenkeztek a filmben.


Szerintem ezek a legkevésbé fontos változtatások a könyvhöz képest.
Az biztos, hogy Frodo finomabb, tündeszerűbb jelenség, mint a többi hobbit...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141971 Írta: akinorev
akinorev válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Énszerintem nem is lett volna muszáj,hogy Elijah játsza el Frodó szerepét.Mikor a könyvet olvastam,nem olyannak képzeltem el a hobbitokat fejtől fölfelé,mint ahogyan ő kinéz.Kicsi az orra. :clown: Samu sokkal szimpatikusabb...

Namárië! Nai hiruvalyë Valimar.
Nail elyë hiryva. Namárië!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #141818 Írta: Carnimirie
Carnimirie válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Aldarion írta:

akinorev írta: . :look:

Még egy jelentéktelenebb külömbség. Gandalf így írta körül Papsajtnak Frodót:

elég magasra nőtt,és szőkébb a haja mint a többinek...

Ezek pont elenkeztek a filmben.


Asszem eccer már volt róla szó valahol...most képzeld el Elijaht szőke hajjal! Váá...

"everybody&#8217;s changing and I don&#8217;t feel the same"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 órája #141599 Írta: Aldarion
Aldarion válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

akinorev írta: Engem egy kicsit az is zavar,hohy Boromirnak a könyvben teljesen más haja van,mint a filmben.Ezek apró különbségek,de épp ezért kellene betartani őket. :look:

Még egy jelentéktelenebb külömbség. Gandalf így írta körül Papsajtnak Frodót:

elég magasra nőtt,és szőkébb a haja mint a többinek...

Ezek pont elenkeztek a filmben.

Más lett a világ

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 órája #141538 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek

Juraviel írta: Alyr Arkhon: kár,pedig a könyvnek fontos része;talán a bővített verzióban benne lesz...


Nem lesz. (PJ állítása szerint)

Szarumán meghal amikor Gríma lelöki Orthancból

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 órája #141534 Írta: Juraviel.Ihuan.Bedvin
Juraviel.Ihuan.Bedvin válaszolt a következő témában: Film <-> Könyv különbségek
Alyr Arkhon: kár,pedig a könyvnek fontos része;talán a bővített verzióban benne lesz...

Elrond: Ónen i-Estel Edain.
Aragorn: Ú-chebin Estel anim.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.673 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére