Gollam

Több
21 éve 9 hónapja #95729 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
nem olyan nagy ügy; eleget lesz még Frodó és Sam együtt Gollammal, bármikor mód adódhat egy kis visszaemlékezésre


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #95677 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Aha! Arra mondjuk kiváncsi leszek,hogy hogy kerül oda... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #95674 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
a theonering.neten van egy lista a TTT-ből kimaradt jelenetekből, ott jegyezték meg, hogy a Szméagol-Déagol sztori a RotK-ban lesz benne


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #95668 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

amanibhavam írta: RotK-ban lesz


De jóóóó! Komcsi??? Honnan tudod?? Mondtam én,hogy mindent tudsz! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #95665 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
RotK-ban lesz


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #95663 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem,ha a FoTR-bővítettben nem volt,akkor nem tom mikor akarják beilleszteni... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #95633 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Na akkor egy kérdés:

valószínűleg volt már róla szó, de azért megkérdem: Szméagol-Déagol története benne lesz a bőv. vált.-ban? Vagy esetleg a RotK-ban? Azt hittem, már a TTT-ben benne lesz, és lett is volna rá egy-két jó jelenet, ahova jól odaillet volna.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #95227 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Gyerekek! Ien pangást még nem éltem! Pedig ez nagy szó! Azt hittem a Film után tele leszünk Gollamosokkal,de sajna úgy láccik Tvedtem... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #94157 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Amy Drága:cainen tolto-cainen tolto-cainen tolto hantale len!:o)

Rabyn:Nekem bejönnek.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #94124 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gollam
nem jönnek le a képek egérjobbgombbal se

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #94110 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
zsoffija: igazad lehet. Mindenesetre aki igazán kíváncsi Gollam pompás hangjára, az próbálja meg valahol angolul megnézni a filmet, mert ott aztán remek a gollam.
:wink:

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93921 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
De az oam furi,hogy valaki iet mondogasson...
Zsoffija igen bölcs elmélete szerint::::::(Zsoffija pedig gyakran téved és még gyakrabban változtat véleményt) :arrow: szóval!Szméagol fura hangot adott ki :arrow: elnevezték "Gollamnak" :arrow: már csak tömény öniróniából vmiből is mondogatni kezdte...
:?:
hüeség?
:roll: :oops: :(
(akkor moszt angolul hogy van? :( )
www.councilofelrond.com/modules. ... 3&orderby=
www.councilofelrond.com/modules. ... 1&orderby=
www.councilofelrond.com/modules. ... 8&orderby=
Ezek már biztos voltak,de a kedvenc képeim... :roll:
www.councilofelrond.com/modules. ... 3&orderby=
www.councilofelrond.com/modules. ... 0&orderby=
www.councilofelrond.com/modules. ... 2&orderby=

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93871 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Gollam
Oké, én is köszi.
A magyarban beszéd a Gollam.
Mintha azt mondanád, ilyen filmes Gollam hangon, hogy Gollam, Gollam.

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93749 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
igen, pont erről van szó
az angolban a hallgatózást jelentő "eavesdrop" ige eredeti jelentése az, hogy ha valaki a csöpögő ersz alá áll, kihallgathatja, ami a házban történik; ezt viszont magyarra másképp kell átadni, így lett belőle hegyes fül - ezt viszont sokan valamiféle bizonyítékként értelmezik, holott nem az


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93734 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Gollam

amanibhavam írta:

Ragoran írta:

amanibhavam írta: ...How long have you been eavesdropping?
Eavesdropping, sir? I don't follow you, begging your pardon.There ain't no eaves at Bag End, and that's a fact.


Drága Amy [size=9:31o6brag]mester[/size]!
Az én angol tudásom szinte=0...
plíz fordits le! :oops:


parancsolj:

Mióta ereszcsöpögtetsz itt?
Ereszcsöpögtetés? Már megbocsáss, uram. Nincsenek Hobbitfalván ereszek, ammár biztos.


így jó?


Nem szívesen szólok bele az angol nyelvi vitába de a Scriptum Kft által 1991-93 ban kiadott GIB Angol-Magyar Magyar Angol szótárprogram, valamint az Országh féle Angol-Magyar szótár szerint az eavesdrop magyar megfelelője a hallgatózik, kagylóz, illetéktelenül kihallgat. Nos meglehet igen kevéske az angol tudásom de a felsorolt szótárak szerkesztői nyilván többet tudtak nálam. Az eaves viszont a fent említett szótárak szerint eresz, csurgó. Feltételezem itt a szóvicc esete forog fenn, amelyet a fördító fülhegyezésnek és hegyes fülnek fordított a szituáció árnyaltságának megjelenítése érdekében. De talán elég is a találgatásból részemről. Aki nem tud arabusul az ne beszéljen arabusul.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93720 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta:

amanibhavam írta: ...How long have you been eavesdropping?
Eavesdropping, sir? I don't follow you, begging your pardon.There ain't no eaves at Bag End, and that's a fact.


Drága Amy [size=9:ck1dg0j7]mester[/size]!
Az én angol tudásom szinte=0...
plíz fordits le! :oops:


parancsolj:

Mióta ereszcsöpögtetsz itt?
Ereszcsöpögtetés? Már megbocsáss, uram. Nincsenek Hobbitfalván ereszek, ammár biztos.


így jó?


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93712 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: keresd ki a könyvben azt a rész, hogy "Mióta hegyezed itt a füled, Csavardi Samu?" :arrow: ez az a rész.
Eriol AElfwine: nem tudom, hogy a magyarban milyen volt a gollam, de az angolban igazi hátborzongató torokhang.
us.imdb.com/Name?Serkis,+Andy
Itt van némi infó Andyröl + a régebbi filmjeiröl stb.
www.michaelbassett.com/uth/Quinn.jpg
Azt hiszem, van egy új rajongója! 8)

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93532 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

amanibhavam írta: ...How long have you been eavesdropping?
Eavesdropping, sir? I don't follow you, begging your pardon.There ain't no eaves at Bag End, and that's a fact.


Drága Amy [size=9:2mdscf8s]mester[/size]!
Az én angol tudásom szinte=0...
plíz fordits le! :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93531 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
...How long have you been eavesdropping?
Eavesdropping, sir? I don't follow you, begging your pardon.There ain't no eaves at Bag End, and that's a fact.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93517 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

amanibhavam írta: ezt egy másik topikban már cáfoltam; a "nem hegyes az én fülem" csak magyar szófordulat; az angol eredetiben itt szó sincs fülekről


Az eredetiben hogy van?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93264 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam

amanibhavam írta: Tolkien írja egy levelében, ogy hogyan is képzeli el ő a hobbitokat: itt írja, hogy fülük hegyes, bár nem annyira hegyes, mint a tündéké


Akkor ez korrekt, mert a filmben is így van :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93151 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
ezt egy másik topikban már cáfoltam; a "nem hegyes az én fülem" csak magyar szófordulat; az angol eredetiben itt szó sincs fülekről

Tolkien írja egy levelében, ogy hogyan is képzeli el ő a hobbitokat: itt írja, hogy fülük hegyes, bár nem annyira hegyes, mint a tündéké


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93147 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Gollam
A könyv szerint a hobbitoknak egyáltalán nics hegyes fülük,de a filmben igen.
Gollamnak se kéne hogy az legyen, mert az a tündék, és így az orkok sajátja.
A könyvben az bizonyítja ezt, hogy mikor Gandalf lefüleli Csavardi Samut, Samu azt mondja, hogy egyáltalán nem hegyes az ő füle.

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93146 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Gollam
Ha Gollamról beszélünk, valójában nem tudhatjuk biztosan, hogy áruló-e, viszont egy dolgot nem értek.
Ugyebár Szméagol hobbit volt??? Ha az volt, akkor hogyhogy nem rendelkezett a hobbitok különleges erejével a Gyűrűvel szemben???
Samu ellen tudott állni, Bilbó átengedte a Gyűrűt, Frodó nem halt bele a pusztulásába.
Furcsa nem???
Gollam már a GYűrű látvanyára képes volt megölni Déagolt. Nem tudjátok, Tolkien mit mondott erről???

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93100 Írta: Éomer
Éomer válaszolt a következő témában: Gollam
Nekem is Gollam a kedvencem, pedig áruló.Tudjátok miért.Az a rész a kedvencem amikor veszekszik saját magával.

Éljenek a Rohirok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #93099 Írta: Éomer
Éomer válaszolt a következő témában: Gollam
Nekem is Gollam a kedvencem, pedig áruló.Tudjátok miért.Az a rész a kedvencem amikor veszekszik saját magával.

Éljenek a Rohirok!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #92798 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Gollam
Furcsa, de nekem a könyv elolvasása után Gollam lett az egyik kedvenc főhősöm.
A filmben nagyon jól megcsinálták Gollam jellemfejlődését, és azt, ahogyan küzd Gollam ellen, viszont a filmben aGollamok túl beszédszerűek, inkább valami igazi torokhangnak kéne lennie.
Írásban így Gollllummmm
Tudjátok, mintha nyelnétek de nagyon rekedtek lennétek.

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #92794 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #92680 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Zizi:Légy szíves ne chatolj! Ez fórum,nem chatszoba! :nono:
Egyébként szivesen látunk,ha Gollamrajongó vagy,ha nem! :wink:
Nerw:Helyes,helyes! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 9 hónapja #92679 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Gollam
Egyem azt a sunyi pofáját :)
Asszem kezdem megszeretni :) ...

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.711 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére