Gollam

Több
21 éve 8 hónapja #103428 Írta: Gollam
Gollam válaszolt a következő témában: Gollam
minimum 8 foga volt, direkt néztem...
valaki említette a zsebet...dehát milyen zseb, könyörgöm? Abban a cuki kis ágyékkötőben, ami nemsoká leesik????

"...bármi is történjék, hiszen az ember élete túl apró ahhoz, hogy haragot, vagy gyűlöletet neveljen a lelke mélyén!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103371 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Én némelyik képen 7 vagy 8 fogat is összeszámoltam. Biztos tudott valahogy harapni, hisz a halackát meg a madárkát is megette. Ha 500 évig tudott élni és enni, egy ujj már nem nagy gond :wink:
den.writingwolf.com/images/gollum.jpg :arrow: jó kis rajz!

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103364 Írta: Antares
Antares válaszolt a következő témában: Gollam
Lehet, hogy az a 6 fog pont a gyűrűsujjleharapó-fog volt, és semmi gondot nem okozott nekik Frodó ujjackáinak leharapásza.

Tégy amit akarsz, csak ne árts másoknak

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103340 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam
Húha, nem tudtam. Még új vagyok itt. :roll:

Egyébként igen, a ROTK-ből van. Itt a címe is:

www.cinemotion.hpg.ig.com.br/fil ... aneis3.htm

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103337 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Sziasztok!

Nem számoltam meg, de szerintem korántsem volt annyira sok foga a filmben... (Elég kevés volt, jó romlottak és hegyesek (ezt hogy csinálta?)


Mintha Gollam tartott volna egy követ a "zsebében" a fogai élezésére... :roll: De erről már beszéltünk korábban.

Cerebrum: jó a kép! (A Király Visszatérből, ugye?) Esetleg nem akarod a Képek topicban a linkjét megadni? A moderátor nem fog örülni, ha így meglátja...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103321 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam
Íme Szméagol és Déagol!
www.cinemotion.hpg.ig.com.br/fil ... is3_17.jpg

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103111 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
6 foggal max lereszelte Frod ujját :roll:

[size=9:3q90zz9f]Elanor.Én nem értetelek félre,csak az volt félreérthető,amit én írtam! :wink: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103079 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Én úgy láttam, hogy abból a hat fogból legalább kettő metszőfog volt. Azzal már simán le lehet harapni egy ujjat... :wink:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103076 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Nem számoltam meg, de szerintem korántsem volt annyira sok foga a filmben... (Elég kevés volt, jó romlottak és hegyesek (ezt hogy csinálta?) Azért a teknősöknek erre a célra külön "kápájuk" van. Tehát Gollamnak tényleg elég nehéz lehetett ínnyel harapnia.
De egy magányos fog is képes valamire...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103049 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gollam
Attól függ, ha egy oldalon van az a 6 fog akkor minden további nélkül le tudta harapni, egyébként meg állkapoccsal is lehet harapni, a teknosbékák is ezt teszik.

(a filmben mért volt olyan sok foga ha csa 6 van neki? csináltatott protézist? ;) )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #103030 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem azért sikerült leharapnia, mert abba a harapásba beleadta minden erejét, sőt talán még annál is többet, mert veszélyeztetve érezte azt, ami a legdrágább volt neki. Ilyen helyzetben az ember (meg a Gollam ;) ) emberfeletti teljesítményekre képes!

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102969 Írta: Shagrat
Shagrat válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok! Aztatatat szeretném megkérdezni: hogy van az, hogy a Babóban Gollamnak saját bevallása szerint csak hat foga van, ennek ellenére a Gyűrűk Urában egész kényelmesen leharapta Frodó ujját? Mert hacsak nem az első fogackái maradtak meg, akkor érdekes, egy kissé ismerve az (emberi) anatómiát... Na mindegy, hajrá! Cak így tovább, jó kisz hobbitok!

Shagrat

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102905 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Jaj, asszem félre lettem értve [size=9:3sfuob44](bocsi, hogy ilyen magyartalan vagyok, csak az angolórák hatása... Passive... :x )[/size]!

Szóval nem az zavart, hogy Gollam sziszegett, hanem pont az, hogy a filmben pedig nem! Na, ezt jól megaszondtam ;)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102896 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem Gollam sejpítés nélkül nem is lenne jó! Vagyis ez oan aranyos benne!!! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102895 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Ulmo írta: Rago: itt a félreértés forrása ;) :

Ragoran írta: Tudom,de amit a moziban látunk az már naon gépi :roll:


Erre szerinted mit lehetett reagálni?

A gépi hangokkal az a gond, nagyon nem természetesek, akármennyit bűvészkedik a hangmérnök. Andy jól megoldotta Gollam mozgatását, a hangja is szuper lett. Így teljesen ő alakítja Gollamot, csak nem ő látszik a vásznon.
Amikor az első előzetesben meghallottam a "The thievess, the filthy little thievessss" szöveget, máris imádtam a filmbéli Gollamot :itscool:

A selypítéshez: a könyvben is szerepel, hogy "Ettől a pillanattól megváltozott. Nem sziszegett, nem nyöszörgött annyira, ha beszélt, közvetlenül szólt útitársaihoz, nem pedig drágaságos önmagához beszélt" - tehát a selypítés (inkább sziszegés) főleg Gollam szokása és nem Szméagolé.


Pontosan.
Elanor: Zavart? Én épp ezért imádtam (na jó, meg sok minden másért)! A testvéremmel még szinkron versenyt is rendeztünk...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102879 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Lehet,hogy Szméagol is sejpített csak Gollamnál ez jobban "kijött" :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102829 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Ulmo: de akkor végülis csak azután a bizonyos vita után nem kéne sziszegnie, nem? (Menj el, és ne gyere többet vissza :wink: ).
Meg a könyvben végig úgy van írva... nem tudom, engem zavart egy picit... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102702 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Ulmo:
ahh! Én ezt nem úgy értettem,hogy gépiesen mozog,hanem,hogy nem egy embert látunk,hanem "gépi Gollamot" öö,ez nem tom mennyire volt érthető :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102686 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: itt a félreértés forrása ;) :

Ragoran írta: Tudom,de amit a moziban látunk az már naon gépi :roll:


Erre szerinted mit lehetett reagálni?

A gépi hangokkal az a gond, nagyon nem természetesek, akármennyit bűvészkedik a hangmérnök. Andy jól megoldotta Gollam mozgatását, a hangja is szuper lett. Így teljesen ő alakítja Gollamot, csak nem ő látszik a vásznon.
Amikor az első előzetesben meghallottam a "The thievess, the filthy little thievessss" szöveget, máris imádtam a filmbéli Gollamot :itscool:

A selypítéshez: a könyvben is szerepel, hogy "Ettől a pillanattól megváltozott. Nem sziszegett, nem nyöszörgött annyira, ha beszélt, közvetlenül szólt útitársaihoz, nem pedig drágaságos önmagához beszélt" - tehát a selypítés (inkább sziszegés) főleg Gollam szokása és nem Szméagolé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102674 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam szelídítésének,utolsó 2oldalát mindjárt megnézem!

Dehát gondolom,azért sejpít kevésbé,mert nem Golli,hanem Szmáag "kerül fölülre" :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102665 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Hobbit:
Quicktime, gyors net... Ezer és egy oka lehet!

Dehát a szinkronban is sejpített egy kicsit.
Ha megfigyeled a Könyvben, mikor Szméagol van a "felszínen" nem is sejpít annyira. (Ezt legjobban a Szméagol megszelídítése c. fejezet utolsó két oldalán lehet megfigyelni. Első olvasáskor azt hittem, hogy már így is marad, tényleg nagyon megijedtem. :wink: )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102523 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Ulmo írta: Egyetértek Elanorral.
Rago, ha nem tudnád, hogy készült Gollam, akkor is gépinek mondanád? Természetes a mozgása, nem lóg ki a környezetéből, és nagyon élethű a kinézete "Yoda hozzá képest olyan, mint egy bábu a Futrinka utcából :D ". Gratula a WETA csapatának és Andy Serkisnek.


Jajj Drágaszágaim,de félre értettek!!
1:Nekem a mozgásával semmi bajom,állati klassz lett!
2:Nekem a hangjával sincs semmi bajom! Szintén állati lett!
3:Csak azt nem értem,hogy biztos tudtak volna csinálni "gépi" hangot.. :roll: Nem 1szerübb,mint Andyval variálni? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102493 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
hobbit: van Quicktime-od?

Nekem a szinkronhangban csak az nem tetszett, hogy nem selypített [size=9:1cgj9un2](eh, de hülyén néz ki ez így leírva... :roll: )[/size] :cry:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102398 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Sehogysem sikerül letöltenem ezt a videot. Miért?

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102289 Írta: Csavardi Samu
Csavardi Samu válaszolt a következő témában: Gollam
Csatlakozom a Gollam megjelenítését dícsérőkhöz. Zseniális lett! Nekem az teccett a legjobban, amikor gyanakvó képet vág Frodóra, mikor az hívogatja a tiltott tónál. Minden benne volt abban a tekintetben.

A szinkronnal kapcsolatban: nem volt rossz, de azér az eredeti ezerszer jobb! Láng Balázs nem beszélt annyira beszédhibásan, mint ahogy szerintem kellett volna...de azé teccett, amit csinált!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102175 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

www.lordoftherings.net/index_vid ... ongue.html


Ezt tényleg érdemes letölteni (még akkor is ha lassan menne).

Tényleg nagyon meg lehetett feledkezni az animációs mivoltáról.
Én is Elanorral értek egyet! :wink:

Niphredil/Szméagol:
Legalább nem vagyok egyedül...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102159 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam

Svindler írta: Megvan a vers amit Gollam mond a Holtlapon a filmben:

Hűsz a szív, a kéz sz a cont,
Ész hűsz a vándorok útja moszt.
Nem látják azt, mi rájuk vár
A Nap kihúny, sz a Hold leszáll.

Ez esetleg valahol Tolkien muveiben is szerepel? Mert ha igen, akkor sajna nincs rola tudomasom...


Ebben a formában még én sem láttam, de nyomokban hasonlít a buckamanó versére (Gyűrű Szövetsége - Köd a Sírbuckákon).

Itt van Gollam versének eredetije:

Cold be heart and rock and bone.
And call every traveller far from home.
They do not see what lies ahead
when sun has failed and moon is dead.


És ez a buckamanó versének eredetije:

Cold be hand and heart and bone,
and cold be sleep under stone:
never mare to wake on stony bed,
never, till the Sun fails and the Moon is dead.


Van némi hasonlóság.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102146 Írta: Niphredil/Szméagol
Niphredil/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Én sem találkoztam vele, de nagyon tetszik! Gollamon szerintem szinte már egyáltalán nem érzödik, hogy számítógéppel készült. Néha el is feledkeztem róla, miközben a Filmet néztem. A hangja egyszerüen fantasztikusz, de a magyart még nem halottam.

Szméagol írta: Csak nekem tűnt fel (vagy csak túl élénk a fantáziám), de Gollamnak valahogy olyan volt a szeme, mint Frodónak. Vajon miért lehetett ez? Szerintem azért, hogy utaljanak rá mennyire egy a sorsuk és hogy valahol összetartoznak...

Én nem vagyok egy nagy Frodó-rajongó, de ez valahogy nekem is feltünt! Ez lehet a magyarázat arra, hogy Golli szeme nem zöld, ahogy kellett volna, hanem kék.

I've seen the moon
And the first sunrise
I'll leave it to the memories
And kiss the wind goodbye

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja - 21 éve 8 hónapja #102138 Írta: svindler
svindler válaszolt a következő témában: Gollam
Megvan a vers amit Gollam mond a Holtlapon a filmben:

Hűsz a szív, a kéz sz a cont,
Ész hűsz a vándorok útja moszt.
Nem látják azt, mi rájuk vár
A Nap kihúny, sz a Hold leszáll.

Ez esetleg valahol Tolkien muveiben is szerepel? Mert ha igen, akkor sajna nincs rola tudomasom...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 8 hónapja #102121 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Egyetértek Elanorral.
Rago, ha nem tudnád, hogy készült Gollam, akkor is gépinek mondanád? Természetes a mozgása, nem lóg ki a környezetéből, és nagyon élethű a kinézete "Yoda hozzá képest olyan, mint egy bábu a Futrinka utcából :D ". Gratula a WETA csapatának és Andy Serkisnek.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.631 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére