Haditudományok Középföldén

Több
19 éve 11 hónapja #219854 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Fredegár: Egyetértek Dínchamionnal abban, hogy olyan könyvet amiben tárgyi tévedések vannak (és ezt nem egy ember mondja) nem jó dolog felhasználni forrásként.
Ugyanez a baj a magyarul megjelent Tolkien enciklopédiával is. A tárgyi tévedések miatt nem értékelhetőek azok a pozitív dolgok amik benne vannak.
A könyvet még nem olvastam úgyhogy a mit-hogyan-mond-el dologról nem tudok véleményt mondani.

Amikor Gandalf Fehérként visszakerült akkor szvsz nem lett sokkal több hatalma mint előzőleg volt, csak Szarumán helyére "léptették elő" mivel Szarumán elégtelennek bizonyult a feladatára.

(ez is off, de kikívánkozik: Érdekes hogy a balroggal való harc után Gandalf mindenét elvesztette kivéve a Naryát... )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219802 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Kérd el Ankalimontól, az én példányom/aim még mindig nála van(nak). ;)

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219801 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem tiltakozásként, hanem tényként közlöm, hogy nem olvastam az említett könyvet. De a "politikai korrektséghez" (mikor volt a politika korrekt?) hozzátartozik az is, hogy szándékomban áll elolvasni (valamikor), hogy magam ítélhessek a magam mércéje szerint.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219786 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Egyes források szerint Gandalf visszatérése után közel akkora hatalommal bírt, mint Szauron, így a Valák csak azzal a feltétellel engedték vissza, hogy nem küzdhet meg nyíltan Szauronnal.

Gandalv visszatérése alatt vajon azt értették, amikor Fehér Gandalfként került vissza a Világ Köreibe? Mert ha igen, akkor tényleg marhaságot ír a könyv: Gandalf ugyanis nem Vlainorba került a balroggal való küzdelem után, hanem Ilúvatarhoz az Időtlenség Csarnokába (mielőtt vki megkérdezné a forrást: Letters, de már többször, több topicban volt erről szó), tehát a valák akkor nem tilthattak meg neki semmit. ELőzőleg volt egy tiltásuk, akkor, amikor Szürkeként Középföldére érkezett 4 társával, ez a tiltás az, amiről Batti beszélt.
Maiaként eleve egyenrangú Szauronnal, de testet öltve kevesebb a hatalma. Hogy Fehérként testben volt-e akkora hatalma, mint Szauronnak, erre nincs utalás tudtommal.

De ez nem másik topicba illene egyébként?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219777 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

3.Aragorn írta: Az a bizonyos forrás G.Bassham és E.Bronson: A Gyűrűk Ura filozófiája c. kiadvány.


Ajjaj. :elsapad: :menekul: :keresztetvet: :o rdoguzothiv:

Maradjunk abban (hogy a politikai korrektségnek ne adjunk túlságosan nagy pofont), hogy azt a könyvet csak akkor használjuk forrásként, ha minden kötél szakad, és különbenis világvége, amikor már tökmindegy. Plz.

Fredegár: majdnem. Nemcsak a Tolkient kutatók/szeretők nem szeretik az effél könyveket, hanem hál'istennek az emberiség épeszű felének nagy része sem. Egyszerűen azért, mert 1. tele van tárgyi tévedéssel; 2. nem mond semmit, de azt hosszan teszi; 3. az ilyen Édesvíz-kiadós konyhafilozófia valahol a "tudományos" írás legalja. Mélyen legalja. :?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219775 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Én hivatkozásképpen egyszer megemlítettem e könyvet; de a hatás váratlan volt: rendesen le lettem teremtve. Azt kell hogy mondjam, azok a személyek, akik mélyen elmerülnek Tolkien világában, nincsenek nagyon oda az efféle szakkönyvekért. Pedig én hasznosnak és kimondottan jó dolognak tartom az ilyen könyvek olvasását- DE!!! lényeg a pozitív kritikával való hozzáállás. Én még nem olvastam még el teljesen, de már így is több oldalnyi kritikaanyagot írtam a könyvhöz. Sajnos, ez elég fölösleges dolog volt, ugyanis ezt az égvilágon senki sem fogja elolvasni... Csupán önművelő és kritikafejlesztő célokra volt jó-magamnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219730 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az a bizonyos forrás G.Bassham és E.Bronson: A Gyűrűk Ura filozófiája c. kiadvány. Sajnos most nincs a kezem ügyében, így nem tudok pontosan idézni.Mindenesetre először én sem értettem, Gandalf miért nem küzdhetett meg nyíltan a Sötét Urral. A válasz talán Batti hozzászólásában keresendő.
Ez úton köszönöm Batti értékes hozzászólását.(Lefogadom, hogy te is olvastad;)
A könyv egyébként sok ehhez hasonló kérdést világít meg; érdemes elolvasni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219719 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gandalfot azzal a céllal küldték, hogy Szauronnal ellensége legyen, de nem nyíltan, kard ki kard módon küzdjön vele, hanem középfölde népeinek egységbe szervezésével. A könyv nincs közelben de a végén valahol mondja is, hogy a harmadkorban Ő volt Szauron ellenfele. Ugyan milyen lenne az a világ ahol minden nehézséget egy vagy több isteni vagy közel isteni hatalmú lény egy intéssel elintéz, megold. Milyen lenne a mi világunk? Az embereknek, a tündéknek és minden szabad népnek meg kell/kellett tapasztalnia a felemelkedést és a bukást és fenékig kell ürítenie a diadal és a csalódás poharát. S nem különben végig kell játszania az Ainuk zenéjét.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219716 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
És szerinted mért nem engedték Gandalfot nyíltan megküzdeni Szauronnal? Én ebben a döntésben sok logikát nem látok, hacsak azt nem, hogy a Valák kételkedtek: mert ha Gandalf előbb győzi le Szauront mint ahogy Frodó befejezné küldetését, megtörténhet, hogy Gandalf a győzelem mámorában és a hatalom közelségét érezve a Gyűrűt felkutatja (ami neki csak 5-10 percbe kerülne), és -ahogyan Szarumán is- elveszti józan eszét, és belőle lesz az új sötét úr. Persze ez elég valószínűtlen, mert a Valák biztosan bíztak a Szürke Zarándokban. De ha megneveznéd a forrásokat, nem kéne a sötétségben tapogatóznunk.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219715 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

3.Aragorn írta: Gandalfnak egész biztos nagyobb hatalma volt Galadrielnél,mert
-nála volt a pirosköves gyűrű, melyet Círdantól, a hajóácstól kapott,
-maga is maja volt akár csak Szauron.
-Galadriel nagyhatalmú nemestünde volt.


Nekem ez még mindig nem bizonyítja, hogy Gandalfnak nagyobb hatalma let volna, ráadásul neki voltak ilyen-olyan megkötései is. Mondjuk inkább azt, hogy "más".

3.Aragorn írta: Egyes források szerint Gandalf visszatérése után közel akkora hatalommal bírt, mint Szauron, így a Valák csak azzal a feltétellel engedték vissza, hogy nem küzdhet meg nyíltan Szauronnal.


8O Ezt pontosan melyik forrás is mondja?

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219684 Írta: 3.Aragorn
3.Aragorn válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Gandalfnak egész biztos nagyobb hatalma volt Galadrielnél,mert
-nála volt a pirosköves gyűrű, melyet Círdantól, a hajóácstól kapott,
-maga is maja volt akár csak Szauron.
-Galadriel nagyhatalmú nemestünde volt.
Egyes források szerint Gandalf visszatérése után közel akkora hatalommal bírt, mint Szauron, így a Valák csak azzal a feltétellel engedték vissza, hogy nem küzdhet meg nyíltan Szauronnal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219280 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ahogy mondod Alyr! Egy maiának még talán több a hatalma és ereje, mint egy nemestündének a Hatalom egyik Gyűrűjével. Ha ez nem így lenne, Gandalfnak nem kellett volna elhagynia Bilbónak és 13 törptársának csapatát, amikor Dol Guldur ostromára kerekedett fel. Ez a veszély elsősorban Lothlórient fenyegette. És ha lett volna Galadrielnek akkora hatalma, akkor maga is szembeszállhatott volna a bakacsin erdei Toronnyal. Ekkor ugyanis még csak azt hitte a Fehér Tanács, hogy egy Gyűrűlidérc lakja a tornyot.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #219029 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Az a bizonyos Lórient védelmező erő nem volt más mint Nenya, Galadriel Gyűrűje ami éppen erre készült. Bárki viselhette volna, ugyanúgy fejti ki hatását. (na jó, nem egészen bárki) Nenya nem egy nagyító ami felerősíti az egyén hatalmát. (ez csak az Egy Gyűrűre igaz, de korlátozottan) Konkrét céllal készült és csak arra lehet használni. Ez a cél az idő "megállítása" volt ami Lórienben sikerült is.

Nem tudom, mit értesz varázslat alatt. Amit Tolkien ezen a néven írt le az a lények puszta létezéséből fakadó erő, használatához nem kell több erőfeszítés mint neked ha a kezed akarod használni vagy beszélni akarsz.

Mutass rá bizonyítékot, hogy az istárok akik maiák nem hatalmasabbak Galadrielnél.
Túlértékeled Galadrielt, nem volt olyan hatalma ami egy erős célzott támadást visszavert volna, a Dol Guldur elleni csatákat nem az ő ereje hanem a tündék vitézsége nyerte meg, ebben nagy segítségére volt Thranduil. Ha Szarumán ellene fordul teljes hatalmával és hadseregével, akkor önmagában elbukik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218982 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Herbert_West írta:

Ardeth írta: Más mágia sem tanulható,és az is a vérben van.(Lsd." Vérében van a dolog".)De a titkos tudás is a mágia körébe tartozik.Továbbá csak úgy nem lehet varázsolni!Fel kell készülni rá(Pl:egy mester segítségével).


Khm, do not dabble.
amúgy meg a francokat.


???

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218977 Írta: Herbert_West
Herbert_West válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ardeth írta: Más mágia sem tanulható,és az is a vérben van.(Lsd." Vérében van a dolog".)De a titkos tudás is a mágia körébe tartozik.Továbbá csak úgy nem lehet varázsolni!Fel kell készülni rá(Pl:egy mester segítségével).


Khm, do not dabble.
amúgy meg a francokat.

There is a demon in men who needs to be excersised, not excorsised. ---ASL

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218974 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: - A Középföldén található mágia nem tanulható, Galadriel nemigen "tanult" effélét Meliantól, de nolda volt és vére folytán sok dologra volt képes amit mi varázslatnak hívunk. (ld még a Galadriel tükre c fejezetet a GyU 1-ben) Tovább segítette őt a Gyűrűje. Mindennek ellenére erőben az istárok minden bizonnyal felülmúlták.

- Szauron még nem látta elérkezettnek az időt a háborúra amikor a tanács ellene fordult, így inkább visszavonult. Ha szembeszáll az háborút jelent és még nem rendelkezett akkora háttérrel amivel ezt megnyerhette volna. A Gyűrű sorsáról nem tudom mennyit tudott, de arra rájöhetett, hogy Szarumán keresi és ha megtalálja akkor fölhasználja és elveheti tőle.


Más mágia sem tanulható,és az is a vérben van.(Lsd." Vérében van a dolog".)De a titkos tudás is a mágia körébe tartozik.Továbbá csak úgy nem lehet varázsolni!Fel kell készülni rá(Pl:egy mester segítségével).
Ezt nevezhetjük tanulásnak.
Galadriel gyűrűje erősíti ezt.
Az Istarok nem voltak hatalmasabbak Galdrielnél!

A Gyűrűk Ura- Király visszatér (2001-es kiadás)472.oldal:
"Lórient haromszor érte támadás Dol Goldurból,de a helybéli tündék vitézsége és a Lórient védalmaző erő oly nagy volt,hogy senki le nem gyűzhette volna;hacsak nem maga Szauron."

Tehát Galadriel ,"a Lórieni Bosszorkány" védte Lórient,és egy igazi elenfele volt,Szauron.Az Istarok nem voltak ilyen erősek.

Én is azt mondtam,hogy Szauron még nem akart háborúzni.
De az elmenekülésének több oka is volt szerintem nem csak ez az egy!
Azt szerintem sejtette,hogy a gyűrű nincs már ott.Mert később arra már nem kutatja és Szarumán előtt járt mindig egy lépéssel!

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218932 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: A gyűrűk Ura írja:

...S ha a rohírok háromszoros túlerő ellen indítottak rohamot, most már a haradiak fölénye egymagában is sokkal több volt ennél; ráadásul egyre ömlöttek a friss csapatok Osgiliathból. Készen álltak a Város kirablására és Gondor megszentségtelenítésére, s csupán Kapitányuk parancsára vártak. Az azonban elpusztult Théoden kezétől, de Gothmog, Morgul hadnagya bevetette őket a küzdelembe...


A Balrogok Ura kifejezést nem tudom mért mondtam, mert itt nem így van említve, de arra mérget vennék, hogy valahol hallottam már ezt a nevet.



Mint említettem, az a Gothmog akit a balrogok urának neveznek, Morgoth szolgája, tehát a Szilmarilokban olvashattál róla. (vagy egyéb Első Korral foglalkozó írásban)
A másik Gothmogról (akit a filmben ragyás képű orkként láthattunk) nemigen tudok annál többet mint amit te belinkeltél.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218931 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
A gyűrűk Ura írja:

...S ha a rohírok háromszoros túlerő ellen indítottak rohamot, most már a haradiak fölénye egymagában is sokkal több volt ennél; ráadásul egyre ömlöttek a friss csapatok Osgiliathból. Készen álltak a Város kirablására és Gondor megszentségtelenítésére, s csupán Kapitányuk parancsára vártak. Az azonban elpusztult Théoden kezétől, de Gothmog, Morgul hadnagya bevetette őket a küzdelembe...


A Balrogok Ura kifejezést nem tudom mért mondtam, mert itt nem így van említve, de arra mérget vennék, hogy valahol hallottam már ezt a nevet.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218930 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: Aki jelen volt a Pelennor-mezei csatában, és akit úgy nevezett a könyv, mint a balrogok urát. Ha jól emlékszem...


A kettőt kevered. Éppen ezért kérdeztem rá.
Az egyik Gothmog Morgoth szolgája volt, a balrogok ura, maga is balrog.
A másik, hasonnevű lény azonban valószínűleg ork, annyit tudni róla, hogy Morgul hadnagya, és a Boszorkányúr halála után átvette a parancsnokságot.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218929 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Aki jelen volt a Pelennor-mezei csatában, és akit úgy nevezett a könyv, mint a balrogok urát. Ha jól emlékszem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218914 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: Ha már itt tartunk, megkérdezem, hogy Minas Tirith ostromakor az orkok milyen máiát alkalmaztak? Mert Tolkien azt írja, hogy valami gonosz varázslatok segítségével hamar tüzek lobbantak a várost körülvevő kiásott árkokban. Kinek lehetett ehhez köze? És mit tudunk Gothmogról bővebben?


Szerintem az nem mágia volt, hanem görögtűz, nafta, efféle. Olyasmi mint amivel Szarumán robbantott a Helm-szurdokban.

Melyik Gothmogról?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218912 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Ha már itt tartunk, megkérdezem, hogy Minas Tirith ostromakor az orkok milyen máiát alkalmaztak? Mert Tolkien azt írja, hogy valami gonosz varázslatok segítségével hamar tüzek lobbantak a várost körülvevő kiásott árkokban. Kinek lehetett ehhez köze? És mit tudunk Gothmogról bővebben?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218866 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Hmmm...

Nos:
- A Gil-galadék féle Barad-dúr rombolás nemigen volt mert Szauron bukása után összedőlt magától is, különben nem temette volna maga alá Anáriont. (de az alapjai a Gyűrűvel voltak összekötve)

- A Középföldén található mágia nem tanulható, Galadriel nemigen "tanult" effélét Meliantól, de nolda volt és vére folytán sok dologra volt képes amit mi varázslatnak hívunk. (ld még a Galadriel tükre c fejezetet a GyU 1-ben) Tovább segítette őt a Gyűrűje. Mindennek ellenére erőben az istárok minden bizonnyal felülmúlták.

- Szauron még nem látta elérkezettnek az időt a háborúra amikor a tanács ellene fordult, így inkább visszavonult. Ha szembeszáll az háborút jelent és még nem rendelkezett akkora háttérrel amivel ezt megnyerhette volna. A Gyűrű sorsáról nem tudom mennyit tudott, de arra rájöhetett, hogy Szarumán keresi és ha megtalálja akkor fölhasználja és elveheti tőle.

- A Gandalf féle hídakció egy végső dolog volt, hiszen Gandalf a hídon eltörte a botját! ez olyan végletes dolog amire önszántából sosem fanyalodott volna.

+1: Dol Guldur írásmódja Guldurként helyes a Goldur egy korábbi szövegváltozat amit Tolkien késpbb javított.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218821 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: Szerintem valami hasonló lehet ahhoz, amikor Gandalf beomlsztja Khazad-d


Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218818 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azért sem állahatott érdekében leromboltattni Dol-Goldurt,mert az hídfőállásként szolgállhatott egy Lórieni-Bakacsin erdei-Törpök elleni támadásban.Kulcspozciót töltött be a terület uralásában.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218816 Írta: Ardeth
Ardeth válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Galadriel sokat tanult a Valáktól és Meliantól.Az egyik legöregebb tünde volt.A mágiája a legerősebb volt sauron után.
Több oka is lehettet Sauron vissza vonulásának,ami azonban egyértelmű,hogy Stratégiai-Taktikai visszavonulás volt.
Okok:
1.A gyűrű nélkül sebezhető volt.
2.Nyilván sejtette,hogy a gyűrű már nincs a folyóban.Így Dol-Goldurban sem volt értelme tovább maradni.
3.Nyiltan visszatérhetett Mordorba,anélkül,hogy ez komolyabb elenállásba ütközött volna.
4.Olyan távoli hadmozdulatok és taktikai-stratégiai elgondolások,amit csak Mordorból lehettet megoldani.
5.Dol-Goldurt nem akarta leromboltattni.Nem állt érdekébben.

Persze lehet még más oka is.
Barad-dúr a gyűrű hatalmához volt kötve,a gyűrű pusztulásával Barad-dúr is elpusztult.

"A halál csupán a kezdet."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218764 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Azt azért mégis nehezen tudom elképzelni, hogy valaki ilyen könnyen adja fel egyik legerősebb erődítményét. Még ha nem is állt szándékában megtartani, a látszat kedvéért mutatóba ellenállt volna egy picit. Vagy csak büszkeségből... És hogyan képzelhető el Barad-d

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218722 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Felagund írta:

Bögyös Fredegár írta: Galadriel helyzete hasonló ahhoz, amikor a Fehér Tanács kiűzi Szauront szintén Dol Guldurból. Ezt is csak úgy lehet elképzelni, hogy a bölcsek nem hagyományos fegyverekhez folyamodtak (ahogy Galadriel sem), hanem valószínűleg kemény "varázslóharc" folyhatott ott, amit mi nehezen tudunk elképzelni.


Leginkább semmiféle harc nem volt, Sauron ugyanis nem akart még megütközni, mivel nem ítélte elegendőnek az erejét...



Vagyis inkább feleslegesnek tartotta.
Elvégre ott várta kulcsra készen a Barad-dúr.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218612 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Bögyös Fredegár írta: Galadriel helyzete hasonló ahhoz, amikor a Fehér Tanács kiűzi Szauront szintén Dol Guldurból. Ezt is csak úgy lehet elképzelni, hogy a bölcsek nem hagyományos fegyverekhez folyamodtak (ahogy Galadriel sem), hanem valószínűleg kemény "varázslóharc" folyhatott ott, amit mi nehezen tudunk elképzelni.


Leginkább semmiféle harc nem volt, Sauron ugyanis nem akart még megütközni, mivel nem ítélte elegendőnek az erejét...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 11 hónapja #218611 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Némi látszatellenállás után a védő elszakadt a támadótól, és taktikai visszavonulást hajtott végre.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.644 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére