Tolkien Tábor 2024

Haldír (Craig Parker)

Több
20 éve 11 hónapja #124181 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
na csak azé mer a szilmrillok végén a családfák közt van egy haldír de hogy az e?

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #124177 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Arwena, legjobb tudomásom szerint nincs információnk Haldír születési dátumáról vagy koráról, Tolkien nem sok háttérinformációt adott róla... Hirtelenjében ennyit találtam:
www.theonering.net/movie/char/haldir.html

Készítettem néhány új Craiges Winamp skint, és kicsit átszerveztem az oldalaimat:
rtlmail.hu/pozo/wskins/cpskins.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #124078 Írta: Arwena
Arwena válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
hello

lehet hogy már volt téma de had kérdezzem meg Haldír hány éves???? vagy mikor született nagyjábol?

Hatan jönnek sorjában
Sorsukat még nem sejtik
Égnek pokol lángjában
Bosszúm sosem feledik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #124074 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Rosencrantz és Guildenstern:
jmsstyxnyes.tripod.com/craig/siteinfo/rngpro.jpg

Ez meg Lucius, a szépséges-gonoszságos félisten:
jmsstyxnyes.tripod.com/craig/sit ... uspoon.jpg - ugye emlékeztek erre a jelenetre? :lol: kár, hogy ilyen vacak minőség... De ha minden jól megy, hamarosan tudok jobb minőségű képeket hozni róla 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #124057 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Itt vannak a LOTR magazin cikk szkennelt oldalai:

perfect-grace.net/glorious/articles.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #124049 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Beleg, rám számíthatsz (egyedül nem vágnék bele), és Supersonica ismer valakit, aki segítene nekünk a dolog keretének a megalkotásában. Össze kellene ülnünk és megtervezni a dizájnt és a struktúrát :D Meg akkor, ha tényleg komoly az elhatározás, le lehetne stipistopizni a www.craig-parker.hu domaint :P

Bearnek semmi kifogása a fordítások ellen, és a Winamp skinjeimre is áldását adta (amiket az ő képeiből csináltam).

Ez pedig egy újabb oplogó, felismerhetőbb rajta Craig, bár a másik meg azért tetszik, mert látszik, hogy nevet :D
http://rtlmail.hu/pozo/cp_op2.bmp

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123800 Írta: Szendi
Szendi válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Beleg!

Köszönöm a fordítást, angolul naon kicit becélő társaim nevében! :hello:
Egy magyar Craig Parker Fan site...hmmm... az naon naon krály lenne!
Bár tudnék segíteni.... :closed:
Mivel szakértelmem nincs, csak a lelkesedésemet ajánlhatom fel.
:roll:
Mindent bele!!! :haldir1:

Szendi

Ai lintulinda Lasselanta

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123793 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Valszeg akkor en leszek az aki osszehozza a magyar Craig Parker Fan site-ot :D
Ki akar segiteni? :D

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123788 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Michelle Craig Parker site-ja is elköltözött, az új cím:

www.craig-parker-michelle.net/

A kedvenc nepáli, fekete ujjatlan pólós Craig képemet rakta be a kezdőoldalra... hmmm... van ízlése :D :lol: 8)

Még nem minden működik, de idővel az is meglesz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123752 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Néhány screencapture a Kevin Smith emlékműsorból:

jmsstyxnyes.tripod.com/craig/kstrib/kstrib.htm - a Gloss képeken figyeljétek a haját :lol: 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123748 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Legújabb őrületem :D

Oplogó Nokiára vagy Siemensre!!!
http://rtlmail.hu/pozo/cp_op1.bmp :lol: Nem tökéletes, de azért első próbálkozásra nem is rossz, ugye? 8)

És hogy hogy lehet feltölteni a telefonra?
1) mentsd le a fenti képet a gépedre
2) regisztrálni kell a 1rtswap -on, és belépni
3) a felső menüsorban a Mobile Services-nél megjelenő menüben a Ringtones & Logos-ra bökni
4) a megfelelő telefonnál Download your own logo
5) a Browse-ra kattintva megadni a gépeden a fájl nevét és Send!!!! 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123658 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Beleg, szerintem senki nem köthet bele abba, hogy lefordítsuk a cikkeket. Úgyis mindenütt hivatkozhatunk az eredetire, ennyi szerintem bőven elég. Ami a magyar CP honlapot illeti, már én is gondolkoztam rajta, csak nekem időm nincs rá. Valaki esetleg kézbe tudná venni? 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123633 Írta: Supersonica
Supersonica válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Beleg Cúthalion írta: Asszem a kovetkezo a craig-parker.net-rol a Rocky Horrir Picture Show beszamoloja lesz.
Pennie, mit szolnal ha lassankent minden beszamolot es interjut ami ott van, leforditanek?
Szerinted nem gaz ilyet csinalni?

beleg


Pennie csak este lesz online, beszéld meg vele, de tudva, hogy egy csomó képpel segítette már Bear munkáját - honlapját, szerintem engedélyét fogja adni (amúgy sem az ő cikkei - tehát ő is hozta valahonnan), aztán el lehet kezdeni gondolkozni, hogy egy komolyabb site-ot összehozzunk (nekem megvan az ígéretem a design-ra, tárhelyre ;) - de én nem Craig Parker fan site-ot szeretnék, hanem tünde és színészeik fansite-ot ;) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123620 Írta: Finarfiel
Finarfiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Beleg Cúthalion írta: Szerinted nem gaz ilyet csinalni?


Ugyan nem vagyok Pennie, de szerintem mindenki csináljon amit akar és nekem nagy örömöt szereznél vele... ;-) És nagyon kösszi az eddigieket is. !!!

Végy egy Ezt-vagy-Azt, emeld föl a szívedig
s vigyázva tedd le. (Fodor Ákos)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123614 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Asszem a kovetkezo a craig-parker.net-rol a Rocky Horrir Picture Show beszamoloja lesz.
Pennie, mit szolnal ha lassankent minden beszamolot es interjut ami ott van, leforditanek?
Szerinted nem gaz ilyet csinalni?

beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123578 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Par helyen nehez szules volt, de csak osszejott :twisted:
Akkor ime: :P



******************

Lord of the Rings Fan Club Magazine
June/July 2003
Jelentés a frontvonalról


Craig Parker Új-Zélandi színész sohasem gondolta hogy kis szerepe, melyet a Gyűrűk Ura filmtrilógiában Haldírként játszott, ilyen nagy rajongótábort von maga után. Parker, az Új-Zélandi TV nézői számára jól ismert arc, eddig viszonlyag ismeretlen volt a hazáján kívül – de többé nem! A Fan Club tagok számos kérésének eleget téve Dan Madsen nemrég beszélgetett Parkerrel a Gyűrűk Urában játszott szerepéről.

Parker Fiji szigetparadicsomában született, ahol állítása szerint “idilli gyermekkora” volt. 10 éves korában költözött a családjával Új-Zélandra, de azt mondja, hogy Fiji még mindig “egy magyon különleges hely számomra -– nagyon nyugodt hely ahol egy gyerek felnőhet”. Ugyanígy, A Gyűrűk Urán való munka is olyan volt számára mintha egy kicsit a paradicsomban lenne – “akár még teát is csináltam volna a stábnak, csakhogy részese lehessek az egésznek”, mondta a színész.



Craig, mikor jöttél rá hogy színész akarsz lenni?

Azt hiszem már nagyon korán érdekelni kezdett a színjátszás. Tisztán emlékszem amint gyerekként megnéztem a Pán Pétert, és láttam hogy repül a színpad felett, ami teljesen lenyűgözött. Biztos lehetett látni a drótokat meg ilyesmiket, de gyerekként ez nem izgatott – a színház varázsa elnyomja azokat a részleteket. Ez nagy izgalom volt számomra. Igazán a tini éveimben fontolgattam hogy ez legyen a munkám. Színész szerettem volna lenni és nagyon szerencsés voltam hogy a dolgok úgy alakultak ahogy. Tudod, mikor felsétálsz a sziklára és véletlenül lezuhansz!

Hogy kaptad meg a GYU-ban Haldír szerepét?

Sok évvel ezelőtt, mikor Peter, Fran és Philippa megcsinálták a forgatókönyvet, néhányunkkal együtt csináltak egy rádiójátékot a forgatókönyv alapján. Akkor csak két forgatókönyv volt, és úgy volt hogy a Miramax csinálja meg a filmeket. Néhány hét alatt felvettük az anyagot a stúdióban, aztán egy év múlva visszajöttünk és felvettük azt amiből már három forgatókönyv volt. Néhány hónappal később megint visszajöttünk és újra felvettük az egészet. Ott kicsit érintett voltam a dologban. Aztán mikor eljött a filmezés ideje, felolvastam nekik – mint mindenki más az országban és a világon! – majd kaptam egy telefonhívást hogy megkaptam a szerepet, ez nagyon izgalmas volt!

Lehetett valaha is hallani azokat az eredeti felvételeket?

Nem tudom hogy valaha is kiadták-e őket. Nagyrészt Peter, Fran és Philippa számára készültek, hogy lássák hogy folyna a történet filmként, és hogy hangoznának a párbeszédek. Biztos vagyok benne hogy értékesítési eszközként is használták. Lehet hogy egyszer majd egy DVD-n fognak felbukkanni. Rengeteg munka van benne. A rajzfilmesítésnél is felhasználták, ahol a rajzfilm párbeszédeihez vágták be.

Netán együtt készítettétek a felvételeket a filmben szereplő színészek bármelyikével?

Azt hiszem Cameron Rhodes (Zsizsik Úr) részt vett benne. Liz Mullane, az Új-Zélandi casting ügynök csinált velünk egy részt. A többi érintettre nem emlékszem.

A felvételeken Haldírt játszottad?

Nem, főként Frodót játszottam és Boromirt. Csak nyolcan voltunk, úgyhogy fantasztikus pillanatok voltak amikor egy ember három különböző karaktert játszott egy jelenetben – enyhén skizofrén votl a dolog! Nem tudom már ki játszotta Haldírt, nem is igazán emlékszem hogy Haldír egyáltalán benne volt-e?

Amikor meghallgatáson voltál, Haldír szerepéért indultál?

Igen. Azt hiszem hat különböző része volt a forgatókönyvnek, mely különböző lényeket mutatott be, mint például a Tündék, Hobbitok, és Haldír volt az a tünde amelyet megpályáztam.

Amikor megtudtad hogy megkaptad a szerepet, tanulmányoztad a könyvet hogy megértsd kik a Tündék?

Előzőleg már olvastam a könyvet, és most mégegyszer elolvastam. Gyakorlatilag már azelőtt elkezdtem olvasni hogy megkaptam volna a szerepet, csak mert annyira érdekes volt az egész. Ez amúgy is része annak az együttműködéses folyamatnak mikor megérkezel a forgatásra. Találkozol a producerrel, a rendezővel, a sminkessel és a jelmezessel, és mindegyikük ötletéből összeáll egy kép. Tehát mindegyikük képét adoptálod és ezek alapján eldöntöd, hogy hogyan fog a karakter viselkedni.

Mi volt az első reakciód mikor megláttad magad kisminkelve, jelmezben a hosszú szőke hajjal és a hegyes fülekkel?

Sokat nevettünk! Az a vicc járta a forgatáson hogy a Tündék transzvesztiták! Biztosan könnyű a Tündék szépségével együtt élni egy olyan helyen mint Lothlorien, de egy koszos forgatási helyszínen üldögélve, fáradtan, összekuszálódott hajjal, cigizve, nem volt egy szép látvány. Volt néhány nagyon vicces dolog a forgatáson a Tündékkel kapcsolatban.

Alakult-e ki bármilyen szorosabb kapcsolatod valamelyik színésszel a forgatáson?

Azt hiszem nagy humorérzéket fedeztem fel Billy Boyd-ban és Dom Monaghan-ben, akikkel elég sok időt töltöttem együtt. Nagyszerű humorérzékük van. Főleg Viggo Mortensen-nel, Sean Bean-nel és a Szövetség tagjaival dolgoztam együtt. Minden tiszteletem az olyan személyeké mint Sir Ian McKellen, akit évekig figyeltem. Kezdetben nagyon izgultam a vele való találkozás miatt. Azt hiszem mások is ezt mondták róla és a stáb többi tagjáról, de egészen kedvesek voltak, nem voltak arrogánsak és nem játszották a “sztárt”. Nagyon nyugodt forgatás volt, és midenki könnyedén érezte magát a többiekkel. Senki sem hisztizett. Mindannyian nagyon jól éreztük magunkat.

Hogy jellemeznéd Peter Jacksont?

Rendkívül nyugodt. Gyakran megesett hogy egyszerre három-négy különböző helyszínt figyelt műholdas kapcsolaton át, és úgy menedzselte azokat, hogy össze illeszkedjenek. Mindig volt ideje a kérdésekre. Mikor eljött a felvétel ideje, ott volt, készen állt, nyugodtan elmondta mit kellene csinálni és hogy működne az egész. Ideális rendező volt. El sem tudom képzelni micsoda stressz alatt állt a három film egyidejű forgatása alatt, tudva hogymég mennyi utólagos munkálat lesz rajta. Folyamatosan számon tartotta hogy a számítógéppel kreált karakterek hogy fognak odailleni és ez az egész mozaik hogy fog összeállni, és mindvégig józan és udvarias maradt. Komolyan csodálom és tisztelem őt mint embert, nagyon őszinte. Néha találkozik az ember olyanokkal akik nagyon igyekeznek alázatosak lenni, de azt hiszem Peternek nincs ideje az ilyenekre a film készítése közben – ő a filmmel akar foglalkozni. Ez neki nem arról szól.

Forgatás közben – főleg a Helm Szurdok jeleneteiben – volt úgy hogy megálltál megcsodálni a projekt méretét és horderejét?

Állandóan! A projekt több mint három éven át tartott, és én csak egy kis mértékben voltam részese. Lementem egy hétre, eltűntem egy hónapra, aztán egy újabb jelenethez visszatértem még egy hétre. Akárhányszor csak megérkeztem, mindig volt valami csodálatos és új látnivaló. A Helm Szurdok egy részét a szabad ég alatt vettük fel, más részeit egy stúdióban, számítógépekkel. Három hónapig forgattunk Wellingtonban egy kőfejtőben a tél közepén, hideg, kopár hely volt, és senki sem látott napfényt. A csapat nagyon nehéz körülmények között dolgozott, mégis volt egyfajta csodálatos bajtársiasság és élvezet benne.

Élveztük az egésznek a szörnyűségét!Lélegzetelállító megérkezni a forgatási helyszínre és látni hogy építettek egy várat, egy erődöt, és nem hungarocelből van, hanem betonból és kitűnően megmunkált kövekből.Ez egy nagyszabású filmkészítés. Új-Zélandnak csodálatos kis filmipara van, de 3.8 millióan vagyunk, tehát nem futja arra hogy kasszasikereket gyártsunk. Amerikával ellentétben a mi filmjeink kis költségvetésűek. Nagyon izgalmas volt egyszer csak egy olyan darabon dolgozni amihez megvan a pénz hogy mindezt a csodálatos dolgot megcsináljuk és valóra váltsunk egy elképzelést! Azt hiszem egész Új-Zéland mámorban úszott.

Az ország nagyon szerencsésnek érezheti magát hogy ezt a három filmet helybéli új-zélandiak csinálták.

Egyfajta csodálatos büszkeség és tulajdonjog-érzet van itt. Szinte olyan mintha ebben az országban mindenki, vagy dolgozott, vagy ismer valakit, vagy kapcsolatban van valakivel aki dolgozott ezeken a filmeken. Nagyon büszkék vagyunk rájuk, és ez nagyon jó. Azt hiszem Új-Zéland úgy tekinti ezt a három filmet, mint “a mi kis filmjeink amiket összehoztunk Wellingtonban”.

A filmek sok turistát is vonzanak Új-Zélandba.

Igen, itt elég nagy a hely, és nem vagyunk sokan, úgyhogy szívesen látjuk a turistákat. A turisztikai hivatal tökéletesen tisztában van azzal hogy a forgatási helyszínek közül sok védett terület, bármiféle turisztikai dologot ami arrafelé történik, nagyon közültekintően kell kezelni. Nem akarjuk hogy egymillió ember taposson át és kólás üvegeket dobáljanak a földre, de nem is hiszem hogy ez történne. Ha valaki veszi a fáradtságot és a hegyekbe utazik, általában nagyobb felelősséggel viseltet a környezet iránt mint amúgy.

Mint más interjúknál, most is megkértünk rajongói klub tagokat hogy küldjék el a kérdéseiket. Az első kérdés Dennis Basden-től jött, Hoffman Estates-től, Illinoisból. Hogyan élted bele magad hogy Tünde harcost játssz?

Azért volt a legnehezebb Tündének lenni, mert végig előre nézve kellet járni, anélkül, hogy megbotlanál! De sokat gondolkoztam azon is, hogy milyenek, és próbáltam elképzelni azt hogy ezek az emberek évezredekig élnek, ami nem egy könnyű feladat! De a felkészülés nagy része anélkül telik el hogy tökéletesen tudatában lennél ennek.

Mennyi ideig tartott amíg teljesen elkészültél Haldír sminkjével és jelmezével?

Az egész körülbelül két órán át tartott, valami borzalmas reggeli órán, midnen nap! Nem volt egy nagy öltöztetési idő – sok embernek sokkal tovább tartott a sminkelés mint nekem. De a fülek felrakása úgy, hogy tökéletes legyen és mégis láthatatlan a különbség, egy jó órába telt.

Melyik volt számodra a legnehezebb pillanat a forgatás allatt?

A Helm Szurdok csatajeleneteinek első napján Bob Anderson kardvívó metserrel dolgoztam. Előtte már vívtam egy kicsit a Herkulesben és a Xenában, de hirtelen teljes lendülettel belevágtunk ebbe a jelenetbe, gyakorlatilag óriási Urak Hai-ok százai közé, akik kétszer akkorák mint én, és fejszékkel, kardokkal és késekkel támadtak rám! Bíznom kellett benne, hogy az instruktorom jól belémnevelte a kardvívás fortélyait, hogy meg tudjam védeni magam. Azok a pillanatok egy kicsit rémisztőek voltak! De egy karcolás nélkül megúsztam, mivel a kaszkadőr csapat fantasztikus volt. Izgalmas volt. Én 180 centiméter magas vagyok és 196 centiméteres srácokkal kellett küzdenem. De le tudtam győzni őket, mivel meg volt írva a forgatókönyvben! Ez jópofa volt!

Julia Ballard Coloradoból kérdezi: Mivel a Tündék mind a testi, mind a szellemi területeken fejlettek, lehetséges, hogy látni fogjuk Haldírt A Király Visszatér-ben? Más szóval, Haldír tényleg meghalt a Helm Szurdokban?

Bármi lehetséges!

Mit tanultál mialatt ezen a filmen dolgoztál? Vannak-e maradandó emlékeid?

Azt hiszem ami leginkább lenyűgözött ebben a projectben, az, hogy egy ember, mint Peter Jackson, azt mondhatja: “OK, ezt fogom csinálni”, és egy ilyen óriási valami megszülethet abból hogy egy emberben megvan a kurázsi ésaz elképzelés, hogy keresztül is vigye. Sok-sok ember vett részt ebben a szülésben, de végül egy ember is meg tudja változtatni a világot.

Vannak olyan jelnetek amelyeket szerettél volna ha bennemaradnak a filmek végleges verziójában?

Komolyan nem bánom hogy egyes helyeken kivágtak és megváltoztattak dolgokat, ugyanis a történet miatt szükség volt rá. Volt egy jelenet amit Cate Blanchett-tel, Hugo Weavinggel és Marton Csokassal forgattunk, és sajnálom hogy végül azt nem láttuk, mert nagyon imádom Cate-et és Hugot. A két film amit eddig láttam, olyan csodálatosak, hogy nem is tudom közben magamat figyelni – egyszerűen magával ragad a varázsa. Azt is muszáj elmondanom, hogy Gollam nagyszerű volt!

Thessa és Marike van Aerde Tilburgból, Hollandiából arról a jelenetről kérdeznek, amelyben Galadriel, Celeborn és Elrond megvitatják a világ helyzetét A Két Torony-ban.

Igen, megcsináltuk azt a jelenetet. A jelenet célja az volt, hogy bemutassuk aTündék között folyó vitát, ahol is azt mondják, “A mi időnk lejárt, elmegyünk, és a világ magára marad”. A másik vélemény “Felelősséggel tartozunk ezért a helyért – együtt éltünk itt, együtt harcoltunk, és most itt az ideje hogy tiszteletünket fejezzük ki az Emberekkel kötött szövetségünk előtt”. Nagyon sokat mondott az a kitörölt jelenet, de mindegy, mert végül átjött a filmen a mondanivaló, azt hiszem, és a végső vágott verzióban érthető volt minden.

Szerinted ez a jelenet A Két Torony bővített DVD verziójában benne lesz?

Tényleg nem tudom, lehetséges, de ez a jó a DVD-ben – mindezt az extra anyagot megkapod. Per pillanat immádom a DVD-ket!

Sue Herrera Winnemuccából, Nevada államból kérdezi: Ahogyan megjelenítetted Haldír halálát, az igazán szívszorító volt – mialatt játszottad mi volt az amire gondoltál, hogy az érzést át tudd élni?

Nos, ami miatt Haldír feltűnik a Helm Szurdokban, azt Peter Jackson már egészen az elején így akarta. A Tündék halhatatlanok. Addig élnek, amíg önmaguktól meg nem akarnak halni, vagy csatában meg nem ölik őket. Peter ezt akarta látni. Azt akarta megmutatni hogy a világ túl sokat változik ahhoz, hogy lássuk a Tündéket meghalni. Azt hiszem ezt a célját elég jól elérte. Amikor azt a jelenetet forgattuk, gyakorlatilag testek százai feküdtek előttem mindenhol – Tündék, Orkok, Uruk Hai-ok, és nem volt nehéz elképzelni mert harci mészárlás folyt a jelenetben előttem. Ki tudja milyen a halál? De annál a pontnál Haldír elveszíti a hitét. Úgy hiszi minden elveszett, és már semmit nem lehet tenni. Ők mindent megtettek amit lehetett. De azt hiszem úgy érezte, hogy vége. Nem túl jó így meghalni.

Meg tudtad csinálni már az első alkalommal?

Igen – nem volt olyan nagyon nehéz. Sok csata volt az első csapástól a halálos csapásig, és nehéz volt emlékezni rá hogy van mögöttem egy nagy srác egy fejszével, és el kell hárítani a csapását, különben szétnyílik a fejem! Azok a helyzetek nehezek voltak, de maga a színészi játék viszonylag egyszerű volt.

Volt valami jelentősége annak hogy Aragorn a halál-jelenetnél Haldír szívére tette a kezét?

Nem tudom biztosan. Aragorn szoros kapcsolatban volt a Tündékkel. Velük élt és ismerte a szokásaikat. Szövetség van közte és a Tündék között, gondolom hogy ez Aragornnak egy Tünde-aspektusa.

Mikor megkaptad Haldír szerepét, tudtad hogy meg fog halni a második részben?

Nem, először nem. Később tudtam meg, mikor Philippa Boyens-szel beszélgettem, és mondta, hogy “Azon gondolkozunk hogy így fogjuk csinálni”. Gondoltam “Oh, remek! Még több lövöldözés, és mehetek csatázni!” Borzongatóan izgalmas volt hogy legalább egy kicsit benne lehetek a filmben.

A Fan Club egy tagja, “Bear” kérdezi: Hallottam hogy a Szövetség tagjai arról beszéltek hogy a szerepükhöz szükséges fegyveres edzésen is átestek. Te is részt vettél-e ilyen edzésen, és ha igen, mondanál róla valamit?

Elég sok időt töltöttem a kaszkadőr csoporttal és Bob Andersonnal, aki nagyon jó fej volt. Egy régebbi filmben Errol Flynnel harcolt, és Darth Vadert alakította a Birodalom Visszavág lézerkardos jelenetében. Mesterfokon vív és csodálatos angol úriember. Megtanított a vívás és harc alapjaira. Aztán a kardvívókkal dolgoztam, a kaszkadőrökkel, és harc-koordinátorokkal. Sok időt töltöttünk azzal hogy végigmentünk a csaták egyes egységein. A nap végére mindannyiunkon voltak kisebb zúzódások, de nagyon jól éreztük magunkat és meg se kottyant! Nagyon jó móka volt!

Íjat is használtál, ugye?

Igen, egy keveset. Azt hiszem ez volt az egyik legnehezebb dolog, mert annyira nagy és kényelmetlen. Lőttünk néhány szériát az íjakkal. Néhány lövésnél használtunk vesszőket, néhánynál nem. Néhányszor a kőfejtőnél lőttünk, és a sortűz az előttünk levő szakadékba ment. Néhányszor a stúdióban lőttünk, ahol matracok voltak, és mindenféle emberek páncélban és egyebekben, hogy eltérítsék őket. Sok mindennek volt ez a keveréke, és amikor nézem a filmet, már én sem tudom mi CGI és mi igazi.

Shiela Conners Pennsylvaniaból kérdezi: Örültél neki hogy többet lehet látni a szerepedből A Gyűrű Szövetsége bővített DVD verziójában?

Tudod, még nem láttam a DVD-t. Kaptam egy másolatot Karácsonyra, de még mindig be van csomagolva! Az elmúlt két hónapban még nem voltam otthon, mivel Wellingtonban játszottam. Másfél hét múlva megyek haza, úgyhogy akkor meg fogom nézni.

Frances Sangil a Fülöp-szigetekről kérdezi: Ha nem Haldír szerepét kaptad volna és választhattál volna, melyik karaktert szeretted volna eljátszani?

Ez egy nehéz kérdés. Az én hozzáállásom a dologhoz, egész onnantól hogy tudtam hogy film fog készülni, az volt, hogy akár teafőzést is vállaltam volna a forgatáson, csak hogy részese lehessek az egésznek. Bármelyik karaktert szívesen eljátszottam volna.

Az emberek mostmár megismernek az utcán a film miatt?

Új-Zélandban egy TV show-ban veszek részt, így a helyiek megismernek. Azt hiszem az emberek büszkék rá hogy még egy “Kiwi” szerepel a filmben. De az a veszély nem fenyeget, hogy séta közben kirabolnak egy Tokio-i utcán … legalábbis még nem.

Alice Readingből, Angliából szeretné tudni: Nemrég részt vettél egy A Gyűrűk Ura összejövetelen Németországban. Mi a véleményed arról ami ott fogadott téged?

Teljesen el voltam ájulva. Számos barátom van akik szerepeltek a Herkules és a Xena filmekben, és voltak ilyen összejöveteleken, és mind nagyszerű történeteket meséltek ezekről. Nem igazán tudtam mire számítsak. Azt feltételeztem hogy tele lesz őrült emberekkel, ami egyáltalán nem felelt meg a valóságnak, hála Istennek! Néhány barátommal voltam ott, és irtó jól éreztük magunkat. Az emberek csodálatosak voltak! Egyetlen őrülttel sem találkoztam. Nagyszerű volt látni, hogy ennek a történetnk mekkora ereje van. Az emberek olyan mélyen ismerték, és annyira fontos volt nekik J.R.R. Tolkien, hogy látszott, hogy a film jót tett velük, a filmek nem kavarták meg nagyon a történetet. Nagyon bizarr volt, de csodálatos. Nagyon furcsa volt reggel felkelni, lesétálni reggelizni és látni ahogy Hobbitok és Entek mászkélnak mindenfelé.

Melanie Candra Yardleyből, Pennsylvania államból kérdezi: Mit szólsz ahhoz a hihetetlenül nagy internetes rajongói táborhoz amely veled és Haldírral kapcsolatban kialakult, és a felzúdulásról, melyet Haldír Helm Szurdok-beli halála váltott ki?

Nos, Haldír a könyvben nem hal meg – a végén ott van ahogy beszáll a hajóba. Nagyon hízelgő hogy az emberek ennyire komolyan foglalkoznak ezzel. Még nem igazán vetettem bele magam az internetbe. Ha magamról van szó, akkor egyfajta Pandora Szelencéje a dolog. Nem akar az ember mélyen belelátni, mert amint hízelgő dolgokat lát, olyan dolgokat is olvashat, amik nem túl hízelgőek. Úgyhogy megpróbálom ezt elkerülni! Sokszor jobb, ha nem tudod mit beszélnek az emberek a hátad mögött. De azért nagyon hízelgőnek tartom és egy kicsit furának!

Jelenleg min dolgozol? Mi várható?

Per pillanat befejeződni látszik A Rocky Horror Picture Show évadja. Aztán visszamegyek, hogy a következő hat hónapban a Mercy Peak című sorozaton dolgozzak, mely egy televíziós sorozat itt Új-Zélandban. Azt hiszem most Kanadában is vetítik, a sorozat végén pedig valószínűleg Európában is, de úgy néz ki hogy nem fogunk belőle túl sokat eladni az Egyesült Államoknak. Ez egy órás filmekből álló sorozat amely egy kisvárosban játszódik – minden héten önálló része vannak, de ugyanazok a szereplők. Egy kicsit olyan mint a Northern Exposure című tévésorozat az Egyesült Államokban. Ez nekem el fog tartani az év végéig, és ezután fogalmam sincs mit fogok csinálni – talán elmegyek egy hosszú szabadságra.

Craig, nagyon köszönjük a beszélgetést!

Hát nagyon köszönöm! Jó volt beszélgetni!

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123541 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Az eddig elkészült interjúfordításokat fölraktam a netre:

www.freeweb.hu/pennie/craig/cikkek.htm

Vagy a hozzászólásomnál a WWW-re klikk, ott Craig Parker címszó alatt van egy Cikkek link, arra kattintva is ugyanoda juttok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123405 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Hat, sajnos mar csak holnapra lesz kesz a forditas, olyan hosszu. Egesz nap csinaltam melo mellett, mar kiegett az agyam. De az elmeny!!! :P :twisted: :twisted:

Pennie, persze, akarmelyik forditasomat berakhatod majd a honlapodra. Majd szolok kulon amelyiket nem. :twisted: :twisted: :twisted:

Beleg

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123280 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Hát, Beleg, én már azzal is ki lennék békülve, ha Bonnba jönne, a Ring*Conra... Egyébként jobban teszi, ha jön, különben Mark Ferguson (Gil-Galad) és Bruce Hopkins (Gamling) ki fogják nyírni, ha visszaérnek Új-Zélandra, mert tuti, hogy ha Craig nem jön, a rajongók őket fogják nyaggatni és faggatni felőle :lol: :lol: :lol:

Köszi a fordítást! :D Ugye ez is fölkerülhet majd az oldalamra, azzal együtt, amit tegnap raktál be? ;) Lassan érik egy magyar nyelvű fansite is, kár, hogy nekem nincs időm rá :cry: De amit lehet, szépen felpakolgatok a személyes oldalaimra.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123275 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
*** Beleg elajult ***
Atyam, de jo kep :D
Jaj, mikor jon mar magyarorszagra??? :evil: :evil: :evil:

Pennie: mar kezdem is forditani amit beraktal :D :D :D

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123266 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Bocsbocsbocs, de muszáj beraknom ezt a képet :D 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123249 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Beleg, hálás köszönet a fordításért!!! :D

Ez pedig egy vadiúj cikk a LOTR fanclub magazinjából:
www.craig-parker.net/index.php4? ... fanclubmag

A képekről nagyobb verziót a FOTR és TTT galériában találtok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123184 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Sziasztok!

Hoztam nektek néhány képet:

www.beepworld.de/members50/frago ... nnepal.htm

Vannak itt olyanok, amiket még nem is láttam :roll: :) ;)

Namarië!
Thaur

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123153 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Ez jó kis interjú! Részemről is köszi! Azér' szívesen ott lettem volna, amikor bemutatja a " nagy sikolyt" :lol:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123145 Írta: Eleniel (csillaglany)
Eleniel (csillaglany) válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Ezer köszi a fordításért!!!
Komálom, mikor gondoltok lusta "elf-társaitokra"! :D

De most komolyan! Tök jó fej a srác civilben! Bírom, amikor valaki képes önmagán nevetni... :P

Sail away, sweet sister
(Brian May - Queen) :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123142 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Akkor ime az interju.
Az eredetije megtalalhato a www.craig-parker.net -en.
Nemtom mikor keszult de gyanitom hogy a nemetorszagi RingCon alkalmaval.
Jo olvasgatast:

*******
A Helm Szurdok legcsinosabb hullája

“Úristen, úgy nézek ki mint egy transzvesztita!” – Interjú Craig Parkerrel (Haldír)
Megj.: Ez az interjú németről lett lefordítva.

Craig Parker, aki 1970 Június 17-én született (igazából November 12-én) Suva-n (Fiji Szigetek), REM-et és David Bowie-t szeret hallgatni. Született komikus (a munkája is az) és beszélgetés közben elbűvölően kisfiús a kisugárzása. A német közönség már ismeri a Xenából és a Stephen King regényéből megfilmesített Rémkoppantókból (1993). A Fantasy törpjeiről pedig a véleménye: “Undok, büdös, ronda, barlangban lakó embereknek nagyszerűek.”
A Gyűrűk Ura – A Gyűrű Szövetsége és A Két Torony-ban Parker Haldírt személyesíti meg, egy Lórieni erdőtündét, aki később egy nagy tündesereget vezet a Helm Szurdokba, hogy segítsen Rohan Lovasainak.

Mr Parker, a novellával ellentétben ön a film második részében is feltűnik.

Guten Morgen. Sajnos csak ennyit tudok németül (nevet).
Igen, ez Tolkien történetéhez képest egy változtatás. Peter (Jackson) azt akarta hogy a tündék ott legyenek a Helm Szurdokban. Így be lehetett mutatni hogy a tündék ideje lejárt. Nem csak azzal, hogy elmennek Szürkerévbe, hanem azzal is, hogy meghalnak a Helm Szurdokban.
És természetesen láthatjuk az eleganciájukat, és a csatában a fegyverhasználatban megmutatkozó fölényüket. Nagyon nyugodtak, szinte szenvtelenek, de az ellenségük számára halálosak. Amikor emberek harcolnak, vér folyik és minden tiszta kosz és izzadtság. A tündék jeleneteiben azonban ez másképp van.

És persze szerencsém volt Haldírral, nagyon glücklich voltam. Elnézést, ez az egyik kedvenc szavam – glücklich! (németül: boldog). Az első részben mi, a három tünde sokkal több időt töltünk a Szövetséggel. Ezt mindet kivágták, ami nagy csalódás volt számomra. De túl hosszú volt. Úgyhogy persze, megértem én miért kellett kivágni (mosolyog).

Mi volt az első benyomása mikor megnézte a filmet?

Ez nagyszerű, egyenesen bombasztikus! Ez volt az első benyomásom. Amikor ilyen sokáig dolgozik az ember egy filmen, mindig csak néhány jelenetben játszva, akkor meglepve látja később a moziban, hogy micsoda hatalmas munkának volt a részese.

Tetszett önmagának a filmben?

(nevetésben tör ki) Nem tudom van-e színész aki tetszik magának a vásznon. De amikor először láttam ott magamat azokkal a fülekkel és a parókával, azt gondoltam, “Úristen, úgy nézek ki mint egy transzvesztita egy egész éjszakán át tartó ivászat után”.

Mikor olvasta először a Gyűrűk Urát?

Tini koromban megpróbáltam, de valahol az Első Könyvnél feladtam és félreraktam. Olyan sok apró részlet volt benne. Főleg az Első Könyv volt tele apróságokkal, és akkoriban ez túl sok volt nekem. Ott lett lefektetve az alapja a később kibontakozó cselekménynek. Akkoriban nem volt elég mozgalmas számomra az Első Könyv, nem úgy mint a Csillagok Háborúja. Úgyhogy később megragadtam az alkalmat hogy a filmen keresztül megismerjem Tolkient.

(mosolyog) Tolkien a nyugati világ számára alkotott egy mitológiát. A Jó harca a Rossz ellen, hogy védelmezze az ártatlanokat. Ez a történet az alapja a Gyűrűk Urának, csakúgy mint a Csillagok Háborújának, és mindenki aki a nyuagti világban nő fel, tudja ezt. Persze a meghallgatás előtt felkészülésképpen elolvastam a könyveket. De az Első Könyv még mindig nehéz falat volt (hangosan felnevet).

Volt kedvenc szereplője?

Szerepeltem a rajzfilm feldolgozásban, a mozifilm elődjeként sugárzott rádiójáték és rajzfilm-verzióban. Ott Frodó hangját adtam, ami szerintem nagyszerűen sikerült. De persze ő túl öreg nekem (vigyorog). Frodó nagyon-nagyon békés, egy nagyon barátságos karakter – és Elijah Wood tökéletesen játssza: egyfajta belső erővel. A hős fél, de végül túllép a félelmén. Elijah Wood nagyszerű ijedt, rettegő hobbit, aki mégis feláll és harcol a Gonosz legnagyobb seregeivel ebben a világban. Amúgy eredetileg két részesre volt tervezve a film. Az hogy a végén mégis három filmet csináltak belőle, csak a forgatás kezdete után néhány héttel dőlt el.

Mi volt a legnagyobb kihívás Haldír szerepében?

(hosszas gondolkodás után) A tündék számunkra, emberek számára furcsák. És nagyon nehéz ezerévesnek lenni. Nehéz eljátszani ezt a tudást, ezt a békésséget és ezt a tökéletes belső nyugalmat sugározni és ugyanakkor valahogy mégis embernek maradni. És állandóan bele kellett élnem magam ebbe a hangulatba. Ezt tényleg sokkal könnyebb színpadon megcsinálni, ahol folyamatosan játszol, semminthogy egy filmben. Ott a jeleneteket összevissza veszik fel és később rakják össze. Néha két teljes hónap is eltelt egy-egy jelenetem között. Az összehasonlítás kedvéért, a kilenc szövetségesnek könnyebb volt, mert ők legalább naponta látták egymást és naponta voltak a kamera előtt. Másrészről viszont egy évere vagy még tovább voltak elvágva a családjuktól.

A Helm Szurdok is elég kemény volt nekem. Utoljára kisfiú koromban verekedtem, akkor viszont kihívás volt 16 Uruk Hai ellen harcolni és győzni. De élveztem, szeretem a kardvívást. A koreográfusunk aki a tündék kardforgatását csinálta, Erroll Flynnel dolgozott, ő egy igazi művész: minden elegáns, finom mozdulatok. Nagyszerű volt.

És aztán ott volt a járás (kuncog). Nem volt szabad lenézni a földre, rendkívül kecsesen kellett lebegni – állandóan hasraesett az ember az egyenetlen talajon. És mindezt mint egy tünde, aki mindig tiszta és sugárzó kell hogy legyen! Hogy milyen gyakran kellett jelmezt cserélgetni és újra venni egy jelenetet mert valaki elbotlott a palástjában – egy idő után már nem számoltam.

A tündéknek nehéz volt a forgatás alatt. A casting iroda tele volt kiírásokkal: “Utáljuk a tündéket” vagy “Tündéknek tilos a belépés” vagy “Tünde-mentes övezet” (vigyorog). Egy halom 20 év körüli piperkőcöt kellett szerződtetniük, gondolom ők nem élvezték annyira a dolgot.

A hobbit színészek a Hobbitfalvai stáb tagai között kialakult különleges hangulatról számoltak be. Tapasztalt valami hasonlót a tündéknél?

Nem, az egy kicsit más volt. A hobbitoknak mindenképp szükséges volt ez! Peter Jackson tudta, hogy ezzel a filmmel sok embert visz el az otthonából dolgozni két évre egy furcsa országba. Ezért nagyon fontos volt Peternek, hogy a hangulat családias, és a munkakörnyezet kellemes legyen.

Sosem láttam hogy elvesztette volna a nyugodtságát. Biztos vagyok benne hogy néhányszor a haját tépte. De a forgatáson mindig nyugodt, barátságos és figyelmes volt. Mindig az volt az érzésem hogy élvezte hogy ott lehet és örült hogy megcsinálhatja a filmet. És a körülmények amelyek között az embereknek dolgoznia kellett néha olyan kemények voltak, hogy csak így lehetett végigcsinálni a filmet. És kifizetődött. Egyetlenegy színész sem rohant el a dolog közepén és nem viselkedett úgy, mint egy primadonna, szörnyű migrénnel, és hasonlók.

Ön személy szerint szereti a fantasy-t?

Több science fiction-t is olvastam: A Kultúra novellák Iain Banks-től, és a State of the Art is. Azt hiszem Iain Banks a kedvenc szerzőm mind sci-fi és mind általános irodalmi téren. Fiatalabb koromban sokat olvastam Robert Heinlein-t – mikor nagyon, nagyon fiatal voltam (nevet).

Akkor is napokat töltött a forgatási helyszíneken amikor nem szerepelt a kamera előtt?

Sok olyan nap volt mikor jelen voltam, de nem volt jelenetem. Nagyon sok! Néha azt hiszem egy színészt azért fizetnek hogy ott üldögéljen és várjon, játszni viszont ingyen játszik. És ebben van valami irónia: felkelsz ötkor, hogy időre kész legyél a jelmezzel és a sminkkel, aztán üldögélsz egész nap és kávét iszol. Hihetetlenül sokat dohányoztam akkor, reggeltől estig. Ezt soha ne tegyétek! (nevet) De mégis nagyszerű volt. Mintha egy családi filmet forgatnál 600 színésszel egy 600 millió dolláros költségvetésből (vigyorog).

Haldíron kívül még máshol is lehet önt hallani a filmben …

Igen, segítettem megcsinálni a Gyűrűlidércek sikolyát, ezt a rémisztő, éles visítást, így ni: (visít). Nem, ez szánalmas volt, ennél jobban csináltam (nevet).

A Gyűrűk Ura után mit fog csinálni?

Hamarosan a Rocky Horror Picture Show színpadi változatában fogok játszani, Új-Zélandon. A mostani utam (RingCon-ra) már bele van tervezve ebbe. Amint visszatérek, azonnal színpadra lépek. 2003 februárjától kezdjük forgatni a Mercy Peak című - Új-Zélandi kórházi drámát szeptemberig.

Akkor lehet hogy visszajön németországba a 2004-es RingCon-ra?

Igen, örömmel. Més sosem voltam ilyen rendezvényen mint ez. Igazán nagyszerű látni hogy Tolkien története és a film milyen fontos a látogatóknak. Azon kívül mindenhol “Haldírt elnöknek!” feliratú pólót viselő nők vannak. Imádom azokat a pólókat! Komolyan: egy kicsit zavarba ejtő a dolog. És azon gondolkozom: hol voltak ezek a csodálatos nők amikor 14 éves voltam? (vigyorog)

Nagyon köszönöm azt az interjút.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123097 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Leforditom a "The prettiest corpse of Helm's Deep" c. interjut a craig-parker.net -en.
Ha minden jol megy ma vagy holnap berakom :)

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123089 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Jezusom, iszonyu jo kepek :D
Talan nem tudjatok, de annyira mellbeuto dolog azt latni hogy pont ugyanazokon a helyen jart Craig mint mi :D :D
Ugyanaz a borbely, es nehany arc is ugyanaz (a gyerekek) :D :D ORULET!!! :D :D
Asszem megint irok neki :D :D :D

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123074 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)

Luinefaciel írta: EZEKET A KÉPEKET NÉZZÉTEK!!! :D

www.craig-parker.net/index.php4?view=gal...rap&gallery=intrepid

Csak egy a baj, nekem, meg még egy pár embernek nem jön be nagyítva. :oops: :roll: Nektek bejönnek nagyítva? Mert ha nem, akkor lehetséges, hogy rosszul rakta fel Bear? :roll:

Most már működnek :lol: :lol: :lol:
Bár nekem Haldír is tetszett 8) - csak hát nem a képek helyett...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #123069 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Haldír (Craig Parker)
Még több hír a CP.netről:

Craig résztvesz az idei Winterfesten, egy újabb GREAT COMEDY DEBATE-en. Részletek itt:
www.nzski.com/nzskicom/news_inde ... terId=1937
Találtam valamit a site-on, ha valakinek gyors netje van, lecsekkolhatná, hogy Craig felbukkan-e valamelyik videóban:
www.nzski.com/nzskicom/video.asp

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.725 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére