Gollam

Több
21 éve 10 hónapja #86201 Írta: Gandalf

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #86107 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Jajj, de pangunk gyerekek!!
Hoztam képeket, mielött teljesen kihal a topik!
Gollam oson:
img.www.tolkienonline.com/galler ... /acf82.jpg
Gollam iszik:
img.www.tolkienonline.com/galler ... gollum.jpg
Multkor asszem ide kerestem Golllam-Deagol képet:
img.www.tolkienonline.com/galler ... etch10.jpg

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #85765 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

zsoffija írta: Annak van valami jelentőssége a későbbiekre nézve,hogy Szméagol "mindennek a gyökerét kereste"?


Hát...végülis emiatt a "hajlama" miatt vette be magát a Köd-hegység alá, nem??? Mert végülis egy erdőbe is mehetett volna.... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #85706 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Annak van valami jelentőssége a későbbiekre nézve,hogy Szméagol "mindennek a gyökerét kereste"? :hein:
Aműgy köci minden képet,csakis személyiségem épülésére szolgáltak! :D
Bár a filmbéli Golam még mindig rejtély a számomra...(őszintén szólva remélem én még mindig tartok tőle egy kicsit... :? a trailer valahogy mást adott vissza,mint a könyv...)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #85525 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Szerintem élete virágkorában lehetett. Azt mindenesetr tudjuk, hogy, mikor Frodóékkal találkozik már legalább 533.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84756 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
kriszana:jajj cegénke!
Ulmo:Én inkább 25 év körülre saccoltam, de van vhol egy kép,megkeresem...
de nem találom :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84469 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gollam
sztem lehet,hogy több volt azért 50 -nél.... bár,ki tudja :?:
Itt egy jó kép Gollamról:

www.warofthering.net/movies/phot ... ge29.shtml

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84339 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: ha azt nézzük, hogy könnyedén megfojtott egy másik sztúrt, és hogy a hobbitfélék kb 100 évig élnek, én max 40-50 körülire saccolom.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84284 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Estel Adániel írta: Jó kérdés... a könyv nem ad meg semmilyen adatot Szméagol vagy akár Déagol születési időpontjával kapcsolatban... csak azt tudjuk, hogy épp aznap volt Gollam szülinapja, amikor hmm... 'hozzákerült' a Gyűrű.


Aiya Estel!

De mégis, hány éves lehetett?? Semmilyen hasonlítási dolog nincs??

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84040 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gollam
Jó kérdés... a könyv nem ad meg semmilyen adatot Szméagol vagy akár Déagol születési időpontjával kapcsolatban... csak azt tudjuk, hogy épp aznap volt Gollam szülinapja, amikor hmm... 'hozzákerült' a Gyűrű.

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #84010 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol:
[size=9:36ljqknl]Sztem jó tma![/size]
Hát gondolom akkor sem volt egy topmodell! Én talán egy visszahúzódó, magának való emberkének tudnám elképzelni! Télleg kb. hány évesen "találkozott" a Gyűrűvel???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #83842 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Hosszas mérlegelés után arra a témára jutottam, hogy(nem túl jó, de időm se volt sok :? ):
Milyen lehetett Szméagol még, mikor ott élt a Nagy-Folyó partján és hírét se hallotta holmi Gyűrűknek. Mikor még ártatlan gyermekként ücsörgött és hallgatta a nagyanyja meséit.
Mikor még "tiszta" volt...
:shake: :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #83721 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
kriszana:megérdemli!
Szméagol:Akkor majd megyünk és gratulálunk! :wink: Egyébként meg gondulkodjál! Én is azt teszem...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #83327 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Elég érdekes képek! :wink: Azt hiszem gratulálhatunk Andy Serkisnek ezért a kiváló és nehéz munkáért (meg Frodóéknak)!

Ragoran!

Szerdára én is gondolkozok valamin... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #83250 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gollam
Csak kicsi reklámot akartam csinálni süninek, ha már oly rendes volt és csinált egy ilyen oldalt tele klassz képekkel :P

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #83139 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
kriszana-C:
1:Sztem mindenki nevében +köszönöm, hogy életet lehelsz eme kihalóban lévő topikba!
2:Jó alaposan kipakoltad hedge oldalát! :wink:
3:Nagyon lassan jönnek be de megéri-érdekes!
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 10 hónapja #83033 Írta: kriszana
kriszana válaszolt a következő témában: Gollam

"There is only one journey. Going inside yourself." (Rainer Maria Rilke)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81995 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Ancalimon: Ha nem Te mondod ezt, én mondtam volna! :wink:
Nem hiszem, hogy ennyire kimerítettük volna a Gollam Tmát! :?
Gondolkozok, hátha eszembe jut vmi, de póbálkozzatok Ti is, mert mindíg én hozok új Tmát! /na ez így nem igaz!/
_______________
'...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81502 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gollam
Aiya!

Miután vallásfilozófiai értekezésünkkel sikeresen szétoffoltuk ezt a topicot, javaslom, ezt a nagyon érdekes diskurzust, a jó és gonosz tolkieni koncepciójáról, illetve a keresztény teológiával való különbségekről és hasonlóságokról folytassuk a VADONATÚJ "Mitológia, vallás, filozófia Középföldén" topicban!

Deagol: Akkor folytassuk ott.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81468 Írta: deagol
deagol válaszolt a következő témában: Gollam
De szerintem az abszolút alap akkor is a kereszténység - Tolkien mélyen katolikus volt és nagyon komolyan vette a hitét. Élete egyik legnagyobb "sikerének" könyvelte el, hogy úgy nevelte a gyermekeit, hogy az egyik fia papnak álljon.
Bocs, hogy itt belekontárkodom... :oops:

"Én csak egy szegény medvebocs vagyok, különben is az agyvelőm meg van hűlve..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81445 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Köszönöm Ancalimon!
Ebből is láttszik, hogy Szauron csupán csak megpróbálta utánozni mesterét nem túl nagy sikerrel.
Sokszor gondolkoztam rajta, hogy mi lett volna akkor, ha Morgoth még Ardán van mikor az emberek és tündék igazi szövettsége felbomlott. Vagy talán, ha Morgoth Ardán marad nem távolodnak el egymástól ennyire az emberek és a tündék? Rákényszeríti őket, hogy szövetségesek maradjanak?
(Megint eljutottunk/am a mi lett volna ha...? kérdéshez.)

Ancalimon!
Szerintem írd meg Svindlernek...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81397 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gollam
Hát igen.
Ebből is látszik, hogy a tolkieni mitológia nem egyszerűen a keresztény hagyomány szimpla átfordítása, hanem bizony a keresztény és más korábbi, vagy párhuzamos vallásfilozófiai irányzatok összehangolásának céljával készült. Nyilván itt is az volt a legfőbb cél, mint a klasszikus gnoszticizmusban: mi az oka a világban jelen levő rossznak? És szerintem a tolkieni válasz intelektuális értelemben sokkal szebb, mint a gnosztikus és manicheista irányzatok voltak. De ez már túlmutat ennek a topic-nak a keretein...


(Lehet, hogy kellene indítani egy filozófiai/vallásfilozófiai topic-ot?...)


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81396 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
meglehetősen gnosztikus koncepció


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81391 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: A HoME köteteket az Interneten vettem meg, de azóta megtudtam, hogy a Silverland nevű Fantasy könyvesboltban itt Magyarországon is kaphatóak.


Morgoth gyűrűje egy nagyon érdekes koncepció, Ulmo már leírta a lényeget, de azért leírom egy kicsit részletesebben:
Morgoth, aki Középfölde legfőbb királyának tekintette magát, mindenáron és minden körülmények között ki akarta terjeszteni hatalmát. Vala lévén közvetlen hatalma volt a világ formálására, de ezt a képességét nem valódi alkotásokra használta, hanem a többi vala alkotásainak elferdítésére. Mivel tisztában volt vele, hogy hiába a leghatalmasabb a Valák között, a többi Vala egyesített hatalma legyőzheti, elhatározta, hogy erejét függetleníti személyétől, és beépíti a világ anyagába, hogy legyőzhetetlenül megőrizze és felerősítse azt. Ezért középföldei uralkodásainak hosszú korszakai alatt a legfőbb gonosz hatalma lassan átitatta Arda élő és élettelen összetevőit, menthetetlenül összekeveredve az eredeti iluvatari terv alapján a valák által alkotott tiszta eredeti dolgokkal, kivéve a különböző vizeket, amelyek többé kevésbé leginkább megőrizték eredeti tisztaságukat Ulmo hatalma által. Illetve Valinor egészét amely a Fák pusztulásáig teljesen mentes volt a gonosz rontásától, és Morgoth távozása után az egyetlen tiszta része maradt Ardának. Az Áldott Birodalom megmutatta, hogy milyen lehetett volna az egész világ a gonosz hatalma nélkül.

Ez a gonoszsággal átitatott világ lett Morgoth legnagyobb műve, "Morgoth Gyűrűje", aminek létrehozására elhasználta vala hatalmának nagy részét, és amely ugyanúgy őrizte és felerősítette eredeti gonosz erejét, mint az Egy Gyűrű később Szauronét (aki a maga sokkal kisebb hatalmát nem volt képes ilyen módon felerősíteni, csak amikor az eregioni tünde kovácsoktól megtanulta a hatalom gyűrűk készítését, próbálta meg kisebb méretekben utánozni mesterét).

Amikor a valák az első korszak végén legyőzték Morgoth-t, ráébredtek: hiába arattak diadalt és hiába taszították ki teljesen a világ köreiből, hiába pusztult el az általa leginkább megfertőzött Beleriand, teljes hatalmát csak akkor pusztíthatják el, ha magát Ardát, egész Középföldét, minden élő és élettelen anyagot szétrombolnak. Szauron Gyűrűjét el lehetett pusztítani, és ezzel hatalmát el lehetett távolítani Középföldéről, azonban Morgoth Gyűrűje - a megrontott Arda - a világ végezetéig őrzi Morgoth hatalmát.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81267 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: A HoME 10-ik kötetének előszavában szerepel:
"the whole of Middle-earth was Morgoth's Ring" - vagyis Középfölde egésze Morgoth Gyűrűje. Ahogy Szauron a hatalma nagy részét a Gyűrűbe öntötte, úgy Morgoth hatalmának nagy része Arda anyagába került.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81257 Írta: Titkos®
Titkos® válaszolt a következő témában: Gollam
Jujj, "számkivetett ork", ez fájt! :?
Egyébként a Morgoth Gyűrűjéről még én sem hallottam. :oops:

Gollam az egyik kedvenc szereplőm!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81228 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

www.cinematrix.hu/hirveg.php?hir_id=4180

Olvassátok el a harmadik bekezdést. Azt hiszem máshol járt az agya a szerzőnek...

Ancalimon!

Hol szerezted meg a HoME összes kötetét? Ha jól tudom még nem adták ki Magyarországon. Hogy szerezted meg angolul?
"Morgoth Gyűrűje"? Ezt is úgy kell elképzelni, mint egy "gyűrűt"?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81036 Írta: Ankalimon
Ankalimon válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: Igen, a Lembas készítésének részletes leírása a HoME 12. kötetében olvasható.


A gonosz legsötétebb műve "Morgoth Gyűrűje" volt, amihez képest a Szauron féle Nagy Gyűrű csak gyenge utánzat... Állítólag Szauron Morgoth-nak ezt a művét használta mintául a saját gyűrűjének megalkotáskor.


Az igazság a kis álom, amelyben az én elgondolja a világot.
A valóság a nagy álom, amelyben Isten gondolja önmagát.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80985 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Gollamot a kötél fizikailag nem is bánthatta, mert (ha jól emléxem) Samu megnézte, hogy nem túl szoros-e és még "laza" is volt..De most nincs itt a könyv és már elég régen olvastam... :oops:

Ancalimon: az első leggonoszabb lény Morgoth volt, nem? De dolog? :roll: :oops:
_____________
...összeforr a törött szablya
s koronás lesz a király...'
Rago

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80951 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ancalimon írta: A Lembas viszont nem egyszerűen egy speciális tünde étel volt, hanem különleges, szent dolog. Az étel elkészítéséhez különleges, Valinorból származó, romlatlan gabonát használtak, amelyet különleges körülmények között termesztettek (pl.: nem érinthette fém tárgy, penge), és elkészítésének módját még Yavannától tanulták a kiválasztottak. Az egész eljárást csak a Yavanildinek (Yavanna hölgyeinek) nevezett titkos társaság tagjai végezhették (ennek tagja volt Galadriel, illetve unokája Arwen).


Ezt a Középfölde Történelmében olvastad?

Szerintem a kötél nem csak fizikailag bántotta a testét, mert az is valami olyan dolog lehetett, mint egy szilmaril. Minden gonosznak égette a markát és a lelkét.
A kérdés pedig az lehet, hogy mikor netántán felülkerekedett jó énje, Szméagol, akkor mit érezhetett, mikor egy ilyen kötél érintette.
De erre a választ sosem tudjuk meg, mivel már sosem volt már soha önmaga teljesen. Mindig Gollam volt. :? :roll:
Tényleg... Vajon mi indította meg benne azokat a változásokat? (Azokra gondolok, hogy mindig a gyökerek felé ásott és mindig mindennek a kezdete érdekelte.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.782 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére