Kérdések

Több
17 éve 4 hónapja #326108 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: 3 m magas lett volna Thingol? Hm..akkor a többi tünde mekkora lehetett-pl.:a noldák,mert ők a telereknél is magasabbak voltak-2,5 m magasak?


Nem, nem azt mondta:

Leguanember írta:
Jól emlékszem, hogy a legmagasabb tünde Thingol volt, Doriath Ura?

Ő lehetett olyan három méter körül, vajh?

Én el tudom képzelni. Nagyon állatul nézhetett ki i

Azt mondta, itt legmagasabb tünde van, szóval nem átlagmagasság!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326099 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
3 m magas lett volna Thingol? Hm..akkor a többi tünde mekkora lehetett-pl.:a noldák,mert ők a telereknél is magasabbak voltak-2,5 m magasak?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326092 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Jó, igazad van, de szerintem akkor is.....bizar.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326090 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha feltáplálod az óriáanövésű embert, akkor nem lesz vékony :wink:
És ne feedd hogy Tolkien világa jóval a mienk előtt játszódik, és azóta lefaraghatott belőlünk néminemű magasságot az evolúció...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326088 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Láttatok már egyáltalán 230-as embert. Azoknak ilyen, nagyon vékony, már mondhatni betegesen vékony lábaik vannak, és tiszta csont az egész ember. Tudom, bár csak képen, de láttam egy párat. Az nem egészséges. Azthiszem orvosi neve is van.
Szóval egy 240-es ember, már eléggé ellentmond a fizika törvényinek, de ha Középföldén létezett is egyáltalán, akkor eléggé, öhm...... csúf lett volna.
Én inkább 2 méterrre lőném be a dunadánokat, lévén, azért sztem a földön nincs olyan nép ami ilyen magas átlaggal rendelkezne, és a töndéket 210-220-ra.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326086 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Leguanember írta: Jól emlékszem, hogy a legmagasabb tünde Thingol volt, Doriath Ura?

Ő lehetett olyan három méter körül, vajh?

Én el tudom képzelni. Nagyon állatul nézhetett ki :D


Ezt hol olvastad?? Én is akarom!! :P

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #326080 Írta: Leguanember
Leguanember válaszolt a következő témában: Kérdések
Jól emlékszem, hogy a legmagasabb tünde Thingol volt, Doriath Ura?

Ő lehetett olyan három méter körül, vajh?

Én el tudom képzelni. Nagyon állatul nézhetett ki :D

TEGYETEK JÓT, MERT TUDTOK.
Minden más hiábavalóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325966 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Jó-jó, Szálas Elendil, de akkor sem hiszem, hogy 240 cm lett volna, inkább olyan 210 cm körül.De ha már 240 volt, akkor mekkora volt az átlag magasságuk a dúnadánoknak? És a tündéknek(hisz akármilyen magasak voltak a dúnadánok, a tündék akkor is magasabbak voltak náluk)?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325894 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Elrond Vilya írta:

Felagund írta: Galadriel magassága szerepel a Gyűrű Keresésében ;)

Biztos igaz, ha te mondod, de bennem ez akkor nem maradt meg.


A númenori hosszmértékeknél...


Tegnap délután megtaláltam. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325849 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Másik dolog:egy angol honlap szerint-amit Elrond Vilya is említ-Elendil testmagassága 7 láb 11 hüvelyk volt, ami kb. 240 cm. Tudom, hogy Elendil a Númenorról megmenekültek közül a legmagasabb volt és a númenoriak igen szálasak voltak, de szerintem akkor is ekkorára csak nem nőhetett meg, hisz a tündék még a númenoriaknál is magasabbak voltak.

Azért gondolj bele, hogy valamiért mégis Szálas Elendilnek hívták (Elendil the Tall)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325839 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Én is utánanéztem a Gyűrű keresésében Galadriel magasságának(pontosan nincs leírva a dolog), de szerintem az űrnő magasabb volt, mint 193 cm. A könyben ugyanis az van írva, hogy a dúnadánok átl. termete hanyatlásuk után is 193 cm körül mozgott(tehát fénykorukban biztos elérték a 2m-t). Ezek szerint Galadriel termete is 2m körül lehetett!
Másik dolog:egy angol honlap szerint-amit Elrond Vilya is említ-Elendil testmagassága 7 láb 11 hüvelyk volt, ami kb. 240 cm. Tudom, hogy Elendil a Númenorról megmenekültek közül a legmagasabb volt és a númenoriak igen szálasak voltak, de szerintem akkor is ekkorára csak nem nőhetett meg, hisz a tündék még a númenoriaknál is magasabbak voltak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325770 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Elrond Vilya írta:

Felagund írta: Galadriel magassága szerepel a Gyűrű Keresésében ;)

Biztos igaz, ha te mondod, de bennem ez akkor nem maradt meg.


A númenori hosszmértékeknél...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325767 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli i linantea írta: A hivatalos filmoönyvben van egy rajz amin fel van tüntetve az egyes fajok magassága. Nemtom ez mennyire hiteles, de megosztiom veletek:
Hobbit: 4'2" 1270 mm
Törp: 4'6" 1371 mm
Móriai ork: 5' 2" 1574 mm
Ember: 5'9" 1752 mm
Tünde: 6' 2" 1879 mm
Uruk Hai: 6' 4" 1930 mm
Gyűrűlidérc: 6' 9" 2057 mm
Troll: 10' 3048 mm
Meg ne kérdezzétek tőlem miért mm-ben adták meg a magasságokat :lol:


Én is láttam ezt a listát valahol.
Ilyen daliás hobbitok a Gyűrűk Ura könyvben nem nagyon szerepelnek, legalábbis a 127 cm magas hobbit már nagyon veri az átlagot.
Az uruk-hai orkok nem hiszem, hogy közelítenék a két métert, a Köd-hegységből származó "kukacoknál" biztos nagyobbak, de ennyivel azért nem.
A film e kérdésben sem mérvadó. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325766 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Galadriel magassága szerepel a Gyűrű Keresésében ;)

Biztos igaz, ha te mondod, de bennem ez akkor nem maradt meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325740 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Galadriel magassága szerepel a Gyűrű Keresésében ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325733 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
A hivatalos filmoönyvben van egy rajz amin fel van tüntetve az egyes fajok magassága. Nemtom ez mennyire hiteles, de megosztiom veletek:
Hobbit: 4'2" 1270 mm
Törp: 4'6" 1371 mm
Móriai ork: 5' 2" 1574 mm
Ember: 5'9" 1752 mm
Tünde: 6' 2" 1879 mm
Uruk Hai: 6' 4" 1930 mm
Gyűrűlidérc: 6' 9" 2057 mm
Troll: 10' 3048 mm
Meg ne kérdezzétek tőlem miért mm-ben adták meg a magasságokat :lol:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325726 Írta: Elrond Vilya
Elrond Vilya válaszolt a következő témában: Kérdések

Randír írta:

Tulkas írta: Lehet, hogy kérdeztem már, de Tolkien sehol sem ad meg pontos adatot a tündék magasságát illetően?

Tulkas régebben a Tündék topicba írta: Tolkien sehol nem ad meg pontos adatot a tündék magasságát illetően(mert a Gyűrű keresésében a númenori hosszmértékekről szóló leírásban olvasható, hogy a númenoriak magassága hanyatlásuk után is úgy 190-195 cm között volt-tehát a tündák átl. magassága 2 m felett lehetett? icon_mad.gif

Alyr Archon írta: Még ez is lehet. A tündék úgy viszonyultak a dúnadáonokhoz mint a dúnadánok mihozzánk.


Galadrielről találtam az alábbi honlapon, hogy 6 láb 4 hüvelyk azaz kb. 193 centi magas.Ez tünde nőtől állítólag átlag feletti testmagasság,de hogy ezt honnan szedték, az számomra rejtély. A Gyűrű kereséséből pontos számadat nem rémlik.
www.tuckborough.net/galadriel.html
A Gyűrűk Ura alapján Celeborn ugyanolyan magas, mint Galadriel.
Elrond és Glorfindel valamivel magasabb, mint Gandalf, pedig ő se mélynövésű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325670 Írta: Randír
Randír válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Lehet, hogy kérdeztem már, de Tolkien sehol sem ad meg pontos adatot a tündék magasságát illetően?

Tulkas régebben a Tündék topicba írta: Tolkien sehol nem ad meg pontos adatot a tündék magasságát illetően(mert a Gyűrű keresésében a númenori hosszmértékekről szóló leírásban olvasható, hogy a númenoriak magassága hanyatlásuk után is úgy 190-195 cm között volt-tehát a tündák átl. magassága 2 m felett lehetett? icon_mad.gif

Alyr Archon írta: Még ez is lehet. A tündék úgy viszonyultak a dúnadáonokhoz mint a dúnadánok mihozzánk.


A szívünk mélyén mindannyian utazók vagyunk – vagy futók./Dominic Vernius gróf(Dűne)/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325668 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy kérdeztem már, de Tolkien sehol sem ad meg pontos adatot a tündék magasságát illetően?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325652 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Tudom, hogy nem te találtad ki....
De attól még vicces! :lol:

Ezt írtam:
Képzelem vizi balrog :)
Az nagyon jól néz ki, egy tűz-szellem vizi változata :lol:
Ez elég nagy marhaság...
Meg az erdei balrog? Nem gyújtja magára az erdőt véletlenül?

Én ebbe semmi olyat nem látok, hogy te találtad volna ki, vagy hogy, mekkora marha vagy. De biztos én nem tudok olvasni...[

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325626 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
OK, Ulmo, spekuláció abbafejez! ;-)
Alcar: én személy szerint próbáltam agyalni. nem jött össze! :lol: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325622 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Anduin, úgy látszik neked többször kell elmondani mindent, úgyhogy mégegyszer megismétlem: NEM én találtam ki ezt a idióta vizi és erdei balrogos baromságot(mégegyszer:NEM én találtam ki), hanem egy rettentően idióta szerepjátékkönyvben voltak benne(Középfölde szerpjáték) :x .És ha jobban elolvastad volna a szöveget, amit írtam, észrevetted volna, hogy én is azt írtam, hogy mekkora hülyeség ez a balrogos dolog és én is mélyen megvetem!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325606 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
OFF
Áruljátok már el, nektek honnan jönnek ezek az iszonyatosan elszállt ötletek???
ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325571 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Ezen spekulálhatunk, de túl sok értelme nincs. A númenoriak technikailag sokkal fejlettebbek voltak, mint az egyszerű középföldi emberek, valószínűleg ezért találtak ki olyan "meséket" az itteni emberek, ami megmagyarázza, hogyan épülhetett pl Kürtvár hatalmas sziklatömbökből, Orthanc tornya és egész Vasudvard, az Argonath stb...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325565 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
Hmm.. szvsz a trollokkal építTETTÉK (vagy nem) az épületeket. maguktól nyilván nem tudnának semmi értelmes dolgot összehozni! viszont Szauron is használta őket, bár hogy ilyen célokra is, abban nem vagyok biztos!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325563 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, szerintem Tulkas azokra a kövé változott trollokra gondolsz.
Mellesleg hozzátartozik az európai kultúrkörhöz, hogy ami negy, azt óriások építették.

Tulkas: nyugi nem röhögünk ki, de vizi meg erdei balrog :P

Más: nem hiszem, hogy egy troll annyira okos volt, hogy egész épületeket dobtak volna össze, :D persze én rasszista vagyok :) nem hiszek a troll-ember egyenjogúságban :!:

Komolyra fordítva a kőoriásokat és a trollokkal való építkezést elvetem.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325554 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Númenoriaknak nem volt szokásuk trollokat használni építkezésekhez :) Bilbó meg röviddel azelőtt találkozott három trollal, hogy elindultak a Magas-hágó felé, tehát biztos felismerte volna a trollokat a hegyen.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325549 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, h nagy marhaság, de nem lehet, hogy a trollok valamelyik fajtáját gondolták óriásnak? hisz az Anduin északi völgyei és az északon élő trollok felbukkanási helyei nincsenek messze egymástól! persze, ez csak feltételezés.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325548 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Hát a Gyűrűk Urában a Helm-szurdokbeli Kürtvárat bemutató részben vagyon írva, hogy a rohírok azt tartották róla, hogy a dúnadánok óriásokkal rakatták. A rohírok ősei, az éothéodok az Anduin északi völgyeiben laktak, majd innen ereszkedtek kicsit délebbre. A Hobbitban Bilbóék pedig a Magas-hágónál találkoztak a kőóriásokkal. E két terület (mármint az éothéodok lakhelye és a Magas-hágó nincs olyan messze egymástól). Az éothéodok nyílván ismerték az óriásokat és erejüket, ezért gondohattak hasonlókat a gondoriakról(ami persze tudjuk, tévesen gondolták).De ebben a részben meg vannak említve:Gy.U.-A két torony 162.oldal-itt csak óriásoknak vannak említve.


Most, hogy említed, már rémlik... de ez kb a középföldi legendák szintjén mozog (ugyanúgy, mint hogy Ungoliant felfalta önmagát), úgyhogy nem kellene komolyan venni. Az, hogy "az éothéodok nyilván ismerték az óriásokat" eléggé gyenge lábakon áll. A Hobbit világa néhány tekintetben különbözik a későbbi Középföldétől, semmi bizonyíték nincs sem a Szilmarilokban, sem a GyU-ban, sem a HoME bármelyik kötetében, hogy óriások valóban léteztek Középföldén.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325546 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát a Gyűrűk Urában a Helm-szurdokbeli Kürtvárat bemutató részben vagyon írva, hogy a rohírok azt tartották róla, hogy a dúnadánok óriásokkal rakatták. A rohírok ősei, az éothéodok az Anduin északi völgyeiben laktak, majd innen ereszkedtek kicsit délebbre. A Hobbitban Bilbóék pedig a Magas-hágónál találkoztak a kőóriásokkal. E két terület (mármint az éothéodok lakhelye és a Magas-hágó nincs olyan messze egymástól). Az éothéodok nyílván ismerték az óriásokat és erejüket, ezért gondohattak hasonlókat a gondoriakról(ami persze tudjuk, tévesen gondolták).De ebben a részben meg vannak említve:Gy.U.-A két torony 162.oldal-itt csak óriásoknak vannak említve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.000 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére