Kérdések

Több
19 éve 8 hónapja #238037 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések
OFF:
Szerintem ha Tolkien még száz évig élt volna, akkor nem megírta volna a történetek hiányzó részeit, hanem átdolgozta volna a meglévőeket, vagyis csak még több homályos pont lenne... :P :gonosz:
ON

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237947 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Kérdések
Ezek után amiket olvastam azt a következtetést vontam le hogy Tolkiennak még legalább száz évig kellett volna élnie hogy minden kérdésre tudjon választ adni és lehet hogy ezekre volt is válasz benne csak már nem volt ideje hogy leírja vagy nem tudta hova beleszőni.
Egyébként én úgy gondolom ez A Két Toronyba be is került, mármint hogy Tolkiennak nem volt ideje. Mikor Gandalf elindul megkeresni a rohirokat. pontosan nem tudom ezt idézni nézzétek meg. én legalábbis ezt éreztem mikor meghallottam. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237863 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ille / Lórien írta:

Ithilwen írta:

Celeb írta: Sziasztok! Ebbe a topikba most írok először, de remélem nem utoljára. :)
Szerintem Frodó Valinorban élt még egy darabig, aztán pedig ott meghalt. Viszont vmit nem tudok. Ha a hobbitok meghalnak, akkor szerintetek ugyanoda kerülnek mint az emberek?


Ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem. Ki teremtette(ill.hogy lettek) a hobbitokat? Jó,jó Iluvatar, de a törpöknek, enteknek konkrétan meg van írva a teremtésük. A hobbitoknak viszont nincs.(Legalábbis én még nem olvastam sehol.)


Ez engem is nagyon érdekelne. Elképzlhető, hogy Tolkien egyáltalán nem írt a hobbitok teremtéséről? A HOME-ben sem található erről a témáról semmi? Vagy a leveleiben?


A hobbitok gyakorlatilag (fëájukat tekintve) emberek, csak nagyon korán elvált a fejlődésük az emberekétől.
(Erre volt már példa, lásd a drúadánokat (fanyűvők ;) )

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237787 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések

Celeb írta: És még egy kérdés: Szóval, nem tudja vki, hogy a három film milyen hosszú egyben? Csak azért, mert most meg fogom kapni és kíváncsi vagyok, hogy vajon kibírom-e együltő helyemben?

A mozis változat vagy a bővített? TV-n az előbbi olyan 9 órás, a bővített 10 és fél órás kb. Betétdal, stáblista, köszönetnyilvánítások, stb. nélkül.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237785 Írta: Ille Lórien
Ille Lórien válaszolt a következő témában: Kérdések

Ithilwen írta:

Celeb írta: Sziasztok! Ebbe a topikba most írok először, de remélem nem utoljára. :)
Szerintem Frodó Valinorban élt még egy darabig, aztán pedig ott meghalt. Viszont vmit nem tudok. Ha a hobbitok meghalnak, akkor szerintetek ugyanoda kerülnek mint az emberek?


Ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem. Ki teremtette(ill.hogy lettek) a hobbitokat? Jó,jó Iluvatar, de a törpöknek, enteknek konkrétan meg van írva a teremtésük. A hobbitoknak viszont nincs.(Legalábbis én még nem olvastam sehol.)


Ez engem is nagyon érdekelne. Elképzlhető, hogy Tolkien egyáltalán nem írt a hobbitok teremtéséről? A HOME-ben sem található erről a témáról semmi? Vagy a leveleiben?

"Elen síla lúmenn' omentielvo."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237773 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Kérdések
És még egy kérdés: Szóval, nem tudja vki, hogy a három film milyen hosszú egyben? Csak azért, mert most meg fogom kapni és kíváncsi vagyok, hogy vajon kibírom-e együltő helyemben?

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237138 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Kérdések

Balázs-babó írta: Tudom hogy ez nem igazán Középföldével, hanem a A Gyűrű Szövetsége bővített változatának dvd-jével kapcs. - szóval: tényleg rajta van Enya - May It Be klipje?? és ha igen melyik lemezen, és hol?? Köszönöm előre is!


A bővítetten nincs rajta, csak a moziváltozat DVD-jén. Ugyanez áll a TTT-nél, Gollam dalára is.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #237136 Írta: Balázs-babó
Balázs-babó válaszolt a következő témában: Kérdések
Tudom hogy ez nem igazán Középföldével, hanem a A Gyűrű Szövetsége bővített változatának dvd-jével kapcs. - szóval: tényleg rajta van Enya - May It Be klipje?? és ha igen melyik lemezen, és hol?? Köszönöm előre is!

Ha Tolkien-t olvasok, olyan mintha elkerülnék ebből a bajos világból egy vágyott, jobb világba!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236978 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Kérdések
Ha igaz az, hogy a hobbitok távoli rokonaink, akkor felfoghatóak emberfajnak is, tehát ők is Ilúvatar Másodszülöttei. Eredetük mindenesetre homályos.
A lelkük mindenesetre az emberekével azonos módon elhagyja Mandos Csarnokait és távozik az ismeretlenbe... tehát embersors a részük, részesednek Ilúvatar Ajándékában.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236962 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Celeb írta: Sziasztok! Ebbe a topikba most írok először, de remélem nem utoljára. :)
Szerintem Frodó Valinorban élt még egy darabig, aztán pedig ott meghalt. Viszont vmit nem tudok. Ha a hobbitok meghalnak, akkor szerintetek ugyanoda kerülnek mint az emberek?


Ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem. Ki teremtette(ill.hogy lettek) a hobbitokat? Jó,jó Iluvatar, de a törpöknek, enteknek konkrétan meg van írva a teremtésük. A hobbitoknak viszont nincs.(Legalábbis én még nem olvastam sehol.)

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236959 Írta: Celeb
Celeb válaszolt a következő témában: Kérdések
Sziasztok! Ebbe a topikba most írok először, de remélem nem utoljára. :)
Szerintem Frodó Valinorban élt még egy darabig, aztán pedig ott meghalt. Viszont vmit nem tudok. Ha a hobbitok meghalnak, akkor szerintetek ugyanoda kerülnek mint az emberek?

"...bolondok vagyunk és mind belehalunk..."
by Mau

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236951 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Angwen írta: Viszont azt hiszem, Frodóék esete némileg más. Frodó nemmindennapi teljesítményével kiérdemelte a kegyet, hogy Valinorba mehessen, és gyógyultan haljon meg. Viszont van egy olyan érzésem, hogy mélyebb sebet kapott, mint amit egyetlen pillantás az Áldott Birodalomra meggyógyíthatott volna.


Frodo nem egy olyan utazó, akiről az idézet szól. Frodó egy célirányosan, "vízummal" rendelkező hajón utazik, útlevéllel Valinorba ha úgy tetszik. Nem csak odatéved, mint azok akik csak azzal a keggyel rendelkeztek, hogy megláthassák a partokat..
Szerintem így nyilvánvaló, hogy Frodó partra is száll Valinorban és ott is hal meg sok-sok év múlva, valszeg bár ez csak az én gondolatom, még Samuval is találkozik.

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236376 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta:

Ithilwen írta:

Phaedra/Namarie írta: annyit hozzáteszek, hogy van egy értelmezési kérdés: van egy idézet, mainek a lényege za, hogy maghalatk, miután megpillantották a partokat. MMint a nem- halhatatlanok. Ennek van egy olyan értelmezése is, hogy meglátta aztán abban a pillanatban vége is az illetőnek, de ez szerintem irtó igazságtalanság lenne. A másik értelmezés, hogy meghal, de nyilván éldegél még egy darabig valinorban a halála előtt. Ez azért humánusabb is és a Valákhoz méltóbb megoldás.


Hát nem is tudom.Az idézett rész olyan tengerészekről, vagy tengeren hánykódókról szól, kik -tán a valák kegyelméből- ráléphettek az egyenes útra és megláthatták a Fehér Hegyet. Nem lehet, hogy ezt úgy értette, hogy szenvedésik végén, amit az úton átéltek megengedték nekik, hogy lássák a partokat, azért hogy igyekezetük és megpróbáltatásaik ne legyen végül hiába való és ,így békében halhattak meg?Így azért nem lenne annyira igazságtalan. :wink:

szvsz ez meg Numenor bukasa elott tortent... Nem fogok most utanalapozni.... ß) miutan a Fold "meggorbult", senki nem jutott el Valinorba, kiveve a tundeket es Eriolt ß))) Tessek olvasgatni...

Ja es Frodoek bandajat, s egy pletyka kering Legolas es Gimli edeskettesenek partraszallasarol is...


Nem te volnáűl, ha ezt az utolsó mondatot nem így írtad volna be :P amúgy Angwennek igaza van, Frodó története nem átlagos, sebe sem átlag seb- sem a testi, sem a lelki....

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236374 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Kérdések

_Neo írta:

Ithilwen írta:

Phaedra/Namarie írta: annyit hozzáteszek, hogy van egy értelmezési kérdés: van egy idézet, mainek a lényege za, hogy maghalatk, miután megpillantották a partokat. MMint a nem- halhatatlanok. Ennek van egy olyan értelmezése is, hogy meglátta aztán abban a pillanatban vége is az illetőnek, de ez szerintem irtó igazságtalanság lenne. A másik értelmezés, hogy meghal, de nyilván éldegél még egy darabig valinorban a halála előtt. Ez azért humánusabb is és a Valákhoz méltóbb megoldás.


Hát nem is tudom.Az idézett rész olyan tengerészekről, vagy tengeren hánykódókról szól, kik -tán a valák kegyelméből- ráléphettek az egyenes útra és megláthatták a Fehér Hegyet. Nem lehet, hogy ezt úgy értette, hogy szenvedésik végén, amit az úton átéltek megengedték nekik, hogy lássák a partokat, azért hogy igyekezetük és megpróbáltatásaik ne legyen végül hiába való és ,így békében halhattak meg?Így azért nem lenne annyira igazságtalan. :wink:

szvsz ez meg Numenor bukasa elott tortent... Nem fogok most utanalapozni.... ß) miutan a Fold "meggorbult", senki nem jutott el Valinorba, kiveve a tundeket es Eriolt ß))) Tessek olvasgatni...

Ja es Frodoek bandajat, s egy pletyka kering Legolas es Gimli edeskettesenek partraszallasarol is...

Nem, ez Númenor bukása utánra vonatkozik. Alapesetben én is valahogy úgy értelmezem, mint Ithilwen. Viszont azt hiszem, Frodóék esete némileg más. Frodó nemmindennapi teljesítményével kiérdemelte a kegyet, hogy Valinorba mehessen, és gyógyultan haljon meg. Viszont van egy olyan érzésem, hogy mélyebb sebet kapott, mint amit egyetlen pillantás az Áldott Birodalomra meggyógyíthatott volna.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236352 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Kérdések

Ithilwen írta:

Phaedra/Namarie írta: annyit hozzáteszek, hogy van egy értelmezési kérdés: van egy idézet, mainek a lényege za, hogy maghalatk, miután megpillantották a partokat. MMint a nem- halhatatlanok. Ennek van egy olyan értelmezése is, hogy meglátta aztán abban a pillanatban vége is az illetőnek, de ez szerintem irtó igazságtalanság lenne. A másik értelmezés, hogy meghal, de nyilván éldegél még egy darabig valinorban a halála előtt. Ez azért humánusabb is és a Valákhoz méltóbb megoldás.


Hát nem is tudom.Az idézett rész olyan tengerészekről, vagy tengeren hánykódókról szól, kik -tán a valák kegyelméből- ráléphettek az egyenes útra és megláthatták a Fehér Hegyet. Nem lehet, hogy ezt úgy értette, hogy szenvedésik végén, amit az úton átéltek megengedték nekik, hogy lássák a partokat, azért hogy igyekezetük és megpróbáltatásaik ne legyen végül hiába való és ,így békében halhattak meg?Így azért nem lenne annyira igazságtalan. :wink:

szvsz ez meg Numenor bukasa elott tortent... Nem fogok most utanalapozni.... ß) miutan a Fold "meggorbult", senki nem jutott el Valinorba, kiveve a tundeket es Eriolt ß))) Tessek olvasgatni...

Ja es Frodoek bandajat, s egy pletyka kering Legolas es Gimli edeskettesenek partraszallasarol is...

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236299 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Phaedra/Namarie írta: annyit hozzáteszek, hogy van egy értelmezési kérdés: van egy idézet, mainek a lényege za, hogy maghalatk, miután megpillantották a partokat. MMint a nem- halhatatlanok. Ennek van egy olyan értelmezése is, hogy meglátta aztán abban a pillanatban vége is az illetőnek, de ez szerintem irtó igazságtalanság lenne. A másik értelmezés, hogy meghal, de nyilván éldegél még egy darabig valinorban a halála előtt. Ez azért humánusabb is és a Valákhoz méltóbb megoldás.


Hát nem is tudom.Az idézett rész olyan tengerészekről, vagy tengeren hánykódókról szól, kik -tán a valák kegyelméből- ráléphettek az egyenes útra és megláthatták a Fehér Hegyet. Nem lehet, hogy ezt úgy értette, hogy szenvedésik végén, amit az úton átéltek megengedték nekik, hogy lássák a partokat, azért hogy igyekezetük és megpróbáltatásaik ne legyen végül hiába való és ,így békében halhattak meg?Így azért nem lenne annyira igazságtalan. :wink:

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236295 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Kérdések

Ithilwen írta:

Galmir írta:
És azt nem tudod, hogy Frodó, miután elhajózott Valinorba, halhatatlan lett? Mert erről szerintem nincs semmi a könyvben, hogy mi történt.
Az is hülyeség, hogy a gyűrűhordozók az utolsó hajóval mentek, mert sok évvel utána hajóra szállt Gimli is Legolasszal. :?:


Bocs, hogy én válaszolok, de feldobott, hogy ezt kivételesen tudom. :wink:

A Szilmarilokban benne van, hogy nem Valinor teszi, halhatatlanná az ott élőket , hanem a halhatatlanok miatt lesz Valinor a Halhatatlan föld.
A Númenoriak pusztulását is ez a tévhit okozta, mert Szauron elhitette velük, hogy ha ott élnének halhatatlanná válnának. De ez perzse nem volt igaz. Annál is inkább , mert a "halál" Iluvatar ajándéka és a Valák sem tudják azt semmissé tenni.

Frodónak annyiból hasznos, hogy oda mehetett, hogy a sok szenvedést, amit átélt és ami még elhajózásakor is gyötörte a Boldog Birodalmoban megszűnt és ott fájdalom nélkül, örömben élhette az életét, amíg meg nem halt.

Gimli és Legolas pedig nem voltak gyűrűhordozók! Ők csupán azok közé tarozta, akik kisérték a gyűrűt. Gyűrűhordozók csak a hét törp úr, a kilenc ember, a tündék közül: Galadriel,Gil-Galad,Círdan és Elrond voltak.Na meg persze Gandalf, Frodó és Bilbó na meg Gollam szintén. Ők pedig mind elmentek Nyugatra az utolsó hajóval, vagy meghaltak.
Az egyetlen kivétel Samu, hisz ő is hordozta az Egyet. Ő valóban jóval később megy el. :)


annyit hozzáteszek, hogy van egy értelmezési kérdés: van egy idézet, mainek a lényege za, hogy maghalatk, miután megpillantották a partokat. MMint a nem- halhatatlanok. Ennek van egy olyan értelmezése is, hogy meglátta aztán abban a pillanatban vége is az illetőnek, de ez szerintem irtó igazságtalanság lenne. A másik értelmezés, hogy meghal, de nyilván éldegél még egy darabig valinorban a halála előtt. Ez azért humánusabb is és a Valákhoz méltóbb megoldás.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236254 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések

Ithilwen írta:

Galmir írta:
Bocs, hogy én válaszolok, de feldobott, hogy ezt kivételesen tudom. :wink:


Ez a topic ezért van ;)
Nincsenek standard kérdezők és válaszolók, aki tudja, mondja (írja)

Boldog új évet :D

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236167 Írta: Olorin.papa
Olorin.papa válaszolt a következő témában: Kérdések

Galmir írta: Helló!

Nekem az az egy kérdésem lenne, hogy:
Gollam miért élhetett 50 évig a Gyűrű nélkül? Hiszen kb. 500 éves, és a hobbitok nem élnek olyan sokáig! Tudom, hogy a Gyűrű tulaja nem öregedik, de a Gollamnél nem volt kb. 50 évig.

Please help!


Amikor Gollam megtalálta a gyűrűt, akkor még fiatal volt, és amíg nála volt, addig szerintem megállt az idő, és attól fogva öregedett tovább, miután elvesztette, és a hobbitok mivel akár 120 évig is élhettek jó erőben, így Gollam évei kb 80-100 lehetett...

"Már születésem óta haldoklom,kissé hosszúra nyúlik. Unom."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236156 Írta: Ithilwen
Ithilwen válaszolt a következő témában: Kérdések

Galmir írta:
És azt nem tudod, hogy Frodó, miután elhajózott Valinorba, halhatatlan lett? Mert erről szerintem nincs semmi a könyvben, hogy mi történt.
Az is hülyeség, hogy a gyűrűhordozók az utolsó hajóval mentek, mert sok évvel utána hajóra szállt Gimli is Legolasszal. :?:


Bocs, hogy én válaszolok, de feldobott, hogy ezt kivételesen tudom. :wink:

A Szilmarilokban benne van, hogy nem Valinor teszi, halhatatlanná az ott élőket , hanem a halhatatlanok miatt lesz Valinor a Halhatatlan föld.
A Númenoriak pusztulását is ez a tévhit okozta, mert Szauron elhitette velük, hogy ha ott élnének halhatatlanná válnának. De ez perzse nem volt igaz. Annál is inkább , mert a "halál" Iluvatar ajándéka és a Valák sem tudják azt semmissé tenni.

Frodónak annyiból hasznos, hogy oda mehetett, hogy a sok szenvedést, amit átélt és ami még elhajózásakor is gyötörte a Boldog Birodalmoban megszűnt és ott fájdalom nélkül, örömben élhette az életét, amíg meg nem halt.

Gimli és Legolas pedig nem voltak gyűrűhordozók! Ők csupán azok közé tarozta, akik kisérték a gyűrűt. Gyűrűhordozók csak a hét törp úr, a kilenc ember, a tündék közül: Galadriel,Gil-Galad,Círdan és Elrond voltak.Na meg persze Gandalf, Frodó és Bilbó na meg Gollam szintén. Ők pedig mind elmentek Nyugatra az utolsó hajóval, vagy meghaltak.
Az egyetlen kivétel Samu, hisz ő is hordozta az Egyet. Ő valóban jóval később megy el. :)

"Állítsátok meg a közgazdászokat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236136 Írta: Galmir
Galmir válaszolt a következő témában: Kérdések
Köszi a segítséget. :)

És azt nem tudod, hogy Frodó, miután elhajózott Valinorba, halhatatlan lett? Mert erről szerintem nincs semmi a könyvben, hogy mi történt.
Az is hülyeség, hogy a gyűrűhordozók az utolsó hajóval mentek, mert sok évvel utána hajóra szállt Gimli is Legolasszal. :?:

Hallgatni arany.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236118 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
Galmir: a hatása megmaradt a gyűrűnek némileg. Nyilván előbb utóbb elpusztult volna amúgy is. Gondolj csak Bilbóra, nála se volt a gyűrű jó pár évig, miután odaadta Frodónak. Öregedett, ez tény - bár nem hiszem, hogy olyan mértékben, ahogyan azt a filmben láttuk, bár az is lehet, hogy a gyűrű hatása elmúlt, amikor elpusztult (sőt ez biztos).

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236112 Írta: Galmir
Galmir válaszolt a következő témában: Kérdések
Helló!

Nekem az az egy kérdésem lenne, hogy:
Gollam miért élhetett 50 évig a Gyűrű nélkül? Hiszen kb. 500 éves, és a hobbitok nem élnek olyan sokáig! Tudom, hogy a Gyűrű tulaja nem öregedik, de a Gollamnél nem volt kb. 50 évig.

Please help!

Hallgatni arany.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235872 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Kérdések
Nem,sajna ott sem találtam,de azért köszi...

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235863 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
Rana, nézz hat hozzászólással lejjebb, talán az ottani linken megtalálod.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235848 Írta: Ranamarth (Endóriel)
Ranamarth (Endóriel) válaszolt a következő témában: Kérdések
Azt szeretném kérdezni,hogy a bővített DVD dobozában ,ha kinyitod a DVD-t akkor egy címert látsz ott...nagyon ismerős,de nem jövök rá honnan...meg tudná nekem valaki mondani,hogy kinek a címere? :oops:

"Ember,ki szívén gyalogol
S kíméli kérges lábait,
Jajgat,ha majd tüskébe hág
S elveszti csendes álmait."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235658 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Kérdések

Alcarcalimo írta: XIX. Tar-Ardamin, 2618.-ban született, 74 évig uralkodott, 2899-ben halt meg. Uána jött Ar-Adúnakhór.

Köszi!
A függelékben ezek szerint rosszul van, mert ott ez áll: "Calmacil után a királyok númenori (vagyis ad

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235549 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Kérdések
Ez lehet egyrészt azért, mert a második királyt, Vardamir Nólimont nem mindig számítják a királyok közé, másrészt azért, mert Tolkien fennmaradt írásaiban Númenor uralkodóinak száma csaknem szabadon variál 14 és 24 között.
Vagy az is lehet (szvsz ez a legvalószínűbb), hogy a tünde nevű uralkodók közé számolták Tar-Palantírt (Ar-Inziladűn) visszaváltott adúniról quenyára...

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235548 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Kérdések
XIX. Tar-Ardamin, 2618.-ban született, 74 évig uralkodott, 2899-ben halt meg. Uána jött Ar-Adúnakhór.

A Gyűrű Keresése: 189-197 oldalig Númenor királyaival foglalkozik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #235542 Írta: Brandir
Brandir válaszolt a következő témában: Kérdések
Lehet hogy már volt, és biztos bennem van a hiba, de akárhogy számolom, nem jön ki. Nemestünde néven 18 király volt Númenorban, Tar-Calmacil a tizennyolcadik. (vagy nem?) A függelékben ez áll: „a huszadik király númenori néven vette át a hatalmat: így lett a neve Ar-Ad

"Égig az a fa ér, amelyikről elhisszük."
S.P.Q.L

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.983 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére