Gollam

Több
21 éve 2 hónapja #136971 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gollam

Nimrodel Melian írta: Jajj, de jó, hogy nektek megvolt! Köszönöm! :P


Nagyon szivesen, maskor is

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136787 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gollam
Jajj, de jó, hogy nektek megvolt! Köszönöm! :P

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136772 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gollam

Cerebrum írta: Júj, ez a kedvenc részem a filmen! Ha gondolod, lefordíthatom.

G: Akarjuk! Szükszégünk van rá! Miénk kell, hogy legyen a drágaszág! Ellopták tőlünk. Mockosz kisz hobbitok. Gonosz, hazug kisz calók!
S: Nem, a gazda nem az!
G: De bizony az. Cakisz a drágaszág számít. Ők cak becapnak, bánatanak, hazudnak!
S: A gazda a barátom.
G: Neked nincenek isz barátaid. Téged szenki szem szeret.
S: Nem hallgatom, nem hallgatom!
G: Hazug kisz tolvaj vagy!
S: Nem igaz.
G: Gyilkosz vagy!
S: Menj el!
G: Menjek el? Ahahhaa!
S: Gyűlöllek, gyűlöllek!
G: Hol volnál moszt nélkülem? Gollam, gollam... Én mentettelek meg! Én voltam! Cakisz miattam vagyunk még mindig életben.
S: Többé már nem!
G: Mit mondtál?
S: Moszt már a gazda vigyáz ránk. Már ninc szükszégünk rád!
G: Micoda?
S: Menj el ész ne gyere többé vissza!
G: Nem!
S: Menj el ész ne gyere többé vissza!
G: Ahh!
S: MENJ EL ÉS NE GYERE TÖBBÉ VISSZA!

S: Megmondtuk neki, hogy menjen el, ész el isz ment, drágaszágom. Elment, eltünt, eltünt, Szméagol végre szabad!


Alljon itt a filmesz verzio isz:

G: Akarjuk! Kell nekunk! A Dragaszag a mienk kell, hogy legyen! Elloptak tolunk... a komisz kisz hobbitkak! Gonoszak! Calfak! Hamiszak!
S: Neeem, nem. Gazda nem!
G: Dee! A Dragaszag hamisz. Becapnak, bantanak, hazudnak.
S: Gazda a baratom.
G: Neked nincenek barataid! Szenki sze szereet!
S: Nem hallgatlak! Nem hallgatlak!
G: Te egy hazug vagy esz tolvaj!
S: Nem!
G: Gyilkosz vagy!
S: Menj innen!
G: Menjek el? *beteg rohoges*
S: Gyulollek! Gyulollek!
G: Mondd, hol lennel nelkulem? Gollam! Gollam! Megovtalak, igen, en! Nekem koszonhetjuk, hogy itt vagyunk!
S: Ez mar nem igaz!
G: Mit mondtal?
S: Rank mosztmar Gazda vigyaz, esz rad ninc szukszeg.
G: Mii?
S: Menj el esz ne gyere tobbet vissza!
G: Neemmm!
S: Menj el esz ne gyere tobbet vissza!
G: Arrr...
S: Menj el esz ne gyere tobbe vissza! Huh? Meg-megmondtuk, hogy menjen el. Esz lam, el isz ment! Dragaszag! Elment, el! Szmeagol szabad!

ennyi ß)

a kovetkezo a legjobb jelenet a Ket Toronybol (leszamitva persze Legolas fergeteges loraszallasat ß)))) ) a nyuszikakkal ß)

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136686 Írta: Cerebrum
Cerebrum válaszolt a következő témában: Gollam
Júj, ez a kedvenc részem a filmen! Ha gondolod, lefordíthatom.

G: Akarjuk! Szükszégünk van rá! Miénk kell, hogy legyen a drágaszág! Ellopták tőlünk. Mockosz kisz hobbitok. Gonosz, hazug kisz calók!
S: Nem, a gazda nem az!
G: De bizony az. Cakisz a drágaszág számít. Ők cak becapnak, bánatanak, hazudnak!
S: A gazda a barátom.
G: Neked nincenek isz barátaid. Téged szenki szem szeret.
S: Nem hallgatom, nem hallgatom!
G: Hazug kisz tolvaj vagy!
S: Nem igaz.
G: Gyilkosz vagy!
S: Menj el!
G: Menjek el? Ahahhaa!
S: Gyűlöllek, gyűlöllek!
G: Hol volnál moszt nélkülem? Gollam, gollam... Én mentettelek meg! Én voltam! Cakisz miattam vagyunk még mindig életben.
S: Többé már nem!
G: Mit mondtál?
S: Moszt már a gazda vigyáz ránk. Már ninc szükszégünk rád!
G: Micoda?
S: Menj el ész ne gyere többé vissza!
G: Nem!
S: Menj el ész ne gyere többé vissza!
G: Ahh!
S: MENJ EL ÉS NE GYERE TÖBBÉ VISSZA!

S: Megmondtuk neki, hogy menjen el, ész el isz ment, drágaszágom. Elment, eltünt, eltünt, Szméagol végre szabad!

“Blinding ignorance does mislead us. O! Wretched mortals, open your eyes!” (Leonardo da Vinci)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136677 Írta: Morgoth
Morgoth válaszolt a következő témában: Gollam
Nos ez a szöveg engem is erdekel, demagyarul hatasosabb lenne! :D

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136674 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Nimrodel: parancolj :) (egyelőre angolul) :

Gollum:We wants it, we needs it. Must have the Preciousss. They stole it from us. Sneaky little hobbitses. Wicked, tricksy, falssse!
Sméagol: No! No! Master!
G: Yess. Preciousss first. They will cheat you, hurt you, lie!
S: Master's my friend.
G: You don't have any friends. Nobody likes you.
S: Not listening. Not listening.
G: You´re a liar, and a thief.
S: No.
G: Murderer!
S: Go away.
G: Go away?! Ahahhaa!
S: I hate you, I hate you.
G: Where would you be without me? Gollum. Gollum. I saved us. It was me. We survived because of me.
S: Not anymore.
G: Wat did you say?
S: Master looks after us now. We don't need you.
G: What?
S: Leave now and never come back.
G: No!
S: Leave now and never come back!
G: Ahh!
S: LEAVE NOW AND NEVER COME BACK!
[Silence]
S: We told him to go away! And away he goes, preciousss. Gone, gone, gone, Sméagol is free!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136645 Írta: Coralie
Coralie válaszolt a következő témában: Gollam
Nincsen meg valahol az a szöveg, amit Szméagol és Gollam mond ("beszélget egymással") a második részben? (Magyarul lenne a legjobb, de angolul is jó.)

Nimrodel
... és egyszer csak lezuhanok és kinyírom a dínókat...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #136642 Írta: Ulmo
Ulmo válaszolt a következő témában: Gollam
Itt van néhány kép. Hogyan kelt életre Gollam a WETA és Andy Serkis jóvoltából:

www.theonering.net/scrapbook/group/923/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135861 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam

amanibhavam írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Nimdorc írta:

Szméagol írta: Hogy van az, hogy az angolban nincs ékezet "Smeagol"-t mégis "Sméagol"-nak írják?


Ezt most nem ertem... Ha valaki angolul ir, akkor nem hasznalhat ekezetet?


Hát igen. Az angolban NINCS ékezet, tehát, ha valaki ékezetet használ angol szövegben, akkor az a szó nem angol eredetű, szvsz. :roll:
No, de ez OFF.


a Sméagol óangol eredetű név


sméag óangolban: ás, áthatol, átfúr

Tolkien a hobbit (westron) nyelvű Trahald nevet "angolosította" Sméagollá, a Trahald jelentése is kb. "üregekben mászó"


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135859 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Sziasztok!

Nimdorc írta:

Szméagol írta: Hogy van az, hogy az angolban nincs ékezet "Smeagol"-t mégis "Sméagol"-nak írják?


Ezt most nem ertem... Ha valaki angolul ir, akkor nem hasznalhat ekezetet?


Hát igen. Az angolban NINCS ékezet, tehát, ha valaki ékezetet használ angol szövegben, akkor az a szó nem angol eredetű, szvsz. :roll:
No, de ez OFF.


a Sméagol óangol eredetű név


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135854 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Gollam
Én bevallom, eddig aszittem :oops: , hogy tulképp, azér is lett Szméagol a neve, mert sziszeg(pösze) :oops: :oops: :oops: Vagyis, hogy ez is benne volt a névadásban :oops:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135762 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gollam

Voronve írta:

Szméagol írta: Hogy van az, hogy az angolban nincs ékezet "Smeagol"-t mégis "Sméagol"-nak írják?


Mert a Sméagol szó nem angol (talán nyugori?) :P

Nem értem, hogy sok mindenkinek mi baja van a magyar Gollam-hanggal, szerintem szinte ő az egyetlen, akinél igazán jól sikerült a szinkron.
Ja, és mintha vki hiányolta volna a sziszegést: a könyvben sem mindig sziszegve beszélt, csak ha dühös volt stb; egyébként csak pösze. :rmad2: :lol:


a filmben sok helyen meg csak nem is posze...
valaki arra hivatkozott, hogy Gollam posze, Szmeagol meg nem. Hat, joparszor lattam mar a TTT-t, de nem igazan jottem ra a logikajara, szvsz abszolut nem szemelyisegfuggo a poszeszeg, ugya m, Dragaszag!

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #135672 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagol: biztos, hogy nem angol eredetű 8) :pippin1:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134761 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Nimdorc írta:

Szméagol írta: Hogy van az, hogy az angolban nincs ékezet "Smeagol"-t mégis "Sméagol"-nak írják?


Ezt most nem ertem... Ha valaki angolul ir, akkor nem hasznalhat ekezetet?


Hát igen. Az angolban NINCS ékezet, tehát, ha valaki ékezetet használ angol szövegben, akkor az a szó nem angol eredetű, szvsz. :roll:
No, de ez OFF.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134757 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Hogy van az, hogy az angolban nincs ékezet "Smeagol"-t mégis "Sméagol"-nak írják?


Ezt most nem ertem... Ha valaki angolul ir, akkor nem hasznalhat ekezetet?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134673 Írta: Voronve
Voronve válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Hogy van az, hogy az angolban nincs ékezet "Smeagol"-t mégis "Sméagol"-nak írják?


Mert a Sméagol szó nem angol (talán nyugori?) :P

Nem értem, hogy sok mindenkinek mi baja van a magyar Gollam-hanggal, szerintem szinte ő az egyetlen, akinél igazán jól sikerült a szinkron.
Ja, és mintha vki hiányolta volna a sziszegést: a könyvben sem mindig sziszegve beszélt, csak ha dühös volt stb; egyébként csak pösze. :rmad2: :lol:

"Felnőttél, félszerzet...
Úgy van, igencsak nagyra nőttél. Bölcs vagy. És kegyetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134628 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Sil: Nagyon murisak a képek... :lol:

Én most olvasom eredetiben és nagy megdöbbenésemre azt láttam, hogy CSAK Gollam sziszeg és azt is csak úgy, hogy az 's'-eket 2x-3x írják. 8O Szméagol egyáltalán nem. A 'cs' helyett 'c'-kről nem is beszélve. [size=9:2n8fr71u] Megjegyzem, egy kicsit (nagyon) egyébként is csalódtam az angolban. Magyarul sokkal szebb... :cry: [/size]
Hogy van az, hogy az angolban nincs ékezet "Smeagol"-t mégis "Sméagol"-nak írják?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #134108 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Toma gazda írta: Ott csak a fordítás volt szar


Sztem nem volt szar.Csak máshogy fordította.És nem is volt hülye.Lehet,h ha a GyU-t is így fordítják semmi bajunk/bajotok nem lenne vele.Szal csak ne hamarkodjuk el az ítéleteket.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133841 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

Lyra írta: Nekem valahogy úgy rémlik, hogy mikor Déagollal beszél a könyvben, ott már sziszeg, de majd utánanézek :roll:


Igen, sziszeg, de azt Gandalf idezi abbol, amit a sziszegos Gollamtol hallott. Tehat szvsz ez nem bizonyitek se arra, hogy az ifju Szmeagol posze volt, se arra, h nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 2 hónapja #133836 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #132748 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Gollam
Nekem valahogy úgy rémlik, hogy mikor Déagollal beszél a könyvben, ott már sziszeg, de majd utánanézek :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #132387 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gollam
Ott csak a fordítás volt szar

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #132364 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Sil: Köszi az idézetet. Azt bírom Tolkienben, hogy ő találja ki és mégis mindenhová oda teszi a "valószínű" szócskát. Itt is. Valószínű. Akkor, hogy lehetett másként? Elég nehéz elképzelni Gollamot, amint Caradhrason mászkál térdig hóban... :roll: Brrr! Rossz belegondolni. :cry:

A babóban "szívemnek szottyázott", mert a fordító hülye volt. Egyébként már ott is pösze. Gandalf is 'sz'-szel mondja az "Igazán kedveszem?"-es párbeszédet, mivel Gollam nem tudta másképp elmondani. :wink: De hobbit korában Szméagol szerintem még nem szejpített.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #132334 Írta: Toma gazda
Toma gazda válaszolt a következő témában: Gollam
Igen csak pösze volt, de a Babóban nem ott csak szívemnek szottyázott. :bombadil1:

:?: :geek:
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
Milyen foglalkozást vezessek?
:geek: :?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #132265 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Nekem nincs semmi bajom a hangjával.. :roll:

hogy lett Serkins-ből Golli

Nekem nem rémlik,h Goll sziszegett volna,"csak" pösze volt meg ienek,de az más nem? :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #131338 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam

Lyra írta:

Ghargoqurk írta: Layla Nénime:

Igaz, végülis nagyon sok rajongó szemében is tökéletes lett Gollam. Kevesen vannak akiknek nem tetszik.

Igazából én a filmbéli Gollamnak a hangjával, jobban mondva a kiejtésével vagyok a legkevésbé, megelégedve. Számomra sem az angol sem a magyar hang nem olyan mint ahogy én elképzeltem.
Lehet hogyha nem csak rajzokat látok hanem hangokat is hallok tőle korábban akkor azzal is elégedett lennék :D .

A hangját én se így képzeltem el. Ez inkább enyhe pöszeség, mint sziszegés. Így most úgy tűnik, mintha a hosszú nem-beszélés miatt lenne ilyen a beszéde, a könyvben biszont úgy volt, hogy már fiatal korában is sziszegett :roll:


Meg szerencse, hogy ezen csak az kepes elgondolkodni, aki tudja, hogy Gollam regen is sziszegett. (kulonben mindenki azt hinne, hogy regen nem sziszegett!)
Amugy meg semmi sincs elveszve, majd a RotK-ban majd meglatjuk, sziszeg-e Golli Deagolnak.
De nem is biztos, hogy regen sziszegett: Gandalf azt mondja, amit a mar sziszegos Gollitol hallott, amibol ugye, nem derul ki, h regen is sziszegett.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #131306 Írta: Lyra
Lyra válaszolt a következő témában: Gollam

Ghargoqurk írta: Layla Nénime:

Igaz, végülis nagyon sok rajongó szemében is tökéletes lett Gollam. Kevesen vannak akiknek nem tetszik.

Igazából én a filmbéli Gollamnak a hangjával, jobban mondva a kiejtésével vagyok a legkevésbé, megelégedve. Számomra sem az angol sem a magyar hang nem olyan mint ahogy én elképzeltem.
Lehet hogyha nem csak rajzokat látok hanem hangokat is hallok tőle korábban akkor azzal is elégedett lennék :D .

A hangját én se így képzeltem el. Ez inkább enyhe pöszeség, mint sziszegés. Így most úgy tűnik, mintha a hosszú nem-beszélés miatt lenne ilyen a beszéde, a könyvben biszont úgy volt, hogy már fiatal korában is sziszegett :roll:

"Ki a csillagok közt él, mint aki rég odaköltözött, most visszatér, s leül a tűz mögött."
Lyra

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #131086 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sil:Hantale len!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130959 Írta: Sil
Sil válaszolt a következő témában: Gollam
Rago: B Függelék, Esztendők számlálása:
3018. augusztus: "Gollamnak nyoma vész. Valószínű, hogy a tündéktől és Szauron szolgáitól egyaránt üldözve Móriában keresett menedéket, de amikor végül felfedezte a nyugati kapuhoz vezető utat, nem sikerült kijutnia."

Noldor, blood is on your hands
Tears unnumbered
You will shed and dwell in pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130950 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Ghar:Én nem is a Filmről beszéltem,hanem a Könyvről :wink:
Szméag:Elöttük ment be?Minekl?Ez hol van leírva?télleg hülyülök... :?
A kijutás eg csak nem volt oan nagy gond,mert az orkok csak nem bántották volna,meg nem is őt keresték.Sztem abban a kavarodásban fel se tünt volna nekik.Meg mit kezdtek volna vele?Megeszik?Nincs rajta semmi hús!Elvenni meg semmit sem tudtak volna tőle...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.750 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére