Ki jönne Nyugatra?

Több
21 éve 4 hónapja #121884 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nefadar írta: Ott nem lehetett, de szerintem Mordorban csak a délen éltek a Negyedkorban is. Mert Aragorn parancsba adta, hogy le kell rombolni Barad-dúr megmaradt romjait is, de senki sem mert a közelébe menni...


De valaki végül csak lerombolta, nem ?, és gondolom utána már latak ott.


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121835 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ott nem lehetett, de szerintem Mordorban csak a délen éltek a Negyedkorban is. Mert Aragorn parancsba adta, hogy le kell rombolni Barad-dúr megmaradt romjait is, de senki sem mert a közelébe menni...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121079 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: A vulkánok oldala nagyon termékeny, a Vezúv és az Etna lejtőin sem véletlenül vannak települések. Igaz, egy folyamatosan és hevesen működő vulkán némileg veszélyes...


Némileg veszélyes??? :lol: Azért a megmeredt láva, ami kőzetté vált... Az Orodruinnál nem lehetett élni.

Igaz, mikor Szauron elpusztultBiztos rendkívül termékeny vidék lett. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120906 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
De amiután a Gyűrű elpusztult a Negyed Kor egy krónikája sem írta, hogy kitört volna a Végzet Hegye, lehet, hogy ezután több ezer évig szunnyadt...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120679 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Szméagol írta: Sziasztok!

Igen, ahova a nazgul hátasát temették az egy örökös fekete folttá változott...
Hósörény sírján nőtt ki dúsan a fű. :lol:

De ha belegondoltok Mordor északi része "vulkanisztikus", tehát eleve nem lehet termékeny..., legalábbis addig míg a tűzhányó el nem szunnyad.


A vulkánok oldala nagyon termékeny, a Vezúv és az Etna lejtőin sem véletlenül vannak települések. Igaz, egy folyamatosan és hevesen működő vulkán némileg veszélyes...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120650 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Igen észak Mordorban vulkán is volt, de délen nem, ott már folyók és tavak is voltak.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120560 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Igen, ahova a nazgul hátasát temették az egy örökös fekete folttá változott...
Hósörény sírján nőtt ki dúsan a fű. :lol:

De ha belegondoltok Mordor északi része "vulkanisztikus", tehát eleve nem lehet termékeny..., legalábbis addig míg a tűzhányó el nem szunnyad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120520 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Layla Nénimë írta: Biztosan termékennyé lehetett tenni-a földeket-mivel -ha jól emlékszem ha nem elnézést és javítsatok ki!-az a nazgul amit Éowyn megölt azt ott temették el ahol összeesett és vmi olyasmi volt hogy egy ideig nme nőtt ott fű de aztán kihajtott...


Ahova a nazgul hátasát temették- a nazgulnak, szellem lévén nem volt teste- ott nem nőtt fű.

A Núrnen-tónál viszont hatalmas földek voltak, ellátták egész Mordort.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120170 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
De én kétlem, hogy a Nazgúlok jártak valaha a Núrnen tó környékén. Szerintem Szauron oda az orkjait küldte rabszolgáért.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #120151 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Biztosan termékennyé lehetett tenni-a földeket-mivel -ha jól emlékszem ha nem elnézést és javítsatok ki!-az a nazgul amit Éowyn megölt azt ott temették el ahol összeesett és vmi olyasmi volt hogy egy ideig nme nőtt ott fű de aztán kihajtott...

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119694 Írta: Legolin
Legolin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Mae govannen!
Én nagyon szívesen elmennék Nyugatra! (Bár lehet nem örökre :oops: .)
Kíváncsi lennék rá, hogy milyen lehet az a hely, ahol ...minden olyan
elképzelhetetlenül ...más.
Az is érdekel, hogy vajon Beleriandban, mielőtt a tenger eltemette,
milyen földek lehettek még Angbandtól északra, vagy főképp a
Taur-im-Duinathtól délre, vagy egyáltalán mekkora lehetett az az erdő.

Ez lehet nem tartozik ide, de milyen lehetett, az Utolsó Csata, és mi van utána? :cry:

... - very mátalo...

- Hold me.
- I can't.
/Edward Scissorhands/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119593 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

A Núrnen-tó vidéke mindig is termékeny vidék volt... Az volt Mordor élés kamrája, onnan hozátták az ételt, a vizet és ott dolgoztatták a rabszolgákat.

A Gondortól távoli területekre? Északon újjáépítették Fornostot, ha jól tudom, a Köd-hegységtől keletre az erdő-tündék vigyázták a békét, akik sokkal később távoztak, mint a sindák és az eldák... De ott voltak a törpök is, Dáin népe... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119569 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nimdorc írta:

Nefadar írta:

Nimdorc írta: Nemhogy hosszú ideig nem lakták a sötét árny miatt?[size=9:3m0gq7g2] (Bocs, ha sok hülyeséget írok, nincs nálam a könyv)[/size]


Akik ott éltek Szauron alatt azok nem mentek el. [size=9:3m0gq7g2]Amúgy nálam sincs könyv[/size]


Nem lehetett valami termékeny föld... Tehát aki rabszolgálta, az is elég szarul járt.


Amúgy ha jól emlékszem, ha nem javítsatok ki, hogy elég virágzó hellyé tudták tenni...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119553 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nefadar írta:

Nimdorc írta: Nemhogy hosszú ideig nem lakták a sötét árny miatt?[size=9:3chcmrau] (Bocs, ha sok hülyeséget írok, nincs nálam a könyv)[/size]


Akik ott éltek Szauron alatt azok nem mentek el. [size=9:3chcmrau]Amúgy nálam sincs könyv[/size]


Nem lehetett valami termékeny föld... Tehát aki rabszolgálta, az is elég szarul járt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119547 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nimdorc írta: Nemhogy hosszú ideig nem lakták a sötét árny miatt?[size=9:14ndgv1e] (Bocs, ha sok hülyeséget írok, nincs nálam a könyv)[/size]


Akik ott éltek Szauron alatt azok nem mentek el. [size=9:14ndgv1e]Amúgy nálam sincs könyv[/size]

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119545 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nefadar írta: A rabszolgák telepedhettek le a tenger/tó mellett ami Mordorban van. Gondortól minden segítséget megkaptak és mezőgazdasággal foglalkoztak...
A déliek umbartól is délre kereskedelmet keztek Aragorn királysága idején Gondorral és ők is fejlődni kezdtek...


Nemhogy hosszú ideig nem lakták a sötét árny miatt?[size=9:3lw7hw41] (Bocs, ha sok hülyeséget írok, nincs nálam a könyv)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119540 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A rabszolgák telepedhettek le a tenger/tó mellett ami Mordorban van. Gondortól minden segítséget megkaptak és mezőgazdasággal foglalkoztak...
A déliek umbartól is délre kereskedelmet keztek Aragorn királysága idején Gondorral és ők is fejlődni kezdtek...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119538 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nefadar írta: Mindenki aki valaha Szauront szolgálta a Sötét Úr pustulása után eléggé szarul járt...


Ezt én is így képzelem. De mi lett a rabszolgákkal? Kaptak vmi segítséget túl azon, hogy közölték velük, hogy szabadok? Mordort nem lakták Szauron bukása után, de ők régen ott dolgoztak.
És a Gondortól nagyon távoli területekre mennyire hathatott ez a béke?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119529 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Mindenki aki valaha Szauront szolgálta a Sötét Úr pustulása után eléggé szarul járt...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119503 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok,

Holnaptól 1 hétig (május 8-ig) látható a Vista Galériában (Paulay Ede u., a Deák térnél) az Írországot bemutató fotókiállításom. Ez ilyen hirtelen jött dolog, egy elmaradt kiállítás helyett ugrottam be, de azért érdemes megnézni. Aki volt a Kicsi@Világban a diavetítésen, annak azért, aki nem, annak azért. Ha többen jönnétek, lehet tali formája is a dolognak.

Most tudtam meg, hogy hétvégén az ünnep + rendezvények miatt nem lesz nyitva a terem. Szóval aki meg akarja nézni a kiállítást az ma vagy a jövő héten menjen! Aki most nem tud jönni, szeptember 24. és október 16. között ugyanott megnézheti.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119413 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Én azt hiszem már említettem, hogy Északra mennék. Mindig is hiányoltam az északról szóló legendákat... Tudom a kiegészítő művekben van róla szó, de engem mindig az érdekel, ami a felszín alatt van, a háttérben ( :arrow: Szméagol effektus :wink: ). Ami mindenhonnan kimaradt.

De én úgy gondolom, hogy Szauronnak tömérdek szolgája volt a keletiek közül (a déliekkel békét kötött, mert Pelargir értékes kikötőnek számított (gazdaság Középföldén :) ) és a Núrnen-tó és -folyó vidéke nem lehetett elég nekik. Az északi területek semmit sem értek... Szegény keletlakók. :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119385 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nefadar írta:

Cerebrum írta: Tényleg? Mi lett azzal a sok orkkal? Pl. Móriából kiűzték őket?


Azok ott maradtak, hisz nem tudtak volna újra visszamenni.
A többivel háborukat vívtak, de számuk gyorsan fogyott, mert nem volt ki összetertsa őket....


Akkor biztos berobbantotték a nyugati és a keleti bejáratot. Szegény orkok!

Ja, most jut eszembe, hogy a nyugati bejáratot a Tó Őre beomlasztotta...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119380 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Cerebrum írta: Tényleg? Mi lett azzal a sok orkkal? Pl. Móriából kiűzték őket?


Azok ott maradtak, hisz nem tudtak volna újra visszamenni.
A többivel háborukat vívtak, de számuk gyorsan fogyott, mert nem volt ki összetertsa őket....

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119378 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Galadh írta: ...szerintem az orkoknak börtön járt, viszont a rabszolgákat felszabadították.


Tényleg? Mi lett azzal a sok orkkal? Pl. Móriából kiűzték őket?

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119342 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
A keletiekkel is békét kötött. És letelepedtek a Mordoban lévő tó/tenger partján.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119340 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nimdorc írta: És a meleget senki sem szereti? :(
Én igenis délre és keletre mennék.
Inkább elnyomott vidék, ahol sok a rabszolga és a félelemben élő ember.
Lehet vmit tudni arról, hogy velük mi történt Szauron bukása után? Boldogan éltek, míg meg nem haltak vagy Szauron vmelyik szolgája tovább kínozta őket?


Az tudom, hogy a Haradi (déli) népekkel békét kötött Aragorn, a keleti, vagyis mordori népek... hááát, szerintem az orkoknak börtön járt, viszont a rabszolgákat felszabadították.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119339 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
És a meleget senki sem szereti? :(
Én igenis délre és keletre mennék.
Inkább elnyomott vidék, ahol sok a rabszolga és a félelemben élő ember.
Lehet vmit tudni arról, hogy velük mi történt Szauron bukása után? Boldogan éltek, míg meg nem haltak vagy Szauron vmelyik szolgája tovább kínozta őket?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119324 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Éowyn! írta: Egyébként mindenki csak Középföldén akarna járkálni, senki se akar keletre vagy délre menni? :roll:


Középföldének van déli és keleti része, de az leginkább gonoszok lakta vidék.
Maradok északnál :D

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119313 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Éowyn: én ha tehetném egész Ardát bejárnám. Nimához hasonlóan én is imádom a hideget és a sárkányokat :)

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #119302 Írta: Nimashilin
Nimashilin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Éowyn: engem észak vonz, a hegyeken túli tájak. Életem első ilyen olvasmányát pont ilyen helyre képzeltem. /ez a lapozz a 34-hez és hasonlók/ Szal ott vannak sárkányok, új helyek, hideg /love!/ és még ismeretlen.

My light shall be the Moon, and my path the Ocean.
The fish knows everything.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.573 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére