Gollam

Több
21 éve 3 hónapja #130810 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Az úgy volt ( :D ), hogy Gollam éppen keletről tartott nyugatra és a fekete-pataki zugónál levő kapun át jött be. Már régóta bolyongott Móriában, az éhhalál szélén állt, mikor jott a Szövetség és Móriában követte őket, így megmenekült.
A nagy kérdés inkább az, hogy jutott ki... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130803 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Szvsz nyugodtan lehetett olyan nyílás amiről "Gandi" nem tudott, hisz az útban sem volt biztos.
Másrészt meg a könyvben is Móriában hallja elősször Frodó Gollam lépteit, és ha jól emlékszem konkrétan a ott sincs kifejtve miért van ott Gollam. Így hát a filmben sem volt szükség rá...

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130794 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!
Eszembe jutott vmi!Ugye Móriában Frodék mögött bezárul a kapu.Akkor,hogy jutott be Gollam?Vmi kis titkos nyíláson?Nem hiszem,h lett volna oan nyílás amiről Gandi nem tud,Goll meg igen...Na?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130652 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Én a kinézetével sem vagyok teljesen megelégedve. Tudjátok nagyon nehéz úgy elfogadni egy szereplőt, hogy olyan egyértelmű elképzelésed van róla. Nálam Gollam teljeséggel egyértelmű személy volt és bármikor magam elé tudtam képzelni. A nagy kék szemek..., hát nagyon gyakran Frodó/Lij "feeling"-em volt, mikor ránéztem. Az oly sokszor tárgyalt szem világítást meg úgy ahogy volt kihagyták.
A hangja... Azt én magam szoktam szinkronizálni magamnak és szintén nagyon határozott elképzelésem volt. Komolyan mondom, hallom őt, ha olvasok. Amivel egyedül megelégedtem az a mozgása volt. Egyszerűen fenomenális! [size=9:20yaqhhq]Bár bevallom ez se volt 100%-ig az elképzelésem szerint.[/size]
Mindennek ellenére szeretem nézni. :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130572 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Gollam
Aranymag:hát ezaz!!!Ez a baj!Atért figyelhettek volna erre is!!!Angolul még nem láttam de az MTV Movie Awardon volt 1 rész ahol ő nyert és beszélt és angyon jó volt!!!Vagyishogy jó!Egy fokkal tééleg jobb mint a magyar!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130303 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Gollam
A szinkronnal én sem vagyok kibékülve, semmi sziszegő Gollambeszéd, nincs sok selypítés, és inkább olyan mesebeli gonosz manó hangja van!

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130248 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam

Ghargoqurk írta: Layla Nénime:

Igaz, végülis nagyon sok rajongó szemében is tökéletes lett Gollam. Kevesen vannak akiknek nem tetszik.

Igazából én a filmbéli Gollamnak a hangjával, jobban mondva a kiejtésével vagyok a legkevésbé, megelégedve. Számomra sem az angol sem a magyar hang nem olyan mint ahogy én elképzeltem.
Lehet hogyha nem csak rajzokat látok hanem hangokat is hallok tőle korábban akkor azzal is elégedett lennék :D .


Egyetértek!! Hát a magyar szinkron vmi szööörnyűűű.... nekem legalábbis nem tetszik. Az angol egy fokkal jobb, de az se tökéletes szvsz.

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130233 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Layla Nénime:

Igaz, végülis nagyon sok rajongó szemében is tökéletes lett Gollam. Kevesen vannak akiknek nem tetszik.

Igazából én a filmbéli Gollamnak a hangjával, jobban mondva a kiejtésével vagyok a legkevésbé, megelégedve. Számomra sem az angol sem a magyar hang nem olyan mint ahogy én elképzeltem.
Lehet hogyha nem csak rajzokat látok hanem hangokat is hallok tőle korábban akkor azzal is elégedett lennék :D .

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130208 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Gollam
Laurea:HAHAHA!!!! :evil3: végül is..télleg nagy agymunka kellett ahhoz hogy visszaszerezze a Gyűrűt! :D
Elanor:ez így igaz!!!
Gharguqurk:igen igen!És a sok elképzelés láttán már nem volt nehéz összekombinálni,kiragadni a jó részleteket egyes Golli elképzelésből és így megalakult egy tökéletes!

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130065 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Igaz, igaz... végülis tényleg nem tudhatjuk Tolkien hogy képzelte. ÉS mikor azt mondjuk: de jól sikerült Gollam a TTT-be, ahhoz azt is hozzá kell tenni, hogy ebbe benne van az is, hogy már töménytelen képet láttunk Gollamról különböző szerzőktől, és ezekből együttvéve lett a filmbéli Gollam. Így nem csoda hogy egyértelműnek vesszük: Tolkein is így képzelte.

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #130054 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Csak csöndben megjegyzem, h ez a nagy fej, meg úgy általában a filmben látott felépítése mind PJ elképzelése. Persze, a könyv alapján csinálta, de ott nincs tökéletes "személyleírás" Golliról, tehát PJ saját kútfőből merített.

Pl. nem emlékszem olyanra, h Gollamnak ilyen természetellenes nagy feje lett volna a könyvben. És azért, ha ilyesmikről diskurálunk, akkor a könyv az abszolút alap 8)

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129760 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Gollam
Biztos sokat gondolkodott... :)
Vagy az is lehet, hogy túl sovány, és ha több hús lnne rajta, akkor nem is lenne nagy a feje úgy arányban sem.
De szerintem ebben is a gyűrű van.. szóval olyan mág Golam, mint egy zombi.. :/ dehát 500 év...

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129655 Írta: Misteq
Misteq válaszolt a következő témában: Gollam
Ragoran:sztem jó a keze...olyan pók hatást kellt!És ugye beszéltük már a végtag hosszúságokat!Sztem itt nagyon szép!
Fej:télleg érdekes!A fejnagyobbodás vhogy nem igazán logikus!
Ghargoqurk: végülis ott volt az az 500 év....nem elég a változáshoz?

"Soha nem hittek semmiben!Most semmivé lettek!"
"a hervadás fölé hajolva mosolygok tehetetlen"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129541 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
AZ emberi koponya akár pár generáció alatt is tud változni. Úgy látszik Gollam koponyája ezt is felülmúlta. De ha már ebbe belekötünk akkor Gollam testén mindenbe bele lehet kötni, a teljes testfelépítése tök más mint a hobbitoké

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129501 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
vándorlás a Holt lápon.Eddig rendben van,de Golli mért zöld?
itt meg nincs egy kicsit hosszú keze?
Tényleg,ha már itt tartunk!Nézzétek meg a TTT-ben asszem a Fekete Kapus résznél amikor Frod és Golli feje 1más mellett van,h mennyire más a két arc.Nem az arckifejezés,hanem a felépítése.Golli feje sokkal naobb arra még csak ráfogjuk,h a sötétben szüksége volt rá(csak ne próbáljunk rájönni,h h alakult ki-pl hogy lett ekkora helye a szemnek:esetleg a szemüreg is tágult?-)de a feje is jóval naobb... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129488 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Hát sztem vagy öngyilkos lesz v csak leül egy sarokba és nem eszik/iszik..,de mindenképpen meghal.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129482 Írta: Ghargoqurk
Ghargoqurk válaszolt a következő témában: Gollam
Ezt a témát már rendesen át lett rágva..
De vajon mi lett volna ha mondjuk a gyűrű nem pusztul el csak Gollam hiszi azt ? Akkor is meghalt volna ? A tudat akkor is megölte volna Gollamot nem ? Hisz a gyűrű csak addig hat rá fizikailag amig nála van utána már csak a tudata tartotta életben..

Vita Verus Nunquam Com Morte Sum

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129387 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam
Laurela:100%ig 1etértek Veled!Ha Goll nem esik a Végzet-katlanba,csak a Gyűrű és nem ugrik utána,nem lesz öngyi,akkor sztem pár hete lett volna hátra.Mondjuk akkor már nem lett volna miért élni neki és sztem nem is evett volna meg semmi. :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129259 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, igen, Bilbó.. :)

Tudom, hogy nem volt annyira öreg, szóval ha nincs a gyűrű, nem lett volna ilyen látványos a dolog, hisz akkor fokozatosan öregszik meg, de az az idő alatt, amíg a gyűrű nála volt, még nem öregedett meg annyira, még nem jött el a halála ideje.
Ezzel ellentétben Szméagolnak már rég meg kellett volna halnia.
De ahogy Bilbó sem azonnal öregedett meg, úgy Szméagol sem halt meg abban a pillanatban, mintha elvágták volna élete fonalát, hanem lassan jött, nem? fokozatosan múlt el a gyűrű hatása.

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 3 hónapja #129204 Írta: Elanor
Elanor válaszolt a következő témában: Gollam
Laurea: Bilbóra gondolsz?
De amikor ő megvált a Gyűrűtől, igaz, h tisztes kort élt meg, de még nem olyat, ami miatt rögtön meg kellett volna halnia. Ellenben Gollam esetében az az 500 év... hááát.... :roll:

I feel complete when I feel sick inside

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #129095 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Gollam
Szméagolnak igaza van a halált illetően...
hisz az elején, bocsi, de nem jut épp eszembe a neve, de az aki aztán Frodónak adta a gyűrűt, hogy vigyázzon rá, nos ő sem azonnal öregedett meg, igaz? Amikor elment, még olyan fiatalos volt, mint végig, amikor a gyűrűt hordta magánál. Csak akkor láttuk rajta az öregedést, amikor a Tündéknél Frodó viszontlátta. Tehát a hatás nem abban a pillanatban jelentkezik, ezért volt az, hogy Szméagol nem halt mg azonnal.

Szóljatok rám, ha megint hülyeségeket beszélek...

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #129062 Írta: Ragoran
Ragoran válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Nimdorc: És a "disszociatív zavar", az milyen szó? :D


Mindenképpen érdekes :lol:


OFF(?)Úgy látom Gollam "betegségének miensége" jó bonyi Tma és mivel én eme területen tök hülye vok,nem fogok beleártani az itteni sok okos ember társalgásába. :lol: Szal itt vok csak nem biztos,h írok.ON

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #128198 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Nóli írta: Én Szméagolnak azzal a nagyonszép hozzászólásával értek egyet, hogy a Gollam része csak a Gyűrűből táplálkozik, és amikor az elpusztul, meghal Gollam is,. Szméagol meg már annyira öreg, hogy nagyon hamar meghal. (persze nem abban a szent minutumban)


Én úgy mondanám, hogy nem feltétlenül abban a pillanatban hal meg. De nem akarok kötözködni. A többivel egyetértek.

Aranymag, nincs igazad, ugyanis, ha jól megfigyeled, mikor Szméagol/Gollamban kialakul valamiféle kötődés (mondjuk: szeretet) Frodó iránt már soha (na jó, néha :) ) nem néz vele szembe Gollamként. Itt is megmutatkozik Frodó bölcsessége. (Ezt nem hagyhattam ki. :wink: :D ) Viszont Samu mindig durva... Mit ér el ezzel? No, azt láthatjuk.
Egyébként ebben a személyiség hasadásban valóban van olyan, hogy kommunikálnak egymással a felek.

Nimdorc: És a "disszociatív zavar", az milyen szó? :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #128085 Írta: nido
nido válaszolt a következő témában: Gollam
Alyr: Úgy értettem, utoléri a korát fizikailag. Mivel nem egyik percről a másikra lesz annyi, amennyi, szóval vhogy igy.
Ragoran: Mi a különbség e két kifejezés között? De mindegy, mindent átrágni jó dolog. :D
Szméagol, Laurea: Egyetértek. Szerintem a skizofréniát azért mondogatják, mert az közismertebb kifejezés, ráadásul idegen szó is, tehát attól olyan okosnak látszik az ember. (bizonyos körökben)
Gratula, Fin!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #128081 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Gollam
Nos, igen, az igaz, hogy Gollam már csak azért élt, mert a gyűrű is létezett. És az tartotta fatalon. Végülis elég hosszú ideig volt a gazdája. Amellett ha nincs gyűrű, Szméagol már rég halott lett volna, nem?
És azért Frodón is meglátszott a hatás, amikor nem látta már magán, hogy mennyire elvakult, csak a gyűrű, és ez volt a félelmetes...
SZóval a tünet a Személyiséghasadás, az ok pedig a gyűrű.. :)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #128067 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam
Itt meg megoszlik a véleményem két dolog közt, a nagyon öreg bácsika, illetve az AIDS típus között... (lásd korábban)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #128066 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gollam
Én Szméagolnak azzal a nagyonszép hozzászólásával értek egyet, hogy a Gollam része csak a Gyűrűből táplálkozik, és amikor az elpusztul, meghal Gollam is,. Szméagol meg már annyira öreg, hogy nagyon hamar meghal. (persze nem abban a szent minutumban)

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #128056 Írta: Laivinë
Laivinë válaszolt a következő témában: Gollam
Igen, a személyiséghasadás sokkal jobb magyarázat. :)
Csak tudnám, miért Eve White ju erről eszembe. ;)

Laivinë Laurelassë

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #128026 Írta: bea/mag
bea/mag válaszolt a következő témában: Gollam

Szméagol írta: Ezek a személyiségek mindig megfelelő partnerrel szemben lépnek föl.


Mármint úgy, hogy másképp viselkedik különböző személyekkel :?: :arrow: , mert akkor ez kicsit sántít. Frodónál mind a két személyisége fellép.

2_41 menni kéne
gyilkos-e ki megmutatja hogyan kéne élned
és nem hagy maga után mást csak egy képet
/jac/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 4 hónapja #127971 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gollam
Sziasztok!

Én most a Fin által írt cikkből táplálkozom, amiben azt írja, hogy ez nem skizofrénia, ami egyenlő a tudat hasadással, hanem disszociotív zavarról, azaz személyiség hasadásról van szó. (Lám én is megkevertem a dolgokat.) Tehát Egy személyiségről több alszemélyiség válik le, akár harminc is, de nem feltétlenül a fő személyiség lesz az uralkodó. Ezek a személyiségek mindig megfelelő partnerrel szemben lépnek föl.
Szóval ezt írja Fin. :roll: :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.770 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére