Kérdések

Több
17 éve 4 hónapja #325542 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: a kőóriások a Hobbiton kívül nincsenek máshol megemlítve(pl:HoME)+a Gy.U.-n kivül?


Most lehet, hogy ciki dolgot kérdezek, de a GyU-ban hol talákoztál óriásokkal? :roll: A Hobbitból még rémlenek, de máshol...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325528 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Haha, hogy ezután ilyen jót szórakoztatok a balrogos dolgon, csak óvatosan megemlíteném, hogy én is ODA írtam mekkora hülyeség ez a vizi stb. balrogos dolog. Mert én kifejezetten utálom a Középfölde szerepjátákot, amiben ez csak a kisebbfajta sületlenségek voltak. Szóval nem azt írtam, hogy elhiszem őket vagy figyelembe kellene venni őket.
Inkább a következő kérdésemre adjatok választ:a kőóriások a Hobbiton kívül nincsenek máshol megemlítve(pl:HoME)+a Gy.U.-n kivül?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325523 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Ja, kösz, igazából csak 3 napja tolom a 10 ujjas vakírást,(mármint az összes betűt) szóval igen, ezt elírtam.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325509 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet csak elírás, de balrog és nem bal drog. ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325507 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Képzelem vizi baldrog :P
Az nagyon jól néz ki, egy tűz-szellem vizi változata :P LOL
Ez elég nagy marhaság...
Meg az erdei baldrog? Nem gyújtja magára az erdőt véletlenül? :P

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325495 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések
Jajj, nehogy már a mindenféle szerepjátékokat egyáltalán figyelembe vegyük... :D

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325483 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Igazad van, a Középfölde szerepjátékban voltak említve másfajta balrogok, pl.:erdei, tengeri,stb. De szerintem az egész hülyeség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325481 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: Valahol olvastam olyat, hogy Morgothnak a tüzes balrogokon kívül voltak más balrogszolgái is.Mennyiben igaz ez??? :roll:


Balrogszolgái? 8O Nem tudom, hol olvashattad, de hogy nem normál tolkieni szövegben, az biztos.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325479 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Valahol olvastam olyat, hogy Morgothnak a tüzes balrogokon kívül voltak más balrogszolgái is.Mennyiben igaz ez??? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325394 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, persze, hősiesen halt meg, legendás hős lett belőle, de azért a baldrogok urát megölni, az sem pite!

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325322 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Talán mert msá egy városban harcolni, ahol van némi esélye annak, hogy a tünde megmenekül, mint egy szakadék szélén, anépet védve. Másfelől pedig eredendően nagyobb hatalma lehette Glorfindelnek.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325314 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Értem, meghajlok ezelött.
Csak akkor még egy kérdés:

We can thereforee reasonably uppose that Gloefindel, after the purging and forgiveness of his part in the rebellion of the Noldor, was released from Mandos and became himself again ... We can thus understand why he seems so powerful a figure and almost 'angelic'."

Azt nemírja, hogy azon kívül, hogy megbocsátottak neki, miért ő volt az egyettlen, aki visszajött.
Ezzel az erővel Echtelionnak is ugyanannyi joga lett volna visszajönni.
Persze lehet, hogy csak ő akart, akor viszont nem értem mi volt ezzel Tolkien szándéka.

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325293 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli i linantea írta: Ezek szerint teljes az összhang.

Hip-hip hurrá. ;-)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325278 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések
Ezek szerint teljes az összhang.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325276 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Mi több, a Professzor is így gondolta ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325247 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerény véleményem szerint a két Glorfindel azonos volt. Ezt a tényt támasztja alá ÉSzAH által a Lassi 2003. októberi számába ezzel a témával kapcsolatban írt cikke is.Ugyan miért írt volna olyan történeteket Tolkien, ahol a két Glorfindel azonos(aszem két ilyen esszéje 1972-ben íródott). Személy szerint én az azonosságuk mellet vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325241 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések

Anduin írta:

Tulkas írta: De azért ell kel ismerned Anduin komám :D , hogy Glorfindel egy balrog után már könnyebben elbánt volna a Boszorkányúrral. Szerintem a nazgúl-lord is tisztában volt vele,hogy a tünde személyében egy erősebb ellenfelet tisztelhet!


Ha jól tudom erről voltak viták, de egyáltalán nem bizonyított, hogy ő ugyanaz a hegytetős-hősies-gondolinos Glorfindel lett volna!
Sőt, én határozattan tartom nézetem, miszerint csak azonos névről van szó....


Erről nem nagyon vannak viták, már ha Tolkien véleménye számít ebben az esetben.

We can thereforee reasonably uppose that Gloefindel, after the purging and forgiveness of his part in the rebellion of the Noldor, was released from Mandos and became himself again ... We can thus understand why he seems so powerful a figure and almost 'angelic'."


PM:378 Last Writings:Glorfindel


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325188 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát, hozzá képest a witch-king csak egy kis csíra volt :P
Nem, komolyra fordítva, hatalma pontosan a halandó emberek és alantas lények megfélemlítésében rejlett. Gondoljunk csak MInas Morgulra, milyen nagy kreativitással alakította át! (oké segítettek neki)

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325174 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Azonos név vagy azonos tünde, az mindegy, mivel élt a Fák Korában és áthatotta Valinor fénye, a nazgúloknak semmiféle hatalma nem volt felette, ráadásul nolda lévén a másodteremtési ereje (will) is jóval nagyobb volt mint bármelyik harmadkori társáé.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325160 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Anduin írta:

Tulkas írta: De azért ell kel ismerned Anduin komám :D , hogy Glorfindel egy balrog után már könnyebben elbánt volna a Boszorkányúrral. Szerintem a nazgúl-lord is tisztában volt vele,hogy a tünde személyében egy erősebb ellenfelet tisztelhet!


Ha jól tudom erről voltak viták, de egyáltalán nem bizonyított, hogy ő ugyanaz a hegytetős-hősies-gondolinos Glorfindel lett volna!
Sőt, én határozattan tartom nézetem, miszerint csak azonos névről van szó....


nem valószínű, ugyanis a balroggal egymaga szembeszállni a nép védelme érdekében, simán olyn tett, ami maitt visszaküldhették. Ráadásul nem azért jött vissza, hogy élvezze Középföldét, hanem hogy segítő legyen.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325153 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések

Tulkas írta: De azért ell kel ismerned Anduin komám :D , hogy Glorfindel egy balrog után már könnyebben elbánt volna a Boszorkányúrral. Szerintem a nazgúl-lord is tisztában volt vele,hogy a tünde személyében egy erősebb ellenfelet tisztelhet!


Ha jól tudom erről voltak viták, de egyáltalán nem bizonyított, hogy ő ugyanaz a hegytetős-hősies-gondolinos Glorfindel lett volna!
Sőt, én határozattan tartom nézetem, miszerint csak azonos névről van szó....

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325144 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Olorin.papa írta:

Tulkas írta: Az 1975-ös fornosti csata leírásában szerepel az, hogy Earnur a Boszorkányúr ellen vágtat,csakhogy lova megbokrosodik és így nem tud szembeszállni a nazgúlok urával. Ugyanitt van az is, hogy Earnur, hogyha lova nem száguldott volna tova vele, elbírt volna a Boszorkányúrral. Nemtom, de ezt nem nagyon hiszem. Szerintem hiába volt dúnadán nemes a fentebb említett gondori, akkor sem bírt volna a nazgulok kapitányával!


Mivel a dunadánok nemesebb "ember fajta" volt, és tudjuk, hogy a nazgulok között voltak dunadánok, így én joggal feltételzem, hogy a Boszorkányúr is az volt, így ezen a téren egyenrangú volt Earnurral!


Dúnadán: ezt kifejezetten a harmadkori kószákra használják, ha jól rémlik. A dúnadánok sehogyan sem lehettek nazgúlok, tekinettel arra, hogy ennél tisztességesebbek volta. Annyi igaz lehet, hogy királyok, és talán númenori is kadt köztük- mmint a Gyárűlidércek közt, valamint, hógy a dúnadánok Númenorból menekült hűségesek leszármazottjai. Márpedig aki hűséges a nyugat Uraihoz, ergo nem engedelmeskedik Szauronnak, az nehezen lehet lidérc.


Más: a Boszorkányurat nem Trufa győzte le, mivel Glorfindel jóslata szerint őt élő FÉRFI nem győzheti le. (angol eredeti) Trufa pedig férfi volt, és még ha erőszakoljuk, hogy őt ember nem győzheti le.. nos, a hobbitok akkor is emeberi származékok.

Gondoljatok bele, hogy a Brúinen gázlójánál a lidércek alaposan megrémültek Glorfindeltől, akiből ekkor már másodszor sugárzott az Áldott Birodalom fénye.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325095 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
De azért ell kel ismerned Anduin komám :D , hogy Glorfindel egy balrog után már könnyebben elbánt volna a Boszorkányúrral. Szerintem a nazgúl-lord is tisztában volt vele,hogy a tünde személyében egy erősebb ellenfelet tisztelhet!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325081 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem, csak jobban látta a pillanatnyi helyzetben, rövidebb hátrafelé irányuló mozdulatsorokat végezni, szigorúan csakis a jobb pozíció kiallakításáért. :P

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325066 Írta: Tulkas
Tulkas válaszolt a következő témában: Kérdések
De azért Glorfindeltől csak besz*rt a Boszorkányúr! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325042 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem nélkülük is.
Főleg éjszaka. (elvégre mint tudjuk, minden kard megsemmisül ha belevág a Boszorkányúrba, és csak bizonyos pengék tudják megsebezni...)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #325010 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
én inkább fordított szórenddel fogalmaznék: nem biztos... ;-) :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324996 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések
Bocs! :oops: Én is úgy gondoltam, hogy Szaurontól, illetve a gyűrűjétől kapott plussz erővel legyőzte volna Earnurt. De nélköülük... hmmm biztosan nem

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324979 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Dol Guldur és Gandalf: Kétszer járt ott, egyszer Szauron meglépett előle, mert még gyenge volt, másodszor pedig tudtommal börtönbe csukta, mivel ott találkozott Thráinnal. (és később is elmondják hogy egyedül ő került ki élve Szauron börtönéből de az még a kisebb Dol Gulduri rezidencia volt)

Olorin.papa: Azért nem fogadnék rá, hogy Earnur leverte volna a Boszorkányurat. Sőt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 4 hónapja #324977 Írta: Anduin
Anduin válaszolt a következő témában: Kérdések
Igan, gandalf, igazad van, elnéztem.

Persze nyílvánvalóan nem állt be az orkok közé szenetlapátolni, hanem valami szuper-kombót vetett be :P és nyílván mágiát.
Akkor sem lehetett valami vidámparki korzózás...

Last night, with many cares and toils oppress'd
Weary, I laid me on a couch to rest.
(Poe)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.850 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére