Kérdések

Több
19 éve 5 hónapja #252367 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Lagoril/Niéla írta: Ha már Ungoliant: vajon hogy bírta technikailag kivitelezni, hogy felfalta magát? :twisted:

Ez persze jól hangzik, de azért megnézném...


Ungoliantot ne úgy tessék elképzelni mint egy normális pókot. Az Üresség megtestesülése mely anyagra vágyik, a sötétségé amely fényre. Az önmaga felfalása a szimbolikus határtalan éhség végső megnyilvánulása.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ő, a Semmi hogy tudott az Anyag lényeivel párosodni és utódokat létrhozni? És akkor ezek most mely világhoz tartoznak?


Ezekre a kérdésekre a következő TK-n megpróbálok magyarázatot adni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252355 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Lagoril/Niéla írta: Ha már Ungoliant: vajon hogy bírta technikailag kivitelezni, hogy felfalta magát? :twisted:

Ez persze jól hangzik, de azért megnézném...


Ungoliantot ne úgy tessék elképzelni mint egy normális pókot. Az Üresség megtestesülése mely anyagra vágyik, a sötétségé amely fényre. Az önmaga felfalása a szimbolikus határtalan éhség végső megnyilvánulása.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ő, a Semmi hogy tudott az Anyag lényeivel párosodni és utódokat létrhozni? És akkor ezek most mely világhoz tartoznak?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252340 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha már Ungoliant: vajon hogy bírta technikailag kivitelezni, hogy felfalta magát? :twisted:

Ez persze jól hangzik, de azért megnézném...

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252319 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Kérdések
A balrogokra és Ungoliantra is részletesen kitérek, majd a legközelebbi Tolkien Klub alkalmával. Addig nem nagyon akarok spoilerezni.

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252293 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta:

Gandalf írta: De a balrogoknak volt hroája is, akárcsak az istároknak, szükségük lehetett a táplálékra!


Mivel tűz szellemek voltak, lehet a "táplálkozás", az eleven tűzben való megmerítkezés lehetett... :roll:


Amikor azt írtam: "ha nem is a szószoros értelemben vett táplálékra"én is valami hasonlóra gondoltam. Ahogy Olorin mondta a tűz esetleg a hő, a sötét vagy épp elenkezőleg a fény. (Bár ez utóbbi Mória mély tárnáiban kevéssé valószínű, viszont ilyen hosszan tartó mély álomban jelentősen kevesebb fényre lehetett szüksége - ha ugyan fénnyel táplálkozott.. ez persze csak feltételezés.)

Ecthelion: "Ungoliadnt pedig "zabagép" volt ugyhogy ő egy más téma" ;) :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252292 Írta: Ancalima Anarórë
Ancalima Anarórë válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta:

Angwen írta: De a fëájuk nem függött a hroájuktól. Az istarok más eset: számukra külön "felsőbb utasítás" tiltotta, hogy ainu-hatalmukkal éljenek, és úgy kellett viselkedniük, mintha Ilúvatar Gyermekei közül valók volnának.

Ezt érthetjük úgy hogy nem azért táplálkozott pl Gandalf emberi étkekkel, mert szüksége lett volna rá, hanem a "beilleszkedés", vagy a feltűnés elkerülése miatt!?


Gondolom a testének (az avatárjának) szüksége volt az ételre, de vsz ha a teste éhenhal, attól ő még vidáman repked szellemként. A balrognak viszont... Hát... Nem igazán volt szilárd anyagból lévő "teste", legalább is szerintem (füst és tűz), de lőjetek le, ha hülyeség... :lol:


"... And that was the beginning of fairies..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252291 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Az istarok ember képben jöttek vagyis ember képben jöttek, emberként kellet viselkedniük! Ergo kajálni kellet :) Ungoliadnt pedig "zabagép" volt ugyhogy ő egy más téma :D :D:D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252286 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: De a fëájuk nem függött a hroájuktól. Az istarok más eset: számukra külön "felsőbb utasítás" tiltotta, hogy ainu-hatalmukkal éljenek, és úgy kellett viselkedniük, mintha Ilúvatar Gyermekei közül valók volnának.

Ezt érthetjük úgy hogy nem azért táplálkozott pl Gandalf emberi étkekkel, mert szüksége lett volna rá, hanem a "beilleszkedés", vagy a feltűnés elkerülése miatt!?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252285 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: De a balrogoknak volt hroája is, akárcsak az istároknak, szükségük lehetett a táplálékra!


Mivel tűz szellemek voltak, lehet a "táplálkozás", az eleven tűzben való megmerítkezés lehetett... :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252283 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: De a balrogoknak volt hroája is, akárcsak az istároknak, szükségük lehetett a táplálékra!

De a fëájuk nem függött a hroájuktól. Az istarok más eset: számukra külön "felsőbb utasítás" tiltotta, hogy ainu-hatalmukkal éljenek, és úgy kellett viselkedniük, mintha Ilúvatar Gyermekei közül valók volnának.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252281 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
De a balrogoknak volt hroája is, akárcsak az istároknak, szükségük lehetett a táplálékra!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252277 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta:

Gandalf írta: Mivel táplálkozhattak vajon a balrogok?


A balrogok valóban maiák voltak, de ettől függetlenül valami táplálékra (ha nem is a szószoros értelemben vett táplálékra) biztosan szükségük volt. Emlékezzünk csak vissza Ungoliantra, ő is táplálkozott... (Bár esetében nem vagyunk biztosak, hogy maia volt e. A szilmarilok legalább is csak utálásokat tesz.) A mi a törp vacsorát illeti, úgy gondolom hogy "étkezés" céljából biztosan nem ölt meg törpöket. (~ vagy ette meg őket élve :D )

Mivel az ainuk fëája nem függ az anyagi világtól, én nagyon is el tudom képzelni, hogy nem feltétlenül van szükségük anyagi táplálékra. Ungoliant szvsz radikálisan más eset, és nem is igazán sorolható a maia-kategóriába...

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252275 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintem megtette pár ork is. Morgothnak is volt belkőle bőven, meg Szauronnak is. Bár szerintem nem volt szükségük táplálékra!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252271 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Mivel táplálkozhattak vajon a balrogok?


A balrogok valóban maiák voltak, de ettől függetlenül valami táplálékra (ha nem is a szószoros értelemben vett táplálékra) biztosan szükségük volt. Emlékezzünk csak vissza Ungoliantra, ő is táplálkozott... (Bár esetében nem vagyunk biztosak, hogy maia volt e. A szilmarilok legalább is csak utálásokat tesz.) A mi a törp vacsorát illeti, úgy gondolom hogy "étkezés" céljából biztosan nem ölt meg törpöket. (~ vagy ette meg őket élve :D )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252268 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Gandalf írta: Mivel táplálkozhattak vajon a balrogok?


Szerintem nagyon szerették a "sült törpöt" :lol:
Szerintem mivel maiák voltak, nem volt különösebben szükségük táplálékra.
Mert ugyan hogyan bírt volna ki olyan sok évet Mória mélyen?

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252266 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251162 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
A hattyú mindenképp a tisztaság jelképe, és különösen német területen jó jelnek számít a fehér hattyú, valaminzt szent állat is. (Irodalomban is, nemcsak a mitológiában)

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251141 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta:

Alyr Arkhon írta: Szerintetek Galadriel (aki nolda) miért hattyú alakú hajót használt Lothlórienben, amikor az egy igen kevéssé kellemes eseményre emlékeztetheti (amiben ugyan nem vett részt, de rokonai igen)?
Netán Celeborn telerségének( ami ugye nem eldöntött kérdés) megnyilvánulása?


Galadriel ereiben is folyik teler vér, és szvsz azért is, mert a világ legszebb hajói anno teler hajók voltak. Amíg kedves rokonság el nem intézte őket. Tehát szvsz nemcsak Celeborn iránti tisztelet játzshatott közre, hanem a saját vérei iránti szerete is, na meg az esztétikai érzék is.


Ehhez még annyit írnék, hogy a hattyú nagyon sok helyen megjelenik a mitológiában, tehát mint egy "szent" jelkép is jelen lehetet még a harmadkorban is. Ezért is lehetet, meg hát a teler vér miatt is.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251099 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Szerintetek Galadriel (aki nolda) miért hattyú alakú hajót használt Lothlórienben, amikor az egy igen kevéssé kellemes eseményre emlékeztetheti (amiben ugyan nem vett részt, de rokonai igen)?
Netán Celeborn telerségének( ami ugye nem eldöntött kérdés) megnyilvánulása?


Galadriel ereiben is folyik teler vér, és szvsz azért is, mert a világ legszebb hajói anno teler hajók voltak. Amíg kedves rokonság el nem intézte őket. Tehát szvsz nemcsak Celeborn iránti tisztelet játzshatott közre, hanem a saját vérei iránti szerete is, na meg az esztétikai érzék is.

G Nyomhagyás: szvsz azért is igyekezetk normálisan járni, hogy minél kevesebb sérülést okozzanak a tájban.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251038 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Szóval szvsz nem a dolgok buddhista megközelítése miatt ilyenek. Egyszerű adottság (mondjuk nyilván köze van ahhoz, hogy a természettel nagyon szoros kapcsolatban éltek)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251034 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Nem hiszem, hogy ne hagynának lábnyomot, a tündék egymás nyomait is tudták követni.


Jó, tényleg, rosszul fogalmaztam, de szerintem te is értetted, mit szerettem volna megtudni... :oops: :roll:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251033 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem hiszem, hogy ne hagynának lábnyomot, a tündék egymás nyomait is tudták követni.

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #251032 Írta: Celebriel
Celebriel válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet, hogy nem egészen idevág ez a kérdésem/teóriám, de... :oops:
Szal, a Tündék ugyebár nem hagynak lábnyomot (lásd Legsie). Ez csak azért van, mert olyan könnyűek, kecsesek, stb., vagy főleg azért, hogy ne tapossanak el semmit? Virágot, fűszálat, bogarakat... Tudom, nem vagyok egész, de... :?:

Mindig történik veled valami, ami megrázza benned világot...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249714 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Az szvsz valami germán nyelv volt...


Mivel a Gyűrű Átkában a Nibelungok gyűrűje volt a "főszereplő", és ez a germán mondavilág része, így valószínű, hogy tényleg valami ógermán nyelv lehetett. (Illetékes javítson, ha hülyeséget beszélek)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249702 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Az szvsz valami germán nyelv volt...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249546 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések
Bocsánat, de meg kellett említenem:
A Gyűrű átkában beszélnek valami idegen nyelven... engem kiejtése a quvenyára emlékeztet... icon_redface.gif de nem vagyok nyelvész
Érdekelne milyen nyelven beszélnek, és van-e köze a Tolkieni nyelvekhez.

Előre is köszi...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249537 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Galadriel és Celeborn szerepével nagyon sok kérdés vetődik fel, de szerintem igen Celeborn úr telersége lehetett az ok. És talán tisztelet mutatás is.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249396 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Szerintetek Galadriel (aki nolda) miért hattyú alakú hajót használt Lothlórienben, amikor az egy igen kevéssé kellemes eseményre emlékeztetheti (amiben ugyan nem vett részt, de rokonai igen)?
Netán Celeborn telerségének( ami ugye nem eldöntött kérdés) megnyilvánulása?

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249198 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Kérdés: a szilmarilok sokadszori olvasása után a következőre jutottam:

Feanor és Nerdanel elválása azelőtt történt, vagy kb. azzal egy időben történt, hogy Finwe feleségül vette Indist, és kb. ekkor csinálja meg a Szilmarilokat is.

Szerintem akkortájt kerülhetett a dolog kenyértörésre, mikor Nerdanel nem ment el Fëanorral formenosi száműzetésébe (hanem ehelyett összeköltöztek Indissel. Képzelem a pasasok fejét erre a variációra... :roll: :D ).

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #249098 Írta: Ben
Ben válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ben Kenobi írta: Nem tudja valaki, honnét tudnám letölteni a Leithian-éneket angolul?
Google-ön rákerestem, de nem találtam sehol. :?
A HoME-t leszedtem, abban benne van, de sok magyarázat van benne, és nem egységes vhogy, vagy csak én vagyok nagyon béna... :roll: (aminek nagy az esélye)
Szóval, ha valaki tudna segíteni, nagyon megköszönném. :)

Sajnos egységes, befejezett Leithian-ének nem létezik, kénytelen leszel megelégedni azzal, ami a HoME-ban van, annál teljesebb változat (legjobb tudomásom szerint) nem létezik.
Narbeleth: én a helyedben a Nyelvek és írásokban próbálkoznék, ott talán több esélyed van egy válaszra... ;)

Köszi. :)

basking in the sunshine of a bygone afternoon,
bringing sounds of yesterday into this city room.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.052 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére