Gollam

Több
21 éve 4 hónapja #124137 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Szvsz az én egyik része nem "halhat meg", maximum nagyon mélyen rejtőzhet egy ideig. De aztán bármikor újra előjöhet vminek a hatására.
Ezért sztem semmi "nem tartotta életben" Szméagolt, csak egyszerűen addig az ideig nem jött felszínre.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124131 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam

Ulmo írta: Gollamot valószínűleg a Gyűrű iránti imádata és gyűlölete tartotta életben a Ködhegységben töltött idő alatt. A Gyűrű volt az egyetlen társa.


Én úgy értettem hogy a jó énjét mi tartotta életben annyi ideig ? Azt is a gyűrű ? Csak mert ugye a Ködhegységben túl sok "jóval" nem találkozott és Szméagol - Gollam vitákból sem lehetett túl sok nem ?

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124041 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Pontosan. A Gyűrű volt a Drágasága. Mindenre képes volt érte. Mikor elvesztette, előbújt a hegyek alól, átkutatta egész Középföldét miatta, még Szauron kínzásának is ellenállt. Akár a jó, akár a rossz énje marad felül, a végén mindenképpen megküzdött volna Frodóval a Gyűrűért.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124032 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, ezek azok a kis apró dolgok, amiken múlott az egész dolog kimenetele.
És mit gondoltok, ha ezek nem történnek meg, vagyis Szméagol végül legyőzi Gollamot, akkor is elkezdett volna verekedni Frodóval a Végzet-katlannál, amikor látta, hogy az bele akarja dobni a Drágaszágát a tűzbe?
Én azt gondolom, hogy ez akkor is megtörtént volna, mert a Gyűrű iránti vágya mindennél erősebb volt.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #124003 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Gollamot valószínűleg a Gyűrű iránti imádata és gyűlölete tartotta életben a Ködhegységben töltött idő alatt. A Gyűrű volt az egyetlen társa.

A Gyűrű végig a közelében volt, ez nem okozhatta a jobbik én eltűnését.
Gollam jobbik énje valószínűleg Ithiliában tűnt el véglegesen, mikor úgy érezte, Frodó elárulta. Mikor Cirith Ungolnál egy időre megálltak aludni, még volt némi remény, hogy Gollam megjavulhat, és nem adja Frodóékat Banyapóknak. De amikor Samu felébredt, és Sompolygónak nevezte, ezen Gollam annyira megsértődhetett, hogy már többet nem javulhatott meg.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123974 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Igen pontosan erre gondoltam, hogy az érzések hozhatták elő belőle a régi Szméagolt. De mégis mi tartota életben a ködhegység gyomrában Szméagolt amikor senkivel sem találkozott évszázadokon át ?
Amit meg úgy igazábol nem értek még, hogy lehet az hogy ezalatt az 500 év alatt élt Szméagol és aztán előjött és Banyapók odujából véglek eltünt a régi énje. A gyűrű közelsége okozta ? Mármint úgyértem hogy újra közelébe került ? Mert ha nincs ott akkor talán kigyógyulhatott volna....

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123941 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Elanor írta:

Ghargoqurk írta: Szerintem Gollamnak akkor se lett volna ideje kigyógyógyulni ha elpusztul a gyűrű de ő nem hal meg. 500 év után már eléggé az élete végét járja és talán gyűrűvel együtt sem élt volna már sokáig. Az viszont még érdekes hogy azért Szméagol mint a régi önmaga 500 év után is megvolt benne


Ezen tényleg érdemes elgondolkodni. Sztem amikor a barlangjában tengette napjait, akkor "Szméagol"nem bukkant fel, mondhatnánk úgyis, hogy aludt. Amikor azonban Gollam újra érző lények közé került, akik mindenféle érzelmi reakciót váltottak ki belőle, akkor elkerülhetetlen volt, hogy régi énje is felszínre kerüljön, és próbáljon újra felülkerekedni a gonosz énjén.


Meg, habár ez a könyvben nincs annyira kidomborítva, mint a filmen, biztosan meghatotta, hogy Frodó emberszámba veszi őt, és foglalkozik vele. Ennek hatására ő is valamelyest ,meg akart felelni Frodó elvárásainak, és így jöhetett elő belőle a régi Szméagol.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123717 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam

Ghargoqurk írta: Szerintem Gollamnak akkor se lett volna ideje kigyógyógyulni ha elpusztul a gyűrű de ő nem hal meg. 500 év után már eléggé az élete végét járja és talán gyűrűvel együtt sem élt volna már sokáig. Az viszont még érdekes hogy azért Szméagol mint a régi önmaga 500 év után is megvolt benne


Ezen tényleg érdemes elgondolkodni. Sztem amikor a barlangjában tengette napjait, akkor "Szméagol"nem bukkant fel, mondhatnánk úgyis, hogy aludt. Amikor azonban Gollam újra érző lények közé került, akik mindenféle érzelmi reakciót váltottak ki belőle, akkor elkerülhetetlen volt, hogy régi énje is felszínre kerüljön, és próbáljon újra felülkerekedni a gonosz énjén.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123696 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Szerintem Gollamnak akkor se lett volna ideje kigyógyógyulni ha elpusztul a gyűrű de ő nem hal meg. 500 év után már eléggé az élete végét járja és talán gyűrűvel együtt sem élt volna már sokáig. Az viszont még érdekes hogy azért Szméagol mint a régi önmaga 500 év után is megvolt benne

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123504 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol:Hát lehet.Meg biztos az is számított,hogy mennyit használta a Gyűrűt... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #123468 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Erre ugyanaz a magyarázat, mint utóbb volt (ha jól emlékszem): Szóval Bilbó szánalommal kezdte a Gyűrű birtoklását, ugye, de Gollam...köhöm...nem. :roll: Ez lehetett az oka annak, hogy Gollamra egész másképp hatott a Gyűrű. És ezért az évek múlása is egészen másképp számított nála.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #123036 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Ami:oks,most csak mondtam vmit,de nem ez a lényeg.15 v 20 év az 500hoz képest most mind1,a lényeg hogy kb kigyógyult belőle :roll: Köcce a javítást!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #123034 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam

Ragoran írta: Sziasztok!
Ha Bilbónál kb 60évig volt a Gyűrű és utána Völgyzugolyban kigyógyult belőle max5év alatt(vagy az jóval több volt? :oops: )A lényeg h még kigyógyult belőle.Úgy kb.Akkor,ha Gollam még élt volna mondjuk 500évet Gyűrű nélkül ő is kigyógyulhatott volna v őt már túlzottan a hatása alatt tartotta a Gyűrű és +halt volna?


volt az 18 is


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #123022 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!
Ha Bilbónál kb 60évig volt a Gyűrű és utána Völgyzugolyban kigyógyult belőle max5év alatt(vagy az jóval több volt? :oops: )A lényeg h még kigyógyult belőle.Úgy kb.Akkor,ha Gollam még élt volna mondjuk 500évet Gyűrű nélkül ő is kigyógyulhatott volna v őt már túlzottan a hatása alatt tartotta a Gyűrű és +halt volna?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122976 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gollam
Sajnos csak azt tudjuk, hogy aznap épp szülinapja volt, de azt nem, hogy hányadik. Tolkien mester nem írta meg nekünk. ;)

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122974 Írta: Ivó
Ivó válaszolt a következő témában: Gollam
Gollam hány éves volt, amikor megkaparintotta a Gyűrűt?

Ahol tűz van,
ott leled meg a
Szenvedés Kapuját... :rmad2:

Ivó

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122966 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Gollam
Der viszont minden gondolata akörül forgott. Magyarán a Gyűrű teljesen megmérgezte az elméjét, de Bilbó nem volt ennyire a hatása alatt( a filmben egy kicsit jobban mint a könyvben)Meg azért 500 évesen nem nézhet ki jobbn az ember. Lehet hogy nála csak az életét hosszabbította meg, viszont a fiatalságát nem őrizte meg.

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122871 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Gollam

Nóli írta:

Elanor írta: Ahogy veszük, de sztem nem volt az olyan gyakran!! Néha, amikor nem akarta, hogy Lobéliáék meglássák, vagy hasonló, de sztem ez nem fordult elő olyan sokszor... :roll:


Gollam sem használta percenként a Gyűrűt. Akkor amikor megszerezte, akkor elég gyakran, majd egy ideig folyamatosan, de amikor már a Ködhegységben élt, akkor már csak időnként, hogy elfogjon egy-egy orkicát...


Gollam csak birtokolni akarta a Gyűrűt, használni meg csak akkor használta, ha fontos volt. Mint ahogy Frodó mondta, ő csupán érinteni akarta, a magáénak akarta mondani a Gyűrűt

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122698 Írta: Bregalad
Bregalad válaszolt a következő témában: Gollam
Gandalf is azt mondja a Gy

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122436 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: Gollamnak nem lett több szaglósejtje, csak a sötét a szemének nem sok hasznát vette (legalábbis az első időkben), így jobban koncentrált a hangokra és az illatokra.

Nóli: azért az sem mindegy, ki mire használja a Gyűrűt. Bilbó csak el akart tűnni a kellemetlen látogatók elől, de Gollam gonoszságra (gyilkolásra) használta. Ezért is torzíthatta el őt a Gyűrű.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122381 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Én úgy vélem attól is függ, hogy milyen életmódot él a Gyűrű-hordozó. Bilbó nemigen csinált mást, mint sétálgatott és a karosszékében üldögélt. De Gollam a sötétben élt ezért más szemekre lett szüksége... Aztán puhább, hosszabb lábakra, meg éles fülre és kiváló szaglásra. A Gyűrű felgyorsíthatta ezeket a folyamatokat.
(Apropo! Szaglás. Mitől lett Gollamnak több szaglósejtje? Ez már abszurdum, tehát Gollamra nem nagyon lehet magyarázatot találni. :? )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122332 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Elanor írta: Ahogy veszük, de sztem nem volt az olyan gyakran!! Néha, amikor nem akarta, hogy Lobéliáék meglássák, vagy hasonló, de sztem ez nem fordult elő olyan sokszor... :roll:


Gollam sem használta percenként a Gyűrűt. Akkor amikor megszerezte, akkor elég gyakran, majd egy ideig folyamatosan, de amikor már a Ködhegységben élt, akkor már csak időnként, hogy elfogjon egy-egy orkicát...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122329 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Ahogy veszük, de sztem nem volt az olyan gyakran!! Néha, amikor nem akarta, hogy Lobéliáék meglássák, vagy hasonló, de sztem ez nem fordult elő olyan sokszor... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122327 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Elanor írta:

Ulmo írta: Rago: ehhez egy dolgot tennék hozzá: Bilbó 60 évig őrizte a Gyűrűt, és mindenki csak azt látta, valahogy nem akar megöregedni. Ezek szerint a Gyűrű lassíthatja a fizikai változásokat. De át is alakíthatja a hordozóját (pl Gollamot)


Igen, és valószínűleg, ha Bilbó nem csak őrizte volna a Gyűrűt, hanem az alatt a 60 év alatt, tegyük fel, minden nap használta volna, akkor vlsz. rajta is felléptek volna különböző változások, azon kívül, hogy nem öregedett.


Dehát Bilbó gyakran használta a Gyűrűt... (Habár nem minden nap)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122316 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam

Ulmo írta: Rago: ehhez egy dolgot tennék hozzá: Bilbó 60 évig őrizte a Gyűrűt, és mindenki csak azt látta, valahogy nem akar megöregedni. Ezek szerint a Gyűrű lassíthatja a fizikai változásokat. De át is alakíthatja a hordozóját (pl Gollamot)


Igen, és valószínűleg, ha Bilbó nem csak őrizte volna a Gyűrűt, hanem az alatt a 60 év alatt, tegyük fel, minden nap használta volna, akkor vlsz. rajta is felléptek volna különböző változások, azon kívül, hogy nem öregedett.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122260 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: ehhez egy dolgot tennék hozzá: Bilbó 60 évig őrizte a Gyűrűt, és mindenki csak azt látta, valahogy nem akar megöregedni. Ezek szerint a Gyűrű lassíthatja a fizikai változásokat. De át is alakíthatja a hordozóját (pl Gollamot)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #122219 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Nóli:Mmint,ha Gollam a hobbit:o)=

De télleg!Ha csak azt vennénkl,hogy vki mennyit változik 500év alatt..Sztem tuti hatott rá a Gyűrű(és most azt ne vegyük figyelembe,hogy Gyűrű nélkül nem élt volna addig..)Csak változik az ember(hobbit...)Az egy dolog,hogy egy ember élet alatt mennyit változik vki,de 500év azért 500év... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #121858 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam

Ellana írta: Ehhez a sziklamászós dologhoz: vannak olyan majmok, amelyek egy függőleges fatörzsön képesek fejjel lefelé mászni. Egy sziklafalban pedig még talán több repedés, kapaszkodó van, mint egy fán!

Na, de gondold el egy fa törzsét! Hiszen az teli van repedéssel... Mondjuk attól függ, milyden fa. Vwgyük pl. a vadgesztenyét, az tiszta repedés. Pont megfelel a fejjel lefelé mászós reggli sétának ha Gollam az ember...

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #121662 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Szerintem Gollam/Szméagol átalakulásának párhuzama a tavacskájában levő halak, akik ugye nagy szemeket növesztettek. (Direkt ott voltak megemlítve Gollamnál. :wink: )
A rajzfilmbeli Gollammá alakulást nézzétek meg... :twisted:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 5 hónapja #121493 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

zsoffija írta: Én cak azt nem tuom még mindig,hogy a külső változásait elősegítette-é a Gyűrű is,vagy anélkül is ien vástozásokon megy keresztül egy (500 évre :heu: ) ien körülmények közé heezett hobbit? :(


A Gyuru nelkul nem elt volna meg 500 evet... Amugy nyilvan kihatott a kulsejere a lelkeben vegbement valtozas, mondjuk tobb ranca lett (vagy kevesebb)
A komolyabb valtozasokban szerintem csak kozvetve.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.644 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére