Kérdések

Több
19 éve 4 hónapja #252948 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

olorin.papa írta: De mint ahogy Melkor mondta: "Mert én adtam neked erőt, mellyel munkádat elvégezhetted." maga Ungoliath nem volt olyan erős, csak ha magába szívhatott valamit.


Szerintem ennél a mondatnál Morgoth simán blöffölt/nagyképű volt. Ungoliantnak igenis megvolt a maga hatalma, amit e kijelentés után gyorsan meg is mutatott neki ;)


Igen, igazad van, de abban a pillanatban Ungolian erősebb volt mint Morgoth, mert a fák erejét is magába szívta.
Csak hát tucatnyi balroggal még Ő sem mert szembeszállni...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252890 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ecthelion írta: De, ha erősebb volt minden valánál hogy-hogy a balrogok elbántak vele?
Hisz ők csupán maiak voltak!

Ismered azt a mondást, hogy sok lúd disznót győz? Morgoth volt pl. a leghatalmasabb a Valák közül, mégsem bírt egymaga a másik tizennéggyel. Ungoliant talán elbánt volna az egy szem Melkorral, de Melkor+egy tucat balrog, az már sok volt neki.


Megjegyzem, a kezdeti időkben ignis le tudta (volna) nyomni a Valák egyesült erejét is. (Legalábbis a Lost Tales alapján)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252814 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Ecthelion írta:

Angwen írta: Morgoth volt pl. a leghatalmasabb a Valák közül, mégsem bírt egymaga a másik tizennéggyel.

Azonban ő nem is szállt szembe a másik 14-gyell!

Önként és nyíltan nem. Az Erők Csatájában viszont rákényszerült. Egyébként meg Ungoliant bátor megfutását sem nevezném szembeszállásnak... ;)


Először szembe szállt, aztán futott ;) :twisted:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252809 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta:

Angwen írta: Morgoth volt pl. a leghatalmasabb a Valák közül, mégsem bírt egymaga a másik tizennéggyel.

Azonban ő nem is szállt szembe a másik 14-gyell!

Önként és nyíltan nem. Az Erők Csatájában viszont rákényszerült. Egyébként meg Ungoliant bátor megfutását sem nevezném szembeszállásnak... ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252771 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Természetesen ismerem ;)
Egyébként igazad van, én is így gondoltam, csak nem írtam le.

Angwen írta: Morgoth volt pl. a leghatalmasabb a Valák közül, mégsem bírt egymaga a másik tizennéggyel.

Azonban ő nem is szállt szembe a másik 14-gyell!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252762 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: De, ha erősebb volt minden valánál hogy-hogy a balrogok elbántak vele?
Hisz ők csupán maiak voltak!

Ismered azt a mondást, hogy sok lúd disznót győz? Morgoth volt pl. a leghatalmasabb a Valák közül, mégsem bírt egymaga a másik tizennéggyel. Ungoliant talán elbánt volna az egy szem Melkorral, de Melkor+egy tucat balrog, az már sok volt neki.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252682 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Hát igen, kettejük közül Morgoth volt az ész, és Ungoliant az erő. Abban igaza van Melkornak, hogy Ungoliant semeddig se jutott volna nélküle. És ami az anyag világát illeti, Morgoth valóban erősebb volt, hiszen ő volt a legerősebb. De Ungoliant ereje (vagy inkább antiereje?) a Semmiből/Ürességből jött ami mindent egyformán elnyel, legyen az gyertyaláng vagy szilmaril.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252671 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta: De mint ahogy Melkor mondta: "Mert én adtam neked erőt, mellyel munkádat elvégezhetted." maga Ungoliath nem volt olyan erős, csak ha magába szívhatott valamit.


Szerintem ennél a mondatnál Morgoth simán blöffölt/nagyképű volt. Ungoliantnak igenis megvolt a maga hatalma, amit e kijelentés után gyorsan meg is mutatott neki ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252653 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: De, ha erősebb volt minden valánál hogy-hogy a balrogok elbántak vele?
Hisz ők csupán maiak voltak!


Nem bántak el vele, csak a hálóját szaggatták szét, és elkergették.
De mint ahogy Melkor mondta: "Mert én adtam neked erőt, mellyel munkádat elvégezhetted." maga Ungoliath nem volt olyan erős, csak ha magába szívhatott valamit. Pl: a két fa nedveit.
Mivel a sötétből jött, a fényt imádta, és sóvárogta, de a tűztől félt... Ezért tudták a balrogok elkergetni

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252650 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: De, ha erősebb volt minden valánál hogy-hogy a balrogok elbántak vele?
Hisz ők csupán maiak voltak!


Az "erő" nem mindig úgy értendő, hogy "le tudja zúzni a másikat". Sokkal inkább egy képesség valamire (jelen esetben arra, hogy elpusztítsa a Szilmarilokat), amivel mások nem rendelkeznek.
(Pl Tulkas "meg tudta verni" Morgotht, mégsem volt "erősebb" nála... ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252647 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
De, ha erősebb volt minden valánál hogy-hogy a balrogok elbántak vele?
Hisz ők csupán maiak voltak!

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252635 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta:

Felagund írta:
Egyátalán nem. Akkor ugyanis elpusztultak volna. Mivel Ungoliant a Külső Sötétségből született, ezért gyakorlatilag egész Ardával volt "egyenértékű", tehát képes lett volna elpusztítani a Szilmarilokat, amiknek Arda körein belül nem árthatott semmi...


Azt szerintem senki nem tudja Ungoliant honnét jött.
Végzett volna vele, mivel a köveket Yavanna áldotta meg, és Ő vala volt.
Viszont egyértelműen le van írva, hogy még Morgoth kezét is égette, még a ládikán keresztűl is. Pedig Ő a leghatalmasabb vala volt.
Nem okozott volna gondot szétégetni azt a szegény pókot


Ungoliant viszont a Semmiből (Void) jött, ezért ebben a tekintetben hatalmasabb volt az összes Valánál...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252634 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta:

Felagund írta:
Egyátalán nem. Akkor ugyanis elpusztultak volna. Mivel Ungoliant a Külső Sötétségből született, ezért gyakorlatilag egész Ardával volt "egyenértékű", tehát képes lett volna elpusztítani a Szilmarilokat, amiknek Arda körein belül nem árthatott semmi...


Azt szerintem senki nem tudja Ungoliant honnét jött.
Végzett volna vele, mivel a köveket Yavanna áldotta meg, és Ő vala volt.
Viszont egyértelműen le van írva, hogy még Morgoth kezét is égette, még a ládikán keresztűl is. Pedig Ő a leghatalmasabb vala volt.
Nem okozott volna gondot szétégetni azt a szegény pókot

Azért ne feledd, hogy abban a pillanatban Ungoliant erősebb volt, mint Morgoth egymaga!
Egyébként a kulcs-érvnek én is azt tartom, hogy aki a Fákat el tudta pusztítani, annak a belőlük készült Szilmarilok miért jelentettek volna akadályt?

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252628 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Egyébként Varda szentelte meg ;)

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja - 19 éve 5 hónapja #252627 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:
Egyátalán nem. Akkor ugyanis elpusztultak volna. Mivel Ungoliant a Külső Sötétségből született, ezért gyakorlatilag egész Ardával volt "egyenértékű", tehát képes lett volna elpusztítani a Szilmarilokat, amiknek Arda körein belül nem árthatott semmi...


Azt szerintem senki nem tudja Ungoliant honnét jött.
Végzett volna vele, mivel a köveket Yavanna áldotta meg, és Ő vala volt.
Viszont egyértelműen le van írva, hogy még Morgoth kezét is égette, még a ládikán keresztűl is. Pedig Ő a leghatalmasabb vala volt.
Nem okozott volna gondot szétégetni azt a szegény pókot

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252623 Írta: Panda
Panda válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta:

Phaedra/Namarie írta: nekem van egy erős gyanúm, hogyha megeszi szegény a szilmarilokat, akkor egész egyszerűen belépusztult volna

Erősen kétlem, hogy belhalt volna.

Szerintem is simán kibírta volna, mert előtte kiszívta a Fák nedvét, és még csak jól se lakott vele.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252622 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

olorin.papa írta:
Ha Morgoth nekiadja a szilmarilokat, akkor Feanornak könnyebb lett volna visszaszerezni szvsz :oops:
A megszentelt ékszerek viszont mérhetetlen kínt okoztak volna neki, és a végén elégették volna.


Egyátalán nem. Akkor ugyanis elpusztultak volna. Mivel Ungoliant a Külső Sötétségből született, ezért gyakorlatilag egész Ardával volt "egyenértékű", tehát képes lett volna elpusztítani a Szilmarilokat, amiknek Arda körein belül nem árthatott semmi...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252618 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Lagoril/Niéla írta: Na, a végén még elkezdjük itt sajnálni szegény Ungoliantot... :cry:


:cry: Szegény szegény Ungolian... :crying: :crying: :bawling: :bawling:

Ha Morgoth nekiadja a szilmarilokat, akkor Feanornak könnyebb lett volna visszaszerezni szvsz :oops:
A megszentelt ékszerek viszont mérhetetlen kínt okoztak volna neki, és a végén elégették volna.
de azt sem tudhatjuk, hogy mekkora erőt adtak volna neki...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252562 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések
Na, a végén még elkezdjük itt sajnálni szegény Ungoliantot... :cry:

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252537 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Gilgolwen Nimrandir írta:

Niph/Elentári írta: Nem falta fel végül önmagát??????? Nekem úgy rémlik!!!!


Erről biztosat nem tudunk mondani.

"Ungoliant sorsáról nincs hír. Sokan mégis úgy tudják hogy már régen véget ért, mert végtelen éhségében végül fölfalta önmagát."
A szilmarilok 95. old


Azaz, mint azt Felagund is írta, a tünde legendák szerint felfalta önmagát.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252536 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Niph/Elentári írta: Nem falta fel végül önmagát??????? Nekem úgy rémlik!!!!


Erről biztosat nem tudunk mondani.

"Ungoliant sorsáról nincs hír. Sokan mégis úgy tudják hogy már régen véget ért, mert végtelen éhségében végül fölfalta önmagát."
A szilmarilok 95. old

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252532 Írta: Niph
Niph válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta:

Ecthelion írta: Ungoliant éhségét én a következőképpen képzelem el: neki a Fény volt a "táplálék", a fény éltette és amikor már nem volt mit felfalnia, "egyszerűen éhenhalt". Teszemazt, ha a szlimarilokat megkaparintja Melkortól, akkor talán elég lett volna neki, mert abban volltak akkoriban az utolsó, tiszta fények (nem volt még Nap és Hold). Akkor már nem lett volna mit "megennie" és átalakítania sötétségé, bár talán éppen ezért meg is halt volna.... A felfalta önmagát talán azt jelenti hogy nem volt már mit sötétségé alakítania...
Fizikailag érdekes lett volna kivitelezni :D


nekem vane gy erős gyanúm, hogyha megeszi szegény a szilmarilokat, akkor egész egyszerűen belépusztult volna: mivel tisztátalan lény(szerinetetk tényleg az-e és lehet-e róla azt mondani, hogy tisztátalan, ill. morálisan megítélni?) tisztáatlanságánál fogva nem bírta volna el a Szent Fényt. Én valahol sajnálom Ungoliantot, mert nem tehet róla, hogy olyan amiylen, és arról sem, hogy önmagából eredően örök éhségre van kárhozatatva.


Nem falta fel végül önmagát??????? Nekem úgy rémlik!!!!

“A gyermektársaság gyógyír a lélekre.” (Dosztojevszkij)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252527 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta:

Ecthelion írta: Ungoliant éhségét én a következőképpen képzelem el: neki a Fény volt a "táplálék", a fény éltette és amikor már nem volt mit felfalnia, "egyszerűen éhenhalt". Teszemazt, ha a szlimarilokat megkaparintja Melkortól, akkor talán elég lett volna neki, mert abban volltak akkoriban az utolsó, tiszta fények (nem volt még Nap és Hold). Akkor már nem lett volna mit "megennie" és átalakítania sötétségé, bár talán éppen ezért meg is halt volna.... A felfalta önmagát talán azt jelenti hogy nem volt már mit sötétségé alakítania...
Fizikailag érdekes lett volna kivitelezni :D


nekem vane gy erős gyanúm, hogyha megeszi szegény a szilmarilokat, akkor egész egyszerűen belépusztult volna: mivel tisztátalan lény(szerinetetk tényleg az-e és lehet-e róla azt mondani, hogy tisztátalan, ill. morálisan megítélni?) tisztáatlanságánál fogva nem bírta volna el a Szent Fényt. Én valahol sajnálom Ungoliantot, mert nem tehet róla, hogy olyan amiylen, és arról sem, hogy önmagából eredően örök éhségre van kárhozatatva.


Erősen kétlem, hogy belhalt volna.
Egy dolog, hogy Fák Fénye meg Varda szentelése, de Ungoliant vaga volt a Sötétség, méghozzá nem a Melkor-Szauron féle anyag sötétsége (megjegyzem, a szilmarilfényt tartalmazó csillag üvegcse Sammath Naurban csődöt mondott, míg Banyapóknál nem) hanem az Üresség sötétsége, tehát kívülesik az anyagi világon.
Ungoliant nagy erős volt, Melkort, a legerősebb valát majdnem legyőzte, csak a balrogok mentették meg.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252506 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Melkor nyilván nem véletlenül féltette a Szilmarilokat Ungolianttól, valószínűleg azokat is simán felfalta volna...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252503 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Igaz, arról tényleg megfeledkeztem , hogy a szilmarilok megszentelt ékkövbek voltak. Lehet hogy Ungoliant torkán akadt volna :twisted:
De ellenérvet is tudok mondani: a szilmarilokban a Fák Fénye élt, és azt Ungoliant már elpusztította, tehát elvileg a szilmarilok fénye se ártott volna neki, bár igaz hogy azt Varda szentelte meg! Nem tudom hogy Varda ereje kihatott volna-e Ungoliantra, ha egyáltalán hatot volna rá :?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252500 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta: Ungoliant éhségét én a következőképpen képzelem el: neki a Fény volt a "táplálék", a fény éltette és amikor már nem volt mit felfalnia, "egyszerűen éhenhalt". Teszemazt, ha a szlimarilokat megkaparintja Melkortól, akkor talán elég lett volna neki, mert abban volltak akkoriban az utolsó, tiszta fények (nem volt még Nap és Hold). Akkor már nem lett volna mit "megennie" és átalakítania sötétségé, bár talán éppen ezért meg is halt volna.... A felfalta önmagát talán azt jelenti hogy nem volt már mit sötétségé alakítania...
Fizikailag érdekes lett volna kivitelezni :D


nekem vane gy erős gyanúm, hogyha megeszi szegény a szilmarilokat, akkor egész egyszerűen belépusztult volna: mivel tisztátalan lény(szerinetetk tényleg az-e és lehet-e róla azt mondani, hogy tisztátalan, ill. morálisan megítélni?) tisztáatlanságánál fogva nem bírta volna el a Szent Fényt. Én valahol sajnálom Ungoliantot, mert nem tehet róla, hogy olyan amiylen, és arról sem, hogy önmagából eredően örök éhségre van kárhozatatva.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252484 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Hozzá kell tenni, hogy mindez pusztán az eldák hagyományai szerint van így... Lehet, hogy még még mindig ott kísért valahol délen... :twisted:

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252452 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések
Ungoliant éhségét én a következőképpen képzelem el: neki a Fény volt a "táplálék", a fény éltette és amikor már nem volt mit felfalnia, "egyszerűen éhenhalt". Teszemazt, ha a szlimarilokat megkaparintja Melkortól, akkor talán elég lett volna neki, mert abban volltak akkoriban az utolsó, tiszta fények (nem volt még Nap és Hold). Akkor már nem lett volna mit "megennie" és átalakítania sötétségé, bár talán éppen ezért meg is halt volna.... A felfalta önmagát talán azt jelenti hogy nem volt már mit sötétségé alakítania...
Fizikailag érdekes lett volna kivitelezni :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252370 Írta: Gilg (Gwindorn)
Gilg (Gwindorn) válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Ungoliantot ne úgy tessék elképzelni mint egy normális pókot. Az Üresség megtestesülése mely anyagra vágyik, a sötétségé amely fényre. Az önmaga felfalása a szimbolikus határtalan éhség végső megnyilvánulása.

Ezt nagyon szépen fogalmaztad meg :)

Alyr Arkhon írta: Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ő, a Semmi hogy tudott az Anyag lényeivel párosodni és utódokat létrhozni? És akkor ezek most mely világhoz tartoznak?

Valami féle megtestesülése biztosan volt az anyagi világyban is !?
Szerintem az első utódok, még nagyon hasonlóak lehettek hozzá, aztán az idő elteltével egyre inkább alkalmazkodtak az anyagi világhoz.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 5 hónapja #252368 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Ery írta:

Alyr Arkhon írta:

Lagoril/Niéla írta: Ha már Ungoliant: vajon hogy bírta technikailag kivitelezni, hogy felfalta magát? :twisted:

Ez persze jól hangzik, de azért megnézném...


Ungoliantot ne úgy tessék elképzelni mint egy normális pókot. Az Üresség megtestesülése mely anyagra vágyik, a sötétségé amely fényre. Az önmaga felfalása a szimbolikus határtalan éhség végső megnyilvánulása.

Én inkább arra lennék kíváncsi, hogy ő, a Semmi hogy tudott az Anyag lényeivel párosodni és utódokat létrhozni? És akkor ezek most mely világhoz tartoznak?


Ezekre a kérdésekre a következő TK-n megpróbálok magyarázatot adni.


Amennyiben lesz leírt verziója az előadásodnak, annak örülni fogok, mivel valsz nem tudok elmenni köv TKra.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.990 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére