Kérdések

Több
19 éve 4 hónapja #256774 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

olorin.papa írta: Én úgy tudom, hogy a színek a hierarchiában is sorrendet jelentett...


Egyedül Sarumanról an leírva, hogy ő volt a vezető. A többi istar tagozódásáról én nem tudok...


Lehet, hogy ő volt a vezető, de több helyen is írja Tolkien (GyUban, és szerintem a Gyűrű keresésében is), hogy Gandalfot tartották a "leghatalmasabbnak" a Valák, őt küldték valójában Szauron ellen. Szarumán nem a Valák által megválasztott vezető volt, szvsz, hanem a többi istar jóváhagyta a hataloméhségét, ami akkor igencsak a hasznukra volt. :wink:

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256751 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta: Én úgy tudom, hogy a színek a hierarchiában is sorrendet jelentett...


Egyedül Sarumanról an leírva, hogy ő volt a vezető. A többi istar tagozódásáról én nem tudok...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256725 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet. Nekem azért továbbra is kétségeim vannak, főleg a Boszorkányurat illetően.

Olorin.papa: Hiába ejtett sebet a balrogon, az másfajta "mágia" volt.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256723 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Én úgy vélem, Glamdring (de talán még a Fulánk is esetleg) igenis sebzett volna a nazgúlon, ha megfelelő helyen talál. Más kérdés, hogy nem tudná úgy megtörni a nazgúlt óvó varázst és sérthetetlenségét megszűntetni, mint az a penge, amit direkt ilyen célra készítettek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256672 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Kard: Szvsz bármily nemes is a Glamdring, nem bánthatta volna a nazgulokat (főleg nem a Királyt) mert ahhoz egy bizonyos kardfajta kell.

Istárok: egyedül a fehérről tudom hogy rangot jelent.


Szerintem a Glamdring, amely elbánt a balroggal, a Boszorkány Úr ellen is hatásos lehetett.
Elvégre más tünde kard már végzett Gothmoggal, és a Balrog is sokkal erősebb volt a bosziurnál.

Én úgy tudom, hogy a színek a hierarchiában is sorrendet jelentett...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256644 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Kard: Szvsz bármily nemes is a Glamdring, nem bánthatta volna a nazgulokat (főleg nem a Királyt) mert ahhoz egy bizonyos kardfajta kell.

Istárok: egyedül a fehérről tudom hogy rangot jelent.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256624 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
1) Gandalf harcolt. Ha nem is fegyverrel, konkrétan. Ne felejtsd el, Urai emberalakot adtak neki, így a hatalma is kisebb volt természetesen (noha egy rendből származnak, hisz mindkettő maia). Gandalf feladata az irányítás, vezetés volt, a szeretettel próbált hatni (s nem a félelemmel).

2) A kard kevés. Az se mindegy, hogy ki forgatja...

3) Nem tudom, hogy a színek fokozatok-e... mindenesetre a "maradék" két mágus színe kék volt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja - 19 éve 4 hónapja #256622 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Húrin írta: Gandalf mért nem harcolt Szauron ellen? Jó, most nem a Hadviselés Középföldén blabla című fényképes limonádé válasza érdekel, hanem valami komolyabb!
És vajon a többi nazgult nem lehetett volna elpusztítani, úgy mint a Boszorkányurat? Mellesleg a Glamdring is elég erős kard, hogy végezzen egy nazgzullal.

Még 1 kérdés: a varázslók rendfokozatai hogy követik egymást? Azt tudom, hogy fehér, szürke barna , de aztán hogy folytatódik? :hein:


A valák az istarokat nem azért küldték Középföldére, hogy nyíltan szembeszálljanak a sötét erőkkel, hanem, hogy tanácsaikkal segítsék, és helyes útra tereljék Középfölde Szabad népeit.

"Alulról" kezdeném a fokozatokat: kék, barna, szürke és végül fehér
(hogy a kék előtt van e még valami azt nem tudom) viszont van még egy, ami nem tudom, hogy mennyire "hivatalos" fokozat: Saruman köpenyének színe, a Helm szurdokban lezajlott csata után...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256621 Írta: Húrin
Húrin válaszolt a következő témában: Kérdések
Gandalf mért nem harcolt Szauron ellen? Jó, most nem a Hadviselés Középföldén blabla című fényképes limonádé válasza érdekel, hanem valami komolyabb!
És vajon a többi nazgult nem lehetett volna elpusztítani, úgy mint a Boszorkányurat? Mellesleg a Glamdring is elég erős kard, hogy végezzen egy nazgzullal.

Még 1 kérdés: a varázslók rendfokozatai hogy követik egymást? Azt tudom, hogy fehér, szürke barna , de aztán hogy folytatódik? :hein:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256530 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Bögyös Fredegár írta:

olorin.papa írta: Biztosan kellett mágia hozzá, hogy olyan alakban tudjon megjelenni, ahogy feltűnt Gandalf előtt.

Mondjuk a gyűrűjének a mágiája???
Szvsz a gyűrűje az egyetlen, ami alakot, erőt, életet adjon neki, és ezzel nincs is szükség semmilyen más mágiára.


Valamilyen mágia akkor is volt jelen...
"A Fekete lovas hátravetette csuklyáját, és íme! királyi koronát viselt, de a korona láthatatlan fejen ült" vagyis maga a király láthatatlan volt, e világi szemmel...
"Trufa kardja döfött belé hátolról, áthatolt a fekete köpenyen, s elmetszette a térde inát..."
itt most nem idézek tovább a könyvből, met ez sokat vitatot rész, inkább ugrok...
"Ott hevert a kard, pengélye füstölt, mint a tűzre vetett ág; miközben nézte, mindjobban összezsugorodott, és végöl eltűnt... sennilyen más penge, bármiyen erős kéz forgatja, nem ejthetett volna az ellenségen ekkora sebet,... imigyen törvén meg a varázst, amely a láthatatlan inakat akaratával összekötötte."
Én sajnos nem tudom az eredetiben olvasni, de a fordításban így van.
Ha közönséges penge nem tudta megsebezni, akkor mégiscsak volt ott másmiyen varázslat is, hacsak a gyűrű nem hatalmazta fel ilyen erővel, de ezt még a Nagy Gyűrű sem tudta megtenni, hiszen Isildur le tudta vágni gazdája kezéről...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256528 Írta: Bögyös Fredegár
Bögyös Fredegár válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta: Biztosan kellett mágia hozzá, hogy olyan alakban tudjon megjelenni, ahogy feltűnt Gandalf előtt.

Mondjuk a gyűrűjének a mágiája???
Szvsz a gyűrűje az egyetlen, ami alakot, erőt, életet adjon neki, és ezzel nincs is szükség semmilyen más mágiára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256310 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Kérdések
Megértettem.
Köszszszszi!

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256256 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Raia Aiwart írta: Ha már kérdések:
Hogy tudta Éowyn/Trufa (most ettől tekintsünk el) leszúrni a Boszorkányurat, ha egyszer az már szellem (tulajdonképpen hulla) volt? :?


A Boszorkány Úr sosem volt hulla, de a gyűrűje meghosszabbította az életét, és láthatatlanná tette, majd később átvetette a lidércek világába.
Biztosan kellett mágia hozzá, hogy olyan alakban tudjon megjelenni, ahogy feltűnt Gandalf előtt.
Szóval, halandó életét a gyűrűje jújtotta meg... Trufa kése megsebezte, ezzel mintegy elvágta az őt védő mágiát, és Eowyn így tudta belevágni a kardját...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256255 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Kérdések
Azért, mert a tőr, amit használt, varázserejű volt(Trufáék a Sírbuckáknál találták) Éowyn pedig azért, mert nő volt. És meg is volt írva, hogy nem férfikéz által fog elveszni :)

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256254 Írta: Raia Aiwart
Raia Aiwart válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha már kérdések:
Hogy tudta Éowyn/Trufa (most ettől tekintsünk el) leszúrni a Boszorkányurat, ha egyszer az már szellem (tulajdonképpen hulla) volt? :?

Ne becsüld le a semmittevést, a céltalan kószálást, a hallhatatlan dolgokra való odafigyelést, és a senkinek sem ártást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256162 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Mindenesetre az alábbiak alapján legalább 2 oka is volt ottmaradni! :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256161 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Én még mindig azt mondanám, hogy Celeborn miatt maradt ott. Az, hogy az alábbi idézet a Nargothrond építése körüli időre vonatkozik, nem zárja ki, hogy a szerelem jóval korábban elkezdődött.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256142 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Off: köszönöm, hátul benne is volt az agyamba, de x órai szakdoliba való segítés után már nem vagyok túl friss. :oops:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256141 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Utálom magamat idézni, de most mégis:

Felagund írta: másrészt ez idő alatt Galadriel összebarátkozott Meliannal, aki megtanította erre-arra


Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256139 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
ne feledjük, hogy Arwen Lórienben elsősorban nem vendégeskedett, hanem nevelkedett a nagymama és a nagyapa kezei alatt.(Meg biztonság okán is).

Hogy a saját kérdésemre megpróbáljak választ adni, ha nincs Tolkientől származó információ, az ok talán az lehette, hogy Melian felfedezte galadriel képességeit, és segített neki azokat fejleszteni. (Középföldei tehetségggondozó- és lánynevelő intézetek :P ), ezenfelül Galadrielt sem ártott biztonságba helyezni.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256129 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Jó, akkor még egyszer, talán érthetőbben: mi volt az az INDÍTOOK ami mindenkit arra vett rá, hogy Galadriel 52-ben doriathban maradjon? Tehát a 0-52 közötti időről van szó.


A tündék hoszú vendégeskedési hajlama. Ugyanaz, ami Arwent X éven át Lórienben tartotta...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256100 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Jó, akkor még egyszer, talán érthetőbben: mi volt az az INDÍTOOK ami mindenkit arra vett rá, hogy Galadriel 52-ben doriathban maradjon? Tehát a 0-52 közötti időről van szó.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256097 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta:

Felagund írta: Azért, mert Thingol rokona (nagybátyja) volt az anyjának, Eärwennek..


és ez elégséges indok? 52 és Nargothrond megépülte között miért nem maradt valamelyik fivérével?(Ha msot valaki azt írja, mert azok így látták jól, vagy összevszetk, vagy hasonló, lecsapom) :twisted:


Egyszerű: egyrészt: a tündéknél a vendégeskedés jó hosszú ideig tartott, másrészt ez idő alatt Galadriel összebarátkozott Meliannal, aki megtanította erre-arra ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256094 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Azért, mert Thingol rokona (nagybátyja) volt az anyjának, Eärwennek..


és ez elégséges indok? 52 és Nargothrond megépülte között miért nem maradt valamelyik fivérével?(Ha msot valaki azt írja, mert azok így látták jól, vagy összevszetk, vagy hasonló, lecsapom) :twisted:

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256088 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Azért, mert Thingol rokona (nagybátyja) volt az anyjának, Eärwennek..

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256085 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta:

Angwen írta:

Phaedra/Namarie írta: Bocsánat, elírtam a kérdést... :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Az eredeti kérdés ez lett volna: lehet-e tudni valamit arról, hogy miért került Galadriel DORIATHBA?

még egyszer elnézést... és köszönöm a válaszokat :oops:

Celeborn ;)



"...Galadriel, a húga nem ment vele Nargothrondba, mert Doriathban élt Celeborn, Thinol rokona, s kettejük között nagy volt a szerelem..."
XIII. A noldák visszatérése 134. oldal
:)


Ez a Nargothrond megépülte körüli időszakra vonatkozik. De előtte miért, hogyan került Doriathba? Az Arda krónikája szerint olyan 52 körül maradt Galadriel Melianéknál. Ennek a miértjére vagyok kíváncsi.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256046 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi Ulmo, azt hiszem inkább a filmbeli szavak nyúlom le, azok szvsz jobbak voltak :)

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256045 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Gerthan Celebgil írta: Köszi, talán ha beírnád...plíz :)


:evil:
"Hol a ló, a lovas? Hol a kürt,
mely megharsant csatajelre?
Hol a páncéling, a sisak,
s a fényes haj mely ölelte?
Hol a kéz a hárfán,
Hol a tűz rőt lángja?
Hol a tavasz, a kalász,
a nyár aratása?
Oda mind, oda mind, mint víz a hegyen,
tüntek, mint szél a fűben;
Nyugaton az ég alján a napok
árnyba csusszantak rendbe, hűsen.
Hajdan-volt tűz füstjét-hamuját ki őrzi meg?
s ki látja a visszaáradó Tenger vizén az éveket?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256043 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
A magyar fordítás így hangzik by Tandori Dezső:

Hol a ló, a lovas? Hol a kürt,
mely megharsant csatajelre?
Hol a páncéling, a sisak,
s a fényes haj, mely ölelte?
Hol a kéz a hárfán,
hol a tűz rőt lángja?
Hol a tavasz, a kalász,
a nyár aratása?
Oda mind, oda mind,
mint víz a hegyen, tűntek,
mint szél a fűben;
Nyugaton az ég alján a napok
árnyba csusszantak rendre, hűsen.
Hajdan-volt tűz füstjét-hamuját ki őrzi meg?
S ki látja a visszaáradó
Tenger vizén az éveket?


Ennek a versnek a részleteit szavalja a filmben Théoden a kürtvári csata előtt, amikor öltöztetik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #256034 Írta: Gerthan Celebgil
Gerthan Celebgil válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi, talán ha beírnád...plíz :)

Gerthan Celebgil, maethor Valnar

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.089 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére