Kérdések

Több
17 éve 3 hónapja #328056 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
Újabb kérdés: :D
- Van infó róla, hogy az Orthanc kövön kívül használták volna még az Anor követ a Negyedkorban?

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328055 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Levedi írta: Én úgy tudom nincs.
Kérdés: Tényleg Feanor készítette őket?


"Állítólag" igen ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328054 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
Én úgy tudom nincs.
Kérdés: Tényleg Feanor készítette őket?

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #328049 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
A HoME kötetekben van vmi infó a palantírok Mesterkövét illetően?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327762 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem azok, akik voltak, biztos adnak majd róla felvilágosítást, kérdezd meg őket! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327740 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Pont azért kérdeztem, mert tudom, hogy ma lesz róla előadás, csakhogy nem tudtam beutazni Pestre, jegyre sincs pénzem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327733 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: A HoME 5. kötetében megtalálható, Az elveszett út címet viselő írásról vki tudna adni egy rövid kis beszámolót?


Éppen MOST, kettőkor kezdődik a Margitszigeten a HNE, amely ezzel a kötettel foglalkozik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327731 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
A HoME 5. kötetében megtalálható, Az elveszett út címet viselő írásról vki tudna adni egy rövid kis beszámolót?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327668 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Tolkien készített kronológiát a Negyedkorhoz?(a Király visszatér függeléke mellett)


Nem. Annyit tudni, ami a Függelékben van.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327644 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Tolkien készített kronológiát a Negyedkorhoz?(a Király visszatér függeléke mellett)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327498 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327495 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Aszem Levedi tette fel a kérdést a Mória-Törpök topicban, de én felteszem újra:Durinon kívül más ősatyát nem nevez meg Tolkien?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327444 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Mármint az összes lapon? (Ha a vastag kék könyvre gondolsz...)
Ez valami csúnyán írt elkapkodott tengwar írás.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327440 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Valaki, akinek megvan a Gy.u.-Filmtrilógia készítése!
A könyv elején(vmint a hátulján) látható, a lap szélén húzódó írás milyen írás lenne?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327307 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Lapozz vissza az Istárok topicban, ott már az elmult 2-3 évben legalább 5× megvitat(tuk)(ák)! :wink:

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327304 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Tolkien a Gyűrű keresésében említi a két kék mágust(aszem Alatar és Pallando-legalábbis Valinorban ez volt a nevük), aki keletre mentek.A HoME kötetekben nincs vmi róluk(vagy úgy általában az istarokról)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327133 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
Kérdés visszavonva rájöttem, hogy az Atlasz is az utolsó variánsra gondol.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327046 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
:( Ezért furdalja az oldalam a kiváncsiság. Mert ha a dúnadánok akkor:
1. Angmar ellen: De akkor viszont túl középen vannak hiszen Rhudaur határa az Ettenszikig ért
2. Cardolan és Arthedain ellen: Viszont amikor már háborúztak egymással akkor nem nagyon éltek dúnadánok Rhudaurban (úgy emlékszem)

Ha a domblakók:
1. Angmar ellen: Biztos, hogy nem mert szövetségesek voltak
2. Cardolan és Arthedain ellen: Szerintem ez a legvalószínűbb mert elég délen feküdtek hozzá közel SZéltetőhöz. Viszont egyik dúnadán királyság sem volt abban a helyzetben, hogy az Rhudaur-Angmar tengely ellen támadólag fellépjen, tehát ez is bizonytalan

3. Lehetőség: A Középfölde Atlasza téved, és ezek valójában nem védművek, hanem Rhudaur központja voltak.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327039 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha jól tudom a domblakó emberek tényleg a dúnföldiek rokonai voltak.
Azok a várak pedig, amiket Bilbó látott(meg azok a védművek, amiket Frodó) szerintem a rhudauri dúnadánok emelhették,mert én ezt más emberi népcsoportból Eriadorban nem nézem ki.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #327021 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
Amikor mentek Vándorral a Troll Vadonban. De Bilbó még nagy várakat látott a dombok csúcsán ezen a vidéken.

Akik szövetkeztek Angmarral Arthedain és Cardolan ellen. Úgy emlékszem ez volt a nevük a Függelékben.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326991 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Levedi írta: Nekem is lenne két kérdésem:
A domblakók a dúnföldiek rokonai?
Most akkor ki ellen és kik is emelték a védműveket Rhudaurban amiket Frodó látott?


Hol látta?

Melyik domblakók?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326986 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
Nekem is lenne két kérdésem:
A domblakók a dúnföldiek rokonai?
Most akkor ki ellen és kik is emelték a védműveket Rhudaurban amiket Frodó látott?

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326985 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
A kettő egy és ugyanaz Nagy Kikötő=Lond Daer, Nagy Középső Rév=Lond Daer Enedth mindkettő Vinyalonde neve

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326984 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Hm, igaz. :oops:

Nem derül ki a szövegből, város-e Tharbad, egyértelműen csak az erődökről és a hídról tudhatunk. De úgy tűnik, tényleg a Harmadkorban emelhették a hidat is. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326982 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Akkor most hogy van:Lond Daer az Vinyalondéval egyenelő Lond Daer Enedh pedig Tharbad lenne?Vagy fordítva?Vagy fordítva sem jó?Azért végre dűlőre juthatnátok, kezdtek nagyon megkavarni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326977 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem, nem jól érted én azt mondom egy és ugyanaz :)
A két kötetes Gyűrű Keresésében is együtt szerepel mint ugyanazon hely két névváltozata a Névmagyarázatok között.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 3 hónapja #326973 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Aha, Levedi, rájöttem, miért beszélünk el egymás mellett. :)
Lond Daer (Vinyalonde) nem azonos Lond Daer Enedh-del (Tharbad), előbbi a folyótorkolatnál található, ahogy Te is idézed! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326950 Írta: Levedi
Levedi válaszolt a következő témában: Kérdések
Gandalf:
„És annak a folyónak a torkolatánál, amelyet a númenoriak Gwathirnak, azaz Árnyék-folyónak neveztek, megalapította Vinyalondet, a Nagy Kikötőt.” (200. oldal A Gyűrű Keresése) ehhez kapcsolódik a 7.-es jegyzet:„… a kikötő neve pedig Lond Daerre változott” (242. oldal A Gyűrű Keresése)
De a 291. oldal elemzése és Vinyalondeval azonosítja Lond Daer Enedh-et és nem Tharbaddal.

Lacho calad! Drego morn!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326926 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Egyébként Szauronnak az a tette, hogy az erejét a Gyűrűbe áramoltatta, hasonló volt Morgoth cselekvéséhez:csak az ő "gyűrűje" Arda volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326899 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát igen, a tündéknek a "varázslás" szó nem ismert, mivel nekik ez hétköznapi dolog.Erre a legjobb példa az alábbi idézet a Gyűrű Szövetségéből:
"-Ezek varázsköpönyegek?-kérdezte Pippin, s csodálkozva nézte őket.
-Nem tudom, ezen mit értesz-mondta a tündék vezetője.-
Szép köpönyegek, s az anyaguk is jó, hisz itt készült, ezen a földön.Ha úgy érted, hogy tündeköpönyegek, akkor igazad van.Levél és ág, víz és kő; benne van a mi szeretett Lothlórienünk minden színe és szépsége;hiszen akármit készítünk, abba beleálmodunk mindent, ami kedves nekünk." (A Gyűrűk Ura-A Gyűrű Szövetsége)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.001 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére