Bombadil

Több
22 éve 5 hónapja #55244 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Bombadil
Egyetértek Brisával, Toma maga Tolkien. Nem fontos része a történésnek, titokzatos, és én úgy képzelem el, mint Tolkient. Mindennél öregebb, mindenről tud, néha belelát a jövőbe. Egyébként ha nem Tolkien, akkor szerintem valamelyik Vala teremtette őt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55111 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Bombadil
... de az is lehet, hogy csak szeretett volna olyan lenni, mint Toma, és a valódi tolkieni személyiséget tényleg Bilbó rejti magában. Ki tudja?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55073 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Bombadil
Uttye?
anno én is beletörődtem(most mi lenne helyesebb kifejezés...)ebbe a gondolatba! 8)
csak
elfelejtettem :?: :roll: :oops:

Azért így belegondolva-Tolkien is olyan furi lett volna,mint Toma? :roll:
...lehet... :!: :D

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55041 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Bombadil
Nekem szimpatikus az a gondolat, hogy Toma maga Tolkien volna. Érdekes elképzelni, hogy ő mint író belehelyezi magát a történetbe: megfigyelőként!!! Mindenről tud, illetve tudhat, de a világ maga nem hat rá. Sokmindent megmagyarázna abból a részből.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55033 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Bombadil
Mint ebben a topicban parszor mar kifejtettek, Tolkien levelezesebol kitunik, igazabol nem szant semmi konkret szerepet Toma-nak. Nem volt eltervezve, kicsoda-micsoda is lesz. (Mint ahogy a GYU is szep fokozatosan alakult ki mint tortenet, es kerekedett egessze, de Toma figuraja megakadt mielott kiteljesedett volna).

Amugy en shaira-val ertek egyet, es Tolkient Bilbo szemelyeben latom Kozepfolden megjelenni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55011 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Bombadil
Igen, én is Eru megtestesülésének gondoltam. De nálam okosabbak ( :roll: ) közölték, hogy az nem lehet.

A Toma - Tolkien párosításra még nem érkezett ellenérv.

(Mondjuk, lehetséges, hogy a szerző minden hátsógondolat nélkül rakta bele Tomát a GyU-ba. Egyszerűen megakadt, nem ment a továbblépés, továbbírás és úgy döntött, hogy megpihenteti a hőseit és magát is. :wink: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55006 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Bombadil
"-Ki vagy te,Toma gazda?-kérdezte.
-Mi?Micsoda?-riadt fel Toma,és szeme megvillant a homályban.-Hát nem tudod a nevemet?Más válasz nincs.Itt ti vagytok a névtelenek.De ti fiatalok vagytok,én pedig öreg.Mindennél öregebb,úgy bizony..."

:roll:
"-Szépséges Aranymag!-szólalt meg ismét Frodó egy idő múlva-Lehet,hogy butaságot kérdezek,de tudni szeretném,kicsoda Bombadil Toma?
-Ő bizony Bombadil Toma-felelte Aranymag mosolyogva,és fürge keze megállt egy pillanatra."

De ő ugye tudta?
Mindketten olyan különösek... :roll:

És ha Tomán nem hat a Gyűrű sem,akkor más sem-de akkor ki ő???

(tudom,már kitárgyalt téma,na! :oops: )

Kicsit erős,de---a fentiek alapján(Toma mindennél öregebb...)nem lehet Toma maga
NEEE,hagyjuk!!!!zsoffija majdnem elhamarkodott kijelentést tett! :oops:
Toma-az Toma.

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55002 Írta: shaira
shaira válaszolt a következő témában: Bombadil
Szerintem Tolkien igazán Bilbóra hasonlít. Legalábbis (talán) a természete.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #55000 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Bombadil
Szerintem azért olyan Morgana, mert Toma valójában - az én hitem és meglátásom szerint - maga Tolkien.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54996 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Bombadil
Aiya Ilya!

Engem az a két éjszaka Bombadil házában gondolkoztatott el nagyon. Olyannyira titokzatosak. Toma előre szól, hogy ne figyeljenek az éjszakai zajokra, tehát tudja, hogy lesz valami zavaró éjjel. Ez aztán be is következik, Samun kívül mindhárman álmodnak-hallanak valamit, ami megijeszti őket. Ugyanakkor valami megnyugtatóra is mindegyikük "emlékezni" tűnik. Nekem ez kicsit félelmetes. Ha én félnék éjjel a zajoktól, biztosan nem nyugodnék meg csupán attól, hogy eszembe jutottak a megnyugtató szavak, amiket a házigazdáim lefekvés előtt mondtak. Ugyanakkor az is érdekes, hogy Toma tudja, a hobbitok felébredtek éjjel, ezért a következő éjjelen mintha valaki vigyázná az álmukat (mintha halk énekszót hallanának). Talán Aranymag?

Az, hogy a házba, minden zaj ellenére sem juthat be más csak a szél és a csillagfény (vagy holdfény?), szintén a "világon kívüliségre" utal némiképp. Mint egy védett sziget a világ háborgó tengerén!

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54984 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Bombadil
Morgana, ez egy érdekes gondolat. Nagyon-nagyon érdekes... azt hiszem, mindenképpen igazad kell, hogy legyen... 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54933 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Bombadil
Igen, egyetértek Morganaval! Sztem azért veszi a dolgokat ilyen könnyedén, mert ő fölötte áll azoknak! Azért nem vette komolyan pl. Fűzfaapót sem, mert tudta, hogy úgyis meg fognak menekülni előle. Talán még az egész Gyűrűháborút sem vette komolyan. Természetesen ez egy kicsit furcsa, de ő vhogy tényleg nem tartozik ebbe a világba, mégis szerves része...
Ez elég furcsán hangzik, de nem tudom jobban megfogalmazni.
Olyan, mint egy burok, ami körbeveszi a világot: őt nem érintik a világban zajló eseményke, de mégis hozzájuk tartozik.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54901 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Bombadil
Viszont mondhatjátok, hogy nincs igazam és csak belemagyarázom, de mintha pontosan tudná, hogy mit miért tesz, hogy mik fognak következni, mintha fölötte állna mindennek, a történéseknek. Valahogy az egész jelleméből, megszólalásaiból cselekedeteiből olyan rendíthetetlen optimizmus sugárzik, ami átjár mindent. Könnyen lehet az ilyet bolondnak nevezni, de régen a legnagyobb bolondok voltak a legbölcsebbek. És úgy látom, pontosan tudja, hogy mi fog történni, hogy hol a helye és ennek megfelelően cselekszik.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54865 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Bombadil

netrunner írta: Szerintem Bombadilnak nincs ki mind a négy kereke!
Emlékeztek amikor majdnem lenyeli a hobbitokat a fűzfa, majd kimenti őket Bombadil. A hobbitoknak eztán (akik enyhén sokkos állapotban vannak még az imént történtektől) ilyeneket mond, hogy "örüljetek, ugráljatok"... 8O :P


:D Hat van benne valami. En inkabb furcsanak neveznem :) De valahol halvanyan bennem is felsejlett talan egy ilyene rzes mikor eloszor olvastam. Osszessegeben azonban kedves es rejtelyes alak, aki nekem igencsak hianyozna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54860 Írta: netrunner
netrunner válaszolt a következő témában: Bombadil
Hát, én nem is tudom...
Én valahogy nem bánom, hogy a Bombadilos rész ki lett hagyva.
Félre ne értsetek, én is imádom az egész GYU-t úgy ahogy van, de valahogy a Bombadilos rész, olyan kicsit fura és kieső része az egész történetnek (szerintem).
Az az igazság, hogy jónéhány haverom is hasonlóan vélekedik erről a részről, viszont ismerek olyanokat is akik szinte már fel vannak háborodva a filmből való kimaradásán.
Na most megmondom kerek perec a véleményemet Bombadil figurájáról (persze lehet, sőt biztos, hogy megköveteztek érte):
Szerintem Bombadilnak nincs ki mind a négy kereke!
Emlékeztek amikor majdnem lenyeli a hobbitokat a fűzfa, majd kimenti őket Bombadil. A hobbitoknak eztán (akik enyhén sokkos állapotban vannak még az imént történtektől) ilyeneket mond, hogy "örüljetek, ugráljatok"... 8O :P
Szóval mintha nem teljesen ezen a világon (ja bocs, középföldén :) ) élnének (Aranymaggal együtt).

NetRunner

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54824 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Bombadil
Igen, a Bombadilos rész tényleg kicsit ( :?: ) varázslatos. Valahogy elüt a könyv többi részétől, de nem úgy, hogy zavaró legyen...
És nem mozgalmas, de mégsem unalmas... ahogy Toma mesél a hobbitoknak, olyan, mintha mi is ott ülnénk velük a barátságos kis házikóban, hallgatva az eső kopogását és Bombi meséjét...
Ez egy olyan békés hely, ahova sztem mindenki szívesen visszavonulna a világ zajától legalább egy kis időre.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54528 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Bombadil
Hobbitleány: Tomát nem a könyvből hagyták ki! :wink: :lol: :D
Amúgy pedig nekem mindig nagyon tetszett a Bombadilos rész. Olyan varázslatos... Annyir úgy éreztem én is magam, mint Frodó! (Pedig én csak olvastam.)
És tudjuk, hogy Tolkien műveit nem éppen a 'mozgalmasság' szó jellemzi leginkább. :wink:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54487 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Bombadil
a Szilmarilokban nincs szó Tomáról


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 5 hónapja #54484 Írta: Hobbitleány
Hobbitleány válaszolt a következő témában: Bombadil
Tényleg kár, hogy a Bombadilos részt kihagyták a könyvből, de ez végülis érthető: :arrow: A könyv egyébként sem olyan mozgalmas,(bocs, nekem is tetszett, nem arról van szó), és ezen a részen még annyi sem történik benne, mint a többiben. :arrow: A másik meg szerintem az, hogy mi sem igazán tudjuk megállapítani, mi is Toma valójában, és őszinténszólván nem kapcsolódik annyira a Gyűrű történetéhez. Asszem inkább a Szilmarilokban lenne a helye. (Már ha igazak a háttérinfóim, és ott megemlítik)

-Én elviszem a Gyűrűt-mondta-, bár az utat nem ismerem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #52630 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Bombadil
Én,mikor anno olvastam a bombadilos részt,még egyáltalán nem tetszett...szegény Toma néha olyan furcsának tűnt...valahogy tartódzkodtam tőle.Még akkoriban nem sikerült beleélnem magam a tolkieni világba.
De!
Később újra átolvastam ezt a részt,és kifejezetten TETSZETT!!!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #51144 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Bombadil
Olyan kár, hogy Bombadil Tomát kihagyták a filmből!!! :cry: Amikor a Bombadilos részt olvastam a könyvben, mindig úgy felvidultam, erre meg még csak meg sem említik. :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #51142 Írta: Fíriel
Fíriel válaszolt a következő témában: Bombadil
Olyan kár, hogy Bombadil Tomát kihagyták a filmből!!! :cry: Amikor a Bombadilos részt olvastam a könyvben, mindig úgy felvidultam, erre meg még csak meg sem említik. :x

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 6 hónapja #51045 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Bombadil
Kösz Mandos, hogy kifejtetted a véleményemet. :D
Így legalább Olórin nem az én fejemet fogja levenni. :wink: Mondjuk most nincs is miért, mert ezt az álláspontot még senki nem dobta fel (rajtam és Mandoson kívül), így nem is lett megcáfolva. Még száz lappal lejjebb sem! :lol:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #29449 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Szerintem Bombadil nem vala volt se nem maia,mivel nekik mégis van valahogy apjuk aki teremti őket (Eru).De Erut is teremti vki,<br> maga Tolkien!!Tolkien nagyon szerette feleségét(Aranymag).Rá nem hat a gyűrű, de nem is akarja őrizni.Tolkien mégsem uralkodni akar ezen a világon csak részt szeretne benne venni, ezért alárendeli magát Erunak (nem tudja az időjárást irányítani,de az idő nem árt neki).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #29448 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Kedves Második Kedvenc Bölcsem, Olórin!<br> <br> Pont TE vagy kiakadva, hogy egyesek (nagyon sokan) nem képesek visszaolvasni? TE, aki a Bemutatkozás topikban 2 bejegyzésnyire nem tudtál visszaolvasni? (Bocs a szóismétlésért.) Ráadásul nem is egyszer.<br> Biztosíthatlak affelől, hogy mi is pontosan annyira szeretünk beleesni ebbe a hibába mint TE.<br> :D hi-hi-hi :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #29447 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
jóóóvanna!:-)<br> De ezek alapján csak azt látjuk,mi NEM Toma,ugyebár.<br> Vagy most az van,hogy Toma szellem?<br> jaaaj ez nekem magas!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #29446 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
<br> Csak egy picit görgessetek lejjebb, a márc. 19-i beírásokhoz, ahol részletesen végigveszi Amanibhavam, hogy Toma mi minden lehetett vagy nem lehetett...<br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #29445 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
<br> Ez őrület. <br> Elmondjuk mindenhol, hogy a topikban korábban leírtunk egy csomó mindent. Reménykedünk, hogy hátha az újak veszik a fáradságot és visszaolvasnak pár métert lejjebb, a korábbi beírásokhoz.<br> <br> Hiába. :( ( <br> <br>

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #29444 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Meg aztán ő nem félt a Gyűrűtől sem... Pedig biztos nagy a hatalma. Vagy csak nagyon öreg? Á, én ehhez nem értek. Szerintem nem tünde. De hogy mi?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anonymous
  • Témaindító
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 6 hónapja #29443 Írta: Anonymous
Anonymous válaszolt a következő témában: Bombadil
Hobbitleány:én is erre volnék kiváncsi,hogy honnan szalajtották Bombadilt:-)))<br> először tündének néztem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.621 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére