Ki jönne Nyugatra?

Több
21 éve 1 hónapja #136180 Írta: Elryn
Elryn válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Szméagol írta: Tudnál/tok nekem könyveket ajánlani? A Germán, kelta regék és mondákat már olvastam, de én valami komolyabbra, tartalmasabbra gondolnék... :roll:


Stephen Lawhead:Albion Dala. Ez egy trilógia, az ősi kelta világba helyezve.vagyis a Másik Világba...

"Hajamba hét csillagot és szalmát tűztem én"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja - 21 éve 1 hónapja #135572 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Kedves Galadh,

Ebben nincs semmi belemagyarázás. Tény h Tolkien eredeti koncepciójában Anglia=Tol Eressea, ez le van írva, ezzel nem érdemes vitatkozni. Az is tény h a Tolkieni "Nyugat" koncepciója 90%-ban a Kelta (Ír, Walesi, stb.) mitológia túlvilág-elképzeléseiből származik. Bár ez így nincs leírva (vagy legalábbis nem tudok róla, a levelekben lehet h igen), ezzel se nagyon érdemes vitatkozni, ez ui. a szövegek összehasonlításából elég világosan látszik. És lsz. azt se mondd h ez az összehasonlítás illúzióromboló, legalábbis addig, amig nem jártál ezeken a helyeken és fogalmad sincs h milyenek. Valóság nélkül a képzelet sem működik. A valóság termékenyíti meg a képzeletet, és itt most pontosan arról a valóságról van szó, ami Tolkien képzeletét is megtermékenyítette...

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135571 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Galadh: A félreértések elkerülése végett el kell mondanom: Tolkien bizonyos pontokon maga vont párhuzamot az ismert világunk és középfölde között. Konkrétan Tol Eressea és Anglia azonosságát is Tolkien írta le (csak ezt a koncepciót később elvetette...)

A tolkieni Középfölde nagyjából a mai Nyugat-Európának felel meg, csak nagyon régen, a történelem előtti időkben.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #135554 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nem tudom,mért akarnak az emberek mindennek valóságalapot adni. szvsz nem kéne minden tolkieni helyszínbe belemagyarázni egy valóságosat... ez már önmagában is illúzióromboló!
bocsánat az offért, de ezt el kellett mondanom.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #134360 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Köszi, hogy ezt leírtátok, mert erre nem tudtam én sem a választ. :wink:

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133822 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hm. Ez egy jó kérdés... A gond az, hogy végül nem jutott el odáig, hogy ennek a résznek a részleteit kidolgozza...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133781 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Ancalimon, kösz a pontosítást. Rég olvastam már a BoLT-t. Egy kérdés: ha Anglia Tol Eressea, akkor Írország micsoda? Vagy T. Anglia részének tekinti? Magyarul valójában nem csak Anglia Tol Eressea, hanem a teljes Brit-szgk.?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133766 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Toma gazda írta: Én személyszerint azt gondolom hogy Tol Eressä lehet Írország és mögötte pont ott lehetne Valinor.


Csak a pontosság kedvéért. Az eredeti tolkieni koncepcióban Tol Eressea Anglia szigetének felel meg. Az első verzióban (amikor a mitológia még véget ért az Első Kor végén) a mitosz befejező lépéseként Tol Eressea-t visszaviszik Középfölde partjaihoz, és ebből lesz Anglia...

Később ezt a koncepciót teljesen elvetette Tolkien mester, és így lett a Boldog Birodalom elidegeníthetetlen része, ahogy Galadh is írta...


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 1 hónapja #133187 Írta: Lalaith Scarlett
Lalaith Scarlett válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Szerintem ez nem így működik, esetleg tudat alatt szőhette bele Tolkien a valós helyszíneket...Pl. néha én is szoktam verset írni, és ha utána átfutom, megdöbbentően sokmindent vettem bele...
Bár Tolkiennál lehet, hogy tudatos (ilyen precízen kidolgozott világban)...

Nagy király hangja zeng a messzeségbe,
Kit akár a halálba is követne a népe...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #132391 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én személyszerint azt gondolom hogy Tol Eressä lehet Írország és mögötte pont ott lehetne Valinor.

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #128174 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Írországot mindenki annak tartja, aminek akarja, de nem feledjétek, még mindig állnak a valák trónusai, és addig Tol Eressea és Valinor rejtve van! :idea:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127375 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nefadar, Sil: igazatok van.

Az eltűnőfélben levő Írországról szóló filmsorozatnak a címe: Wild Ireland és Dermot Somers az az író-hegymászó, aki készítette. Nagyon jó, csak sajnos hiányzik az első része. Nincs meg valakinek?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127368 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sil szerintem is Amerikára céloz ezzel...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127279 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Szméagol írta: Szóval mit jelenthetett a Tolkien-i mitológiában Amerika? Gondolom ill. remélem, hogy nem Valinort, hiszen Amerika ez esetben csak a Görbe Úton található, de akkor mi lehet?

Pontosan, a Görbe Úton van. Valami olyasmit ír Tolkien, hogy a világ megváltozása után a hajósok hiába hajóztak Nyugatra, csak új földeket találtak... SzVSz Amerikáról lehet szó... :roll:

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127252 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Oisin írta: A másik verzióban, ha jól emléxem, Írország csak egy közbenső állomás Tol Eressea felé, ami egy még Nyugatabbra fekvő sziget.


Jó, hogy szóba jött ez a téma, mert már régóta van egy kérdésem. Szóval mit jelenthetett a Tolkien-i mitológiában Amerika? Gondolom ill. remélem, hogy nem Valinort, hiszen Amerika ez esetben csak a Görbe Úton található, de akkor mi lehet?
Tudnál/tok nekem könyveket ajánlani? A Germán, kelta regék és mondákat már olvastam, de én valami komolyabbra, tartalmasabbra gondolnék... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127240 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Laurelen írta: Szóval, én Tolkien-i nyugatot mindig valahogy Írországgal kapcsoltam össze.


Ezzel nem vagy egyedül. Tolkien mester maga is így tett. Az Elveszett mesékre gondolok, ahol a kerettörténet egyik változatában Írország=Tol Eressea, oda utazik Eriol/Aelfwine (nem tudom abban a verzióban éppen melyik) Angliából, hogy meghallgassa a már halványuló- és zsugorodó-félben levő tündék meséit. A másik verzióban, ha jól emléxem, Írország csak egy közbenső állomás Tol Eressea felé, ami egy még Nyugatabbra fekvő sziget.

Kicsit irodalomtudományosabban megközelítve a dolgot: a szövegekből összehasonlító elemzéssel kiolvasható, hogy Tolkien tündérei az Ír-kelta mesék tündéreinek (Tuatha Dé Danaan) a leszármazottai. A germán mesék tündéreitől (Elfek) csak a nevüket kölcsönözte Tolkien. Ők nem egy sajátos, kifonomult kultúrával és társadalommal rendelkező kvázi-emberi faj, mint a Sídhe, hanem egyszerű természet-szellemek, mint a görög mitológiában a nimfák, szilfák, driádok.

Laurelen írta: Ha van hely, ahol még élnek boszorkányok, tündék…akkor az biztosan az!


Igen, ha van, akkor az, de nekem egyre erősebbek a kétségeim. Szvsz szinte senki sem hisz már bennük komolyan, ezért az emberek számára szinte teljesen láthatatlanok, hozzáférhetetlenek (Tolkieni kifejezéssel teljesen "elhalványodtak"). Olyanok, mint a Galaxis utikalauzban az a repülő csészealj, ami annyira hihetetlenül idétlenül néz ki, hogy éppen ezért láthatatlan: az agyunk nem hajlandó elhinni, hogy ott van, ezért már az észlelés során kiszűri, mint zavaró tényezőt. ;) Másrészről, Mil fiainak érkezésekor született egy egyezség az emberek és a tündérek között, miszerint az emberek által belakott, megművelt területekről a tündéreknek vissza kell vonulniuk. Ilyen hely pedig - hála az EU (nem Eru!) idegenforgalmi projectjeinek - már nem nagyon maradt...
A tündérek ottlétének az emlékei azért még tetten érhetők itt-ott, de ha színről színre akarod látni őket, ma már nem spórolhatod meg a Nyugati utat. ;)

Laurelen írta: Mindig olyan távolinak és tisztának tűnik – egészen távol a mai világtól


Sajnos már nem az. 20 évvel ezelőtt Írország még nem tartozott hozzá a modern világhoz. 10 évvel ezelőtt (amikor először jártam ott) még csak a nagyvárosai. Mára már szinte teljesen integrálódott. Vannak persze még olyan helyek és pillanatok, ahol az ember megfeledkezhet erről (ilyenek szerepelnek a fotóimon), de ezek már csak apró szigetek az óceánban. Ezzel együtt van az országnak egy fantasztikus hangulata, atmoszférája, amit mindenképpen érdemes megtapasztalni, de az az Írország, amit nekem még volt alkalmam megismerni, javarészt eltűnt, örökre, mint az utolsó tünde-hajó.

A Travel Channelen ment egy filmsorozat az eltűnőben levő Írországról. Egy hegymászó és író végigjárja benne Írország hegyeit Északtól Délig (Malin Headtől Mizen Headig). A nagy részét felvettem kazira, de 1 vagy 2 rész sajnos hiányzik. :cry:

Laurelen írta: Néha egyszerűen szeretnék itthagyni mindent és felszállni egy Írországba tartó hajóra


Néha??? Én nagyon gyakran. A fent leírtak ellenére is.

Laurelen írta: ahova halandó nem léphet (vagy ha már ott van vissza nem térhet).


Hacsak nem akar úgy járni, mint Oisin a Fianna után. ;)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127215 Írta: Laurelen
Laurelen válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Hát akkor itt jobb helye van: :wink:
Szóval, én Tolkien-i nyugatot mindig valahogy Írországgal kapcsoltam össze. Már a földrajzi elhelyezkedése, és az egész hangulata miatt is ( itt Ny-Íro.-ra, Connaught-ra gondolok, meg arra a hangulatra, amit én feltételezek neki, aki még sose járt arra ) . (ha van hely, ahol még élnek boszorkányok, tündék…akkor az biztosan az!)
Mindig olyan távolinak és tisztának tűnik – egészen távol a mai világtól, valahogy úgy, mint Tolkien-nél Valinor Középföldétől.
(Néha egyszerűen szeretnék itthagyni mindent és felszállni egy Írországba tartó hajóra…)
Tír Na n-Óg pedig tényleg nagyon hasonlít Valinor-ra, mint a halhatatlanok szigete, ahova halandó nem léphet (vagy ha már ott van vissza nem térhet).

"A foolish consistency is the hobgoblin of little minds." (Emerson)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #127181 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Oisin írta: Kicsit gondolkodtam azon, mi minden férjen bele ennek a topicnak a keretei közé. Szerintem legyen ez egy viszonylag laza topic, ahol a Tolkieni Nyugattal (Valinor, Tol Eressea, Númenor, stb.) és Nyugati utazásokkal (Eriol, Aelfwine, Earendil, stb.) kapcs. dolgok mellett mindenki elmondhatja, hogy mit jelent az Ő számára a Nyugat mint szimbólum, megbeszélhetjük a mítikus és a valódi Nyugattal kapcsolatos élményeinket, foglalkozhatunk a Tolkieni Nyugat (Valinor, Tol Eressea, Númenor, stb.), az Ír-kelta Nyugat (Tír na nÓg, Tir na mBeo, Avallóne, stb.), és a valóságos Nyugat (Brit szigetek + Bretagne) hasónlóságaival és különbségeivel. Jó lesz így?

Üdv, Oisin


Persze hogy jó lesz, feltéve, ha minden belefér, amit ide akarok írni... :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126791 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Kicsit gondolkodtam azon, mi minden férjen bele ennek a topicnak a keretei közé. Szerintem legyen ez egy viszonylag laza topic, ahol a Tolkieni Nyugattal (Valinor, Tol Eressea, Númenor, stb.) és Nyugati utazásokkal (Eriol, Aelfwine, Earendil, stb.) kapcs. dolgok mellett mindenki elmondhatja, hogy mit jelent az Ő számára a Nyugat mint szimbólum, megbeszélhetjük a mítikus és a valódi Nyugattal kapcsolatos élményeinket, foglalkozhatunk a Tolkieni Nyugat (Valinor, Tol Eressea, Númenor, stb.), az Ír-kelta Nyugat (Tír na nÓg, Tir na mBeo, Avallóne, stb.), és a valóságos Nyugat (Brit szigetek + Bretagne) hasónlóságaival és különbségeivel. Jó lesz így?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126576 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok!

Nóli írta: :arrow: elmegy Tol-Eresseára és ott él haláláig
:arrow: elmegy Amanba, és ott él haláláig
:arrow: amint megpillantja Amant, azonnal meghal
( :arrow: amint megpilantja Tol Eresseát azonnal meghal.) ezt nem hinném
Tudtok nekem segíteni, vagy ez nincs tisztázva?


Ez jó kérdés! Nem emlékszem, hogy bárhol is lenne róla szó, de majd kijavítanak...
Ezek az "azonnal meghal" lehetőségek nálam ki vannak zárva. Akkor mégis Samu minek menne Frodó után? Egyáltalán miért menne Frodó? Ezzel az erővel öngyilkos is lehetne. Megállnak Tol Eresseán és ott élnek én úgy vélem. Aman az Valák földje és nem hinném, hogy halandó bírná az Istenek fényét...
Mondjuk Frodó, mikor utazott nagy fehér tornyot látott, ami lehetett, akár Tirion is..., de lehet, hogy csak az alqalounde-i (jól írtam? :oops: ) kikötő egy ik tornya.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126475 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Azt tudom, hogyha vki elmegy Amanba, attól még nem lesz halhatatlan, de nem tudom, hogy hogy van
:arrow: elmegy Tol-Eresseára és ott él haláláig
:arrow: elmegy Amanba, és ott él haláláig
:arrow: amint megpillantja Amant, azonnal meghal
( :arrow: amint megpilantja Tol Eresseát azonnal meghal.) ezt nem hinném
Tudtok nekem segíteni, vagy ez nincs tisztázva?

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126381 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Köszi Oisin, ezt a témát ha átviszem a topicomba... [size=9:21fg26qv](Utána ki is törölheted az üzenetemet)[/size]

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #126375 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Sziasztok,

Mint újdonsült topicgazda, kérek szépen mindenkit h fejezze be az offolást, különben jön Beorn a medvékkel és irgum meg burgum lesz. Hogy pontosan mi is tartozik ide, azon még agyalnom kell egy kicsit, de mindenestre Mordor sorsa a Gyűrűháború után biztos h nem. Szvsz ez inkább a Mordor/Orkok topicba való téma. Kösz h elolvastatok.

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124616 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Én csak azt írtam amit olvastam, mert ezt a munkát Aragorn eredetileg a Kelet lakókkal akarta elvégeztetni, de azok meg gyávák voltak...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124614 Írta: keshu
keshu válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nefadar írta: Esticsillag, szvsz Te sem mertél volna egy olyan helyhez odamenni ahol még Aragorn halála után is érezhető az Alvó Gonosz jelenléte. Igazság az, hogy nem akartak ott semit vagy senkit felébreszteni inkább hagyták aludni a Gonoszt...


De ha belegondolsz, hogy az a bizonyosz Gonosz egyszer kialussza magát és frissen, erősen felébred akkor mi lesz, akkor szerintem inkább könnyebb egy meggyengült gonoszt legyőzni(mégha félni is kell egy picit), mint egy nagy és erős gonosz ellen harcolni majd :roll:

"A haldoklás magánügy. Ne hörögjünk!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124603 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Esticsillag, szvsz Te sem mertél volna egy olyan helyhez odamenni ahol még Aragorn halála után is érezhető az Alvó Gonosz jelenléte. Igazság az, hogy nem akartak ott semit vagy senkit felébreszteni inkább hagyták aludni a Gonoszt...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124444 Írta: Esticsillag
Esticsillag válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Üdv!

Szerintem már csak azért sem szeretett volna senki sem arra járni, esetleg ott lakni, mert rentgeteg rossz emlék kötötte oda az összes embert, vagy bármilyen lényt, hisz valamilyen mértékben Mindenki érezte a háború hatását, ha önmagán nem is :disappear: , de a környezetén biztos.
Mindazonáltal szerintem nem volt túl bölcs lépés ez. :? (megadni Szauronnak, vagy a hozzá hasonlóknak az újabb esélyt...)

Más; úgy örülök, hogy végre megint itt lehetek, olyan régen nem jártam erre, hogy az fölfoghatatlan! :D Most úgy érzem újra Nyugatra tartok.


Namárie Esticsillag

"Ó ég szele, állítsd meg ott a kék egen
oly gyönyörü, hadd látom mert ellebeg."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124427 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Galadh senki sem mert a közelébe menni és nem vizsgálták át. Úgy hagyták ahogy a Gyűrű háború után maradt.

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #124425 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?

Nefadar írta: Nem ott azon a részen nem, mert még a NK-ban is érezhető volt valami alvó gonosz és álítólag évszázadokig meg sem merték közelíteni Barad-dúr romjait, mert az alagútjaiban bármi élhetett még Szauron bukása után is...


Egyszer a valák már elkövették azt a hibát, hogy nem nézték meg Udunt. Szerintem Ari azért átvizsgáltatta a romokat...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #121885 Írta: Nefadar
Nefadar válaszolt a következő témában: Ki jönne Nyugatra?
Nem ott azon a részen nem, mert még a NK-ban is érezhető volt valami alvó gonosz és álítólag évszázadokig meg sem merték közelíteni Barad-dúr romjait, mert az alagútjaiban bármi élhetett még Szauron bukása után is...

Nefi



Za dashu snaku Zigur, Durbgu nazgshu, Durbgu dashshu! :sauron1:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.551 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére