Vimpár Gittegylet

Több
19 éve 11 hónapja #219982 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Sil írta:

Artemisz (Erenya) írta: A Lestat a Vámpír-ban Anne Rice elbűvölő logikával kifejti, hogy ugyebár Oziriszt, a legenda szerint minden vámpír ősét egy viszály során terméketlenné tették.

Ezt nem Rizs néni találta ki, benne van az eredeti Ozirisz-sztoriban is. Szeth megölte Oziriszt, feldarabolta, és a darabokat szétszórta. Ízisz összeszedett minden darabot, kivéve egy bizonyosat. Viszont találékony volt, és egy fadarabbal pótolta a hiányosságot... :wink:

Siiiiiil!
*/me a fejét fogja erőteljesen*

TUDOM, hogy benne van a sztoriban! Én is ismerem! Az elbűvölő logikát arra értettem, ahogyan ezt összekapcsolja a vámpírok nemzőképtelenségével... :shake: :x

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219908 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Artemisz (Erenya) írta: A Lestat a Vámpír-ban Anne Rice elbűvölő logikával kifejti, hogy ugyebár Oziriszt, a legenda szerint minden vámpír ősét egy viszály során terméketlenné tették.

Ezt nem Rizs néni találta ki, benne van az eredeti Ozirisz-sztoriban is. Szeth megölte Oziriszt, feldarabolta, és a darabokat szétszórta. Ízisz összeszedett minden darabot, kivéve egy bizonyosat. Viszont találékony volt, és egy fadarabbal pótolta a hiányosságot... :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219860 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Yiqqe Linyaqussu írta: Üdvözletem!
Ery: intézkedés alatt ollózást értesz?
icke


Igen. Persze csak olyat, ami nem tartozik szorosan a témához.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219808 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
A Lestat a Vámpír-ban Anne Rice elbűvölő logikával kifejti, hogy ugyebár Oziriszt, a legenda szerint minden vámpír ősét egy viszály során terméketlenné tették.

(az ókorban sok uralkodó járt így, mivel aki elvesztette nemzőképességét, automatikusan megfosztatott uralkodói címétől.. :twisted: )

Ilyenek a vámpírok is: Ahogy Lestat fogalmaz, ha fél év távlatából jól rémlik:

"Tudunk teremteni, de nem tudunk nemzeni..."

: )=

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219761 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nőjó!!!!!!Akkor értve!!!!!!!!
Ja és az első kérsére mert még nem vagyok vímpár????????

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219759 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Niph: kérdésedben a válasz :) Konkrétan azért, mert halottak, így nem termékenyülhetnek/-íthetnek meg. Pusztán biológiai hiányosság :D
Ery: intézkedés alatt ollózást értesz?

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219755 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Ismét olyan körbe csöppentem ahol még ritkán jártam ezért csak kérdem halandó- nem vimpár lényem járhat e világotokba????????, :oops: 8) :P

Amúgy van egy kérdésem vámpírnak miért nem lehet gyereke?????????
Tudom hogy a halhatatlanok nak nem lehet gyereke, és speciel a vámpírok emelllett hallottak is ami kizárja azt a tényezőt hogy életmükődésük legyen, vagyis a családalapító funkció is kiesik!
:wink: 8) :lol:

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219667 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Phaedra/Namarie írta: Melyik az a film, mikor készült, és ki a rendezője, amelyikben Frank Langella alakította Drakulát?

Nam: az imdb jó barátunk... :wink:
www.imdb.com/title/tt0079073/

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219618 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
*moderátori figyelmeztetés: kéretik a csetelés beszüntetni! Kérem a topicgazdát, hogy intézkedjen.*

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219604 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Imádom amikor az emberek végigolvassák a hozzászólásokat..

Namarie: arra a kérdésre, hogy van e olyan vámpír aki tud repülni, mondjuk olvasd el az előző 3-4 hozzászólást... kösz;)

Drizzt: na mert a thief-et nem lehet rablónak fordítani... és sztem nem lenne ennyire hülye a címe.. a testtolvajról egy hullarabló jut eszembe, a testrablóról meg valaki aki beleköltözik mások testébe, esetleg valami okkult célból csórja azokat.. de persze valszeg a hiba ismét csak az én készülékemben van:D

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219596 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Felagund írta: Akkor felmerül a kérdés:

Miért utánozták a Buffy démonjait a Gyűrűk Ura filmben :?:

:lol:


Miért, látta valaki a Gyűrűk Ura alkotói közül? :wink:

Egyébként van olyan vámpír, aki repülni tud? Én csak Bram Stoker Drakulájáról tudom, hogy a falon tudott mászni.

Más kérdés:

Melyik az a film, mikor készült, és ki a rendezője, amelyikben Frank Langella alakította Drakulát?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219575 Írta: Beleg Cúthalion
Beleg Cúthalion válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Drizzt írta: Az angol címe is tolvaj...(The Tales Of The Body Thief)
Érdekes könyv lesz...két regényvonal találkozása...ha jól olvastam a hátulját meg az előszót...


Drizzt, hol lehet kapni a konyvet? Es mennyibe taksal?

Egyebket tenyleg tudnak repulni a magasabb szintu vampirok Anne Rice-nal - meg mas egyebeket is.

"Ab sagittae Ungarorum libera nos Domine!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219555 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Az angol címe is tolvaj...(The Tales Of The Body Thief)
Amúgy, amikor először beírtam a hozzászólásomat véletlen Testrablót írtam, csak utólag átszerkesztettem jóra :) .
Érdekes könyv lesz...két regényvonal találkozása...ha jól olvastam a hátulját meg az előszót...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219530 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Drizzt: ez lett a magyar címe?? hogy TESTTOLVAJ??? ez gáz... azért a Testrabló változat jobb volt...

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219503 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Lestat csinál ennél vadabb dolgokat is...még csak az elején tartok A Testtolvaj Meséjének, de...Hja igen, a Vámpírkrónikák 4. része végre megjelent magyarul is...Lehet előbb kellett volna szidni a Dáint a fórumon :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219486 Írta: Dodiee
Dodiee válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Viszont a Kárhozottak Királynője könyvben(meg talán már a Lestat-ban is..) leírják, hogy az erőssebbek(azaz az öregebbek) tudnak repülni... pl Akasha is repül Lestattal, fel a toronyba. Csak el kell képzelnie, erősen akarnia, és repülhet.

De gomblukunkat mégis egymás hiánya lakja,
és elválásaink megannyi kis patakja
a visszaérkezés tavába fut be, lásd.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219455 Írta: Kalibur
Kalibur válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

gilloth írta: egy újabb buta kérdés :oops: : a filmben(Interjú) mért repülnek a vámpírok? 8O Legalábbis Lestat és Santiago...
V vmi a könyvből elkerülte volna a figyelmem?

Nem repülnek, csak nagyokat ugranak, amennyire emlékezetem terjed... meg Lestat spec falon mászik (azt én is tudok zh után...).
De ha spoiler mehet, akkor elmondom, hogy később képes lesz rá...(A Kárhozottak királynője című ismétcsak örökbecsű tévedésban pl tunnak repülni, de én ezt már csak a film minőségen aluli mivoltának tudom be...)

"Ah, the taste and feel of blood, when all passion and greed is sharpened in that one desire!"
- Lestat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219453 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Bizti hogy repülnek? Szvsz csak ügyesen rohangásznak... :P

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 11 hónapja #219389 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
egy újabb buta kérdés :oops: : a filmben(Interjú) mért repülnek a vámpírok? 8O Legalábbis Lestat és Santiago...
V vmi a könyvből elkerülte volna a figyelmem?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219380 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Én nem tudom... Ez csak feltételezés volt... Hipotézis, nem abszurdum, Rejtő után szabadon :wink: :twisted:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219373 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Yiqqe Linyaqussu írta: Üdvözletem!

Honnan tudhatod, hogy nincs igazunk? :twisted: :wink:

icke


Honnan tudod, hogy igazad van? :twisted:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219366 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Honnan tudhatod, hogy nincs igazunk? :twisted: :wink:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219365 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
icke: vicc volt ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219363 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Egyszerű: mert volt egy jól kinéző, sikeres, tehát bevált koncepció, nem kellett újat kitalálni, ami esetleg nem jön be automatikusan. Bevált módszer jó módszer, ahogy szoktam volt mondani...
A pénz a lényeg, testvéreim :twisted: :lol:

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219360 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Akkor felmerül a kérdés:

Miért utánozták a Buffy démonjait a Gyűrűk Ura filmben :?:

:lol:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219359 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Köszönöm.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219353 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Üdvözletem!

Jóval régebbi...
Emlékszem, még anno a TV3 adta a sorozatot. Az pedig jócskán több, mint három éve volt...

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219351 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Phaedra/Namarie írta: Nekem a mostani részekben tűntek fel ezk az alakok.

3 évnél régebbi a Buffy?


Szvsz igen... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219348 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet
Nekem a mostani részekben tűntek fel ezk az alakok.

3 évnél régebbi a Buffy?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219339 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Vimpár Gittegylet

Phaedra/Namarie írta: Én sem vagyok vimpár, csak feltűnt valami. Tesóm lelkes nézője a Buffy a vámpírok réme c. örökbecsű remekműnek. Nos, nekem elég gyanús, hogy némely szörnyet tisztára, mintah a Gyűrűk Ura orkjairól mintáztak volna. Gyanús a a hasonlóság..


Jól látom, vagy rosszmájúan feltételezem a koppintást?


Buffy tudtommal régebbóta van mint GYU... :roll:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.768 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére