Haditudományok Középföldén

Több
20 éve 3 hónapja #198530 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Felagund írta:

Jó, majd elvégzek pár kísérletet...

óvatosan, tönkreteheti a vesszőket!!!! :cry:

Ja, de azt is a nomádok hozták be
És abba gyakran belepasszolt az íj is...

na azt meg hogy, úgy közlekedni sem lehet!!!

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198522 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Nwalme írta: Felagund írta:

Az egy hosszú, keskeny cucc, és ha szájával felfelé tartják (márpedig ez a helyzet) ELÉG erősen kell rázni, hogy bármi kiessen belőle...

ez nem így van csak akkor ha teljesen tele van nyílvesszőkkel, vagy ha bekötözhető szája van...


Jó, majd elvégzek pár kísérletet... :mrgreen:

Nwalme írta: mellesleg van olyan tegez, amit övre csatolva hordanak, sztem az praktikusabb 8O


Ja, de azt is a nomádok hozták be ;)
És abba gyakran belepasszolt az íj is...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198519 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Felagund írta:

Az egy hosszú, keskeny cucc, és ha szájával felfelé tartják (márpedig ez a helyzet) ELÉG erősen kell rázni, hogy bármi kiessen belőle...

ez nem így van csak akkor ha teljesen tele van nyílvesszőkkel, vagy ha bekötözhető szája van...

Miért volna bekötözve???

hogy védje a markolatot, és hogy ne essen le a hátáról..
mellesleg van olyan tegez, amit övre csatolva hordanak, sztem az praktikusabb 8O

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198513 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tünde-tegez :P

Biztos megoldják valahogy ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198510 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Tegez

Nem értem...
Az egy hosszú, keskeny cucc, és ha szájával felfelé tartják (márpedig ez a helyzet) ELÉG erősen kell rázni, hogy bármi kiessen belőle...

Tegezni? Igen, nyugodtan tegezhetsz!


Amugy bocsi, én még soha nem láttam közelről ilyen cuccot.
(azért ha nagyon-nagyon ugrál az ember/tünde...)

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198504 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Csele írta: Nem nagyon értek az egészhez, de egyvalami nagyon érdekel.
Hogyan oldják meg (akár Középföldén kívül is), hogy a nagy ugrabugrában ne essenek ki a nyílak abból a hogyishívjákból (hátra kötözött nyíltartó)?


Tegez ;)

Nem értem...
Az egy hosszú, keskeny cucc, és ha szájával felfelé tartják (márpedig ez a helyzet) ELÉG erősen kell rázni, hogy bármi kiessen belőle... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198500 Írta: Csele
Csele válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Nem nagyon értek az egészhez, de egyvalami nagyon érdekel.
Hogyan oldják meg (akár Középföldén kívül is), hogy a nagy ugrabugrában ne essenek ki a nyílak abból a hogyishívjákból (hátra kötözött nyíltartó)?

Ha adhatnék valamit, az a szív nyugalma lenne,
melyet az élet minden pillanatában megőrizhetsz,bármi történjék veled

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198489 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Nwalme írta: én komolyan nem akarok kötözködni(DEEEEEE), de azért nem tudáson múlik az hogy hogyan szedi ki az íjat ha egyszer összevissza be van kötözve
mellesleg a kézről indított vesszőkre több figyelmet kell áldozni


Miért volna bekötözve??? :hein:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198356 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
én komolyan nem akarok kötözködni(DEEEEEE), de azért nem tudáson múlik az hogy hogyan szedi ki az íjat ha egyszer összevissza be van kötözve
mellesleg a kézről indított vesszőkre több figyelmet kell áldozni

jah elég béna,nalátod Mr. Legolas sem tökéletes :wink: :wink:

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198329 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
szvsz ha egy tunde tobb szaz eve gyakorolja hogy kell eloveni egy ijat a borizéjéből akkor csak kitudhatja huzni belole eleg rovid ido alatt..
az máskérdés hogy tényleg trükk volt, de azert szegeny a Trójában is lövöldözik.. ottis csak az ahilleszét tudja eltalálni egy embernek.. tökbéna, nem?

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198316 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
igen, igen ezt én is tudom,na jó egye fene, betudhatjuk annak..
és a númenoriak?
amúgy pedig ahogy elnézegetem hogy Legolas hátán hogy van az íj, nem hinném hogy könnyen előkapta volna
olyan mintha az íj egy bőrtokba lenne szíjazva, de ne mondja erre senki azt hogy azért olyan ügyes mer tünde,éééés??? :evil: :evil:

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198312 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

nwalme írta: oké,oké
hamár így eszembe jutott, mi a véleményed arról, ahogyan Legolas hordta az íját?felajzva, de szerintem ha a valóságban azt csinálta volna valószínűleg egy pár nap múlva az ideg gatyagumihoz lett volna hasonló 8O 8O

A filmben felajzva hordta, ezt többször külön ki is hangsúlyozták, hogy a lórieni íjak idege tündehajból készült, ami kibírta ezt is. :wink:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198288 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Léofwine írta:

Ha a kürtvárban a lépcsőn le tudott szánkózni egy olyan vacak pajzson, és közben így is rendre célba talált (4mp alatt húsz nyilat lőtt ki, erre ő azt felelné, hogy még húrozni is kellett közben, úgyhogy ne alázzuk már),


a fityiszt, az csak a technikának köszönhető, amúgy az ideg télleg fontos része az íjnak, nem elhanyagolandó... 8O
fizikai képtelenség úgy lőni, ahogy a filmben Legolas "tette" :? :?

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198265 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta: nwalme: Ami a valákat illeti nekik is volt fegyverük. Melkornak bizonyosan (a Grondon kívül is). A többiekére nem emlékszem.


A Valák legfőbb "fegyvere" szerintem a hatalmuk volt, csak megtestesülve használtak valódi fegyvereket.
Például azokat a csatákat, melyeket Melkor és a Valák még a tündék ébredése előtt vívtak, tuti, hogy nem használtak se kardot, se íjat, se semmit...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198259 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Alyr Arkhon írta: volt annyira hatékony, hogy Angliában emiatt nemigen terjedtek el a nyílpuskák, sőt, sokáig a tűzfegyvereknél is szívesebben használták...


No meg a nyílpuskák és a korai puskák erősebbek, de jóval lassabbak és megbízhatatlanabbak voltak a jó öreg longbow-nál... Plusz, a kanócos puskáknál jóval kisebb valószínűséggel robbantak fel az ember kezében... Máshol ez azért nem volt így, mert a longbow angol specialitás volt...

A filmbéli tünde íjak elég furák, főleg a Helm-szurdoknál... Azok ránézésre reflexlongbow-k, ami egy "csöppet" fura... No meg megnéznék valakit, aki egy kb. 1,50 m-es reflexíjat hasznélni tud, főleg mivel nem tűnik összetettnek, hanem mintha egy fából faragták volna...

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198257 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

nwalme írta: ja és amúgy "Legolas" a filmben állati bénán tartja az íjat, szerintem kész csoda hogy ki tudja lőni és nem kék-zöld a karja(habár ezt nem tudhatom) :lol: :lol:


Miért akadunk ki ilyen apróságokon, hiszen Legolas fiú különb dolgokra is képes volt a filmben ugyebár. Ha a kürtvárban a lépcsőn le tudott szánkózni egy olyan vacak pajzson, és közben így is rendre célba talált (4mp alatt húsz nyilat lőtt ki, erre ő azt felelné, hogy még húrozni is kellett közben, úgyhogy ne alázzuk már), akkor az ilyesmit megbocsájtjuk neki :lol: !

Artemisz: A Balrog tud repülni? :twisted: Én aszittem a 6 méteres szárny csak dísz!

A sasokról (most komolyan) csak annyit, hogy nemcsak, hogy leszedték volna őket, hanem egy pöppöt feltűnő lett volna, hogy Szauron kis szeme előtt átrepülnek az égen nem?

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198253 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
oké,oké
hamár így eszembe jutott, mi a véleményed arról, ahogyan Legolas hordta az íját?felajzva, de szerintem ha a valóságban azt csinálta volna valószínűleg egy pár nap múlva az ideg gatyagumihoz lett volna hasonló 8O 8O

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198250 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

nwalme írta: a hossúíjakat hogy érted hogy gyalogosfegyverként használják?
harc közben gyalogos, de erdőben elég kényelmetlen,nem?
:?


Én a Földre értettem. Lovon nem használtak hosszúíjat...
A tündék meg lakóhelytől függően használnak íjakat...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198249 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
a hossúíjakat hogy érted hogy gyalogosfegyverként használják?
harc közben gyalogos, de erdőben elég kényelmetlen,nem?
:?

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198247 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Szvsz a reflexíjak meg a hosszúíjak (azaz longbowk) más célra készültek más technikával, tehát olyanfajta összehasonlítást, hogy "melyik a jobb" nemigen lehetne végezni. A hosszúíj gyalogosfegyver, a reflexíj pedig lovas, hosszúíjat lóhátról használni nemigen lehet, viszont volt annyira hatékony, hogy Angliában emiatt nemigen terjedtek el a nyílpuskák, sőt, sokáig a tűzfegyvereknél is szívesebben használták...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198213 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Elodyke írta: de mondjuk ha most megnézünk egy magyar mongol.. akármilyen íjat, mind erősebbek a longbowknál..

ez nem teljesen igaz, mert a hosszúíjak sokkal keményebbek, viszont a refexekhez(íj) nem kell akkora erő

Elodyke írta: (a filmben minden íj longbow wolt)
max.. reflex ijak de azt nemhiszem azt elég késon talaltak fel

hát ha úgy vesszük, a harmadkorban a galadhrimok íja is ilyesmi volt, bár tömör fából, tehát végülis későn találták fel
sztem az a reflexíj és hosszú keveréke volt...

[size=9:26uxxk17]*idézetek javítva by Sil, remélem, kb így akartad...*[/size]

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198206 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

elodyke írta: egyáltalán megemlíti valahol hogy milyen íja van Legolasnak vagy más emberkének??


"Legolas megfordult, és egy nyílvesszőt illesztett íja inára, bár egy ilyen kis íjnak nagyon is távoli volt a cél" /Khazad-dúm hídja/

"Legolas egy íjat kapott, hosszabbat és vastagabbat, mint a Bakacsin-erdeji íjak, és ennek tünde-hajból volt a húrja." /Búcsú Lórientől/

elodyke: Ennyire emléxem hirtelen. :wink:

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198203 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ankalimon írta:

Tinfang Gelion írta: A filmes Legolasnak megbocsáthatjuk, hogy nem megfelelően tartja a fegyvert, mivel Bloom úrfi nem kapott komoly íjászképzést, no meg az íj sem volt igazi(meg nyílvessző se volt nála, az mind CGI)...


Hm. Ez érdekes. Én úgy hallottam, hogy elég komoly kiképzést kapott neves íjász oktatóktól. De lehet, hogy a szőkékre ez nem hat... :twisted:



ebben teljes mértékben Ankalimonnak kell igazat adnom..
tehát Mr Bloom igen komoly ijaszkikepzest kapott. még egy videoval is alátudom támasztani..

viszont azt megkérdőjelezném hogy miért éppen longbowval lövöldöznek
a tündék.. miért nem valami komolyabb eszközzel, nem mintha az nem lenne halálos, de mondjuk ha most megnézünk egy magyar mongol.. akármilyen íjat, mind erősebbek a longbowknál.. avgy itt is a kecsességre ment vajon rá Tolkien?
egyáltalán megemlíti valahol hogy milyen íja van Legolasnak vagy más emberkének??
(a filmben minden íj longbow wolt)
max.. reflex ijak de azt nemhiszem azt elég késon talaltak fel


neten elég nagy marhaságok keringenek
www.rudderbows.com/galadrim1.html

egyes helyeken: For the archer, Legolas shoots a long recurve and Aragorn shoots a flat longbow.

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198201 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ery írta: nwalme: Ami a valákat illeti nekik is volt fegyverük. Melkornak bizonyosan (a Grondon kívül is). A többiekére nem emlékszem.


Pedig ez érdekelne engem is!

1előre annyi rémlik, hogy Tulkasról azt írták: "a keze a fegyvere".
Meg hát Oromë-nak ott volt a kürt, a Valaróma, de az ugyebár nem fegyver..

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198199 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Tinfang Gelion: Ezt inkább a Humor topicba kellett volna írnod.

nwalme: Ami a valákat illeti nekik is volt fegyverük. Melkornak bizonyosan (a Grondon kívül is). A többiekére nem emlékszem.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198198 Írta: Nwalme
Nwalme válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
hamár a sasokról van szó asszociálnék a valák(Manwe) felé
szerintetek mivel harcoltak vagy hogyan?
puszta kézzel?? 8O 8O

...one day i met a precious soul
whose words had touched my heart
his poetry resounded so
it tore my soul apart...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198191 Írta: Tinfang Gelion
Tinfang Gelion válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Lehet, hogy a sasok épp mágikus lehallgató feladatkörű baglyokat kísértek Mordor déli határainál. No meg azt mondták, hogy ez a fekete héják(höhö Blackhawk) hatásköre, de azok pedig épp 100+ gondori elit könnyűgyalogossal hajtottak végre egy haradi hadúr ellen a vezérkar elrablását irányzó hadműveletet, ami balul sült el, mivel két sas meglőttek és egy nehézlovas konvolynak kellett őket kimentenie. No meg a rohani és a lórieni légiiránítok a crebainvonulás miatt(újabb feladatkör! az U-2 crebain) nem adtak volna légifolyosót.


A nazgúlokkal kapcsolatban tévedsz... Az a jelvény a 101. légiszállítású ork hadosztály, a "Screamin' Orcs" jelvénye, akikről azért nem hallottunk, mert az ejtőernyő feltalálásának hiányában nem voltak túl hatékonyak, de azért mindig becsületesen kiugrottak. A nazgúlok alakulata pedig a 159th Special Operations Aviation Regiment, a híres "Bats outa' Hell". Az alakulatokat sajnos a 3019 március 25-e-i, a Fekete torony elleni, gyűrűeltérítses terrortámadás következtében feloszlatták.

Ami lehetetlen, nem szállhat el
mint egy álomkép
ami hihetetlen, nem múlhat el
mint az ébrenlét

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198100 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén
Talán azért mert a mordori légvédelem leszedte volna őket. Sasháton elég látványos lett volna...

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198096 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Ankalimon írta: Hm. Ha már a légierőnél tartunk, talán vitassuk meg, hogy vajh miért nem küldte Gandalf egyszerűen a sasokkal Frodóékat Mordorba...


Hát mert akkor a balrog bizti kimászik Móriából, és szárnyra kapva utánuk repül... :twisted: :P :lol:

[size=9:2b63qaku](Ennyit az én elborult pillanataimról :roll: )[/size]

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 3 hónapja #198070 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Haditudományok Középföldén

Sil írta:

Ankalimon írta: Állítólag beletelt egy kis időbe mire (pusztán tapasztalati úton) megtalálták a megfelelő széntartalmat, és az (acél) edzési technikát, hogy az keményebb legyen, mint a keményre kalapált élű bronzeszközök.


Hát, én úgy tudom, ezeknek nem a keménységhez volt köze, hanem a túl magas széntartalom miatt egyszerűen könnyen törtek a vasfegyverek...


Az alacsony széntartalom puhává, a magas széntartalom rideggé (keménnyé de törékennyé) teszi az eszközt. A jó acélt valahova a kettő közé kell belőni, és még pluszban edzeni kell, hogy a megfelelő keménységet elérje.

Tinfang Gelion írta: A filmes Legolasnak megbocsáthatjuk, hogy nem megfelelően tartja a fegyvert, mivel Bloom úrfi nem kapott komoly íjászképzést, no meg az íj sem volt igazi(meg nyílvessző se volt nála, az mind CGI)...


Hm. Ez érdekes. Én úgy hallottam, hogy elég komoly kiképzést kapott neves íjász oktatóktól. De lehet, hogy a szőkékre ez nem hat... :twisted:

Tinfang Gelion írta: Még a légierőkről se beszéltünk... Pedig a film Stuka-nazgúljai és az őket legyőző CF-15 légifölény-sasok enyhe SAR feladatkörrel sem elhanyagolhatóak(bocs, de a gyengéim a külömböző barom feladat-azonosító kódok)

Ez nagyon jó. Tolkien egy elborult pillanatában a nazgul csapatot elnevezte "Mordor Special Mission Flying Corps"-nak, sőt még egy egységjelvényt is tervezett számukra...




Hm. Ha már a légierőnél tartunk, talán vitassuk meg, hogy vajh miért nem küldte Gandalf egyszerűen a sasokkal Frodóékat Mordorba... Egyesek szerint ezzel sok fáradtságtól megkímélte volna a társaságot (pl.: az a kínos incidens a balroggal...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.648 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére