Kérdések

Több
17 éve 9 hónapja #308177 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Oisin írta:

Felagund írta: De, a tündéknek is van, ráadásul szinte pont ugyanolyan, mint a valáknak, csak valamelyest csekélyebb.
Szerinted Fëanor miért nem gyártotta le újra a Szilmarilokat, miután ellopták őket? Mert nem maradt rá willje, azért...


Talán mert kialudt a fák fénye, amit belezárhatott volna?

Üdv, Oisin


Vélném akkor sem tudta volna őket újraalkotni...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308176 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: De, a tündéknek is van, ráadásul szinte pont ugyanolyan, mint a valáknak, csak valamelyest csekélyebb.
Szerinted Fëanor miért nem gyártotta le újra a Szilmarilokat, miután ellopták őket? Mert nem maradt rá willje, azért...


Talán mert kialudt a fák fénye, amit belezárhatott volna?

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308168 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Oisin írta: A Maiák hatalma viszont egészen más, ők a világot (Ardát) működtető erők megtestesülései, nekik olyan egyszeri, meg nem újuló TEREMTŐ erejük (will) van, ami a tündéknek nincs.


De, a tündéknek is van, ráadásul szinte pont ugyanolyan, mint a valáknak, csak valamelyest csekélyebb.
Szerinted Fëanor miért nem gyártotta le újra a Szilmarilokat, miután ellopták őket? Mert nem maradt rá willje, azért...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308164 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: A noldáknak (főleg az igen nagy hatalmúaknak, mint pl Galadriel, Elrond, Glorfindel) igenis van egyfajta kotlátozott jövőbe látó képességük, ezen kívül kiemelném azt is, hogy "írva vagyon", hogy a sokáig Amanban élt tündék hatalma nem sokkal kisebb egyes maiákénál...


Az lehet, hogy nem sokkal kisebb, de egészen más természetű. A noldák rengeteget tanultak a Valáktól és a Maiáktól Valinorban, főleg Aulétól. Ez a tudás, Arda felépítésének, működésének a beható ismerete adja a hatalmukat, amit a világot csak sokkal felszínesebben ismerő emberek varázslatosnak tartanak. Pedig ez valójában inkább valamiféle "nolda természettudomány". Ezen kívül szert tettek valamiféle, a Valinorban sohasem járt tündékét és emberekét meghaladó lelki erőre, tartásra is. A Maiák hatalma viszont egészen más, ők a világot (Ardát) működtető erők megtestesülései, nekik olyan egyszeri, meg nem újuló TEREMTŐ erejük (will) van, ami a tündéknek nincs. Ez nem a világ ismeretéből származik, hanem a saját lényükből. Abból, hogy ők "részét képezik a világ szilárdságának." (W.B. Yeats)

Üdv, Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308127 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Phaedra/Namarie írta: Grion lehet, hogy a kissé szűkszavúan tájékoztató Gildor Inglorionra gondol, de egyik tündére se lehet mondani, hogy kellemetlen lenne a modora. na jó, Gildor kicsit távolságtartó, érthető okok miatt.

Nekem volna egy kérdésem: nem tudja valaki, hogy Glorfindel mikor, melik csatában jósolta meg, hogy a Boszorkányurat férfi nem győzheti le? (Kergetni kezdték, de Glorfindel rájuk szólt, hogy ne tegyék)

És ezt ő honnan tudhatta? Neki is erős a jövőbe látó képessége?

Köszönöm!


Az Angmari csatában, HK 1975. II Earnur, Gondor utolsó királya meg akart vívni a Boszorkányúrral, de annak kacajától megriadt a lova és elszaladt.
Glorfindel megejelentére azonban a Boszorkányúr menekült el, ekkor hangzott a jóslat, bővebbet nem tudok.

(Earnur egyébként ezen érzett dühében fogadta el később a Boszokányúr párbajrahívását és ment Minas Morgulba, ahonnan sohasem tért haza)


A noldáknak (főleg az igen nagy hatalmúaknak, mint pl Galadriel, Elrond, Glorfindel) igenis van egyfajta kotlátozott jövőbe látó képességük, ezen kívül kiemelném azt is, hogy "írva vagyon", hogy a sokáig Amanban élt tündék hatalma nem sokkal kisebb egyes maiákénál...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308117 Írta: Thereon
Thereon válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Phaedra/Namarie írta: Grion lehet, hogy a kissé szűkszavúan tájékoztató Gildor Inglorionra gondol, de egyik tündére se lehet mondani, hogy kellemetlen lenne a modora. na jó, Gildor kicsit távolságtartó, érthető okok miatt.

Nekem volna egy kérdésem: nem tudja valaki, hogy Glorfindel mikor, melik csatában jósolta meg, hogy a Boszorkányurat férfi nem győzheti le? (Kergetni kezdték, de Glorfindel rájuk szólt, hogy ne tegyék)

És ezt ő honnan tudhatta? Neki is erős a jövőbe látó képessége?

Köszönöm!


Az Angmari csatában, HK 1975. II Earnur, Gondor utolsó királya meg akart vívni a Boszorkányúrral, de annak kacajától megriadt a lova és elszaladt.
Glorfindel megejelentére azonban a Boszorkányúr menekült el, ekkor hangzott a jóslat, bővebbet nem tudok.

(Earnur egyébként ezen érzett dühében fogadta el később a Boszokányúr párbajrahívását és ment Minas Morgulba, ahonnan sohasem tért haza)


Ha már épp erről van szó: A legújabb LotR játék, a BFMEII kiegészítője - The Rise of the Witch King - kisebb-nagyobb eltérésekkel pont erről szól, ajánlom mindenkinek!

(Már ha szeretitek ezeket a játékokat.)

Thereon, a vándorló varázsló

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308100 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

dorwinion írta:

Phaedra/Namarie írta: lehet-e, hogy egy maiához hasonló hatalmat kapott?


Egyébként köszönöm! :P De amit még mindig nem értek, hogy miért félnek tőle a lidércek?


Mert nincs hatalmuk felette, és mert ő látta a Fák Fényét, ezáltal feltöltődött egy olyan energiával, amivel csakis a noldák bírnak Középföldén. (meg az istárok bírnának ha nem felejtették volna el Valinort)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308092 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: lehet-e, hogy egy maiához hasonló hatalmat kapott?


Egyébként köszönöm! :P De amit még mindig nem értek, hogy miért félnek tőle a lidércek?

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308090 Írta: Oisin
Oisin válaszolt a következő témában: Kérdések

dorwinion írta: Miért ne kaphatott volna? Nolda volt, mind kétszer Valinorban született, ráadásul a valák egyértelműen kedvelték, de legalábbis szerepet szántak neki Középfölde történelmében.


Mert Ilúvatar a Maia hatalmat nem osztogatta csak úgy, mint cukrosbácsi a nyalókát (copyright Elryn). A Maiák alapvetően más természetű, nagyobb hatalmú lények, a világ "erői", Ilúvatar gondolatainak szülöttei, akik részt vettek/vesznek a világ teremtésében és fenntartásában. A tündék pedig, még a nagyhatalmú tündék is, az emberekhez hasonlóan Ilúvatar "gyermekei", a Valák és Maiák által kialakított világ "lakói". Nem összemérhetők egymással. A Noldák közül legfeljebb Galadrielnek lehetett volna a Maiákhoz mérhető hatalma - ha elfogadja Frodótól a Gyűrűt. :twisted:

Üdv,
Oisin

If I saw my son Osgar and God hand to hand on the Hill of the Fiana, my son put down, I'd say that God is a strong Man!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308077 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Nade Glorfindel nem maia. A kérdést pontosítva: lehet-e, hogy egy maiához hasonló hatalmat kapott?


Miért ne kaphatott volna? Nolda volt, mind kétszer Valinorban született, ráadásul a valák egyértelműen kedvelték, de legalábbis szerepet szántak neki Középfölde történelmében.

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308069 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Nade Glorfindel nem maia. A kérdést pontosítva: lehet-e, hogy egy maiához hasonló hatalmat kapott?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307923 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Kérdések

Bögyös Fredegár írta: Azért maia és maia közt is van különbség.


Termeszetesen, ezt en sem vitatom.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307922 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Kérdések
Azért maia és maia közt is van különbség.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307901 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Kérdések
Meglehet, valahol irva van hogy a Valinorban szuletett tundeknek lehet akkora hatalmuk mint a maiaknak.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307773 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszönöm!

Csiklandós, nem? Glorfindel megjelentére meglép a Boszorkányúr, a Brúinen gázlójánál megrémülnek tőle e lidércek, az első korban megöli a balrogot..

Ezek után az a kérdés, hogy szerinettek nincs hasonló mértékű hatalma, mint gandalfnak, azzal a különbséggel, hogy őnéki nem kell véka alá rejteni?

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307771 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Nekem volna egy kérdésem: nem tudja valaki, hogy Glorfindel mikor, melik csatában jósolta meg, hogy a Boszorkányurat férfi nem győzheti le? (Kergetni kezdték, de Glorfindel rájuk szólt, hogy ne tegyék)

És ezt ő honnan tudhatta? Neki is erős a jövőbe látó képessége?

Fornost bukása után (lásd idei tábor) ért csak a gondori segítség (Earnur serege) Szürkerévbe, és akkor Círdan további erőket gyűjtött oda. Össze is csaptak a Boszorkányúrral a Nenuial mellett, és az angmari sereg már szétszóródott és épp visszavonulóban volt, amikor nemcsak a gondoriak érték utol, hanem Völgyzugolyból is megérkezett a Glorfindel által vezetett sereg. Ekkor történt. A Függelékben van róla szó, Gondornál, az Earnilról szóló résztől pár bekezdésnyire ("kék" kiadás 433-435. oldal).

És hogy honnan tudhatta? Ne feledd, hogy minden jel szerint ő egy "újjászületett" tünde, élt Valinorban, elég nagy a hatalma.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307762 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Grion lehet, hogy a kissé szűkszavúan tájékoztató Gildor Inglorionra gondol, de egyik tündére se lehet mondani, hogy kellemetlen lenne a modora. na jó, Gildor kicsit távolságtartó, érthető okok miatt.

Nekem volna egy kérdésem: nem tudja valaki, hogy Glorfindel mikor, melik csatában jósolta meg, hogy a Boszorkányurat férfi nem győzheti le? (Kergetni kezdték, de Glorfindel rájuk szólt, hogy ne tegyék)

És ezt ő honnan tudhatta? Neki is erős a jövőbe látó képessége?

Köszönöm!


Az Angmari csatában, HK 1975. II Earnur, Gondor utolsó királya meg akart vívni a Boszorkányúrral, de annak kacajától megriadt a lova és elszaladt.
Glorfindel megejelentére azonban a Boszorkányúr menekült el, ekkor hangzott a jóslat, bővebbet nem tudok.

(Earnur egyébként ezen érzett dühében fogadta el később a Boszokányúr párbajrahívását és ment Minas Morgulba, ahonnan sohasem tért haza)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307754 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Grion lehet, hogy a kissé szűkszavúan tájékoztató Gildor Inglorionra gondol, de egyik tündére se lehet mondani, hogy kellemetlen lenne a modora. na jó, Gildor kicsit távolságtartó, érthető okok miatt.

Nekem volna egy kérdésem: nem tudja valaki, hogy Glorfindel mikor, melik csatában jósolta meg, hogy a Boszorkányurat férfi nem győzheti le? (Kergetni kezdték, de Glorfindel rájuk szólt, hogy ne tegyék)

És ezt ő honnan tudhatta? Neki is erős a jövőbe látó képessége?

Köszönöm!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307381 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Kérdések

Grion írta: Nem tudom a pontos választ, de nem lehetetlen, hogy az Aragorn iránti barátság miattt. Engem mindig is inkább a dúnadánokra emlékeztettek. A modoruk is egy kicsit mogorva, és szótlan, ami nem igazán a tündékre vall. Talán kijött bennük Elrond tesvérének az ága.


A modoruk mogorva? 8O Ezt kifejtenéd bővebben? Nem igazán értem, ugyanis a Király visszatérben Tolkien azt írja, hogy "A ruházatuk nem olyan komor, mint a többieké,szépek és kellemes szavúak, amint az tünde-urakhoz illik; ezen persze nincs mit csudálkozni, lévén, hogy a völgyzugolyi Elrond fiai".

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307366 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Ille / Lórien írta: Mit tudtok az új Hobbit-fordításról, ami Alan Lee illusztrációival jelent meg? Olvastátok már?
Egyébként miért volt szükség még egy fordításra, amikor nemrég jelent meg egy másik?

Itt olvashatsz róla részletesebb ismertetőt: www.tolkien.hu/view.php?&c=3&a=2158

Nem volt szükség rá, az Európa egyszerűen nem tudott arról, hogy a Ciceró megjelenteti a kritikai kiadást és utóbbi sem tudott az új fordításról. Az MTT se tudott erről az új fordításról egészen a fordítói szimpóziumig (Tolkien Születésnap 2006. január), mi csak a kritikaiban ( www.tolkien.hu/view.php?&c=3&a=2033 ) közreműködtünk.

Belenéztem már, apróbb terminológiai különbségek vannak benne a kritikaihoz képest: pl. a trollok neveit máshogy fordítják, ékezetesen írják a törpök neveit, Smaug helyett Szmógot írnak, Szárazrét helyett Kiszáradt Hangást, kobold helyett meghagyták az angol goblin-formát. Marha drága, de nagyon szép, színes kiadvány.

Sajnos a könyv elején a rúnákat lecserélték a Székely-Magyar rovásírás betűkészletére, s ennek ABC-jét csatolták a könyv végéhez. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307360 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Kérdések
Mit tudtok az új Hobbit-fordításról, ami Alan Lee illusztrációival jelent meg? Olvastátok már?
Egyébként miért volt szükség még egy fordításra, amikor nemrég jelent meg egy másik?

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307327 Írta: Grion
Grion válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem tudom a pontos választ, de nem lehetetlen, hogy az Aragorn iránti barátság miattt. Engem mindig is inkább a dúnadánokra emlékeztettek. A modoruk is egy kicsit mogorva, és szótlan, ami nem igazán a tündékre vall. Talán kijött bennük Elrond tesvérének az ága.

A bánat, amely néma, addig suttog a szívhez, amíg az megszakad.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307308 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez az Elladan-Elrohir tema engem regota foglalkoztat. Marmint hogy miert maradtak es haltak meg kozepfolden, es erre sajnos sehol sem talaltam semmilyen utalast. Azt nem hiszem hogy hajo hiany miatt maradtak volna, ugy tudom a Negyedkorban altalanos volt a tundek Nyugatravandorlasa.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307304 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem úgy is értelmezhetjük, hogy az olyan utolsó hajóval, mait ő maga ácsolt.

Amúgy ha volt még hajó, akkor Elladanék is simán elhajózhattak. (Márha azt a vátozatot fogadjuk el, hogy a házasságuk által döntöttek arról, hogy ők most emberek vagy tündesorsúak kívánnak-é lenni - igaz, arról nincs hír, hogy házasodtak.)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307301 Írta: Nessa
Nessa válaszolt a következő témában: Kérdések
De ha maradtak még tündék Középföldén (márpedig gondolom maradtak páran) akkor miért az az utolsó hajó? Vagy ennek van valami átvitt értelme?

*csak az RG semmi más...*
"Most velem nevetsz, vagy rajtam?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307261 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Kérdések
Hat igen, tenyleg jo kerdes hogy Samu kivel vagy kikkel ment, bar szerintem akkor utrakelo tundekkel. Cridanrol azt hittem Elronddekkal ment, de ha azt mondjatok nincs ra utalas hogy be is szallt volna a hajoba, akkor nem tudom.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307249 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez áll a Szilmarilokban:

White was that ship and long was it a-building, and long it awaited the end of which Círdan had spoken. But when all these things were done, and the Heir of Isildur had taken up the lordship of Men, and the dominion of the West had passed to him, then it was made plain that the power of the Three Rings also was ended, and to the Firstborn the world grew old and grey. In that time the last of the Noldor set sail from the Havens and left Middle-earth for ever. And latest of all the Keepers of the Three Rings rode to the Sea, and Master Elrond took there the ship that Círdan had made ready. In the twilight of autumn it sailed out of Mithlond, until the seas of the Bent World fell away beneath it, and the winds of the round sky troubled it no more, and borne upon the high airs above the mists of the world it passed into the Ancient West, and an end was come for the Eldar of story and of song



love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307237 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Alyr Arkhon írta: Tény, hogy Círdan is elment az Utolsó Hajóval, és így nem volt ki hajót építsen...


Tény? Érdekes módon én nem emlékszem ilyen dologra a könyvből. Amikor Elrondék megérkeznek Szürkerévbe, Círdan csak elkíséri őket a hajóhoz, de sehol nincs leírva, hogy ő is felszállt volna.


A Szilmarilokban van, legalábbis úgy emlékszem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307235 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Tudom, h. nem a legautentikusabb forrás, de a Bombadil Toma kalandjaiban van egy Utolsó hajó (The Last Ship) című vers... ha kanonizáltnak tekintjük, az az utolsó hajó, mely Fírilet el akarta vinni magával, de ő mégse ment.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307233 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Tény, hogy Círdan is elment az Utolsó Hajóval, és így nem volt ki hajót építsen...


Tény? Érdekes módon én nem emlékszem ilyen dologra a könyvből. Amikor Elrondék megérkeznek Szürkerévbe, Círdan csak elkíséri őket a hajóhoz, de sehol nincs leírva, hogy ő is felszállt volna.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.995 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére