Nyelvek és írások

Több
21 éve 7 hónapja #97289 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

G4nd4Lf írta: Kérdésem hogy van a kaméleon quenyául? A kaméleon jo tünde név egy olyan mágusnak(tünde) aki változtatja az alakját?


nincs a kaméleonra szó quenyául; Középföldén nem éltek kaméleonok


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97288 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Olosta írta: Mi van akkor, ha magyar szöveget akarok tengwakkal leírni, és a "h" után mondjuk egy magánhangzó van? (A "h" ugye egy lamdára hasonlít, csak éppen magasabb. :?: ) Én úgy csináltam, hogy egy támaszra írtam a mgh-t, jó így? :?: :cry: :?:


akkor a hyarmen ferde szára mellé kell tenni a tehtát; a jobb fontkészletekben ugyanannak a tehtának több variációja is létezik, középen, kicsit jobbra, kicsit balra stb, hogy meg lehessen találni a legjobb elhelyezkedést

pl. a Tengwar Parmaite fontnál az "a" tehtája a shift+3, a shift+E, a shift+D és a shift+C billentyűkön is ott van, picit eltolva


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97286 Írta: Shana
Shana válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

G4nd4Lf írta: Ez a tolkien egy fanatikus volt... :P :P :D De komolyan és mindegyik magánhangzó máshogy néz ki ekézetbe vagy mindegyik magánhangzó mundjuk ilyen "


Te Gandi, hány éves vagy?!
Ez nem chat jellegű hely, várnod kell, míg a nagyok benéznek, és válaszolnak a kérdésedre, de a helyedben valóban áttanulmányoznám a bal oldalon található helyeket, ha érdekel a nyelv, és nem csak egy-egy szót akarsz tudni, hanem esetleg azt is, hogy önállóan hogy hozhatod létre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97285 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Mi van akkor, ha magyar szöveget akarok tengwakkal leírni, és a "h" után mondjuk egy magánhangzó van? (A "h" ugye egy lamdára hasonlít, csak éppen magasabb. :?: ) Én úgy csináltam, hogy egy támaszra írtam a mgh-t, jó így? :?: :cry: :?:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97283 Írta: G4nd4Lf
G4nd4Lf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Kérdésem hogy van a kaméleon quenyául? A kaméleon jo tünde név egy olyan mágusnak(tünde) aki változtatja az alakját?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97257 Írta: G4nd4Lf
G4nd4Lf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ez a tolkien egy fanatikus volt... :P :P :D De komolyan és mindegyik magánhangzó máshogy néz ki ekézetbe vagy mindegyik magánhangzó mundjuk ilyen "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97174 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Köszi Amani de akkor hogy tagadok egy igét? Én amit olvastam abban egy u-t kellett rakni a szó elejére.
EK:üdv..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97148 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
nem értem a mondatodat; mi az, hogy Quendelir? azt nem érted, hogy Quendelir? vagy azt akarod leírni, hogy Quendelir?
ha csak "simán" leírod latin betűkkel, hogy Quendelir és átváltod a fontot, akkor az hibás lesz, mert

a) a quenya tengwa átírásában a magánhangzókat ékezetek jelölik
b) a különböző hangoknak megfelelő tengwák nem ott vannak a billentyűzeten, mint a nekik nagyjából megfeleleő latin betűk; a billentyűzetkiosztást és az írás szabályait is "meg kell tanulni"

alapszabály a quenya írásban, hogy a magánhangzó mindig az őt megelőző mássalhangzó fölé kerül ékezetként; ha nincs ilyen mássalhangzó, akkor meg egy úgynevezett "támasz"-ra


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97125 Írta: G4nd4Lf
G4nd4Lf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
csak akko azt nem értem hogy Quendelir és ha csak simán leirom tengwakkal vagy kijelölö tengwa betütipusra az hibás lesz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97117 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Brisa írta: Egyenlőre csak ez van: www.tolkien.hu/misc/quenya/hunteng.html . Ez a magyar szöveg átírásához való.

De hamarosan felkerül a tolkien.hu-ra Ancalimon anyaga is, ami már a quenya nyelvű szövegek átírását részletezi.


addig is, kérdezz; valaki biztosan segít


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97116 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

hobbit írta: Hantale len. Qwenyában a nin-akkor nem használatos...
És még valami. ha azt szeretném leírni , hogy : Indul a küszöbről az út,
ha nem vigyázok elszelel¨(mellesleg ha olyan oldalt tudtok ahol ezek a versek rajta vannak qwenyául szóljatok) akkor ez helyes:?
Vanye i tie fendallo, ai umtirnyé auta. ( Az e re képzeljetek két pontot, én nem tudom kiírni)
Előreiskösszasegítséget


hát, inkább:

I tie vanta fendallo, ai lá tirinye, autas.

versfordítások ügyében a lap tetején lévő linkeken keresgélj


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97104 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Egyenlőre csak ez van: www.tolkien.hu/misc/quenya/hunteng.html . Ez a magyar szöveg átírásához való.

De hamarosan felkerül a tolkien.hu-ra Ancalimon anyaga is, ami már a quenya nyelvű szövegek átírását részletezi.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97101 Írta: G4nd4Lf
G4nd4Lf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Látom többen is válaszoltatok köszi ! Csak az baj hogy nemtok olyan jol angolul :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97100 Írta: G4nd4Lf
G4nd4Lf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Ilsa írta: Bár kissé megkésve :wink: , de válaszolok: wwwusers.imaginet.fr/~smartin/el ... ya_eng.htm
ha erre gondolsz :roll:

Köszi de nincs ilyen magyarba?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97083 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Dínchamion: leginkább melléknévi végződés (azaz Tüz-gyűrű, Víz-gyűrű, Lég-gyűrű)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97078 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

G4nd4Lf írta: Demon Hunter: Akkor ne tanuld meg!

Töbieknek: HA csak quenya szöveget akkarok leirni tengwakkal akko nem kell semmi féle szabályt figyelembe venni?

________________________________

Ide kéne valami jó idézet :P P



bármiféle szöveg leírásához kell valami szabály, nem? egyébként a legjobb, tengwákkal foglalkozó oldal szerintem a lap tetején is felsorolt Amanye Tenceli: hem.passagen.se/mansb/at/


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97077 Írta: Dínchamion
Dínchamion válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Aiya,

most lehet, hogy marhaságot fogok kérdezni...

Van ugye a három tünde-gyűrű: Narya, Nenya és Vilya.

Ami engem megfogott, az a -ya végződés mindháromban. Van ennek valami jelentése/jelentősége? Egyáltalán, jelentenek valamit?

OFF: Alteriesse: én jelentkezem! (Privi megy)

Üdv:

Dín

- You are under arrest, Chancellor!
- Are you threatening me, Master Jedi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #97076 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Olosta írta: Elrond:
Nézd meg a csirke.inf.elte.hu/tolkien/runa/egyeb.html oldalt!



mondjuk a tengwák éppannyiranem rúnák, mint mondjuk a kínai írásjelek, hiszen a rúnák vésésre valók, a tengwák pedig tollal/ecsettel írásra


hobbit: _van_ olyan szó quenyában, hogy nin, csak mást jelent, mint sindarinban; quenyában azt jelenti: nekem

Ragoran, az évszakok:

tél: Hríve
tavasz: Coire v. Tuile
nyár: Laire
ősz: Lasselanta


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96977 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Elrond:
Nézd meg a csirke.inf.elte.hu/tolkien/runa/egyeb.html oldalt!

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96966 Írta: Elrond
Elrond válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
A tengwákban, hogy jelölik a számokat?

The echo of a distant time
Comes willowing across the sand
And everything is green and submarine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96962 Írta: Alteriesse
Alteriesse válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

thalion sule írta: "MI VAN AZ ÚJSÁGGAL?"

Akik esetleg nem tudnák miről van szó nézzék meg ezt a címet:

www.elvish.org/VT/

Az újság ára 3 USD

Kérek mindenkit ébredjetek!



lapozz kicsit vissza, írtam egy névsort, amin összesen 5 (!!!!) jelentkezett ember neve szerepel (meg az enyém) és semmi több. Hát pesig ha valakit tényleg érdekel, legalább arra vehetné a fáradtságot, hogy ír nekem egy privátot a nevével és a címével, hogy fel tudjuk venni. De ha csak ennyien, hát ennyien...

Lasto beth nin, tolo dan na ngalad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96895 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Demon Hunter írta: Nekem bőven elég volt a német meg az angol a gimiben.
Amúgy sok magyar nagyon nem tud beszélni a saját anyanyelvén.
Szerintem azt kéne először megtanulni,aztán jöhetne az a Qwelny izé,
vagy mi.
Mit szólsz hozzá hobbit?
:roll:


1:quenya
2:nem érőszak! Nem tetszik,nem jössz ide,passz!


hobbit írta: ( Az e re képzeljetek két pontot, én nem tudom kiírni)
Előreiskösszasegítséget


OFF:ë=Alt+137 :wink: ON

thalion:Én azért nem írok semmit,mert csak azt írhatnám,hogy én nem vaok érdekelt... :? :wink:

quenyában van szó az évszakokra?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96878 Írta: thalion sule
thalion sule válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tizenöt oldallal ezelőtt fenwick felvetette, hogy mi lenne ha összeállnánk és megrendelnnk néhányat abból az újságból melynek címe "Vinyar Tengwar".Sokan lelkesedtek az ötletért, Alteriesse el is kezdte maga köré gyűjteni a népet, akik jöttek is sorjával. De az emberek lassan elfeledték, megfeledkeztek az újságról. Én megpróbáltam tartani a lángot, többszőr is visszatértem a témával, de süket fülekre találtam. Mintha valami eltakarná a fórum olvasóinak szemei elől amit írtam. Már majdnem feladtam amikor megláttam hogy nem én vagyok az egyetlen akiben még ég a tűz egy lelkes harcos Narsil újra visszahozta a témát. Így én is erőt vettem magamon és visszatértem, hogy újra feltegyem a nagy kérdést :

"MI VAN AZ ÚJSÁGGAL?"

Akik esetleg nem tudnák miről van szó nézzék meg ezt a címet:

www.elvish.org/VT/

Az újság ára 3 USD

Kérek mindenkit ébredjetek!

Lángját a tűz visszakapja,
árnyékból a fény kiszáll;
összeforr a törött szablya,
s koronás lesz a király.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96855 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Rivendell angolul van :D
riven = hasitott, hasadek
dell = volgy (volgyecske)

Vagyis a Volgyzugoly egesz kozel all a valosaghoz :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96840 Írta: Olosta
Olosta válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Narsil:
A Rivendell legjobb tudomásom szerint Völgyzugoly neve. De a pontos jelentését majd a "nagyok" megmondják neked! :wink:

"...megfordulok, s álmodom,
egy másvilágba távozom..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96820 Írta: Narsil
Narsil válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Tisztelettel érdeklődnék, hogy mijen hír van a tünde nyelvel foglalfozo füzettel, valamint meg kérdezném,hogy mit jelent az a szó, hogy Rivendell. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96758 Írta: Ilsa
Ilsa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Bár kissé megkésve :wink: , de válaszolok: wwwusers.imaginet.fr/~smartin/el ... ya_eng.htm
ha erre gondolsz :roll:

http://www.smiliemania.de/smilie.php?smile_ID=813 Ainariel Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96659 Írta: G4nd4Lf
G4nd4Lf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Ilsa ha má itt vagy válaszolsz?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96653 Írta: Ilsa
Ilsa válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások

Alteriesse írta: és az arámnak miköze most Tolkienhez?

:roll: Igaz, ez off volt, csak azért kérdtem, mert semmi konkrétat nem találtam róla a Goggle-ben.(barátnőmnek kell, semmi komoly) Na de nem offolok tovább.

http://www.smiliemania.de/smilie.php?smile_ID=813 Ainariel Tinúviel

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #96583 Írta: G4nd4Lf
G4nd4Lf válaszolt a következő témában: Nyelvek és írások
Demon Hunter: Akkor ne tanuld meg!

Töbieknek: HA csak quenya szöveget akkarok leirni tengwakkal akko nem kell semmi féle szabályt figyelembe venni?

________________________________

Ide kéne valami jó idézet :P P

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.398 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére