Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 8 hónapja #235317 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235274 Írta: majki
majki válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem tudom mennyire vág ide a kérdésem, de azért felteszem:
Én relikviákat szeretnék venni a filmből, pl: Aragorn kardja, az Egy Gyűrű és ilyenek, csak a neten sehol sem találok. aki tud segítsen! Kösszi előre is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234927 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az nem mondanám, hogy nehézpáncélban nem tud a gyalogság támadni... az Agincourt-i csatát főleg lóról leszállt páncélos lovagok vívták, mint a száz éves háború nagy részét. Mivel a páncél csak minimálisan korlátozta az egész életében erre edző viselőjét, gond mélkül lehetett vele támadni. A nehézlovassággal szintén fel lehetett venni a harcot korábban is... az 1298-as falkirk-i csatában az íjászok beavatkozása előtt a skót pikások csúnyán megtizedelték az angol nehézlovasokat...

A gond főleg a tűzfegyverekkel volt... Mi értelme egy iszonyatosan drága páncélnak, ha az első jöttment puskás átlövi? A másik fontos változás inkább a háborúk "elnépiesedése volt". A nemesség helyett inkább a polgárság középső és alacsonyabb régióiból álltak a seregek, akik nem tudtak finanszírozni a páncélokat.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234844 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem elsősorban a lőfegyverek miatt.Az csak az egyik ok.
Fontos alapvető változások történtek a hadművészetben.
(Ajánlat:Winkler Gusztáv-A Hadművészet Története I.,II.)
A páncélokat elsősorban a lovagok és zsoldosok használták az áruk miatt.
A lovasságnak egyrészt ez adta az átűtő erejének egy részét.
A gyalogság kevésbbé használt páncélt,a nehézgyalogos
(és a többi gyalogos)egységek (is)harcban támadó képtelenek voltak.Elsősorban védő,defenzív feladatokat láttak el.
A változást a hadművészetben nem is a tűzfegyverek,hanem a Svájcból elinduló változások jelentették.
A Svájcban duló függetlenségi háború alapvető változásokat hozott.
Ez elsősorban a helyi körülményekben keresendő.
Itt a körülmények megköveteltek egy támadóbb szelemű hadviselést.
Az ókori falanxokat tovább fejlesztették így alakult ki a gyalogsági támadó négyszög.
Ez kívül lándzsás,utána alabárdos,középen pedig íjász egységeket foglalt magába.
A változtatások után a gyalogság képes volt már támadni,és felvenni a harcot a nehézlovas egységekkel.
Mivel támadni nem tud a gyalogság (nehéz)páncélzatban,így a gyalogságnál a páncél itt fokozatosan feleslegessé vált.
A gyalogság megerősödése fokozatosan feleslegessé tette a lovasságot.
A taktikai és a stratégiai változások a lovasság alkalmazását változtatták meg.Elsősorban könnyűlovas,huszárság tipusú egységek bevetését célozva meg.
A tűzfegyvereknek elsősorban lélektani hatása volt.
Csak később a fokozatos fejlődés során váltak ezek meghatározóvá.
Alkalmazásuk és a páncélok divatja múlttá válássa között nem feltétlen van elsődleges kapcsolat,szerintem.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233346 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A teljes testpáncél valóban a lőfegyverek miatt ment ki a divatból. A használatának viszont volt egy-két mára már nem igazán nyilvánvaló velejárója. Az egyik, hogy drága volt eszméletlenül drága. Ezért csak a gazdagok tudták megfizetni. Aztán meg a csatában elesettekről minden apró darabját leszedték jobb esetben a rokonok rossz esetben a csata környékén élők. Másrész aki meg tudta fizetni a páncélt, az egészen fiatal korától gyakorolta annak viselését. Mondjuk úgy, bele erősödött. Nem voltak sem hülyék sem ostobák az akkori emberek. Nem tették kockára az életüket egy olyan eszköz miatt, ami csak zavarta volna őket. Mivel pedig évek kemény gyakorlata volt mögöttük valamint mindíg a testükhöz igazíttatták a páncélt, viszonylag könnyen mozogtak benne. A British Museum hadtörténészei sokat tettek a miként rekonstruálásában. Láttam én is azt a "beteg angol" műsort és ott cigány kereket hányt a páncél viselője. A páncél sok dologtól megvéd de a használata nagy gyakorlatot, erőt s nem különben alapos megfontolást, taktikát, stratégiát igényel.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233289 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Mondjuk én már láttam valami beteg angol tv-műsorban három pasast teljes torna-vértben versenyt futni. Habár azt hozzá kell tenni, hogy ezek közül kettő utána percekig fetrengett a földön levegőért kapkodva :)

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233228 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Egyébként meg nem az íjak megjelenése miatt mentek ki a divatból, hanem a tűzfegyverek megjelenése miatt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233138 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Léofwine írta: Huhh, tudjátok mi jutott eszembe? Már soxor említették ezt nekem, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, mert nem értem, hogy ez hogyan lehetséges... Na szal vannak akik azt állítják, hogy az a páncélzat, amit a lovagok lovagi tornán hordtak, az csak dísz, csatába nem vették fel, ami eddig teljesen oké. De amikor azt mondják, hogy a nehézlovasság páncéljaiban akár cigánykereket is lehetett vetni, ezt valahogy kicsit nehezen hiszem el. Én azt hallottam, később a lomhaságuk, meg a páncél súlya miatt mentek ki a divatból (mertha a srác leesett a lóról, akkor ottt kész, vége volt), nomeg az íjászok megjelenésétől. Ez olyan paradox nem? Hogy lehettek lohmák, ha a páncél könnyű volt? 8O :?


A lovagi tornán hordott páncél sokkal nehezebb volt mint az, amit a csatában viseltek. Ennek oka abban keresendő, hogy a lovagi tornára olyan páncélt készítettek, ami ha lehetett, a legkisebb sérüléstől is megóvta viselőjét. Ez sokszor a mozgékonyság rovására ment, ahogy azt leírtad. A csatában sokkal fontosabb volt a mozgékonyság, így csatára sokkal könnyebb páncélban vonultak ki. Egyik páncél sem dísz volt, habár akadtak olyan nemes urak, akik gazdagon díszített páncélt készíttettek maguknak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233127 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Huhh, tudjátok mi jutott eszembe? Már soxor említették ezt nekem, de egyszerűen képtelen vagyok elhinni, mert nem értem, hogy ez hogyan lehetséges... Na szal vannak akik azt állítják, hogy az a páncélzat, amit a lovagok lovagi tornán hordtak, az csak dísz, csatába nem vették fel, ami eddig teljesen oké. De amikor azt mondják, hogy a nehézlovasság páncéljaiban akár cigánykereket is lehetett vetni, ezt valahogy kicsit nehezen hiszem el. Én azt hallottam, később a lomhaságuk, meg a páncél súlya miatt mentek ki a divatból (mertha a srác leesett a lóról, akkor ottt kész, vége volt), nomeg az íjászok megjelenésétől. Ez olyan paradox nem? Hogy lehettek lohmák, ha a páncél könnyű volt? 8O :?

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229517 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Köszönöm.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229514 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Phaedra/Namarie írta: Van egy talán naiv kérdésem:
-mekkora volt Melkor, amikor Fingolfin küzdött vele?

A következő miatt gondolkodtam el ezen: tudjuk, hogy belevágott a lábába. Pontosan hol? Ha Melkor nagy volt, akkor a talpát vagy a bokáját kellett, hogy Fingolfin megvágja. De nehezen hiszem, hogy Melkor csizma nélkül jött ki. Ha volt rajta csizma, akkor komoly sebet csak úgy tudott rajta Fingolfin ejteni, hogy a térdénél vágta meg. Tehát odáig fel kellet érjen a kardja. viszont ez esetben Melkor hogy tudta lóbálni a Grondot?

Nekem azzal van bajom, hogy melkor és Fingolfin hogy aránylottak méretileg egymáshoz?

(Tudom, hogy Melkor sebéről esett már szó másutt, de ott nem találtam meg a kérdésemra a választ)


Klikk ide
Bár biztosan nem a valós arányokat mutatja a kép, kezdetnek megteszi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #229483 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Van egy talán naiv kérdésem:
-mekkora volt Melkor, amikor Fingolfin küzdött vele?

A következő miatt gondolkodtam el ezen: tudjuk, hogy belevágott a lábába. Pontosan hol? Ha Melkor nagy volt, akkor a talpát vagy a bokáját kellett, hogy Fingolfin megvágja. De nehezen hiszem, hogy Melkor csizma nélkül jött ki. Ha volt rajta csizma, akkor komoly sebet csak úgy tudott rajta Fingolfin ejteni, hogy a térdénél vágta meg. Tehát odáig fel kellet érjen a kardja. viszont ez esetben Melkor hogy tudta lóbálni a Grondot?

Nekem azzal van bajom, hogy melkor és Fingolfin hogy aránylottak méretileg egymáshoz?

(Tudom, hogy Melkor sebéről esett már szó másutt, de ott nem találtam meg a kérdésemra a választ)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228511 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát én most kezdtem el előröl az egészet, így a bővítettek előtt, de még csak Theoden csarnokánál járok... :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228475 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Mornambar írta: S ezek a kalózok honnan jöttek?
Nem hinném hogy Umbar, Gondor egyik legnagyobb kikötővárosa csak úgy gonosz lesz!

[size=9:2wu5m86a](Pedig erről vhol ovastam... de hát a témához vág, nicht war? :) )[/size]


Sajnos nem tudok 100%-ig pontos infokat mondani :oops: , de az egésznek a Rokonviszály az alapja. A lázadó gondoriakat a végén elűzték, ők Umbarba menekültek (eleve ez volt a fekete númenoriak egyik legnagyobb bázisa). Később innen támadták Gondort, egy idő után szövetségre léptek Szauronnal. Pontosabb infokért kéretik elolvasni a Gy.U. függelékét.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228462 Írta: Mornambar
Mornambar válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
S ezek a kalózok honnan jöttek?
Nem hinném hogy Umbar, Gondor egyik legnagyobb kikötővárosa csak úgy gonosz lesz!

[size=9:mfuluckt](Pedig erről vhol ovastam... de hát a témához vág, nicht war? :) )[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228451 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:
(bár kérdés, hogy ez esetben az umbari kalózok hogyan s miként kalózkodtak?)


Szvsz ezek a kalózok inkább a partmenti településeket fosztogathatták, meg esetleg a kereskedőhajókat (már ha voltak ilyenek).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228400 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Sirgon Esgalnor írta: Esetleg Gondor és az Umbari kalózok közötti összecsapások során kezdhetett el fejlödni ez a fegyvernem. De hogy meddig jutottak azt nem tudnám megmondani. Gondor hajóhada legalább egy ízben felgyújtotta az Umbari flotta javát.


De az is a kikötőben volt.

(bár kérdés, hogy ez esetben az umbari kalózok hogyan s miként kalózkodtak?)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228387 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Esetleg Gondor és az Umbari kalózok közötti összecsapások során kezdhetett el fejlödni ez a fegyvernem. De hogy meddig jutottak azt nem tudnám megmondani. Gondor hajóhada legalább egy ízben felgyújtotta az Umbari flotta javát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228320 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Fredegár: és ugyan ki ellen harcoltak volna csatahajókkal? Semmi szükségük nem volt rá!

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228235 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta:

Bögyös Fredegár írta: Azt azért nem hinném, hogy csak csapatszállítókkal volt felszerelve a númenori flotta. Én szinte biztosra veszem, hogy Númenor rendelkezett egész Középfölde legnagyobb flottájával (amiben a legtöbb egység cstahajó lehetett). Vagy talán ami még nagyobb lehetett, az a virágzó Gondor flottája. Bár ezt nem tudom semmilyen forrással alátámasztani.


A númenorinál szerintem nem nagyobb, a virágzó Gondor csak Númenor visszfénye, árnyéka volt.
Nembiztos hogy vltak igazi hadihajóik, hiszen ha sosem csatáztak tengeren, akkor azt sem tudták, hogyan kell azt megépíteni.


Meg hát egyik ellenségsem közelített hajóval olyan szinten,hogy érdemes legyen akármit is fejleszteni ezzel kapcsolatban... :roll:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228222 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: Azt azért nem hinném, hogy csak csapatszállítókkal volt felszerelve a númenori flotta. Én szinte biztosra veszem, hogy Númenor rendelkezett egész Középfölde legnagyobb flottájával (amiben a legtöbb egység cstahajó lehetett). Vagy talán ami még nagyobb lehetett, az a virágzó Gondor flottája. Bár ezt nem tudom semmilyen forrással alátámasztani.


A númenorinál szerintem nem nagyobb, a virágzó Gondor csak Númenor visszfénye, árnyéka volt.
Nembiztos hogy vltak igazi hadihajóik, hiszen ha sosem csatáztak tengeren, akkor azt sem tudták, hogyan kell azt megépíteni.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228221 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azt azért nem hinném, hogy csak csapatszállítókkal volt felszerelve a númenori flotta. Én szinte biztosra veszem, hogy Númenor rendelkezett egész Középfölde legnagyobb flottájával (amiben a legtöbb egység cstahajó lehetett). Vagy talán ami még nagyobb lehetett, az a virágzó Gondor flottája. Bár ezt nem tudom semmilyen forrással alátámasztani.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228216 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Marcus Agrippa írta: Tengeri csatákról van szó valahol?


A telerek és a númenoriak jeleskedtek a hajóépítésben, közülük a númenori volt a harciasabb fajta. De ők sem építettek igazi hadihajókat (legalábbis nem ír róla Tolkien) inkább csak hatalmas csapatszállítókat, amelyekkel Középföldére, vagy éppen Valinor ellen vonultak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228203 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Marcus Agrippa írta: Tengeri csatákról van szó valahol?


Nem tudunk tengeri csatáról, vagy arról, hogy valaki hadihajókat csinált volna. (mármint igazi hajó elleni hajókat)

Ulmo tavaszi előadásán ejtett róla szót.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #228202 Írta: Marcus Agrippa
Marcus Agrippa válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tengeri csatákról van szó valahol?

Vae victis!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227957 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta: Egyiptomiak ;)

By Professor


A számból vetted ki a szót...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja - 19 éve 10 hónapja #227801 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Egyiptomiak ;)

By The Professor

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #227735 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hát ja. A rohírok nem egy hajózó nép. Ez inkább a hajdani Númenorra jellemző. Ha már itt tartunk, ki milyen nép/népcsoport vonásait véli felfedezni a númenoriakban?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226864 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A normannok az Észak-Franciaországot(Normandiát) megszálló Vikingek, akik felvették a francia nyelvet és nagyjából asszimilálódtak a helyi lakossághoz. A bayeux-i faliszőnyegen az Angliába tartó normannok pl. hosszúhajókkal közlekednek.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 10 hónapja #226812 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Persze h nagy hatással volt a latin, a francia újlatin nyelv, és a normannok ezt beszélték...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.696 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére