Gollam

Több
21 éve 4 hónapja #127909 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: Szerintem Gollamot és Szméagolt nem lehet teljesen elválasztani, mert nem hiszem, hogy orvosliag teljesen tudathasadásosnak lehetne nevezni.


Hmmm... Szerintem nem. Orvosilag igenis teljesen tudat hasadásosnak lehet nevezni (amit Fin írt le a Lassi Laure-ban) és mellesleg szeretném azt hinni. (Strucc politika...) :wink:


Nekem meg az a véleményem, hogy többféle tudathasadás van, általában az illető eredeti énje nem tud a másikról...
Itt viszont Gollam beszélget saját magával, töbesszámban beszél magáról, vagyis teljesen tisztában van azzal, hogy két énje van, de semmi furcsát nem lát benne.

El lehet dönteni akkor, hogy ez tudathasadás-e, vagy csak a magány okozta őrület. ;)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127847 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: Szerintem Gollamot és Szméagolt nem lehet teljesen elválasztani, mert nem hiszem, hogy orvosliag teljesen tudathasadásosnak lehetne nevezni.


Hmmm... Szerintem nem. Orvosilag igenis teljesen tudat hasadásosnak lehet nevezni (amit Fin írt le a Lassi Laure-ban) és mellesleg szeretném azt hinni. (Strucc politika...) :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127832 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Gollam
Nimdorc:egyetértek!És sztem itt Bilbó példájából lehet kiindulni hogy mi is történhetett vele a Gyűrű pusztulása után!
Alyr:a Gollamos résszel egyetértek!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127715 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Sztem Golli már rég meghalt "Mordor felé menet",1xűen túl öreg volt,Szméagol meg sztem addig élt amíg a Gyűrű.Vele élt-halt.
Nimdorc:Mi nem kötünk beléd,csak alaposan átrágunk mindent :wink:


Szerintem Gollamot és Szméagolt nem lehet teljesen elválasztani, mert nem hiszem, hogy orvosliag teljesen tudathasadásosnak lehetne nevezni. Ha Gollam a "sötétebb én" ő csak a Gyűrűvel halt meg, Szméagol pedig akkor vesztett végleg amikor Samu rászólt hogy ne sompolyogjon.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127330 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem Golli már rég meghalt "Mordor felé menet",1xűen túl öreg volt,Szméagol meg sztem addig élt amíg a Gyűrű.Vele élt-halt.
Nimdorc:Mi nem kötünk beléd,csak alaposan átrágunk mindent :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127236 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gollam

Nimdorc írta:

Ragoran írta:

Nimdorc írta: A 'múlófél' kifejezésből azt szűrtem le, hogy nem egyik percről a másikra múlik el.


Naná,h nem 1ik percről a másikra,gondolj csak Bilbo példájára.


Végre! Valaki nem köt belém. Köszi.
Tehát ha nem egyik percről a másikra, akkor a Szméagol-fél még élhetett addig, amíg fizikailag el nem éri azt a kort, amikor meg kell halnia. Vagy mi. Ezért megdől a lélegesztetőgépes hasonlat [size=9:3tykac2v](mely szívemnek oly kedves, mint az elektrosokk)[/size], és inkább még egy darabig teng-leng, aztán meghal.
Na, van, aki ezt lenyeli?


Ez szép, csak éppen Gollam több, mint 500 éves a GYU jelenében... Tehát jóval túlélte mind Szméagol, mind Gollam a természetes korát.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127235 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta:

Nimdorc írta: A 'múlófél' kifejezésből azt szűrtem le, hogy nem egyik percről a másikra múlik el.


Naná,h nem 1ik percről a másikra,gondolj csak Bilbo példájára.


Végre! Valaki nem köt belém. Köszi.
Tehát ha nem egyik percről a másikra, akkor a Szméagol-fél még élhetett addig, amíg fizikailag el nem éri azt a kort, amikor meg kell halnia. Vagy mi. Ezért megdől a lélegesztetőgépes hasonlat [size=9:39zjnp1y](mely szívemnek oly kedves, mint az elektrosokk)[/size], és inkább még egy darabig teng-leng, aztán meghal.
Na, van, aki ezt lenyeli?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126498 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Nimdorc írta: A 'múlófél' kifejezésből azt szűrtem le, hogy nem egyik percről a másikra múlik el.


Naná,h nem 1ik percről a másikra,gondolj csak Bilbo példájára.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126439 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam
– Csodálkozol, Gyűrűhordozó? – kérdezte Arwen. Hisz ismered a hatalmát annak, amit megsemmisítettél; s ami gonoszat művelt, az még csak most van múlófélben.

A 'múlófél' kifejezésből azt szűrtem le, hogy nem egyik percről a másikra múlik el.
Szméagol: Tényleg szép.
Galadh: Meséltem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126434 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Sziasztok!

Rögtön meghalt volna. Gollam csupán a Gyűrű teremtette rész, így ő azért, Szméagol pedig már nagyon öreg. A kor végzett volna vele is, ahogy mindenkivel. 100 év az átlag hobbit életkor... Bilbó azért nem halt meg, mert nem volt még olyan öreg és hosszú életű családból származott, mint tudjuk. :P
Galadh, szerintem nagyon találó volt ez a "lélegeztető-gép megfogalmazás"... :wink:


Na jó... Engem meggyőztél. Ez a Gollam csak a Gyűrű által teremtett rész nagyon meggyőző... És olyan szép... :oops:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126197 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Rögtön meghalt volna. Gollam csupán a Gyűrű teremtette rész, így ő azért, Szméagol pedig már nagyon öreg. A kor végzett volna vele is, ahogy mindenkivel. 100 év az átlag hobbit életkor... Bilbó azért nem halt meg, mert nem volt még olyan öreg és hosszú életű családból származott, mint tudjuk. :P
Galadh, szerintem nagyon találó volt ez a "lélegeztető-gép megfogalmazás"... :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126190 Írta: Mamusz
Mamusz válaszolt a következő témában: Gollam
Szrintem is meghalt volna néhány héten belül. Túlságosan függött a Gyűrűtől. :crying:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126073 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sztem azért nem gyógyulhatott volna meg,mert Gyűrű ide v oda már 500éves,és attól h életben tartotta a Gyűrű még igenis megöregedett.Sztem a Gyűrű nélkül rohamosan elkezdett volna öregedni és már "csak" emiatt is meghal.. :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126055 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam

Nimdorc írta:

" írta: Gondolj bele, Gollam ötszáz éves... Ha levesznek a lélegeztetőgépről, te mennyi ideig élsz? :? (bocsi, ha morbid voltam...)


Najó. két hét. De semmiképp sem azonnal. [size=9:12mlpypk](nem vagy morbid. priviben mesélhetek morbid emberekről)[/size]



Mesélj, halljuk! 8)
Jó, én sem úgy gondoltam, hogy a szívéhez kap és összecsuklik, de talán napok kérdése a dolog. Bár Gandi aszongya, még talán ő is meg tudott volna gyógyulni.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126052 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

" írta: Gondolj bele, Gollam ötszáz éves... Ha levesznek a lélegeztetőgépről, te mennyi ideig élsz? :? (bocsi, ha morbid voltam...)


Najó. két hét. De semmiképp sem azonnal. [size=9:3mojt4ge](nem vagy morbid. priviben mesélhetek morbid emberekről)[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126050 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam

Nóli írta: Szerintem sem hal meg azonnal, habár nem jelenteném ki, hogy egy éve van hátra...
Azt gondolom, hogy nagyon legyengül a Gyűrű pusztulása után, "s egy kisebb fuvallattól meghal"... Afféle AIDS...


Biztos elgyengül, de szerintem kár erről vitatkozni, mert ha látta volna a drágaságát a tűzbe esni, utánaugrik...
...mi már cak tudjuk, ugye, drágaszágom?... :gollum2:

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126047 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem sem hal meg azonnal, habár nem jelenteném ki, hogy egy éve van hátra...
Azt gondolom, hogy nagyon legyengül a Gyűrű pusztulása után, "s egy kisebb fuvallattól meghal"... Afféle AIDS...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126046 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam

Nimdorc írta:

Galadh írta:

Ragoran írta: ezt már láttátok?

Elanor:Akkor sikerült leírnom a Te gondolataidat is:o)de ügyi vok
Mondjuk sztem,ha a Gyűrű beleesik a katlanba,Golli marad akkor lehet,h első felindulásból Frodónak esik...


ez naon duurva!!


Láttuk :D
Ha a gyűrű beesik a katlanba, szvsz Gollam szinte azonnal meghal, ahogy Szauron is. Bilbó azért nem halt meg, mert ő azért még nem volt xezer éves...


Szerintem nem. Szauron saját hatalma nagy részét töltötte a Gyűrűbe, így neki nyilván kellemetlenebb volt annak pusztulása. Kb. egy évet adok Gollamnak.


Gondolj bele, Gollam ötszáz éves... Ha levesznek a lélegeztetőgépről, te mennyi ideig élsz? :? (bocsi, ha morbid voltam...)

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #126038 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

Galadh írta:

Ragoran írta: ezt már láttátok?

Elanor:Akkor sikerült leírnom a Te gondolataidat is:o)de ügyi vok
Mondjuk sztem,ha a Gyűrű beleesik a katlanba,Golli marad akkor lehet,h első felindulásból Frodónak esik...


ez naon duurva!!


Láttuk :D
Ha a gyűrű beesik a katlanba, szvsz Gollam szinte azonnal meghal, ahogy Szauron is. Bilbó azért nem halt meg, mert ő azért még nem volt xezer éves...


Szerintem nem. Szauron saját hatalma nagy részét töltötte a Gyűrűbe, így neki nyilván kellemetlenebb volt annak pusztulása. Kb. egy évet adok Gollamnak.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125862 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: ezt már láttátok?

Elanor:Akkor sikerült leírnom a Te gondolataidat is:o)de ügyi vok
Mondjuk sztem,ha a Gyűrű beleesik a katlanba,Golli marad akkor lehet,h első felindulásból Frodónak esik...


ez naon duurva!!


Láttuk :D
Ha a gyűrű beesik a katlanba, szvsz Gollam szinte azonnal meghal, ahogy Szauron is. Bilbó azért nem halt meg, mert ő azért még nem volt xezer éves...

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #125237 Írta: Morgana
Morgana válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem is.
Valószínűleg első felindulásában Frodónak esett volna, s hiába van ott Samu, megöli...
Előbb-utóbb bizos meghal, de hogy Frodó v. Samu kardja által vagy esetleg utánaugrik a Gyűrűnek...
Gollam tipikusan az a karakter, akinek nem voltak alternatíváli.

S. P. Q. L.

"Szabad járása van a létből a semmibe,
a semmiből a létbe."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124528 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
ezt már láttátok?

Elanor:Akkor sikerült leírnom a Te gondolataidat is:o)de ügyi vok
Mondjuk sztem,ha a Gyűrű beleesik a katlanba,Golli marad akkor lehet,h első felindulásból Frodónak esik...


ez naon duurva!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124525 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Pontosan ezt írtam én is, néhány sorral lejebb:

Ghargoqurk írta: Szerintem ha nem hal meg a gyűrűvel utána Gollam belehalt volna mindenképpen a vágyakozásba amit a gyűrű iránt érzett. Most nem csak a Gollam felére gondolok, hanem a Szméagol felére is. Ha csak látta volna hogy Frodó behajítja a gyűrűt akkor meg gondolom utánaugrott volna...


Úgyhogy tökéletesen egyetértek veletek. A sors lényeges motívum a filmben. Márpedig Gollamnak halál volt a sorsa

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124523 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: ahogy olvastam a hozzászólásodat sorra jutottak eszembe a gondolatok, de aztán ahogy tovább olvastam a hozzászólást, sorra az összes általam megfogalmazott gondolat le volt írva benne :lol:

Szóval igazából felesleges lenne írnom, de azért megteszem: tehát, miután a gyűrű megsemmisült azután Gollam záros határidőn belül meghalt volna... egyébként állítom, hogyha véletlenül nem esik bele, akkor szándékosan utána ugrik. Ha pedig nem lett volna a helyszínen, akkor vhogy kideríti, hogy mi történt, elmegy Mordorba, és ugyanaz a vége :lol:
De ezt most halál komolyan mondom, sztem megtette volna... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124510 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Sztem,hogy Gollam mikor lesz áruló az nem a Végzet hegyének közelségén v vmi iesmin múlt,hanem télleg azon h Samu megbántotta és ez volt az utolsó csepp a pohárban.De elöbb-utóbb úgyis elárulta volna őket,sztem csak ez az utolsó csepp kellett és ha ez nem pont a "Samu-féle-szompolygász" akkor lett volna vmi más.

Az viszont télleg jó kérdés,h mi tartotta a Köd-hegységben Gollamot életben,erre sztem télleg csak az lehet a magyarázat,h soha nem tünik el 1ik énje sem csak vmeik felül kerekedhet a másikon.

Ha a Gyűrű megsemmisült,de Golli él sztem úgyis meghalt volna,mert nem lett volna értelme az életének.Mit csinált volna ezután?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124317 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Ghargoqurk írta: Igen pontosan erre gondoltam, hogy az érzések hozhatták elő belőle a régi Szméagolt. De mégis mi tartota életben a ködhegység gyomrában Szméagolt amikor senkivel sem találkozott évszázadokon át ?
Amit meg úgy igazábol nem értek még, hogy lehet az hogy ezalatt az 500 év alatt élt Szméagol és aztán előjött és Banyapók odujából véglek eltünt a régi énje. A gyűrű közelsége okozta ? Mármint úgyértem hogy újra közelébe került ? Mert ha nincs ott akkor talán kigyógyulhatott volna....


Mindenkivel egyet értek,de én főleg azt domborítanám ki, hogy Gollam akkor jött rá (Ithiliában), hoy Frodó véglegeseb el akarja pusztítani a Gyűrűt. (És az, hogy elárulta.) De vszínűleg nem azárulás játszott benne leginkább szerepet, mert az érzelmei azért nem voltak olyan erősek, mint a Gyűrű utáni vágya...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja - 21 éve 4 hónapja #124286 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Igen, hiszen Gollam és Szméagol képes volt "szövetséget" kötni egymással a Gyűrű érdekében. Ekkor úgy mondanám, hogy Gollam átadta a terepet Szméagolnak, mert tudta, hogy úgy sokkal megnyerőbb lehet mások számára. (Ezt nem kedveltem a Filmben. Szerintem Szméagol nem tudta teljesen legyőzni Gollamot, soha. Már régóta túl gyenge volt hozzá.)
Így hát időnként az egyik, majd a másik énje szunnyadt el, mikor valaki a közelében volt. Ha magányosak voltak ott voltak egymásnak.
Cirith Ungol lépcsőin is csak elszunnyadt Szméagol, igaz, immáron örökre.
Ha nem hal meg a Gyűrűvel, akkor vajon Gollam utána hal a Gyűrűnek és megmarad Szméagol, vagy mindketten meghalnak???


Hát igen ez a legjobb magyarázat arra hogyan maradhatott meg Szméagol és Gollam is. Azt a meghalni dolgot én sem úgy gondoltam hogy Szmégaol mint "én" végleg eltünik csak, hogy miért tudott még előjönni. De ezt már megbeszéltük

Szerintem ha nem hal meg a gyűrűvel utána Gollam belehalt volna mindenképpen a vágyakozásba amit a gyűrű iránt érzett. Most nem csak a Gollam felére gondolok, hanem a Szméagol felére is. Ha csak látta volna hogy Frodó behajítja a gyűrűt akkor meg gondolom utánaugrott volna...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124255 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Igen, hiszen Gollam és Szméagol képes volt "szövetséget" kötni egymással a Gyűrű érdekében. Ekkor úgy mondanám, hogy Gollam átadta a terepet Szméagolnak, mert tudta, hogy úgy sokkal megnyerőbb lehet mások számára. (Ezt nem kedveltem a Filmben. Szerintem Szméagol nem tudta teljesen legyőzni Gollamot, soha. Már régóta túl gyenge volt hozzá.)
Így hát időnként az egyik, majd a másik énje szunnyadt el, mikor valaki a közelében volt. Ha magányosak voltak ott voltak egymásnak.
Cirith Ungol lépcsőin is csak elszunnyadt Szméagol, igaz, immáron örökre.
Ha nem hal meg a Gyűrűvel, akkor vajon Gollam utána hal a Gyűrűnek és megmarad Szméagol, vagy mindketten meghalnak???

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124153 Írta: zsoffija
zsoffija válaszolt a következő témában: Gollam
Sz'tem sem "halt meg" Szméagol,ilyen körülmények közt nehéz negőrizni ember(hobbit)ségünket(ságunkat...)-500 év magány,sötétség...+ a Gyűrű...sőt,főleg a Gyűrű,Gollam esetében.De az előbb említett körülmények sem lehettek rá jó hatással...
Csoda,hogy maradt cegény Szméagolból valami...
(kicsit szét vaok szórva,azért írok öcce-vicca... :roll: :oops: )

"A tó közepén egy Güllem nevű randa fráter lavírozott ódon gumimatracán." :gollum2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124146 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam
valószínűleg azért bírta ilyen sokáig, mert alapvetően hobbitfajta


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.653 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére