Kérdések

Több
17 éve 8 hónapja #314080 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Fingolfin írta: Képes-e egy tünde vagy ember megölni úgy egy maiá-t, hogy "ne halna meg ő maga is" mint pl.Echtelion&Gothmog vagy Glorfindel és az ellenséges balrog :o


Nos, ha Szarumán ls Gríma példájára gondolunk, akkor természetesen igen.
A dolog pusztán attól függ, hogy mennyire "erős" az illető maia hroája, ez az istaroknál eléggé hasonlított egy emberi testéhez, a balrogok és pl Sauron esetében felteszem jóval erősebb. (Isildur mégis le tudta vágni az ujját ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #314070 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések
Képes-e egy tünde vagy ember megölni úgy egy maiá-t, hogy "ne halna meg ő maga is" mint pl.Echtelion&Gothmog vagy Glorfindel és az ellenséges balrog :o

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #314018 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:

Alyr Arkhon írta: Halhatatlan Durin azért volt "halhatatlan", mert nagyon-nagyon-nagyon sokáig élt, elsőként ébredt fel a törpök hét atyja közül, Gundabad (pontosabban a leendő Gundabad) környékén a Ködhegységben, megalapította a hosszúszakállúak törzsét, és nagyon sokáig uralkodott felettük. Annyira, hogy azt hitték, sosem fog meghalni, aztán egyszercsak mégis.

Ezentúl minden olyan törp király, aki nagyon hasonlított őrá (hogy miben állt ez a hasonlóság, nem taglalja Tolkien) felvette a Durin nevet, mintegy tiszteletből.
Nem volt túl sok ilyen, mert a Hosszúszakállúak kb 6000 éves történetében mindössze két esetben történt meg.
A balrog III. Durinnal végzett, (majd a fiával I. Náinnal) és ekkor kellett elhagyniuk végleg a Ködhegységet. (Gundabad környékéről már korábban kiszorultak az orkok miatt)

A Durin egyébként felvett név, mivel a törpök nem kötik a nyelvük titkait holmi jöttment erdővándorok meg hasonlók orrára ezért átvették egy embernép nyelvét a Másodkor elején. Azon a nyelven a durin királyt jelent.

mellékesen a cikkem amiben mindez bennevan, megjelent az egyik Lassiban is.


És mondd, az oldalra nem akarod feltenni a cikked? Vagy csak újságba írsz? ;)


Már feltettem, nem?
Hmmm...
Ha nem akkor nemsoká.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #314015 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Halhatatlan Durin azért volt "halhatatlan", mert nagyon-nagyon-nagyon sokáig élt, elsőként ébredt fel a törpök hét atyja közül, Gundabad (pontosabban a leendő Gundabad) környékén a Ködhegységben, megalapította a hosszúszakállúak törzsét, és nagyon sokáig uralkodott felettük. Annyira, hogy azt hitték, sosem fog meghalni, aztán egyszercsak mégis.

Ezentúl minden olyan törp király, aki nagyon hasonlított őrá (hogy miben állt ez a hasonlóság, nem taglalja Tolkien) felvette a Durin nevet, mintegy tiszteletből.
Nem volt túl sok ilyen, mert a Hosszúszakállúak kb 6000 éves történetében mindössze két esetben történt meg.
A balrog III. Durinnal végzett, (majd a fiával I. Náinnal) és ekkor kellett elhagyniuk végleg a Ködhegységet. (Gundabad környékéről már korábban kiszorultak az orkok miatt)

A Durin egyébként felvett név, mivel a törpök nem kötik a nyelvük titkait holmi jöttment erdővándorok meg hasonlók orrára ezért átvették egy embernép nyelvét a Másodkor elején. Azon a nyelven a durin királyt jelent.

mellékesen a cikkem amiben mindez bennevan, megjelent az egyik Lassiban is.


És mondd, az oldalra nem akarod feltenni a cikked? Vagy csak újságba írsz? ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #314014 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Halhatatlan Durin azért volt "halhatatlan", mert nagyon-nagyon-nagyon sokáig élt, elsőként ébredt fel a törpök hét atyja közül, Gundabad (pontosabban a leendő Gundabad) környékén a Ködhegységben, megalapította a hosszúszakállúak törzsét, és nagyon sokáig uralkodott felettük. Annyira, hogy azt hitték, sosem fog meghalni, aztán egyszercsak mégis.

Ezentúl minden olyan törp király, aki nagyon hasonlított őrá (hogy miben állt ez a hasonlóság, nem taglalja Tolkien) felvette a Durin nevet, mintegy tiszteletből.
Nem volt túl sok ilyen, mert a Hosszúszakállúak kb 6000 éves történetében mindössze két esetben történt meg.
A balrog III. Durinnal végzett, (majd a fiával I. Náinnal) és ekkor kellett elhagyniuk végleg a Ködhegységet. (Gundabad környékéről már korábban kiszorultak az orkok miatt)

A Durin egyébként felvett név, mivel a törpök nem kötik a nyelvük titkait holmi jöttment erdővándorok meg hasonlók orrára ezért átvették egy embernép nyelvét a Másodkor elején. Azon a nyelven a durin királyt jelent.

mellékesen a cikkem amiben mindez bennevan, megjelent az egyik Lassiban is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313986 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Szóval egy bizonyos Tolkien nevű illető szerint Vaslábú Dáin, aki 252 évet élt, már igen öregnek számított, szinte csoda volt, hogy olyan kitartóan tudott hadakozni még. Tény viszont, hogy ő se természetes halállal halt meg (tudom, tudom, egy balta a fejbe természetes halál, mert természetes, hogy egy ilyen trauma az illető halálát okozza... :mrgreen: )...


Off: belállt a központi idegrendszerébe...

On: Durin: a legenda úgy tartja, hogy ő állandóan újraszületik.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313979 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Fingolfin írta: Köcce a válaszokat...de vettme a szorgalmat és utánalestem de csak Durint találtam ,és ő róla is csak annyit ,hogy az 500 évet megélte Aule első gyermeke

Jah és őt sem természetes halálal súlytott lyúly... :roll: a sors ,hanem egy balrog közbe játszott :cry:


Ha Halhatatlan Durinra gondolsz, ő az Első Korban élt (és valószínűleg még pár ezer évet előtte) és kötve hiszem, hogy a balrog ölte meg. De ő egy kivétel (már amennyiben megegyezik azzal a Durinnal, aki a Törpök Hét Atyjának egyike volt, de miért ne...).

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313974 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések
Köcce a válaszokat...de vettme a szorgalmat és utánalestem de csak Durint találtam ,és ő róla is csak annyit ,hogy az 500 évet megélte Aule első gyermeke

Jah és őt sem természetes halálal súlytott a sors ,hanem egy balrog közbe játszott :cry:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313970 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: A Gyűrűk Ura függelékében van egy törp családfa, évszámokkal.


A törpök életmódját ismerve a családfában szereplők szinte sosem természetes úton haltak meg... Nekem valamiért 250 év rémlk, de ne kérdezzétek, honnan :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja - 17 éve 8 hónapja #313968 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Szóval egy bizonyos Tolkien nevű illető szerint Vaslábú Dáin, aki 252 évet élt, már igen öregnek számított, szinte csoda volt, hogy olyan kitartóan tudott hadakozni még. Tény viszont, hogy ő se természetes halállal halt meg (tudom, tudom, egy balta a fejbe természetes halál, mert természetes, hogy egy ilyen trauma az illető halálát okozza... :mrgreen: )...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313966 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Mandos írta:

Fingolfin írta: upsz mennyi ideig élnek is a törpök? :oops:


mintegy 400-500 évet. A forrásaim a különféle, Tolkien művei által ihletett játékok (MERP és GYűrűk Ura Szerepjáték) azokban szerepel 200-600 év is és kevesebb is.


Mandos, sajnos a szerepjátékokra ezen a fórumon nem szabad hivatkozni. (Ok: nagyon sok alaposan félreértelmezi, felhígítja, és kénye-kedve szerint kezeli a dolgokat. Valóban Tolkientől vette a legtöbb a karaktereket, de van, amelyik oly messze van tőle, mint makó közvitéz Jeruzsálemtől. Most nem sértegetni akarlak, vagy beszólni, elnézést, ha nyers lenék)
Amúgy saccperkábé igazad van, a leggyakoribb a 200 év körüli élettartam, ha jó számoltam.

A Gyűrűk Ura függelékében van egy törp családfa, évszámokkal.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313923 Írta: Mandos
Mandos válaszolt a következő témában: Kérdések

Fingolfin írta: upsz mennyi ideig élnek is a törpök? :oops:


mintegy 400-500 évet. A forrásaim a különféle, Tolkien művei által ihletett játékok (MERP és GYűrűk Ura Szerepjáték) azokban szerepel 200-600 év is és kevesebb is.

Vegetáriánus: ősi indián szó, jelentése: béna vadász

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313915 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések
upsz mennyi ideig élnek is a törpök? :oops:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313811 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Sauron legjobb tudomásom szerint nem öltött többet testet Középföldén. A New Shadow-ban egy bizonyos Herumor nevezetű úriembert emlegetnek, mint főgonoszt, de valóban nem sokáig jut a történet. Pedig egész izgalmasan kezdődik. :)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313613 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ulmo írta:
Felagund, te nem emlékszel a New Shadow c. írásra??? HoME XII, Last writings. Abban szó van egy újra feltámadó gonoszról...


De, emlékszem, mi több arra is, hogy az egyáltalán nem biztos, hogy Sauron, sőt, még arra is, hogy az írást a Professzor igen hamar ejtette...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313568 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Feanor Faelivrin írta: Szauron lelke megsemmisült, vagy lepkefing erősségben tovább élt?


Inkább az utóbbi, valószínűleg hasonlatos lett egy elhalványult tündéhez, bár talán némileg nagyobb formátumban :D


Felagund, te nem emlékszel a New Shadow c. írásra??? HoME XII, Last writings. Abban szó van egy újra feltámadó gonoszról...

Alyr: köszi az intézkedést :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313539 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem ezt gyorsan radírozd ki. :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313538 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések
aki még nem olvasta volna el az elveszett meséket


[size=9:3rq8l6oi]*Az írjon privit neked és megadod a linket. Ha mégegyszer illegális tartalmat reklámoztok itt nekem, mérges leszek. Alyr*[/size]

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313517 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Kérdések
1bit helyett egy olyan 12-es formátumban?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313515 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Feanor Faelivrin írta: Szauron lelke megsemmisült, vagy lepkefing erősségben tovább élt?


Inkább az utóbbi, valószínűleg hasonlatos lett egy elhalványult tündéhez, bár talán némileg nagyobb formátumban :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313511 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések
én úgyvélem "lepkefing" erősségben élt tovább mer arra ,hogy valakit kitaszítsanak a semmibe csak a valák képesek ,vagy még azis lehetséges ,hogy lelke valinorba ment ahol elnyerte a valák bocsánatát,vagy mégiscsak kikültdék a semmibe :lol: :lol:

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313500 Írta: Feanor Faelivrin
Feanor Faelivrin válaszolt a következő témában: Kérdések
Szauron lelke megsemmisült, vagy lepkefing erősségben tovább élt?

"A mosoly a leger

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313487 Írta: Dreamer_KF
Dreamer_KF válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez egész egyszerűen felháborító! Csak azért, mert szerencséteneket anno megíkozták, még nem kaphatják meg azokat a jogokat, amiket a "köznép" megkap! Sőt! Őket kéne csak igazán támogatni, lévén halmozottan hátrányos helyzetűek:D:D

Ezennel megalapítom a "Mentsük meg az Orkokat" pártot!

(A "Le a Kisbetűs hozzászólásokkal" párt után)

"Where do I go
Follow the river
Where do I go
Follow the gulls"
Hair

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja - 17 éve 8 hónapja #313485 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Voronwe írta: Úgyhogy szerintem vagy ők is követték Melkort a Semmibe, vagy ami még valószínűbb, testük halálakor a lelkük is megsemmisült - lásd Szauron és Szarumán esetében.


Ha meg nem tisztulhattak, akkor talán olyan helyre kerültek, mint az emberek lelkei, amit csak Eru tudja hol van.
(sajnálom a szegény orkokat)

Szauron és Szarumán lelke annyira elgyengült, hogy már nem tudott testet ölteni egyik sem. Mindkettőt szél fújta széjjel...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313484 Írta: Voronwe
Voronwe válaszolt a következő témában: Kérdések
Na, jól is nézne ki, ha az összes ork-lélek Mandoshoz kerülne Valinorba!
A megtisztulás-elmélet (a purgatóriumhoz hasonlóra gondoltatok?) kedves ötlet, de azt hiszem, ezek a lények már annyira el voltak rontva, hogy - hasonlóan a sokat emlegetett Szilmarilok, Fák esetéhez - már sem Mandos, de még talán Eru sem tudta volna "rendbehozni" :arrow: elvesztek és kész.
Úgyhogy szerintem vagy ők is követték Melkort a Semmibe, vagy ami még valószínűbb, testük halálakor a lelkük is megsemmisült - lásd Szauron és Szarumán esetében.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313465 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Csakhogy semiféle ilyen megtisztulási folyamatról nem tudunk, nyoma sincsen a szövegekben.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313464 Írta: Fingolfin
Fingolfin válaszolt a következő témában: Kérdések

Olorin.papa írta:

Noredhel írta: Engem inkább az foglalkoztat, hogy az orkok lelke hová kerül? Hiszen elvileg tündelélek volt. Mandosnál a helyük, vagy a Semmiben?


Szvsz, mivel valaha tündék voltak, ezért haláluk után a megkínzott lelkük Mandoshoz megy, még ha nem is a tündékkel egy csarnokban, de megtisztulásuk után végképp a tündékhez sorolják őket... legalábbis remélem... :roll:

akkor nekik a halál legkegyesebb ajándék melyet valaha kaphatnak :)

..döbbenten menekültek előle azt hivén,hogy maga Orome jött el,mert tébolyult haragjában szeme úgy izzot mint a valáké..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313448 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Noredhel írta: Engem inkább az foglalkoztat, hogy az orkok lelke hová kerül? Hiszen elvileg tündelélek volt. Mandosnál a helyük, vagy a Semmiben?


Szvsz, mivel valaha tündék voltak, ezért haláluk után a megkínzott lelkük Mandoshoz megy, még ha nem is a tündékkel egy csarnokban, de megtisztulásuk után végképp a tündékhez sorolják őket... legalábbis remélem... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313444 Írta: Acho
Acho válaszolt a következő témában: Kérdések
szerintem nem. hiszen az orkok mind Középfölde szabad népei ellen harcoltak,én személy szerint egyről sem tudok,aki átállt volna a jó oldalra. így viszont nem hiszem,hogy Mandoshoz kerültek, azt meg pláne nem, hogy visszatérhettek volna...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 8 hónapja #313440 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Noredhel írta: Engem inkább az foglalkoztat, hogy az orkok lelke hová kerül? Hiszen elvileg tündelélek volt. Mandosnál a helyük, vagy a Semmiben?

No, ez az, amit nem tudunk megválaszolni. :P Még ha pontosan is tudnánk, hogyan alkotta meg őket Morgoth annak idején (valóban elfogott tündék lelkei vannak-e a testükbe zárva, mint azt a hagyomány tartja vagy sem), akkor se tudnánk biztosan megmondani (ha tünde-lelkük volt, újjászülethetnek-e, ha igen, milyen alakban, vagy a Semmibe távoznak, stb.). Rejtély.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.157 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére