Gollam

Több
21 éve 5 hónapja #121292 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Én cak azt nem tuom még mindig,hogy a külső változásait elősegítette-é a Gyűrű is,vagy anélkül is ien vástozásokon megy keresztül egy (500 évre :heu: ) ien körülmények közé heezett hobbit? :(

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #121261 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

A Guruk Ura - Prologus írta: A tárna fenekén egy hideg tó terült el; távol a fénytől : itt élt Gollam egy sziklaszigeten a víz közepén. Utálatos kis alak volt: nagy, lapátforma lábaival hajtotta kis csónakját, sápadt fényű szeme állandóan a sötétet fürkészte, hosszú ujjaival elkapta a vak halakat, és nyersen felfalta őket.


Tehat sziklasziget volt. 500 ev alatt nyugodtan megtanulhatott fejjel lefele maszni, vegulis nem sok egyebet csinalt.

Huvelykujj: Kulsore talan megoldhato lenne ennyi ido alatt, gondoljunk csak a koponyatorzitasokra vagy a kinai (vagy japan?) nok torzitott labara. Amugy nekem is volt egy gyurum, amit evekig hordtam, es igaz emberek meg ma is latjak, hogy egy picit eldeformalodott az ujjam.
De Gollam hasznalni is tudta a labat, tehat tenyleg komoly evulucios valtozasokon kellett keresztulmennie, nem csak egy kis csinositason.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #120279 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sil:Köcce!Elhiszem!Holtáig tanul az ember! :lol:

Cerebrum:Oks,majd számolj be az eredményről,csak ne törd össze magad! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #120165 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam
Húúú, még mindig Golli lába a téma? :D Legközelebb, ha sziklát látok, esküszöm kibróbálom, én tudok-e úgy mászni... :D :D

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119690 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Sil:A majmok LÁBÁN szembefordul egy ujj????Holtáig tanul az ember... :roll: :oops:

Miért csodálkozol? Az emberén is így volt, csak pár millió év, meg a kétlábon járás elcsökevényesítette... :wink:
Ha nem fordulna szembe, nem tudnának a lábukkal fogni, vagy biztonságosan kapaszkodni, akármilyen hosszú ujjaik vannak...

Kerestem pár képet, ahol látszik a majmok lába is:
Pl ezen az oldalon
kép1
kép2
kép3
kép4
kép5

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119674 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sil:A majmok LÁBÁN szembefordul egy ujj????Holtáig tanul az ember... :roll: :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119653 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam
Azért a majmok (és a mókusok) ügyességéhez nagyban hozzájárul a farkuk is, ami segíti őket az egyensúlyozásban (és amivel esetenként a majmok kapaszkodnak is). :roll:

A lába meg azért annyira nem torzulhatott el ennyi idő alatt, Gyűrű ide vagy oda, hogy majomszerű legyen... A majmok (pl. csimpánz) lába ugyanis abban különbözik az emberétől, hogy a hüvelykujjuk szembefordul a többivel, mint az ember kezén, így tudnak a lábukkal is fogni. :roll: Egy ilyen változáshoz évmilliók kellenek...

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119637 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem a Gyűrű nem hathatott így vis nem lenne sok értelme.Az egy dolog,hogy mondjuk jobban lát tőle meg ienek,meg kifejlődtek Golliban oan képességek,amik segítették a kis barlangjában az életét,de a falon fejjel lefelé mászást nem hiszem,hogy oan sokszor gyakorolta volna..Nekem ez az egész még mindíg nem stimmel,de úgy látom Ti értitek a dolgot és biztos igazatok van! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119596 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Igen, valóban. Gollam nagyon furcsa szerzet, de már nagyon kíváncsi lennék mit mond róla Tolkien.
Azért egy ekkor evolúciós fejlődéshez kevés 500 év... Vajon mi okozhatta? A Gyűrű? Milyen hatással lehetett rá ebből a szempontból?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119373 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam

Ellana írta: Ehhez a sziklamászós dologhoz: vannak olyan majmok, amelyek egy függőleges fatörzsön képesek fejjel lefelé mászni. Egy sziklafalban pedig még talán több repedés, kapaszkodó van, mint egy fán!


Nem is beszélve a mókusokról! Olyan fürgén másznak fejjel lefelé a fa törzsén, hogy még szemmel követni is nehéz őket...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119202 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Ellana írta: Ehhez a sziklamászós dologhoz: vannak olyan majmok, amelyek egy függőleges fatörzsön képesek fejjel lefelé mászni. Egy sziklafalban pedig még talán több repedés, kapaszkodó van, mint egy fán!


Nézd meg egy majom tenyerét,meg egy emberét. Mondjuk egy majom is inkább fenékkel lefelé jön le sztem egy fáról mint általában a ciccek.Meg egy majomnak vannak oan körmei amik segítik a mászásban,Gollinak meg sztem nem voltak..v az is megváltozott volna? :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119070 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Szméag:Hát egen,csak nem értem mért pont a keze változott volna meg ennyire.A tavában nem volt segítségére...


Majdnem mindene megváltozott: a szeme jobban látott a sötétben, az ízlése, a kezei erősebbek lettek (a folytogatáshoz).
Úgy emlékszem, volt vmi szigete a Ködhegységben. Lehet tudni vmit annak a faláról?
A falon mászás pedig OK. (itt van lelki szemeim előtt egy téglalap alakú Gollam, berajzolva az erők...Kis tömeggel és ragacsos kézzel elképzelhető.)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119063 Írta: Ellana
Ellana válaszolt a következő témában: Gollam
Ehhez a sziklamászós dologhoz: vannak olyan majmok, amelyek egy függőleges fatörzsön képesek fejjel lefelé mászni. Egy sziklafalban pedig még talán több repedés, kapaszkodó van, mint egy fán!

"Szállani, szállani, szállani egyre
Új, új Vizekre, nagy szűzi Vizekre..."
/Ady: Új vizeken járok/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #119055 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Sziasztok!

Annyi fejlődés és visszafejlődés közeőette engem ez a kéz dolog nem lep meg...

Ragoran: De. Azok a lovak pont az évekig tartó sötétség miatt vakulnak meg, de régebben még nem tudták, hogy emiatt van (mára már azt hiszem nem hagyják lent őket és kiviszik őket a napfényre). A lónak még attól is romolhat a látása, ha homályos istállóban tarják huzamosabb ideig.


Ez igaz, de Gollam 'ragadozó' volt, szüksége volt a szemére a vadászathoz. Ráadásul nem üldögélt 500 évig a sötétben, néha az orkok tárnáihoz is elmerészkedett...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118953 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméag:Hát egen,csak nem értem mért pont a keze változott volna meg ennyire.A tavában nem volt segítségére...

lovak:biztos igazad van.nem akarok vitatkozni senkivel! :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118932 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Annyi fejlődés és visszafejlődés közeőette engem ez a kéz dolog nem lep meg...

Ragoran: De. Azok a lovak pont az évekig tartó sötétség miatt vakulnak meg, de régebben még nem tudták, hogy emiatt van (mára már azt hiszem nem hagyják lent őket és kiviszik őket a napfényre). A lónak még attól is romolhat a látása, ha homályos istállóban tarják huzamosabb ideig.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118891 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Ulmo írta: Rago: én még mindig Gollam kezében és ujjaiban látom a megoldást. Teljesen más lehetett a keze, mint egy normál hobbitnak.


De ennyire más?
És ez is a Gyűrű hatása?Falmászó keze lesz tőle az "embernek"? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118883 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: én még mindig Gollam kezében és ujjaiban látom a megoldást. Teljesen más lehetett a keze, mint egy normál hobbitnak.

[size=9:2zea7lr1]És még egy dolog. Szeretnélek megkérni, hogy a "drága" jelzőt felejtsd el a nevem mellől. Ha mást nem is, legalább a koromat tiszteld meg ennyivel, OK? Végülis kb kétszer annyi idős vagyok, mint te, de én nem hívlak "picimnek".[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118846 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméag:Sztem azok a lovak nem a sötétségtől vakultak meg...

Ulmo Drága!

Csak fizikailag nyem értem,hogy fejjel lefelé hogy tartota meg magát..Képzeld magad egy sziklafalra fejjel lefelé.A kezed ugye előre néz és az ujjaid is lefelé.Akkor hogy a szöszbe tudta megtartani magát? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118773 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Amikor a behajló részhez ért meg akart fordulni, hogy ne fejjel lefelé legyen. Na, akkor elvesztette az egyensúlyát (repedést a falban) és leesett.
Mindenesetre érdekes, hogy Gollam több száz éven át élt teljes sötétségben és mégsem vakult meg, mint a bánya lovak, akik általában csak néhány évet töltöttek lent. Inkább jókora szemet növesztett, mint a halak a tavában... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118760 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: az a leesés tényleg benne van a könyvben. A sziklafal egy részen befelé hajlott, ott már Gollam sem tudott megkapaszkodni, hát leesett.

És hogyan tudott fejjel lefelé mászni? Sovány volt, de nagyon erős (orkokat fojtott meg puszta kézzel a Ködhegységben). És az is lehet, hogy nem volt teljesen függőleges a sziklafal, tehát megtarthatta magát fejjel lefelé is :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118678 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Cerebrum:Erre nem emléxem :oops: Lehet(?)hogy én vok hüle...de akkor is!nem tom hogy csinálta.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118677 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam
Én úgy emlékszem, hogy a könyvben megcsúszott és le is esett, mikor mászott lefelé a sziklán Frodóék felé. Szóval annyira azért nem volt jó sziklamászó...

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118675 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szaszóka!

Hát sztem attól,hogy kitapogatta az ujjával a repedést még nem tudott volna megmaradni azon a falon fejjel lefelé...Hát hogy?Képzelj magad elé egy falat,repedésekkel ha azon fejjel lefelé mész akkor hogyan kapaszkodsz?Max,ha 180fokban kifordítod a kezed...ez a dolog vhol sántít v én vok hüle hozzá :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118520 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Na igen néhol tényleg mintha nem hatna Gollamra a gravitáció. De azért szvsz nem csak a testi átalakulásokon múlik az hogy mennyire tud falon mászni vagy akárhol. Ha megnézed az életben egy hegymászó akinek semmilyen átalakulása nincsen az is egészen másképp mozog, hiszen sok falon ahol egy átlag ember kézzel lábbal kapaszkodna ott egy gyakorlott ember le sem teszi a kezét.
Persze ez már eléggé elvonatkoztatott példa Drága Gollamunktól de ő is ezen ment keresztül csak neki testi átalakulása is elősegítette ezt.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118507 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, ez olyan, mint amikor egy vak embernek teljesen kifinomul a többi érzékszerve. Gollam nem volt vak, de igazából ebben az esetben ez mellékes, mert vaksötétben élt nem kevés ideig, ezért vele is az történt, ami a vakokkal: a szemei helyett az ujjaival "látta" a sziklán a repedéseket, és minden mást, és a hallása is sokkal jobb volt, mint egy átlag emberé/hobbité.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118432 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
no igen Gollam átélt egy evoluciós fejlődési folyamatot... :wink:

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118430 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Hobbit: Igen. Ha feltétlenül "csodalénynek" akarjuk látni Gollamot, akkor mondjuk azt, hogy nem hatott rá a gravitáció vagy tapadókorongok fejlődtek a lábán. :wink:
De hiába imádom őt én mégis azt tartom igaznak, amit Tolkien rögtön annál a jelenetnél leír. Ujjai olyan repedéseket találtak a sziklafalon, amit a hobbitok nem. Mindenképpen fejlettebb tapintó érzékei lehettek, hiszen a sötétben való tájékozódáshoz az bizony kell, ha már az embernek (ill. Gollamnak) nincsaen bajusza. (Gollam bajusszal... Lehet, hogy az lett volna a következő evolúciós lépés? :lol: )

[size=9:1jvo6hnb] Szegény Gollamnak már csak a testi dolgait tudjuk megbeszélni? :) [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118412 Írta: hobbit
hobbit válaszolt a következő témában: Gollam
Üdv. Lehet hogy már kitárgyaltátok de engem egy valami lepett meg: Gollam polyan mintha nem hatna rá a gravitáció.Amikor Frodó és a csapat külön válik és Samuval leereszkednek aztszem az Emyn muil falán Gollam úgy megy utánuk, hogy a feje lefelé van. Egy majdnem függőleges sziklafalon :!: Na már most ehhez olyan láb kell mint amilyen egy békának van. Tehát Gollamnak az idők során kb 500 év alatt a sok halászástól a lába átformálódott? A sok halászás....

Az alagútban ismerkedtünk meg.Mikor kiértünk megláttam,hogy ronda és öreg.Akkor már késő volt.Megszerettem.
-üdv-

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #118260 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szaszó!

Hát sztem nem alakulhat át a lába,mert akármeddig volt nála a Gyűrű az nem fejleszt,csimpaszkodó lábat :lol: Érdekes kérdés!Roppant érdekes!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.893 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére