Gollam

Több
21 éve 8 hónapja #102107 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Hát nem tudom, de sztem Gollam fantasztikusan meg lett csinálva, és a mozgása egyáltalán nem lett gépi!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102011 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Tudom,de amit a moziban látunk az már naon gépi :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101986 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
nem volt teljesen gépi; Andy Serkis játszotta el, az ő mozgását és mimikáját modellezték le, és a hangját is ő adta


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101940 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Mondjuk azt nem tom,hogy ha egész Golli "gépi" volt akkor mért kellett neki "elő" hang.. :roll: Mért nem tudtak géppel csinálni neki? Nincs a hanggal semmi bajom,nem azért.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101678 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Zááákosssssszz!Megyeee!!! :wink:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101596 Írta: Csavardi Samu
Csavardi Samu válaszolt a következő témában: Gollam
Hallgatta valaki pénteken 22:00kor a Pet?fi rádiót? Volt szerencsém ugyanis kicsit beszélgetni a Moziklub c. m?sorban Láng Balázzsal...A tag civilben marha jó fej, és bár a filmen nem annyira teccett a szinkronja, de él?ben ahogy ott nyomta, szétröhögtem, felesleges volt megbuherálni effekttel a hangját! Most majd biztos felkapják valamennyire szinkronhangként ezután... :P :lol:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101474 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméag:Én nem vettem észre hasonlóságot,mondjuk nem is annyira erre figyeltem.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101391 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Üdv! Én nem vettem észre külömbséget. Max a gesztusaikban és talán a hanglejtésben

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101178 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gollam
Üdv!

Nekem nagyon tetszett az angol hangja... szerintem nagyon találó. A magyart még csak egyszer hallottam, és sajnos nem igazán emlékszem rá... Magyarban is megoldották, hogy Sznéagolnak és Gollamnak kétkülönböző hangja legyen?

Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #101120 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Szerintem irtó jó volt a magyar szinkronja is! Angolul még csak helyenként hallottam, és az nem tetszett annyira. De talán csak a hang minőség miatt volt, ugyanis számítógépen hallottam...

Érdekes:
Csak nekem tűnt fel (vagy csak túl élénk a fantáziám), de Gollamnak valahogy olyan volt a szeme, mint Frodónak. Vajon miért lehetett ez? Szerintem azért, hogy utaljanak rá mennyire egy a sorsuk és hogy valahol összetartoznak... :roll:

www.lordoftherings.net/index_vid ... ongue.html
A második videó "Gollum" címmel... Nézzétek meg!!! :itscool:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #100893 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
A képek tök jók,mondjuk nekem csak az a kis gonoszka volt új.. :roll:

zsoffija írta: Hobbit:accem a Hobbit/Babó :roll: -ban van benne,hogy annyi foga van...


A fog kérdésre Ulmo válaszolt egy kicsit lejjebb

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #100724 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam

Niphredil/Szméagol írta:
www.ninecompanions.net/gallery_p ... lum_36.jpg :arrow: itt milyen gonoc!

8O jujj... :(
mókák a képek,köcci,Szméagol!

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #100678 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Furcsa, hogy a filmben olyan sok :D foga volt. Talán azért ilyen "fürge", mert rá van kényszerítve. Ha nem tudná megfogni a halackát, éhenhalna.
www.lordoftherings.net/media/des ... m_1024.jpg
www.lordoftherings.net/media/des ... o_1024.jpg
www.lordoftherings.net/media/des ... h_1024.jpg
www.lordoftherings.net/media/des ... m_1024.jpg
:arrow: jó kis háttérképek, föleg a Samus 8) .
www.ninecompanions.net/gallery_p ... lum_36.jpg :arrow: itt milyen gonoc!

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #100661 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Kössz :wink:
Gollam beszéde az angol nyelvben sokkal ilyesztőbben hat . Vagy csak én érzem így?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #100427 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Hobbit:accem a Hobbit/Babó :roll: -ban van benne,hogy annyi foga van...

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #100012 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Gollam

Sil írta:

Nerwen! írta: Gollamnak ki a szinkonhangja? :oops:

Láng Balázs.

Köcc :D

Rago:köccke :lol:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99690 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szasztok!

Először is! Örülök,hogy egy kicsit életre kelt a topik! :wink:

Nerwen! írta: Most már tökre szeretem Gollamkát, annyira édi volt (néha) :lol:

OFF:üdvözöllek körünkben,örülök,hogy +tértél!ON

Eriol AElfwine írta: Nos, Bilbó már 50 éves volt, mikor a Gyűrűt magához vette, Gollamról mindenzt nem tudjuk.


Nem hiszem,hogy ez számítana! Talán Gollinál 500évig volt,de ugye nem lett halhatatlan,de már így is "+fertőzte" a Gyűrű és jóval tovább élt,mint mások...talán...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99600 Írta: Raven
Raven válaszolt a következő témában: Gollam
Akkor csak figyelmetlen voltam... :-) )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99596 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
A Hobbit magyar változatában szerepel a következő rész:

Harminc fehér paripa egy vörös dombon
Először roppant,
Azután dobbant,
Majd végül nyugton marad.


Csak ezt tudta kigondolni - leginkább az evésen járt az esze. Ez elég régi darab volt, és Gollam tudta a választ, akárcsak ti.
- Szemmiszég, szemmiszég - sziszegte. - Fogak, fogak drágaszágom! De nekünk cak hat van belőlük!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99595 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam magyar hangja (az első részben is) - Láng Balázs

Völgyzugoly fórumára már rég kiírtam az új szinkronhangokat..

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99594 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam

Raven írta: Van egy érdekes kérdésem:

Nemrég a kezembe vettem a Gyűrűk Ura angol változatát (regény) és kiváncsi voltam, hogy angolul "hogy pösze valaki". És a válasz: sehogy! Gollam egy csomó beszólását megnéztem, és sehol sem pösze, nem mondja mégcsak hosszan sem az "s"-eket, mindent rendesen mond...
Kérdésem: mi kerülte el a figyelmemet, esetleg ez csak nekem újdonság, vagy hogy akkor Göncz miért fordította pöszének?

Nekem úgy tűnik, eléggé sziszegve és hibásan beszél. Pl. "where iss it", "we wants it", "we hates them"... Meg ugye "cruel little hobbitses". És le is van írva a szövegben, hogyan beszél. (Egyébként az angol tanárom annakidején azt mondta, neki Gollam a kedvenc szereplője, mert angolul olvasta, és Gollam olyan aranyosan beszél.)

Where iss it, where iss it: my Precious, my Precious? It's ours, it is, and we wants it. The thieves, the thieves, the filthy little thieves. Where are they with my Precious? Curse them! We hates them.


Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99592 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Honnan lehet tudni, hogy csak hat foga van?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99590 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam

Raven írta: Gollam egy csomó beszólását megnéztem, és sehol sem pösze, nem mondja mégcsak hosszan sem az "s"-eket, mindent rendesen mond...


Akkor pár idézet Gollam korábbi szerepléséből (Hobbit):

"Is it nice, my preciousss?"
"Jusst one more quesstion to guess, yes, yess"
"Handses!"
"What has it got in its pocketses?"

Ahogy a Hobbitban Tolkien írta, Gollam sokszor sziszegett. A hosszú s-ek erre utalnak. Meg talán azért pösze, mert összesen 6 foga van. Ennyivel elég nehéz tisztán beszélni...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99568 Írta: Raven
Raven válaszolt a következő témában: Gollam
Van egy érdekes kérdésem:

Nemrég a kezembe vettem a Gyűrűk Ura angol változatát (regény) és kiváncsi voltam, hogy angolul "hogy pösze valaki". És a válasz: sehogy! Gollam egy csomó beszólását megnéztem, és sehol sem pösze, nem mondja mégcsak hosszan sem az "s"-eket, mindent rendesen mond...
Kérdésem: mi kerülte el a figyelmemet, esetleg ez csak nekem újdonság, vagy hogy akkor Göncz miért fordította pöszének?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99554 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam

Nerwen! írta: Gollamnak ki a szinkonhangja? :oops:

Láng Balázs.

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99545 Írta: [Nerwen]
[Nerwen] válaszolt a következő témában: Gollam
Gollamnak ki a szinkonhangja? :oops:
Nemrég láttam egy nőt a héven...nagy szemek...fura fej...kevés haj...idegesen rángatózott v mi...jajjaj :lol:
Most már tökre szeretem Gollamkát, annyira édi volt (néha) :lol:

"In my sleep unsuspecting put a gun to my head.
I hate my pathetic life"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99456 Írta: Eriol AElfwine
Eriol AElfwine válaszolt a következő témában: Gollam
Nos, Bilbó már 50 éves volt, mikor a Gyűrűt magához vette, Gollamról mindenzt nem tudjuk.

Eriol...Ki álmodozva bolyong

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99223 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gollam
olvastatok az uj Cinemat??
van benne egy ilyen megjegyzes,hogy 'Gollam egyebkent szakasztott ugy nez ki,mint Steve Buscemi agyekkotoben'
noezen szetrohogtem magam;nagyon talalo :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: !!!!

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99206 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem Gollam ennél nyúzottabb már nehezen lehetne! Sztem ilyen állapotban nem igazán látszik, hogy vki öregszik, vagy sem... de nem tudom... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #99192 Írta: Ryana
Ryana válaszolt a következő témában: Gollam
Angelina: köszönöm!
(Megyek és megtanulom, hogy idegesíthessem vele kedvenc osztálytársaimat :wink: )
Szerintem ez után a jelenet után Gollam lett az egyik legpozitívabb szereplő. :D

Szép hely a boldogság! Úgy odavitorláznék! Ott napfürdőzik egy szál tangában az összes műanyag játék!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.792 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére