Vimpár Gittegylet

Több
20 éve 1 hónapja #211762 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
[size=9:3cr8zmgj]Soha nem hittem volna magamról, h idáig is eljutok...[/size]
A halál témához én is hozzászólnék - tekintve h elég régóta érdekel a dolog, bár olvasni csak mostanában kezdtem el...
ami nekem eszembe jutott azok kapcsán amit írtatok, az a woodoo-halál. tulajdonképpen úgy is mondhatnánk, h kiközösítés. vagy a társadalom kitaszítja, vagy maga vonul el a társadalomtól. Amikor az ember már télleg feladja az életet, vagy már belefáradt a világba... úgy is lehet mondani, hogy kialudt a szemében a láng. már nem érdekli semmi, olyan mint egy gépezet. sokféle kultúrában előfordul főként az idős embereknél: kiközösítik őket, vagy az öreg már úgy érzi, hogy nincs rá szükség, neki már csak az a szerepe hogy meghaljon. ez mifelénk is előfordul, szintén inkább időseknél akik kórházban vagy otthonban vannak és nem látogatják őket, senkitől nem kapnak semmilyen hírt - úgy érzik, h a világ számára ők megszűntek létezni.
Huhh, ez most elég hülyén van leírva.. namindegy.. a Letakart tükör c. könyvben van egy fejezet erről. érdemes elolvasni!
Ja és ajánlom még JA Ködből, csöndből c. versét (ha valakit érdekel, itt megtalálja vhol... szerintem nagyon jól leírja ezt a halálfajtát - persze van aki nem adja fel...)

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211754 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Punch Junky írta:

Ellana írta: (persze nem a legjobb baratnomnek)!

:o
Ne haragudj, de ez a pici közbe szúrás megfogott. Legjobb barátnőm?
Létezik ilyen? Magam részéről Nekem nem, nem tudom van-e már olyan itt, vagy Te magad vagy-e olyan szerencsés, hogy vlki valóban végig kisér az utadon, és nem sodrodtok el egymást elveszítve az élet tengerén? Nem arra a 2-3 évre, amíg egy osztályba jártok, vagy később, amíg egy egyetemre, hanem valóban örökre? Szerintem ilyen nincs.
Ha vlki a párod, és férj feleség lesztek, akkor igen, Ő lesz a legjobb 'barátnőd', de egyébként.... 8)
Visszatérve a eredeti témához, szerintem nem így van, hogy, ha közönyös vagy, minden iránt, akkor meghaltál. Ha van élni akarás, és van clod, és társad, addig élsz. Ha úgy érzed, hogy nincs értelme az életednek, és elindulsz a 'lejtőn', vagyis a vegetációhoz szükséges eszközökhöz sem nyúlsz, hanem inkább meghalsz, akkor vagy halott.
A közöny kell, és néha /nem mindig, de néha/ pont akkor találsz Magadra, ha mindenki mással közönyös vagy. Látszólag senkivel sem törödsz, csak magaddal, ha nem azt nézed, vajon xy mit fog szólni, vagy mi van vele, hanem csak azt, Én mit fogok szólni, Velem mi van...Látszólag közönyös vagy, de mégsem. Szükséges szerintem az ilyen időszak is ahoz, hogy lelkileg a kamaszból felnőtt váljon, mert úgy nem lehet élni, hogy mindnenki 'lelki-szemetese' legyél.
:wink:


A legjobb baratnorol: szemely szerint nekem van negy-ot olyan lany, akikert tuzbe tennem a kezem, es maximalisan megbizom bennuk. Oket ismerem tobb, mint 12 eve. Azalatt persze, voltak vitak, de mindig kibekultunk, mert az a kapcsolat, amit baratsagnak nevezunk, fontosabb volt. En legjobb baratno alatt azt ertem, akivel egyutt nevetek es sirok, akiben megbizhatok, es o is megbizik bennem, akit igazan ismerek... tobb, mint 10 ev eleg hozza.

Na, hat mi soha nem fogunk ebben az elet-halal temaban kozos nevezore jutni, de nem baj, az a jo, ha kulonbozoek vagyunk. Azt mondod (irod :D ), hogy ha van celod, tarsad, addig elsz. Ezt alairom. De akkor mar nem vagy mindenki irant kozonyos. Ha van celod, akkor nem lehetsz kozonyos az irant, ami kozelebb segit hozza. Ha van tarsad, akkor valamilyen erzelmek fuznek hozza :arrow: ez sem kozony. De szvsz ha se celod, se tarsad, nincs aki/ami irant erezz, az halal (ez gyakran fizikai halalhoz is vezet [depresszio]).

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211748 Írta: Punch Junky
Punch Junky válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Halálvirág írta: Na, látom kezd újból feléledni ez a topic!

Ha már szóba került a Lélek.....

És mi lesz velünk, miután meghalunk? Rég feltett kérdés, biztos válasz még sincs rá. (nem is kell)


Magam részéről gyakorlailag egyet értek Ellanával, kis különbséggel:
A lélek az amit Isten adott, hogy szabad akaratod legyen, és érzéseid is. A lélek és a test vagy Te magad. Minden érzelem, gondolat, vagy érzés /tapintás is.../ a lélek 'dolga'. :oops:
Ha a lelked eltávozik, akkor meghaltál. Szerintem a lélek halhatattlan, és ahogy a Jegyesem is gondolja, tanulni jött ide, egy testbe.
Ha meghalsz, én úgy hiszem, hogy a Mennyek Országába jutok, de ez nem predesztrináció által, és pont ezért nem ülök a langyos vízben, hanem teszem a 'dolgom', hogy itt a földön is boldog legyek, hogy teljes éltet éljek, mint lelki, mint testi tekintetben. :roll:

Ellana írta: (persze nem a legjobb baratnomnek)!

:o
Ne haragudj, de ez a pici közbe szúrás megfogott. Legjobb barátnőm?
Létezik ilyen? Magam részéről Nekem nem, nem tudom van-e már olyan itt, vagy Te magad vagy-e olyan szerencsés, hogy vlki valóban végig kisér az utadon, és nem sodrodtok el egymást elveszítve az élet tengerén? Nem arra a 2-3 évre, amíg egy osztályba jártok, vagy később, amíg egy egyetemre, hanem valóban örökre? Szerintem ilyen nincs.
Ha vlki a párod, és férj feleség lesztek, akkor igen, Ő lesz a legjobb 'barátnőd', de egyébként.... 8)
Visszatérve a eredeti témához, szerintem nem így van, hogy, ha közönyös vagy, minden iránt, akkor meghaltál. Ha van élni akarás, és van clod, és társad, addig élsz. Ha úgy érzed, hogy nincs értelme az életednek, és elindulsz a 'lejtőn', vagyis a vegetációhoz szükséges eszközökhöz sem nyúlsz, hanem inkább meghalsz, akkor vagy halott.
A közöny kell, és néha /nem mindig, de néha/ pont akkor találsz Magadra, ha mindenki mással közönyös vagy. Látszólag senkivel sem törödsz, csak magaddal, ha nem azt nézed, vajon xy mit fog szólni, vagy mi van vele, hanem csak azt, Én mit fogok szólni, Velem mi van...Látszólag közönyös vagy, de mégsem. Szükséges szerintem az ilyen időszak is ahoz, hogy lelkileg a kamaszból felnőtt váljon, mert úgy nem lehet élni, hogy mindnenki 'lelki-szemetese' legyél.
:wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211745 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Na, hat ne haragudjatok, hogy most meg en vagok kozbe, de engem nagyon erdekelne egy temarol a velemenyetek: orok elet. Akarnatok-e? Ha igen, hogyan?

En ezt ugy tudnam elkepzelni, hogy orokke fiatalon, mint a tundek, de ha nagyon elegem van az eletbol, akkor csak elaludhassak, mint Elessar. (ha lehetne... :D )

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211734 Írta: Nati
Nati válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Permi s szeretne kozolni, h. vimpar lett, meghozza Andariel jovoltabol. Azt tudom, h. Nimdorci a nagyim, de a tobbi csaladtagom????

"Százszorszép jóéjszakát"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211730 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Rabyn írta: Jaaaj ég nem mondtam!!
Galent beöleltem a tábor utolso estéjén


jaja, tanú voltam.. bárr. Rabyn, még mindig nem örülök a módszerednek, de mivel örülök Galennek... ;)

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211369 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Rabyn írta: Jaaaj ég nem mondtam!!
Galent beöleltem a tábor utolso estéjén


Hurrááá! Éljen a friss hús-vér! :up: :mrgreen:


icke, shirály az avatárod! ;)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211271 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Jaaaj ég nem mondtam!!
Galent beöleltem a tábor utolso estéjén

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211267 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Örömmel látom, hogy fut a topic, meg ne akadjatok :wink:

Milendoria: mint már említettem, Atyafüggő. Érzés dolga.
A megfigyelésről: nem :roll: De sajnos mindkettőnknek volt jobb dolga, majd egyszer sor kerül erre is. Türelem vimpárt terem :)

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211237 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Milendoria írta: [size=9:34dz4ber]És ez egy piciny kérdéske: hogyan tudtok úgy vimpár-smiley-t írni, hogy nem javítja át automatikusan erre: :) [/size]

Le kell tiltani az emotikonokat az adott hozzászólásban, amikor írod. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211235 Írta: Milendoria
Milendoria válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Bocsi, hogy így belevágok a témába, de nekem is lenne egy kérdésem:
Mitől függ az, hogy valaki érdemes-e a vimpárságra? Milyen követelményeknek kell megfelelnie?
És ez főleg Ickéhez: Lehet-e úgy rendesen megfigyelni, hogy közben ha két szót beszél egymással a két fél egy tábor egész ideje alatt?

[size=9:3ian5cei]Ez most egy kicsit nagyon hülyének hangozhatott, dehát szeretnék vimpár lenni, meg persze kíváncsi is vagyok, úgyhogy bocsika mindenkinek![/size]

[size=9:3ian5cei]És ez egy piciny kérdéske: hogyan tudtok úgy vimpár-smiley-t írni, hogy nem javítja át automatikusan erre: :) [/size]

In three words I can sum up everything I've learned about life: it goes on.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #211010 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Halálvirág írta: Na, látom kezd újból feléledni ez a topic!

Ha már szóba került a Lélek.....
Szerintetek mégis mi az a Lélek? Mert mi sokat vitatkoztunk ezen Zarándokkal.... Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
És mi lesz velünk, miután meghalunk? Rég feltett kérdés, biztos válasz még sincs rá. (nem is kell)


Szvsz erre ugyanugy nincs egy meghatarozott definicio, mint az eletre. Szamomra a lelek az agy (gondolatok) es a sziv (erzelmek) egyuttese. Elet a halal utan? En igaznak tartom a mondast, hogy "ki mit hisz, abban idvezul", tehat ha te ugy hiszed, hogy a Mennybe jutsz, oda kerulsz, ha Eliziumba vagysz, hat oda. Aki nem hisz semmit, az nem megy tovabb.

Punch Junky írta: Tehát, ha jól értem, ha vlkiből az empátia hiányzik, akkor nem él?
Függetlenül attól, hogy jó-e közömbösnek lenni, bizonyos helyzetekben könnyebb egy váll rándítással elintézni a dolgokat, mint őszintének, és érzésekkel telinek lenni.
Szükség van a közönyre is, mert egy idő után telítődik az embre, ha mindenkinek átérzi a fájdalmát, és heves érzelemekkel viseltet minden ember iránt. Elég végig olvasni vlmelyik újságot, már abból is látszik mennyi szenvedés van kicsiny Földünkön.
Sok ember látszólag közönyös, valójában minden kimondott szónak érzi a súlyát.
Egyetértek Veled, hogy aki közönyös, az szinte nem is él. De a másik oldal sem jó.
Szerintem Kell KÖZÖNYÖSnek lenni, bizonyos helyzetekben.

Sajnos tapasztalat, ha bekerülsz egy viszonylag nagy közösségbe, pl.: egyetem, 100 fő, akkor nem tudsz mindnekit megismerni, és megszeretni, vagy megutálni, hanem van egy kupac, akik közömbösök, nem ismered, és egyenlőre nem is akarod jobban megismerni őket.
Voltál már ilyen helyzetben?


Igazad van, nem szabad tul erzelmesnek lenni, en sem vagyok mindig az, van, hogy valaki panaszkodik, es azt mondom: "kit erdekel" (persze nem a legjobb baratnomnek)! De ha ez mindenkor, mindenkire kiterjed, es az ember mar mindenkinek azt mondja, hogy "nem erdekelsz, hagyjal, nem erdekel semmi", akkor a "lelek hal meg", es onnan az ember mar nem el, csak letezik. En igy ertettem. Egyebkent persze, en is sok embert ismerek futolag, akikkel nincs idom/lehetosegem komolyabban megismerkedni.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210895 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Mírrand írta: Szeretném jelezni, hogy némi megfigyelés után 8O , 2004.07.29-én 23:00-kor, én (4. generációs, Atyám Icke) a monostorapáti-i pizzeriában beÖleltem Remete-t. Tanuk voltak: Mogy, Tüdő, Áfi, Szofi, Telcontar, Lin, Ladislas, Arden... :) =


Elnézést, helyesbítek: 30-án történt az eset

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210890 Írta: Mírrand / Verinen Enkeli
Mírrand / Verinen Enkeli válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Szeretném jelezni, hogy némi megfigyelés után 8O , 2004.07.29-én 23:00-kor, én (4. generációs, Atyám Icke) a monostorapáti-i pizzeriában beÖleltem Remete-t. Tanuk voltak: Mogy, Tüdő, Áfi, Szofi, Telcontar, Lin, Ladislas, Arden... :) =

"Alarms will ring for eternity
The waves will break every chain on me"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210658 Írta: Punch Junky
Punch Junky válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Boo!

Ellana írta:
Es van egy masik, az erzelmek, illetve az, ha fogekonyak vagyunk masok erzelmeire. Es szamomra, aki nem bir ezekkel, hiaba dobog a szive es lelgzik, az csak letezik, de nem el. Aki csak jar-kel a vilagban, de minden irant kozombos, nem tud sem szeretni, sem gyulolni, az nem elo. De persze lehetnek mas velemenyek.


Tehát, ha jól értem, ha vlkiből az empátia hiányzik, akkor nem él?
Függetlenül attól, hogy jó-e közömbösnek lenni, bizonyos helyzetekben könnyebb egy váll rándítással elintézni a dolgokat, mint őszintének, és érzésekkel telinek lenni. 8)
Szükség van a közönyre is, mert egy idő után telítődik az embre, ha mindenkinek átérzi a fájdalmát, és heves érzelemekkel viseltet minden ember iránt. Elég végig olvasni vlmelyik újságot, már abból is látszik mennyi szenvedés van kicsiny Földünkön.
Sok ember látszólag közönyös, valójában minden kimondott szónak érzi a súlyát.
Egyetértek Veled, hogy aki közönyös, az szinte nem is él. De a másik oldal sem jó.
Szerintem Kell KÖZÖNYÖSnek lenni, bizonyos helyzetekben.
:roll:
Sajnos tapasztalat, ha bekerülsz egy viszonylag nagy közösségbe, pl.: egyetem, 100 fő, akkor nem tudsz mindnekit megismerni, és megszeretni, vagy megutálni, hanem van egy kupac, akik közömbösök, nem ismered, és egyenlőre nem is akarod jobban megismerni őket.
Voltál már ilyen helyzetben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210643 Írta: Halálvirág/Gemini
Halálvirág/Gemini válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Na, látom kezd újból feléledni ez a topic!

Ha már szóba került a Lélek.....
Szerintetek mégis mi az a Lélek? Mert mi sokat vitatkoztunk ezen Zarándokkal.... Kíváncsi vagyok a véleményetekre.
És mi lesz velünk, miután meghalunk? Rég feltett kérdés, biztos válasz még sincs rá. (nem is kell)

Gratulálok az új vimpároknak! Remélem, hogy nemsokára én is csatlakozhatok hozzátok! :twisted:
Tényleg, Milendoriát nem ölelték be?

Csók a homlokotokra: Halálvirág

darált Halál
bang bang

Elvakít a napfény.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210630 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Punch Junky írta: Boo!

Ellana írta: Nah, en gyakran gondolkodom azon, hogyan is lehetne definialni azt, hogy "elet". En szerintem az fugg a lelektol is... szoval ha valakinek lelke van, az el, de aki mar lemondott mindenrol, nem erez, "nincs lelke", az csak letezik. Velemenyek keretnek, erdekel, hogy ti hogy gondoljatok.


Csak embernek lehet lelke?
Mit nevezünk érzéseknek?
A növény is érez, az állatoknál is van olyan időszak, amikor csak vegetálnak. /pl.: téli álom/
:roll:
Az életnek szerintem nincs egy 'standard', mindenki által elfogadott definiciója, hanem minden embernek más, és néha bizonyos élethelyzetekben is megváltozik.
Szerintem minden élőnek van lelke, és él, egészen eddig a pillanatig, amíg ver a szíve, és lélegzik.


Na igen, ez olyan, mint az "izlesek es pofonok" szolas, mindig kulonbozo...
Szamomra az erzesnek van ket fajtaja: az, amit a novenyek, allatok, es mi emberek is erzunk, amit az idegeinkkel erzekelunk, a hideg, meleg, fajdalom stb. Es van egy masik, az erzelmek, illetve az, ha fogekonyak vagyunk masok erzelmeire. Es szamomra, aki nem bir ezekkel, hiaba dobog a szive es lelgzik, az csak letezik, de nem el. Aki csak jar-kel a vilagban, de minden irant kozombos, nem tud sem szeretni, sem gyulolni, az nem elo. De persze lehetnek mas velemenyek.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210602 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Szia Sünee az egyelőre "kis" családunkban! :D

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210530 Írta: Arden Borough
Arden Borough válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Sünc:Fionak,Nimdorcinak,Szürkének és nekem vagy a tesónk : )=

Örökké nem eshet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210445 Írta: Sünee
Sünee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ha már itt tartunk, most világgá kürtölném, hogy Fim beölelt a táborban, bár azt nem nagyon vágom, hogy kinek hogy vagyok a századik unokatesója + ilyenek... :wink:
Na csao!

"Aki sokat keveri a szart, azt előbb-utóbb berántja a kanál."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210438 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Van egy bejelentenivalóm... Khmm... Szóval tegnap, azaz 2004. 07. 28-án új taggal gazdagodott "kicsiny" ( >:) ) családunk, fiam, Zizzo személyében.
Szemtanúkat nem tudok mondani hacsak nem jómagam és jómaga, továbbá az esetleges leselkedők az ablak alatt... :P

Cóval üdv a körejinkben! :) =

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210435 Írta: Punch Junky
Punch Junky válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Boo!

Ellana írta: Nah, en gyakran gondolkodom azon, hogyan is lehetne definialni azt, hogy "elet". En szerintem az fugg a lelektol is... szoval ha valakinek lelke van, az el, de aki mar lemondott mindenrol, nem erez, "nincs lelke", az csak letezik. Velemenyek keretnek, erdekel, hogy ti hogy gondoljatok.


Csak embernek lehet lelke?
Mit nevezünk érzéseknek?
A növény is érez, az állatoknál is van olyan időszak, amikor csak vegetálnak. /pl.: téli álom/
:roll:
Az életnek szerintem nincs egy 'standard', mindenki által elfogadott definiciója, hanem minden embernek más, és néha bizonyos élethelyzetekben is megváltozik.
Szerintem minden élőnek van lelke, és él, egészen eddig a pillanatig, amíg ver a szíve, és lélegzik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210394 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Punch Junky írta: Boo!
8)

A vámpírság szervesen hozzá tartozik a 'van-e értelme élni' kérdéshez, hiszen a vámpír ől, és mégis él, illetve halott, és mégis létezik.


Nah, en gyakran gondolkodom azon, hogyan is lehetne definialni azt, hogy "elet". En szerintem az fugg a lelektol is... szoval ha valakinek lelke van, az el, de aki mar lemondott mindenrol, nem erez, "nincs lelke", az csak letezik. Velemenyek keretnek, erdekel, hogy ti hogy gondoljatok.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210391 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

icke/Telemnacam írta: Üdvözletem!

Ez eddig 4... Nos, én legalább hat-nyolc Ölelésről hallottam, ez kevés lesz :twisted:

Daeadannak igaza van, ezt ki kell érdemelni... Hogy mivel? Nehéz megmondani... A réges-régi Ölelő Atyák még érezték magukban, ha valaki nem felelt meg a vimpárságra a jelöltek közül. Manapság egyre több és több ember kerül közénk, akit Atyja könnyelműen, pillanatnyi szeszélyből vagy egyszerűen "jóhavervagy-vimpárleszel" okból Ölelnek... Sajnos abszolút az Atyától függ, kit Ölel be, és senki nem kérdőjelezi meg a döntést, csak nagyon kirívó esetekben. Én például igenis szigorú Atya vagyok, megnézem, kit veszek be :twisted:

icke


Hat, igaz lehet amit mondasz... marmint ahogy visszaolvastam, a vimparok eleg komoly kerdeseket szoktak boncolgatni (az eletrol meg a halalrol), es ehhez nem mindenkinek van agya...

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210371 Írta: Gyémánt_Hajnal
Gyémánt_Hajnal válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
És én is még mindig gyermektelen lélek vagyok :D :D :D :D

"És ha egyszer rajtam lánckerék taposna

Alattam a Föld is sírva beomolna."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210016 Írta: Punch Junky
Punch Junky válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Boo!

Ha már ilyen sok szép gyermekkel gazdagodtunk, akkor talán az illetékes informatikában járatos Ősatya esetleg kiegészíthetné a 'Vimpár Gittegylet oldalát' is.
:twisted:

Ráférne már...Elvégre már én is rég vimpár lettem, és március óta várok arra, hogy a családfán is legyen egy Punch Junky nevü alak.
:deal:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #210014 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nono, Icke, azért ne szóld le a mai Anyákat :twisted: sem.
Ha ráézel az ágamra, látod, nem szoktam elkapkodni a dolgot...

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209985 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Ez eddig 4... Nos, én legalább hat-nyolc Ölelésről hallottam, ez kevés lesz :twisted:

Daeadannak igaza van, ezt ki kell érdemelni... Hogy mivel? Nehéz megmondani... A réges-régi Ölelő Atyák még érezték magukban, ha valaki nem felelt meg a vimpárságra a jelöltek közül. Manapság egyre több és több ember kerül közénk, akit Atyja könnyelműen, pillanatnyi szeszélyből vagy egyszerűen "jóhavervagy-vimpárleszel" okból Ölelnek... Sajnos abszolút az Atyától függ, kit Ölel be, és senki nem kérdőjelezi meg a döntést, csak nagyon kirívó esetekben. Én például igenis szigorú Atya vagyok, megnézem, kit veszek be :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209971 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Hogy en eddig nem fedeztem fel ezt a topicot!!! Elolvastam a honlapot, es erdekelne, hogy mivel lehet kierdemelni a vimparsagot.

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 1 hónapja #209959 Írta: Fio
Fio válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Daeadan:sajnálom, hogy belegázoltam a lelki világodba, de Calával mi már korábban megbeszéltük és icke is tudott róla. Ha Calának se tetszik, akkor megbeszélem vele. Oksa?? :D :wink: :twisted:

"Egy vonatnál nem az a fontos, hogy merre megy, hanem hogy legyen bátorságod felszállni rá!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.773 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére