Vimpár Gittegylet

Több
20 éve 1 hónapja #209955 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Morgana írta: Először Rayan, talán Lamorak jelenlétében és talán kedden.


EZT meg hogy csináltad????? Ő volt az egyik aki a leghatározottabban jelentette ki anno, hogy sosem lesz vimpár:DDDD

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209928 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Daeadan írta: Én meg nem öleltem be senkit! azt ki kell érdemelni... :twisted: de én is új vimpár vagyok.. Nimdorc által...Fiona imádlak...de utállak? Hogy miért?
Mert te ölelted be Calát és nem én...ez a válasz mindkettőre...


/me jelentőségteljesen bólógat és kérdőn néz icke felé

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209927 Írta: Daeadan/Bátor Fhéánor
Daeadan/Bátor Fhéánor válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Én meg nem öleltem be senkit! azt ki kell érdemelni... :twisted: de én is új vimpár vagyok.. Nimdorc által...Fiona imádlak...de utállak? Hogy miért?
Mert te ölelted be Calát és nem én...ez a válasz mindkettőre...

...De eljött a végzet és a nagy tettek ideje...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209914 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Icke drága!

Bocsi, hogy nem előtted öleltem be az illetőt, de egyszerűen nem találtalak sehol. Ugyhogy elmondom:

Cala
pénteken
Thaur, Ithil jelenlétében

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209900 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nos, kedves Icke!

Jelentem, két hamvas virágszál kapott vimpár-csókot tőlem.

Először Rayan, talán Lamorak jelenlétében és talán kedden.

Másodjára pedig Aranymag, Rogue jelenlétében, pénteken.

Jó erős vért kaptak.
Kis elitista család. :twisted:

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209691 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Nah, nípek, most jön a vasszigor :twisted:
Úgy hallottam, hogy a tábor alatt nem is kevés beÖlelés történt. Kérném tehát a bandát, hogy írják be
1. kit;
2. mikor;
3. kik előtt
Öleltek magukhoz. Szép sorban...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209334 Írta: Aniva
Aniva válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Hát így. Küldjek hangfelvételt is? :wink:
Fura volt ahogy te leírtad, mer eddig még egy embert sem hallottam h így ejti.

"Angels, they fell first, but I'm still here"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209330 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Aniva írta: A Darren az ok, de sztem a Shan az sen.


a kiváncsiság kedvéért mér, te hogy ejted?

(bocs vimpárok h bepofátlankodtam a topicba..megyek is el...)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #209320 Írta: Aniva
Aniva válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
A Darren az ok, de sztem a Shan az sen.

"Angels, they fell first, but I'm still here"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #207687 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Gandalf írta: Bocs, egy kicsit más. Ti hogyan ejtitek ki azt, hogy Darren Shan? Mert erről voltak vitáink az öcsémmel...


darren (az a oan a-á félúton) shan (itt is ha érted mire gondolok)

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #207685 Írta: Punch Junky
Punch Junky válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Boo!
8)

A vámpírság szervesen hozzá tartozik a 'van-e értelme élni' kérdéshez, hiszen a vámpír ől, és mégis él, illetve halott, és mégis létezik.

A halál utáni dolgokról nincsenek kézzel fogható bizonyítékaink, így az egyszerű 'félelem az ismeretlentől' való érzés késztet élni.
/Magam részéről hiszek Istenben, így a halál utáni életben is, de itt, és most van egy feladata minden élőlénynek: élni, és igenis a boldogságot keresni, az életforma fajtájára tekintet nélkül./

A vámpíroknak gyakorlatilag Anne Rice világában dobog a szívük /amit többször is kiemel a szívás kapcsán/, viszont a belsőségeiktől gyk meg kell szabadulniuk az átváltozás során. Ha akarnak tehetnek úgy, mint aki a levegőt magába szívja, és tüdejével feldolgozza, de mind ez, csak illúzió..../és egy másik nagyszerű könyv: Jonathan Bach: Illúzió/.

Hogy ki miért hajlandó ölni, az mélyebb kérdés is lehet, de ha maradunk a 'felszínen', vagyis egy másik ember megölésének kérdésénél, azokért, akiket szeretek, vagyis a szűk család, és a Szerelmesem, Ő értük embert is ölnék, és persze magamért is....
"ölj, hogy élj ,(...) élj, hogy ölj....." mint egy háborúban.... :shake:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206766 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Halálvirág írta: Most már tudom, hogy mi az a vímpár! Öleljen meg valaki!

Fontosabb tudnivalók a vimpárokról:
vimpar.uw.hu
Csak úgy nem Ölelünk, azt ki kell érdemelni (és némi tudás sem árt hozzá). Viszont üdv a topicban! :) =

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #206762 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Sziasztok!

Remélem ez a nagy hallgatás nem azért van, mert olyan borzalmas a kisugárzásom, hogy szóhoz sem juttok....
Most már tudom, hogy mi az a vímpár! Öleljen meg valaki!
Ja és nem tudom ki kérdezte, de kérdezte valaki, szóval én úgy ejtem ki: Dáren San. Rövid "á"-val. És kicsit olyan h-val azt, hogy Shan.
Pá és paradicsom:
Halálvirág (avagy Gemini Omen)
:twisted:

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205962 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Hellász!

Én még új vagyok itt és nem egészen értem, hogy mi az a vímpár, de határozottan tetszik. :twisted: Most sajnos nincs több időm, mert anyagilag nem tudják a felmenőim fedezni az ilyen úri huncutságokat, mint az internet, ezért nem tudom kellőképpen kiélvezni az ilyen remek helyeket, de remélem nem sokára visszatérek! Addig is jó mindenfélét!
666 razorblade kisses: Halálvirág.

Ja, nem igazán szoktam erőltetni ezt a 666-ot. Ez csak a His Infernal majesty-ből van.

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205409 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Icke: Az Anne Rice könyvekben a vámpíroknak ver a szívük...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205365 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Konyhatünde írta:

gillz írta: Konyhatünde: hogy lehetne off bármi, ami vámpírokról szól itt? :twisted:

ez agörbetükrös dolog nagyon igaznak tűnik, bár én most úgy érzem, nem görbe az... :(


A görbetükröt kicsit idézőjelben étem, vagyis inkább úgy, hogy a vámpírok a mi (most nem a vimpár, hanem az emberi) világunk szubverzióját jelenítik meg, olyasmit, amit az ember elnyom, letagad, elrejt, megfordít, satöbbi. Itt meg kell említenem a masquerade-értelmezést, ugye Gillz te emlegetted egyszer sok oldallal ezelőtt ezt a masquerade-dolgot? Kifejtenéd? Kiváncsi lennék rá! :D
Ez itt tényleg off, de muszáj leírnom: mennyire helyénvaló, hogy egy vimpár most volt a fogorvosnál...? :roll: :-) = (tényleg nemrég voltam ott..)


Masquerade: a játék szerint annyi, h a vámpíroknak el kell rejtőzniük az emberek elől, a háttérben kell maradniuk, mert különben végük. Innen persze irányíthatják a nyájat, szeretik is azt hinni magukról. Ez az egyik szekta álláspontja (a Camarilláé), míg a Sabbat tagadja, bár valami alapszinten azért fenntartja általában.

Ok, görbetükör stimmt, bár szvsz nem rejtett annyira ez a dolog. Valamilyen szinten mindannyian vámpírok vagyunk, akár a jó, akár a rossz értelemben. És ez most fáj.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205355 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

gillz írta: Konyhatünde: hogy lehetne off bármi, ami vámpírokról szól itt? :twisted:

ez agörbetükrös dolog nagyon igaznak tűnik, bár én most úgy érzem, nem görbe az... :(


A görbetükröt kicsit idézőjelben étem, vagyis inkább úgy, hogy a vámpírok a mi (most nem a vimpár, hanem az emberi) világunk szubverzióját jelenítik meg, olyasmit, amit az ember elnyom, letagad, elrejt, megfordít, satöbbi. Itt meg kell említenem a masquerade-értelmezést, ugye Gillz te emlegetted egyszer sok oldallal ezelőtt ezt a masquerade-dolgot? Kifejtenéd? Kiváncsi lennék rá! :D
Ez itt tényleg off, de muszáj leírnom: mennyire helyénvaló, hogy egy vimpár most volt a fogorvosnál...? :roll: :-) = (tényleg nemrég voltam ott..)

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205347 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Konyhatünde: hogy lehetne off bármi, ami vámpírokról szól itt? :twisted:

ez agörbetükrös dolog nagyon igaznak tűnik, bár én most úgy érzem, nem görbe az... :(

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205345 Írta: Konyhatünde
Konyhatünde válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

icke/Telemnacam írta: Üdvözletem!

Na, akkor első topicgazdai intézkedésemként berekesztem a gratulációkat, az Áfié utániakat törölni fogom :P

Most pedig feldobok egy témát, beszélgessünk már valamiről.
A társasgág nagy része gondolom tudja, hogy a vámpírok orvosi értelemben halottak. Nem ver a szívük, nem működnek a belső szerveik, etc. (Itt én most az Anne Rice-i, illetve a WoD-i koncepcióból indulok ki.) Egyszerűen kimondva: járkáló, beszélő hullák.
Kérdés: a vimpárok ilyen szempontból minek tekinthetők/mennyiben hasonlítanak unokatestvéreikre?

[size=9:27zpg4zy]Kérek mindenkit, hogy válaszait próbálja fantáziadúsabb, esetleges szerepjátékosi énjével írni... :wink: :) [/size]

icke


Erre a kicsit régi hozzászólásra reagálva:
Szerintem a vimpárok attól függően élőek/halottak, ki mennyire azonosul a szereppel, akit magáénak érez, vagyis ha szerepjátékozik (amit én nem ismerek :oops: ), vagy ha olvassa valamelyik Krónikát, akkor valakivel szükségszerűen azonosul, valakit a magáénak érez, valakinek belebújik a személyiségébe. Ha teljesen átlényegülsz kedvenc szereplőddel, avagy kreálsz magadnak egy másik vámpír/vimpár személyiséget, akivel azonosulsz, akkor ugyanolyan vagy, mint a Rice-i meg a többi vámpír: halott, de mégis hús-vér, érző, lélegző lény (emiatt az ellentmondás miatt szerintem elég nehéz meghatározni a vámpírok "állapotát", mint olyat); ha viszont nem vagy képes annyira magadra venni az adott attitűdöt a mindennnapi életben, akkor megmaradsz embernek.
(Amúgy meg elővéve a racionális, józan gondolkodásomat, bár ez itt off: én még egyelőre embernek érzem magam, aki tudja hogy egyszer meg fog halni, de igazából nem nagyon sürgetem a dolgot... :roll: Én, aki Rice-t bölcsészként olvasgatom, azt az álláspontot alakítottam ki, hogy a rice-i vámpírok mindeféle emberi szerepeket vesznek magukra, következésképpen az emberi világ görbe tükrét mutatják meg. De ez itt lehet, hogy télleg off, akkor bocs! :oops: )

Namárie! Nai hiruvalye Valimar.
Nai elye hiruva. Namárie!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja - 18 éve 1 hete #205245 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Hümm, legalább a topic felélénkült, ha nem is az én kérdésemmel foglalkoztok... :lol: Annyi baj legyen, lényeg, hogy csevegjünk :D

LéliAnyummal (nem vimpár- !) egy picit szórakoztunk szegény Tivadarral... Itt az eredmény: denevér-hajdísz

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205241 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Bocsi, csak a pesszimista szólt belőlem... Mindenesetre jó, hogy megfogott titeket a dolog :roll: . Tulajdonképp tényleg nagyon ledegradáltam a helyzetet. Ha csak a részeket nézzük, valóban van értelme mindennek. De! Ha mindennek az ok- okozatát nézzük, valójában tényleg semminek nincs értelme, de ahogy Esgal írta, a semmi is értelmetlen lenne...
Van erre egy mondás, de nem tudom pontosan idézni:.. Az életnek nem sok értelme van, de senki nem talált ki még jobbat.
De aszthiszem, ha folytatni akarnánk az élet nagy kérdéseire a válaszkeresést, akkor át kéne mennünk a gondolatok topicba, és egy emberöltő sem lenne rá elég :wink: .
Bocsi Icke ezért a kitekintésért...

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #205008 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

gillz írta:

Az eletnek csak egy haszna lehet: masoknak segiteni. Semmi mas. Az az egyetlen hasznos dolog.


hááát... nem értek egyet. szvsz elsősorban magunkon kell segíteni... elvégre a saját testünkbe és elménkbe vagyunk zárva, ez az, amihez közvetlen hozzáférésünk van. másokhoz csak szinte végtelen közvetítőn keresztül érünk el... s el sem érünk igazán. Hiszen abban se lehetünk biztosak, h a másik miképpen létezik. csak feltételezünk valamit. Persze a másokon való segítség lehet a mi javunkr is, de nem egyértelmű a dolog, naggyon el lehet hibázni egy életet azzal, aha nem ismerjük meg magunkat, hanem csak másokra figyelünk.


Ez is igaz, csak nem akartam mar minden argumentumot beirni ide (pedig meg van par ezeken kivul, pro es kontra is). Akkor ugyanis essze lenne a hozzaszolasbol :twisted: Inkabb majd szemelyesen kivesezzuk :) egymast :lol: :twisted:

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204999 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Az eletnek csak egy haszna lehet: masoknak segiteni. Semmi mas. Az az egyetlen hasznos dolog.


hááát... nem értek egyet. szvsz elsősorban magunkon kell segíteni... elvégre a saját testünkbe és elménkbe vagyunk zárva, ez az, amihez közvetlen hozzáférésünk van. másokhoz csak szinte végtelen közvetítőn keresztül érünk el... s el sem érünk igazán. Hiszen abban se lehetünk biztosak, h a másik miképpen létezik. csak feltételezünk valamit. Persze a másokon való segítség lehet a mi javunkr is, de nem egyértelmű a dolog, naggyon el lehet hibázni egy életet azzal, aha nem ismerjük meg magunkat, hanem csak másokra figyelünk.

Lad:

Hisz semmi értelme nincs az életnek, nem szolgál semmire, és semmit!


Be ne gótulj :twisted: és mindez csupán szemlélet kérdése. az életed te kaptad, dönthetsz úgy, h nincs értelme, vagy máshogy is. mert van, ez tény.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204966 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ladislas írta: Bocs, de kicsit off lesz:
Életedért ölnél? Miért ilyen fontos számodra az élet? Egyszer ígyis-úgyis vége! A Halál úgyis mindennek véget vet, tehát az emberek tettei éltükben fölöslegesek.


Igen, racionalisan teljesen igazad van ebben, de elesben sajnos nem igy mukodik. Az eletnek csak egy haszna lehet: masoknak segiteni. Semmi mas. Az az egyetlen hasznos dolog.

Elobb-utobb meghalunk, igen. De ha most azt mondana a doki hogy van kb fel evem hatra (amire meg esely is van), akkor az elso gondolatom az erzelmi panik, ketsegbeeses lenne.
Ugyanis ha lehet szeretnek meg egy ideig ebben a fizikai testben letezni.
Nagyon sokminden van aminek a megvalositasahoz szukseg van a fizikai testre intelligens tudattal egyutt.
De meg ez is csak okos eszmefuttatas.
Nem tudom hogy reagalnek ha tenyleg megtudnam hogy nincs sok hatra. Igencsak ossze kene szednem magam erzelmileg, mert az osztonosen van bennem.

Az olest egyebkent meg csak nem is ilyen esetre ertettem, hanem arra, hogy ha valaki egyertelmuen az eletemre tor (pisztolyt szegez ram, kessel nekem tamad), akkor valszeg abban a szituacioban ott helyben nem fogok valogatni az eszkozokben hogy megakadalyozzam a terveben, igy megvan az esely arra is hogy esetleg meghal. Az oszton nagyon eros valami.

Viszont ha egyertelmuen latnam hogy egy adott szituacioban masokat megmenthetek ha meghalok, akkor valoszinuleg elfogadom ezt (ha lesz hozza erom is es nem csak elhatarozasom). Na annak a halalnak viszont van ertelme!

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204933 Írta: Esgal
Esgal válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Ladislas írta: Életedért ölnél? Miért ilyen fontos számodra az élet? Egyszer ígyis-úgyis vége! A Halál úgyis mindennek véget vet, tehát az emberek tettei éltükben fölöslegesek. Tulajdonképpen, csak az életet akarják elviselhetően túlélni, azért teszik mindazt, amit. Kérdem én, ha nem élnénk, vagy korán meghalnánk, az olyan tragédia lenne? Hisz semmi értelme nincs az életnek, nem szolgál semmire, és semmit!


Ez lehet eszmefuttatás, ha egyedül vagy. De nekem például van családom, akiknek valamilyen szinten szükségük van rám. Vagy ne engem nézzünk--vegyél pl. egy 3 gyerekes szülőt. Nem halna meg, mert mi lesz a családdal? Vagy ezer egyéb dolog van a világban, amihez igenis szükség van az egyes ember létére. Persze, lehet, hogy ezen dolgok mind arra lettek kitalálva, hogy elviselhetőbb legyen, de ha már egyszer elkezdtük...
Ha viszont úgy érted, globálisan nincs értelme: hát, én minden lomot megtartok, hátha jó lesz még valamire. Azért fölösleges eldobni/fölöslegesnek nevezni, mert te nem látod az értelmét... ;)
Én nem akarnék korán meghalni. Sok minden van az életben, amit meg szeretnék tenni, még akkor is, ha értelme nincs, csupán annyi, hogy szeretném. És ha a céljaim közül valamit elérek, akkor boldog vagyok, és nem csak azt érzem, hogy most könnyebb viselni. Ne kérdezd, hogy miért érdemes, az élet értelméről nálam okosabb emberek se mind tudtak értelmeset mondani. Azt viszont tudom, hogy a halál úgyis eljön magától. Tehát, minek siettessem?
Egyébiránt, mivel a mi létezésünkkel az eddig elfogadott hivatalos álláspont szerint csak mi vagyunk tisztában, nyilván a nemlétünk se jelentene senkinek semmit. Tehát, a nemlét éppen ilyen értelmetlen volna.
A fentebb leírtak szigorúan szvsz tárgyát képezik, valamint elnézést, ha netán untatott valakit a fenti cucc...

Nem adhatok mást, csak mi lényegem.
/Lucifer/
Tánc a ködben, tánc a jégen,
Tánc a hóban, tánc a fagyban
/Ghymes/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204853 Írta: Ladislas
Ladislas válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Bocs, de kicsit off lesz:
Életedért ölnél? Miért ilyen fontos számodra az élet? Egyszer ígyis-úgyis vége! A Halál úgyis mindennek véget vet, tehát az emberek tettei éltükben fölöslegesek. Tulajdonképpen, csak az életet akarják elviselhetően túlélni, azért teszik mindazt, amit. Kérdem én, ha nem élnénk, vagy korán meghalnánk, az olyan tragédia lenne? Hisz semmi értelme nincs az életnek, nem szolgál semmire, és semmit!

Ma reggel a konyhába jövet rájöttem, hogy anyám az őrület határát súrolja... Ezért nem tudtam én aludni!!! :evil:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204706 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Beleg Cúthalion írta:

gillz írta: mindenki döntse el maga, mi az, amitől annyira függ, mint a vámpírok a vértől. Van-e olyan dolog, amiért ténylegesen képes lenne ölni. Ha van, akkor halad a vámpírság felé.


En az eletemert kepes lennek olni.
Es azt hiszem az emberiseg jo resze kepes lenne ra. Ilyen szempontbol mindenki potencialis vampir, tehat szerintem ez nem jo megkozelites.


hm. tehát az élettől függünk. az élettől függ az életünk. tulajdonképpen, azt hiszem, van olyan ember, aki nem, ezért még akár innen is meg lehetne közelíteni a dolgot, olyan jól hangzott, de ok.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204690 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Bocs, egy kicsit más. Ti hogyan ejtitek ki azt, hogy Darren Shan? Mert erről voltak vitáink az öcsémmel...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204664 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

gillz írta: mindenki döntse el maga, mi az, amitől annyira függ, mint a vámpírok a vértől. Van-e olyan dolog, amiért ténylegesen képes lenne ölni. Ha van, akkor halad a vámpírság felé.


En az eletemert kepes lennek olni.
Es azt hiszem az emberiseg jo resze kepes lenne ra. Ilyen szempontbol mindenki potencialis vampir, tehat szerintem ez nem jo megkozelites.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 2 hónapja #204660 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Icke: fizikai szempontból csupán külsőségek. Hisz mi még élünk.
Belülről? Ezt mindenki döntse el maga, mi az, amitől annyira függ, mint a vámpírok a vértől. Van-e olyan dolog, amiért ténylegesen képes lenne ölni. Ha van, akkor halad a vámpírság felé.

Ja, szeretem elválasztani a szerepjátékot a valóságtól. Bár szeretem a vér ízét, legalábbis a magamét (mert mást még nem próbáltam :roll: ), nem érzek magamban túl sok hasonlóságot a vámpírokkal. Igen, próbálok létezni, próbálok kapcsolatba lépni a világ többi részével, és igen, vannak pillanatok, amikor végzetesen távolinak tűnik minden, no talán ilyenkor vagyok a legközelebb a vértesókhoz. De ezek szerencsére múló pillanatok, különben már nem élnék :)

Lad: ne váljék kővé a szíved! Ne engedd... az tényleg Halál.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.787 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére