Kérdések

Több
17 éve 8 hónapja #313211 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
én a hozzászólásom idézeteire gondolta :-) ! de valóban az a hiteles, amit T. professzor írt,ez kétségtelen!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313209 Írta: icke
icke válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: na ja. bár,ha jól nézem,az első idézet a könyvre alapul, és csak a második a filmre...


Üdvözletem!

Időrendben fordítva, de stimmel. Már csak azért is, mert a második idézet szó szerint a Gyűrűk Urából származik, még a fejezet is ott van alatta.

icke

ignis sum quae contra frigus ardet

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313206 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
na ja. bár,ha jól nézem,az első idézet a könyvre alapul, és csak a második a filmre...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313198 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: filmkultúra.hu
háát,ahogy elnézem,tényleg sántít...


Minden ami a filmmel kapcsolatos vagy a filmkönyvekben szerepel, nem tekinthető autentikus forrásnak, mert nagyon sokmindenen változtattak.
Csak amit Tolkien leírt, számít hitelesnek, de az se mindig (ha többször írt ugyanarról mást akkor lehet vitatkozni)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313196 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
filmkultúra.hu
háát,ahogy elnézem,tényleg sántít...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313193 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Ezt a marhaságot hol olvastad?

Tolkien írta: S lám! valami szárnyas jószág; ha madár, nagyobb, mint bármi más madár; csupasz, se pikkelye, se tolla, s roppant szárnya is inkább karmos ujjak közt feszülő bőrhártya. Tán valami régibb világ teremtménye, olyan fajta, mely elfeledett hegyek közt senyvedt a hold hidegében, túlélte idejét, s rút kőfészkében keltette ki utolsó, elkésett, s minden rosszra képes fészekalját. S a Fekete Úr megszerette, döghúson fölnevelte, míg csak nagyobbra nem nőtt valahány fiókája, mint bármi más szárnyas jószág valaha is; s lóul adta őket szolgái alá.

A Gyűrűk Ura, 5. könyv 6, fejezet, Csata Pelennor mezején.

Ennyi az amit hivatalosan tudunk ezekről a lényekről. Minden más fikció.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313188 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
a nazgúlok szárnyas lényiről: "csupasz bőrű szárnyas lovak (nincs tolluk, se pikkelyük) bőrhártyával és karmokkal." "A film szárnyas bestiái pikkelyesek és karmosak: sárkányok és kígyók keresztezéséből születtek (Szauron a szörnyek kitenyésztésekor az apró részletekre is odafigyelt, a sárkányoknak ugyanis a hasuk az egyetlen sebezhető pontjuk, ezért a szárnyas bestiák lágy testrészét is pikkely fedi), végtagjaik denevérszárnyakban végződnek szárnyukból kilógó könyökcsonttal (a démonok és szörnyek kizárólag denevérszárnyat, az alvilág jelképét viselhetik a hagyomány szerint). Gazdáik rájuk is vastüskés sisakot adtak pofalemezzel, amely csak iszonyú fogazatukat hagyja szabadon. "

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313187 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: aha.és maiák?


Igen, ez bennevan a Szilmarilokban.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313184 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
aha.és maiák?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313181 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Fingolfin írta: nemtudni pontosan valamit azokról a repülő lényekről amin a nazgulok ültek minas tirith elleni támadásnál? :?: hogy hogyan jöttek létre ?


Csak amennyit leír a Csata Pelennor mezején c. fejezetben.

Acho: Kb egy tucatnyian voltak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313174 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések
nemtudni pontosan valamit azokról a repülő lényekről amin a nazgulok ültek minas tirith elleni támadásnál? :?: hogy hogyan jöttek létre ?

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313172 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
szerintem a fekete-númenori,angmari király verzió a valószínű.arról tudni valamit,hogy hány balrog volt?ők maiák voltak,ugye?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313161 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: A Boszorkányúr egyébként Angmar királya volt és esetleg lehetett fekete númenori (nem tudni), de semmi esetre sem númenori király (de lehet, hogy király is meg númenori is)!


Biztos ami biztos! :wink:

És ha már OFFolok, akkor megragadnám az alkalmat, és gratulálnék a LEp-es előadásod anyagához. Önző módon ennek örülök a legjobban, mert éppen ezzel a kérdéskörrel küzdök. Szóval köszi és hajrá! :D

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313160 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A Boszorkányúr egyébként Angmar királya volt és esetleg lehetett fekete númenori (nem tudni), de semmi esetre sem númenori király (de lehet, hogy király is meg númenori is)!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313049 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
az lehet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313042 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: köszi.de valahonnan nagyon az rémlik, hogy Glorfindel is "híres" balroggal harcolva esett el... de ez lehet,h az én agyszüleményem! :-)


A balrog szerintem azért híres, mert őmiatta halt meg Glorfingel, jobb ötletem nincs.

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313030 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
köszi.de valahonnan nagyon az rémlik, hogy Glorfindel is "híres" balroggal harcolva esett el... de ez lehet,h az én agyszüleményem! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313027 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: bocs,rosszul fogalmaztam:Echtelion ölte meg Gothmogot(forrás:A gyűrű keresése, 51. oldal).de melyik balroggal harcolt Glorfindel?és a móriai balrognak volt neve?


Sztem annak a balorgonak akivel Glorfindel harcolt nemvolt neve ,illetve biztos volt a költő agyában de én ugy tudom nem vetítette papírra.
Én ugyvélem csak egy közönséges balrog volt már amennyire közönségesnek lehet nevezni egy balrogot :wink:
a móriai balrogról nemsokat tudok ,talán csak annyit ,hogy thangorodrim összeomlásakor beásta magát a köd hegység mélyére :roll:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313024 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
de ha már írtál: tudsz vmit arról, hogy a Szökőkutak Ura (így legalább nem írom el :-) ) milyen szerepet játszott Gondolin életében?mrmint a bukás előtt :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313023 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
ezer bocsánat!legközelebb jobban figyelek! ;-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313020 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: bocs,rosszul fogalmaztam:Echtelion ölte meg Gothmogot(forrás:A gyűrű keresése, 51. oldal).de melyik balroggal harcolt Glorfindel?és a móriai balrognak volt neve?


Nem Echtelion, hanem Ecthelion. :twisted:

Bocs.... :mrgreen:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313018 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
OK,igazad van! :-) de így legalább nem csak én ajánlom a könyvet.... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313017 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Kérdések

Nóli i linantea írta:

Acho írta: ha nem olvastad ezt a könyvet,akkor ajánlom!hasznos,sőt, mondhatnám:Kötelező! :-)

Öööööö semmi nem kötelező, az eléggé elveszi az ember kedvét
Ha érdekel a téma, akkor olvasd el, soksok jó dolog van benne.
Így sokkal jobban hangzik :wink:


És tervezem is hogy minden művet elolvassak :D Biza :D

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313013 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: ha nem olvastad ezt a könyvet,akkor ajánlom!hasznos,sőt, mondhatnám:Kötelező! :-)

Öööööö semmi nem kötelező, az eléggé elveszi az ember kedvét
Ha érdekel a téma, akkor olvasd el, soksok jó dolog van benne.
Így sokkal jobban hangzik :wink:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313009 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
ha nem olvastad ezt a könyvet,akkor ajánlom!hasznos,sőt, mondhatnám:Kötelező! :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313007 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: bocs,rosszul fogalmaztam:Echtelion ölte meg Gothmogot(forrás:A gyűrű keresése, 51. oldal).de melyik balroggal harcolt Glorfindel?és a móriai balrognak volt neve?


Nalátod, én erről nem tudok, sajna :( Ehhez illetékesebb ember kell :oops: :D

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313003 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
bocs,rosszul fogalmaztam:Echtelion ölte meg Gothmogot(forrás:A gyűrű keresése, 51. oldal).de melyik balroggal harcolt Glorfindel?és a móriai balrognak volt neve?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313001 Írta: Xenosz
Xenosz válaszolt a következő témában: Kérdések

Acho írta: Ulmónak és Voronwenak köszi!igen Voronwe, egyre gondoltunk! én is a Gyűrű keresésében olvastam a lámpásokról, csak gondoltam, hátha máshol is előfordulnak!a lidércekkel kapcsolatban én sem hittem, hogy númenori király lehetett volna a Boszorkányúr!még egyszer köszi!és egy újabb kérdés:Echtelion ölte meg Gothmogot?de akkor kit ölt meg Glorfindel?


Az nem úgy volt, hogy az az út, amelyet a menekülők választottak le volt zárva, mert számítottak arra hogy elmenekülhetnek a városból, és az orkokkal volt egy balrog is, de szerintem az nem a balrogok ura volt, miért ott lett volna, miért nem a város ostrománál, a vezér?

"One Ring to rule them all
One Ring to find them
One Ring to bring them all
and in the darkness bind them..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312995 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
Ulmónak és Voronwenak köszi!igen Voronwe, egyre gondoltunk! én is a Gyűrű keresésében olvastam a lámpásokról, csak gondoltam, hátha máshol is előfordulnak!a lidércekkel kapcsolatban én sem hittem, hogy númenori király lehetett volna a Boszorkányúr!még egyszer köszi!és egy újabb kérdés:Echtelion ölte meg Gothmogot?de akkor kit ölt meg Glorfindel?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #312948 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
A Sírbuckák egy nagyon ősi temetkezőhely volt, még az Első Korban is használták az emberek ősei, mielőtt átkeltek volna a hegyeken Beleriandba. A dúnadánok Középföldére visszatértükkor folytatták a hagyományt és ide temették el uralkodóikat. A GyU. függeléke szerint az a Bucka, melyben Frodóék fogságba estek, valószínűleg az utolsó Cardolani fejedelem sírja lehetett, aki 1409-ben esett el. Ezt az eseményt élhették át látomásként a hobbitok, illetve egyikük legalább.

Hogy a hobbitokkal mit akartak azzal a ráolvasással csinálni, nem tudjuk biztosan, csak találgattam, amikor azt írtam, kis lidérckéket csináltak volna belőlük is, de lehet, hogy mellélőttem. Esetleg feláldozhatták volna a Sötét Úrnak őket.

A varázs, amelyről Toma beszélt, a kincsekhez kötődött, ha azokat jószándékúlények széthordják, a buckamanók nem mernek majd visszatérni többé oda.

Ők valóban nem voltak láthatatlanok, volt valamiféle elsorvadt hroá-maradványuk is: Frodó egy magas árnyalakot látott, akinek halvány és hideg fénnyel világított a szeme, a sírban azután hosszú kart látott, aminek jeges érintése volt. A hangja földöntúli volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.996 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére