Gollam

Több
21 éve 7 hónapja #108914 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Ulmo: A Szobotka-féle fordítás szerint a szigetén tartotta. :arrow: Tehát tartósabb emléknek minősül. :?:


Ki tudja,hogy mekkora volt az a sziget és mi minden volt ott..Mondjuk hova rakhatná a kajamaradékokat?Feltöltődne a kis tava!

És a vizes kagylók minek kellettek neki?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108912 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

A Babóban (The Hobbit) van arra utalás, hogy Bilbó látja Gollam szeme fényét a falakon visszatükröződni. :roll: Tehát "belső tűz" kicsukva... Bár én mindig is olyasfajta fényre gondoltam, mint Minas Morgul hulla ragyogása... :?

Ulmo: A Szobotka-féle fordítás szerint a szigetén tartotta. :arrow: Tehát tartósabb emléknek minősül. :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108878 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol erre gondolt:

Végiggondolta, ő mit tartott a zsebeiben: halcsontokat, ork-fogakat, vizes kagylókat, egy darab denevérszárnyat.


Az a szárny talán egy régebbi vacsora maradványa lehetett :roll:

Gollam szemének valahogy belülről kell világítania, mert Bilbó is látja teljes sötétségben, később Gollam árnyékot vet a saját szeme fényénél. Talán a Gyűrű (és a gonoszság) hatása :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108875 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem nem kifejezetten világított, hanem csak a színe változott meg. Amúgy nem tudni, a Gyűrű mit tett vele...


Denevérszárny?! :? :? :? :? :gollum2: :gollum1:

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108832 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméag!!

Végre Tma!
Nya!
1:
Én a fényvisszaverésre ill világításra emléxem.
Érzelem nyílvánítás:Ezt könyvekben is olvashatod,hogy megvillant a szeme...de ez csak képletes,nem szó szerint érti az író!!
Fény visszaverés:Én is pont ezt vetettem fel ellene
2:
Volt nála oan is? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108816 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Két téma:
1. Az örök kérdés: Mitől világított fehér, avagy zöld fénnyel Szméagol ill. Gollam szeme. A legutóbb arra jutottunk, hogy vagy érzelem nyílvánítás, vagy fény visszaverés, vagy foszforeszkálás.
Érzelem nyílvánítás: Ez a legvalószínűbb. De: Akkor ez valamiféle belső tűz, tehát a külvilágra nem szabadna fényt vetnie. ?
Fény visszaverés: Lehetetlen. Honnan veri vissza a fényt? És különben is, csak néhány élőlényről hallottam, melyeknek fényt bocsájt ki a szeme, úgy, hogy külvilági dolgokra is fényt vet. De ezeknek a "világító" szemű lényeknek "szeme világa" kivétel nélkül a foszforeszkáláson alapszik. ?
Foszforeszkálás: Ehhez ugyancsak fény szükséges. ?
Ezekhez A Babót vettem alapul.

Több szem többet lát. Rajta! Essünk neki! :wink:

2. Mire használta a denevér szárny darabkát? :crap:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108336 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Gollamka:Hát ez a szobor cörnű :roll: de szobrokból úgy tűnik nem bírnak jót csinálni..

Gollam 1ébként sztem nem ugrált a vízba halacskák után,csak kihalászta őket.Minek legyen nyakig vizes?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #108200 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam
Jesszusom! Ez még orknak is ronda...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107832 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Gollam
zsoffija:nem csodálom hogy ágyékkötőél többen nem tudod elképzelni, Hát én sem! Minek lenne rajta több? Akadályozná mindenben! Meg szerintem nem lehetett egy nagy divatdiktátor, nem hiszem hogy nagyon érdekelte, hogy mi van rajta...
Rago: néhány képen tényleg naon "cörnű", különösen ezen: www.tolkienwinkel.nl/gollum.jpg :arrow: ez borzasztó!!!

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107472 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Hobbit:ja,igaz-a fantáziánkra van bízva :!: :D
(illusztrált könyvek mellet... :( :( :( )
Én hiába verem fejeimet a falba,ágyékkötőnél többen nem bírom elképzelni... :oops:
(Hihi,ha megjavult és visszatért volna a hobbitok közé (...) :arrow: kertésznadrág-szalmakalap-pipa kompozícijó?huhúúú!!! :D )

Rajzfilm...én csak az árnyképét láttam benne...három percre rá kivettem a kazit... :roll: :evil:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #107296 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Hát nem tudom. Nem feltétlenül szmokingban. Lehet, hogy volt olyan ruhadarab amit mi nem tudunk elképzelni és pl: volt egy kis zacskó az oldalán. Ki tudja. Na ez van a fantáziátokra bízva. Ami azt illeti gollam sokat ugrált a vízbe halackák után és szerintem nem zavarta a hideg víz. Szerintem mán ilyen jó kérges bőre lehet, vagy ha nem is kérges de elégérzéketlen kültakaró kell azokhoz a dolgokhoz amiket csinált. És valószínű, hogy Gollam nem az a típus aki mielőtt fürödni indul leveszi és szépen összehajtogatja a ruháckáját.
Üdv:..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106373 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol:
1:Aha! Hát mondjuk mibe képzelte volna el? Szmokingban? :lol:

2:Jó,hogy nem volt még szerencsém ahhoz a sorozathoz :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106372 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ragoran írta:
Szméagol:
Hobbit meik rávilágítására gondolsz? :oops:


A legutóbbira :wink: :

hobbit írta: De az is lehet, hogy Gollamot Tolkien nem pont csak egy ágyékkötőben képzelte el.

Kép:
Hát sztem akkó is szörnyű.Ízlések-pofonok! :wink:


Tényleg szörnyű, de a rajzfilmben egész jól van megcsinálva. Mozgás, hang stb... Ő a legjobban sikerült figura... (Ebből következtetni lehet a rajzfilm minőségére. :twisted: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106166 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol:
Hobbit meik rávilágítására gondolsz? :oops:

Kép:
Hát sztem akkó is szörnyű.Ízlések-pofonok! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106160 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Bizony Hobbit rávilágított egy igen fontos tényre. :wink:
Minket (legalábbis engem) ha nem is tudatosan, de befolyásoltak a művészi ábrázolások.
De én azt hiszem, hogy láttam már Tolkien-féle ábrázolást és abban sem volt rajta rendes ruha... :roll:

Ragoran írta: ez elég cörnű:
www.jrrtolkien.org.uk/Images/GOLLUM.JPG


Ezt nem bírom megállni. De ez a "híres" rajzfilm változat Gollamja. Az ért egész aranyosz a rajzfilmben. :roll: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106096 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Azért ezt a göncöt csak nagy jószándékkal lehet ruhának hívni.. :lol:
Sztem nem ugrált be csak a "csónakból" halászgatott,de ha be kellett ugrania vmiért akkor sztem nem állt neki elötte gondosan levetkőzni..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #106085 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Rago:hüevaok...arra céloztam,h mikor beugrott a vízbe a halackákért...
(dehát mi a szőrért ugrana be :? )
A képek yók :!: 8)

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
Több
21 éve 7 hónapja #106033 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam

hobbit írta: De az is lehet, hogy Gollamot Tolkien nem pont csak egy ágyékkötőben képzelte el.

ami igaz az igaz...erről végülis nem volt szó...
de milyen ruhadarab marad meg több mint 500 éven keresztül?
Persze,lehet,hogy ruhát is lopott az orkoktól... :roll:
A hideg vízben is ruhában fürdött?? 8O brrr... :(

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105453 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Télleg! Egy dolog,hogy halackát,hogy fogta meg,de a csontok nem zavarták? :roll: Persze egy csomó állatot nem zavar,de ők már egy kicsit hozzá szoktak a dologhoz. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #105172 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
De az is lehet, hogy Gollamot Tolkien nem pont csak egy ágyékkötőben képzelte el. Ami Frodó ujját illeti, szerin tem Gollam hozzászokott a kemény és rágós dolgok meg ill. leharapásához, hiszen egy nyers húst még elvágni is nehezebb nem hogy megrágni, neki viszont simán ment..

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104900 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
A karmait nem is biztos,hogy "reszelte",mert pl a kutyák se reszelik,kopnak a körmeik maguktól. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104535 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Zsoffija: Szerintem mindenképpen az ágyékkötöjén volt. Ugyan hol lehetett volna? (Gollam nem erszényes. :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 7 hónapja #104462 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam

hobbit írta: Én úgy láttam, hogy abból a hat fogból legalább kettő metszőfog volt. Azzal már simán le lehet harapni egy ujjat... :wink:

hihi,cak az pech,ha mindkettő fölső/alsó... :roll:

a zsebe az ágyékköőjén volt? :oops: :? :oops:

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103948 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
Lehet, hogy Szarumánhoz járt manikűrözni :lol:

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103861 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Talán úgy könnyebb volt megragadni a halacskát..., de azt kézzel tette nem?

Biztosan kézzel fogta meg, valószínűleg voltak hozzá hegyes karmai is (ha a fogát reszelte, a karmát is biztosan tudta).
Rago: tök jó a galéria!

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103768 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Ezt a ruci Tmár már párszor átrágtuk és,ha jól emléxem arra lyukadtunk ki,hogy valszeg a "vacsiravaló" orkokról leszedte a cuccot..

Cerebrum:
Azért nem jó csak így,mert lassítja a topikot,1ébként télleg jól néz ki! :wink:

És itt ülnek a csónakban:
img.www.tolkienonline.com/galler ... etch10.jpg
És itt nézzetek körül:
www.serkis.com/galleries/c.htm

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103715 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ulmo: Igen, igen tudom. De nem is az eszközre volnék kíváncsi, hanem a technicára és a dolog miértjére.
Talán úgy könnyebb volt megragadni a halacskát..., de azt kézzel tette nem?
A fogakat elég egyszer lereszelni, nem fog visszanőni, legföljebb kiesik.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103694 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
Dehát az majdnem száz évvel előtte játszódik!
Közben kopott le ágyékkötőméretűre :lol:
Amúgy olvastam..

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103444 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam: az a bizonyos "zseb" a Hobbit ötödik fejezetében fordul elő. Olvasd el, végülis nagyrészt rólad szól :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.755 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére