Kérdések

Több
19 éve 4 hónapja #254200 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Kincső (Thilanna) írta: Lenne egy kérdésem Kenza nevében (a tanárnőjük elvileg valamely LEPes irodalomóra alapján tette fel a kérdést), csak ő nem jut nethez:
Ki mondta a következőt?

"Az élet bölccsé tett. Én nem megyek innen, hanem uram oldalán, kit oly nagyon szerettem, kívánok meghalni."

Előre is köszi a segítséget!

Szvsz ez egy óangol szövegből, a malduni csatából (The Battle of Maldun) származó idézet, Béorhtnoth öreg szolgája mondja, mikor ura testét védelmezve esik el. De lehet, hogy hülyeségeket írok. Lamorak biztos tudja! ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #254129 Írta: Noredhel
Noredhel válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Rákrestem az angol eredetiben vagy négy szóra a mondatból a GYU-ban és a Szilmarilokban is, és ott nincs...


Konkrétan ilyen szövegre nem emlékszem... egyébként meg, hol mondhatott volna ilyet vki? Vmelyik ostromjelenetnél?

Toujours pur

kiejtés: "liedesz"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253956 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Rákrestem az angol eredetiben vagy négy szóra a mondatból a GYU-ban és a Szilmarilokban is, és ott nincs...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253955 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Kérdések
Lenne egy kérdésem Kenza nevében (a tanárnőjük elvileg valamely LEPes irodalomóra alapján tette fel a kérdést), csak ő nem jut nethez:
Ki mondta a következőt?

"Az élet bölccsé tett. Én nem megyek innen, hanem uram oldalán, kit oly nagyon szerettem, kívánok meghalni."

Előre is köszi a segítséget!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253911 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen, "a sok csáp mind egy akaratnak engedelmeskedett".

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253878 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Kérdések

Eruntale írta: bocsánat, ha már volt róla szó, de mit tudhatunk a Tó Őréről? hogy került oda? és valóban érzékelte a Gyűrűt, vagy csak véletlenül csapott le Frodóra?


Úgy emlékszem, Gandalf azt mondja, hogy valamilyen sötét erőnek engedelmeskedett a 'szörny', és úgy gondolja, hogy nem volt véletlen, hogy éppen Frodót kapta el, de ezt már nem mondja ki hangosan.

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253874 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Eruntale írta: bocsánat, ha már volt róla szó, de mit tudhatunk a Tó Őréről? hogy került oda? és valóban érzékelte a Gyűrűt, vagy csak véletlenül csapott le Frodóra?


Senki nem tudja, de egyike lehet azoknak a szörnyeknek, akiket Morgoth teremtett valamikor, még az idők kezdete előtt.
Ő túlélt sok sok kort, hogy ott legyen a kapunál...
Valami módon hatott rá a gyűrű, nem ő érezte meg... :oops: szvsz

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253847 Írta: Eruntale/Hanna
Eruntale/Hanna válaszolt a következő témában: Kérdések
bocsánat, ha már volt róla szó, de mit tudhatunk a Tó Őréről? hogy került oda? és valóban érzékelte a Gyűrűt, vagy csak véletlenül csapott le Frodóra?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253518 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések
Tündék, emberek és nekromanták: nem kéne ezt a dolgot a Szilmarilok topicban folytatni? Ott jobb helye van, mint az egyszerű kérdések között. Egyébként izgalmas a téma!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253497 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: Egyetlen (még akár nem is publikált) munkájában sincs még utalás sem arra, hogy a Szilmarilokban történtek pusztán egy elfogult fél interpretációi lennének... Ezért nem hiszem...


Én nem is ezt mondtam.
Hanem hogy tünde szemszögből tálalja a dolgot. Azt mondja jónak amit a tündék jónak mondanak. (pl)
Nem azt, amit az emberek, nem azt amit az orkok, az entek, a törpök, vagy egyéb más nép fiai.
Tünde szemszögből van tálalva: ezt annyit tesz a fentieken kívül, hogy azok vannak kiemelve amik a tündéknek fontosak és azok hanyagolva amik nem azok.
Lehet, hogyha mondjuk Beor népének szemszögéből volna megírva, sok minden másként hangzana. (a tényanyag ugyanaz maradna. Mégis más lenne. Pedig tündebarátok írnák/ták volna. )
Megelehet hogy pl több szó esne más népekről, (akár az embereken kívül) hiszen a tündék krónikái saját bevallásuk szerint is szinte kizárólag a tündékkel foglalkoznak.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253491 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Egyetlen (még akár nem is publikált) munkájában sincs még utalás sem arra, hogy a Szilmarilokban történtek pusztán egy elfogult fél interpretációi lennének... Ezért nem hiszem...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253489 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta:

Alyr Arkhon írta: (azaz, elvonatkoztatva - Tolkien ezt szándékosan úgy írta meg, mintha fordítás lenne. Pontosan azért, hogy ne legyen totális és végérvényes adatunk a történetekről, csak a tündék saját álláspontjukból készült beszámolója.)


Kötve hiszem, hogy ilyen szándékai lettek volna... :shake:
Tolkien azért írta meg úgy, mintha csak fordítás lenne, hogy a valóságillúzió még tökéletesebb legyen, és ő nem mint szerző, hanem csak mint közvetítő "jelenjen meg".


Szerintem meg:
is.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253487 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: (azaz, elvonatkoztatva - Tolkien ezt szándékosan úgy írta meg, mintha fordítás lenne. Pontosan azért, hogy ne legyen totális és végérvényes adatunk a történetekről, csak a tündék saját álláspontjukból készült beszámolója.)


Kötve hiszem, hogy ilyen szándékai lettek volna... :shake:
Tolkien azért írta meg úgy, mintha csak fordítás lenne, hogy a valóságillúzió még tökéletesebb legyen, és ő nem mint szerző, hanem csak mint közvetítő "jelenjen meg".

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253485 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem mondtam, hogy Melkor olyan jó lett volna, vagy hogy jó volna-e ha a többi valát legyőzi, és azok szolgái/foglyai lennének és mi most is Melkor uralma alatt élnénk (ámbár azt szvsz jónak mondanánk de a jóról alkottot fogalmaink vsz gyökeresen különböznének a jelenlegitől, mivel azt Melkor határozná meg. (ti ha a feketéről úgy tanulod h fehér, még nem lesz fehér de te annak fogod hinni, amíg nem ismered meg a valódi fehéret, sőt lehet hogy utána is.)

Továbbá: nem mondtam, hogy Melkor kompromisszumképes volt, ugyanis az "ő szája íze szerint" arra vonatkozott, hogy a többieken uralkodva. Hogy ebbe a többiek nem mentek bele, az teljesen érthető.
Ettől függetlenül igaz, hogy kizárták a "homokvár építéséből" azaz Ardsa formálásából, azt nem kérdőjeleztem meg, hogy miért.

Időrend felcserélés: lehet h igazad van, ellenőrzöm.

Szilmarilok-szöveg:
Ne feledjük, hogy a Szilmarilok a történet szerint _nem_ egy elfogulatlan és tökéletesen hiteles történeti munka.
A Szilmarilok egy - némileg önkényesen összeválogatott- fordításgyűjtemény, amit vagy tünde eredetiből vagy a Piros könyvben fellelhető nyugori fordításból fordított J. R.R. Tolkien és állított össze Christopher.
Más kérdés hogy nincs más egykorú forrásunk, de ez akkor sem mondható kizárólagos, tökéletes forrásnak.

(azaz, elvonatkoztatva - Tolkien ezt szándékosan úgy írta meg, mintha fordítás lenne. Pontosan azért, hogy ne legyen totális és végérvényes adatunk a történetekről, csak a tündék saját álláspontjukból készült beszámolója. Ezért aztán szerintem van helye megkérdőjelezni a tökéletes hitelességét, mert a tündék nem egyenlőek Ilúvatarral, csak azt tudják leírni amit tapasztalnak, és amit mondanak nekik. Az pedig messze nem minden - mint ahogy ezt szó szerint le is írja a könyv a valák a Gyermekek ébredése előtti csatáiról)

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253363 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Felagund, Angwen: Bosszantóan nem tudtok elvonatkoztatni a tündék álláspontjától, s így a hivatalos valinori állásponttól.

Jó, hát akkor menjünk bele... ;) Erre annyit tudok felelni, hogy te pedig bosszantóan a hatása alá kerültél Morgoth és csatlósai hazugságainak. :P Igen, a tündék álláspontját képviselem-mert velük értek egyet. Értsétek már meg: ezt a történetet valóban meg lehetett volna írni úgy, hogy Melkor legyen a meg nem értett, individualista lázadó zseni--de Tolkien nem úgy írta meg. Innentől kezdve az ilyen mértékű Morgoth-mentegetés szvsz a szöveg átértelmezése a szerzői állásfoglalás ellenében.

Melkor bizonyos értelemben a saját szája íze szerint akarta formálni Ardát

Hát, te mondád... ;)

- ugyanúgy ahogy a többi valák.

Ezzel már nem értek egyet. Egyik másik Valának sem jutott volna eszébe bármit is elvenni Ardából, vagy engedély nélkül hozzányúlni a többiek munkájához. Nekik igenis megvoltak a maguk játékszabályai.

Más kérdés, hogy a többiekkel való kompromisszum általában nem volt teljes a formálást illetően.

Lásd fent. Az egyetlen, aki nem volt kompromisszumképes, az Melkor volt. Komolyan, mutass nekem egyetlen olyan Tolkien-idézetet (ha nem fogadod el a Szilmarilokat, mint hiteles forrást, tőlem idézhetsz máshonnan is :P ), ahol Melkor komolyan megpróbál egyezségre jutni a Valákkal! (Az elfogásakor levágott könyörgést nem fogadom el, mint példát!)

Melkor megunta, hogy őt folyton leszavazzák, ezért bele-belerondított a többiek játékába, ahogy az a gyerek akit kizárnak a homokvár építéséből, szétrombolja a többiek művét.

Kicsit felcserélted az időrendet. Melkor Arda teremtésétől fogva mást se csinált, mint belerondított a többiek művébe, s azok csak ezután zárták ki maguk közül--ráadásul megpróbálták visszafogadni, pedig ez ugyancsak veszélyes kísérlet volt, tragikus eredménnyel.

A többiek erre ráaggatták, hogy ő csak megrontja, rombolni tud, miegyéb. Már akkor amikor ez még a tündék szerint sem volt igaz. (Csak a szilmarilok elrablása és a Középföldén való második uralkodása kezdetétől volt igaz, hogy végleg csak másolni tud - a Szilmarilok azaz a nolda tudósok szerint )

Innentől már tényleg csak az érdekelne, hogy ha a Szilmarilokat nem fogadod el hiteles forrásnak, milyen forrásból következtetve jutottál a fenti álláspontra. ;)

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253176 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Melkor bizonyos értelemben a saját szája íze szerint akarta formálni Ardát - ugyanúgy ahogy a többi valák. Más kérdés, hogy a többiekkel való kompromisszum általában nem volt teljes a formálást illetően.
Melkor megunta, hogy őt folyton leszavazzák, ezért bele-belerondított a többiek játékába, ahogy az a gyerek akit kizárnak a homokvár építéséből, szétrombolja a többiek művét.


Melkornak pont ez volt a hibája! Csak a saját elképzeléseit akarta léterehozni, holott az ainuk feladata az volt, hogy közösen hozzák létre azt, amit a dalban alkottak. Végülis Melkor akkor jól végezte a munkáját :mrgreen:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253175 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: Szvsz az a nagyon nagy baj Melkorral, hogy ő nem nagyon tudta szétválasztani azon fogalmakat, hogy "tönkretenni" ill. "alkotni". Természetéből fakadóan rombolt, miközben természetéből fakadóan azt hitte, hogy alkot. Eleinte. Utána viszont TUDATOSAN (nem kiabálok, kiemelek) rombolt, viszont kérdés, hogy őnála működik-e az "eldöntöttem, gazember leszek" effektus.


Ki uralni akar, az nem mérlegel az "építés" és a "rombolás" között, annak csak az lebeg a szeme előtt, hogy a saját szájaíze szerint működjön.
Jól írtad, hogy nem tudta elválasztani a "tönkretevést és az alkotást", mert nem látta be, hogy más lények szabad akaratát, mert neki csak az Ő akarata volt a lényeges...
Nagyon-nagyon makacs volt :roll:

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253173 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések
Szvsz az a nagyon nagy baj Melkorral, hogy ő nem nagyon tudta szétválasztani azon fogalmakat, hogy "tönkretenni" ill. "alkotni". Természetéből fakadóan rombolt, miközben természetéből fakadóan azt hitte, hogy alkot. Eleinte. Utána viszont TUDATOSAN (nem kiabálok, kiemelek) rombolt, viszont kérdés, hogy őnála működik-e az "eldöntöttem, gazember leszek" effektus.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253168 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Melkor bizonyos értelemben a saját szája íze szerint akarta formálni Ardát - ugyanúgy ahogy a többi valák. Más kérdés, hogy a többiekkel való kompromisszum általában nem volt teljes a formálást illetően.
Melkor megunta, hogy őt folyton leszavazzák,
A többiek erre ráaggatták, hogy ő csak megrontja, rombolni tud, miegyéb.


Melkor magának akarta Ardát! Csakis egyedűl magának.
A valák nem csak "leszavazták", hanem harcoltak is ellene.
Melkor nem ment bele abba az álláspontba, amit a valák akartak, afféle "demokráciát" ahol Manwe nem király, hanem csak "első az egyenlők közt" (perjel)
Melkor magát Arda királyának akarta kikiálltani, ahol a többi Vala csak az ő alárendeltje lehet, és minden művét nem a közös akaratnak, hanem csakis egyedül az Ő akaratának rendelje alá.
Ez nem "tünde propaganda".
Azért is gyűlőlte a többi valát, mert nem tudta az uralma alá hajtani őket, és a tündéket is azért, mert szabad akaratuk volt, és nem fogadták el az felsőbbrendűségét feltétel nélkűl.
Neki "rabszolgákra volt szüksége, akik fölött totális hatalmat gyakorolt.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253167 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Felagund, Angwen: Bosszantóan nem tudtok elvonatkoztatni a tündék álláspontjától, s így a hivatalos valinori állásponttól.
Melkor bizonyos értelemben a saját szája íze szerint akarta formálni Ardát - ugyanúgy ahogy a többi valák. Más kérdés, hogy a többiekkel való kompromisszum általában nem volt teljes a formálást illetően.
Melkor megunta, hogy őt folyton leszavazzák, ezért bele-belerondított a többiek játékába, ahogy az a gyerek akit kizárnak a homokvár építéséből, szétrombolja a többiek művét.
A többiek erre ráaggatták, hogy ő csak megrontja, rombolni tud, miegyéb. Már akkor amikor ez még a tündék szerint sem volt igaz. (Csak a szilmarilok elrablása és a Középföldén való második uralkodása kezdetétől volt igaz, hogy végleg csak másolni tud - a Szilmarilok azaz a nolda tudósok szerint )
Ha a többiek esetleg véletlenül hiányoznak Ardáról, aligha kezd el pusztítani, tenyészt orkokat (hiszen nincs ki ellen) szövetkezik az Ungolianttal, stb.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253105 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta:

Alyr Arkhon írta: Ha a valák békénhagyják, valószínűleg sokkal kevesebb kárt tett volna benne. Szerintem.

Hát, ezzel nem tudok egyetérteni, bár elismerem, nehéz elképzelni, pontosan mit is csinált volna Melkor Ardával, ha tényleg sikerül az egészet leigáznia. Szerintem unatkozott volna. :) (Ezzel már a Valákat is sokan gyanúsították. ;) )


Benépesíti a saját teremtményeivel, a saját képére formálja, saját törvényekkel, aztán eljátszogat vele. Ne féltsétek a Valákat, nem szoktak ők unatkozni. Én pl most is alakítgatok egy kis világot ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253103 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Igen.
Melkornak esze ágában sem volt elpusztítani Ardát. Még talán megrontani sem - legalábbis a saját szemszögéből - egyszerűen uralni akarta. egyedül és totálisan. Birtokolni.
Ha a valák békénhagyják, valószínűleg sokkal kevesebb kárt tett volna benne. Szerintem.


Nem nagyon hiszem. Melkor már akkor is a világ megrontására tört, amikor még csak alakítgatták, és semmi "uralnivaló" nem volt rajta...

(látod, hogy megváltoztatja az ember gondolkozását, ha a sötét oldalra áll? :P :mrgreen: )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253080 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Alyr Arkhon írta: Ha a valák békénhagyják, valószínűleg sokkal kevesebb kárt tett volna benne. Szerintem.

Hát, ezzel nem tudok egyetérteni, bár elismerem, nehéz elképzelni, pontosan mit is csinált volna Melkor Ardával, ha tényleg sikerül az egészet leigáznia. Szerintem unatkozott volna. :) (Ezzel már a Valákat is sokan gyanúsították. ;) )

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #253011 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Kérdések
Igen.
Melkornak esze ágában sem volt elpusztítani Ardát. Még talán megrontani sem - legalábbis a saját szemszögéből - egyszerűen uralni akarta. egyedül és totálisan. Birtokolni.
Ha a valák békénhagyják, valószínűleg sokkal kevesebb kárt tett volna benne. Szerintem.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252975 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta:

Angwen írta: Mondjuk én úgy látom, hogy nem pusztán a hatalom mértékében, hanem az irányultságában is lehetett különbség. Ungoliant kifejezetten a pusztításra, vagy ha úgy tetszik, elemésztésre volt specializálódva.


Melkor is valami hasonlóra nem? Mármint pusztítás, megsemmisítés?


Nem! Melkor hatalomra, egész arda feletti totális hatalomra vágyott.
Ungoliant "csak" a végtelen éhségét akarta csillapítani, ami egyetjelentett a felfalt dolgok megsemmisülésével.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252974 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Ecthelion írta:

Angwen írta: Mondjuk én úgy látom, hogy nem pusztán a hatalom mértékében, hanem az irányultságában is lehetett különbség. Ungoliant kifejezetten a pusztításra, vagy ha úgy tetszik, elemésztésre volt specializálódva.


Melkor is valami hasonlóra nem? Mármint pusztítás, megsemmisítés?

Nem. Melkor a megrontásra szakosodott, és az nem ugyanaz.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252971 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Mondjuk én úgy látom, hogy nem pusztán a hatalom mértékében, hanem az irányultságában is lehetett különbség. Ungoliant kifejezetten a pusztításra, vagy ha úgy tetszik, elemésztésre volt specializálódva.


Melkor is valami hasonlóra nem? Mármint pusztítás, megsemmisítés?

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252963 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
Mondjuk én úgy látom, hogy nem pusztán a hatalom mértékében, hanem az irányultságában is lehetett különbség. Ungoliant kifejezetten a pusztításra, vagy ha úgy tetszik, elemésztésre volt specializálódva.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252954 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Felagund írta: És ha Morgoth olyan hatalmas, akkor vajon miért kérte Ungoliant segítségét ahhoz, hogy elpusztítsa a Fákat? ;)


Mert egyedül nagyon kevés volt, és Ungoliant sötétségébe kellett burkolóznia, hogy ne vegyék észre a valák.
Szvsz a fákat megsemmisíteni egyedül még Melkor sem volt képes.

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 4 hónapja #252951 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
És ha Morgoth olyan hatalmas, akkor vajon miért kérte Ungoliant segítségét ahhoz, hogy elpusztítsa a Fákat? ;)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.982 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére