Rejtélyek Középföldéről

Több
20 éve 10 hónapja #153673 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Líviusz írta: Bocs, hogy nem a témával kapcsolatban kérdezek de honnan lehet olyan könyveket vagy írásokat szerezni ami a Tolkien áltál termtett világgal foglalkozik?Lehet honlap is meg utcacím, könyvcím.Bármi.
Csak szeretnék minél többet megtudni erről a világról.
Nekem a Gyűrűk Ura, a Szilmarilok, a Gyűrű keresése, a Babó nem volt elég.
Ha tudtok segíteni nagyon szépen megköszönöm.


Itt egy link, ahol sok mindent megtudhatsz Középfölédről:
volgyzugoly.uw.hu/kozepfolde/kozepfolde.php

De könyvet is ajánlok:
Robert Foster: Tolkien Enciklopédia (a Szukits kiadónál jelent meg magyarul)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #153630 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Bocs, hogy nem a témával kapcsolatban kérdezek de honnan lehet olyan könyveket vagy írásokat szerezni ami a Tolkien áltál termtett világgal foglalkozik?Lehet honlap is meg utcacím, könyvcím.Bármi.
Csak szeretnék minél többet megtudni erről a világról.
Nekem a Gyűrűk Ura, a Szilmarilok, a Gyűrű keresése, a Babó nem volt elég.
Ha tudtok segíteni nagyon szépen megköszönöm.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #153610 Írta: Garet
Garet válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok

:?:
Szillszakáltól megtudtuk, hogy a orkokat a tündék meggyalázására hozták létre.(elfogott tünde harcosokat addig kínoztak, amíg ennyire el nem csúfultak) Azt is megtudtuk, hogy trollokat az entek meggyalázására hozták létre. Kérdés: hogy lesz egy entből(fából) troll?
:?:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #153541 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Líviusz írta: Ha Szarumán akkor miért nem ölte meg Aragornékat?
Ha Gandalf volt, akkor miért nem szólt Aragornéknak, hogy ő Gandalf?
Ha Keselyűüstök akkor meg ki volt az a szürke ember?


Ha Szarumán, akkor azért nem mert:
:arrow: Nem vette észre őket
:arrow: Nem tartotta veszélyesnek őket

Ha Gandalf volt (na, azt kötve hiszem de)
:arrow: Még nem látta elérkezettnek az időt
:arrow: Sietett vhova és úgy döntött ráér a dolog

Ha keselyüstök vót,
:arrow: akkor vszeg Gandalf, és akkor lásd az előző pontot.

Más nem jut eszembe

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #153294 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ha Szarumán akkor miért nem ölte meg Aragornékat?
Ha Gandalf volt, akkor miért nem szólt Aragornéknak, hogy ő Gandalf?
Ha Keselyűüstök akkor meg ki volt az a szürke ember?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152788 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok!

Aeglos írta:

Szméagol írta: Sziasztok!

Galadh írta: Feltehetőleg Szarumán volt.


Ez az egyik lehetőség... :lol: A másik szerint vezérüket követve mentek el, mert ugye boldogan nyerítettek... :roll:


tehát Gandalf :D


Helyett Keselyüstök! :D
Azért Gandalfnak nem örültek volna annyira szvsz, hogy elszakítsák a köteleiket érte. :twisted: [size=9:2pmhdcrn]Aki ráerőltetgeti a gondalatait a lovakra... :shake: [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152468 Írta: Aeglos
Aeglos válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Szméagol írta: Sziasztok!

Galadh írta: Feltehetőleg Szarumán volt.


Ez az egyik lehetőség... :lol: A másik szerint vezérüket követve mentek el, mert ugye boldogan nyerítettek... :roll:


tehát Gandalf :D

And in the sea there is a fish
A fish that has a secret wish.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152236 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok!

Galadh írta: Feltehetőleg Szarumán volt.


Ez az egyik lehetőség... :lol: A másik szerint vezérüket követve mentek el, mert ugye boldogan nyerítettek... :roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152225 Írta: Prérifarkas
Prérifarkas válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Feltehetőleg Szarumán volt.

Galadh
"what have I become, my sweetest friend? everyone I know, goes away in the end"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152202 Írta: Líviusz
Líviusz válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ki engedte el Gimli Legolas és Aragorn lovait amikor Pippinéket követték?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152183 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta: Igen, azt hiszem Varázslónak, vagy Mágusnak nevezett illtő volt aki Dol Guldurba visszatért, és Gandalf behatolva oda, kiismerve a praktikáit, leplezte le, hogy ő az újra testet öltött Szauron...

Ja bocs... Vhogy kimaradt az a "szép" szócska... :oops:

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152087 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Igen, azt hiszem Varázslónak, vagy Mágusnak nevezett illtő volt aki Dol Guldurba visszatért, és Gandalf behatolva oda, kiismerve a praktikáit, leplezte le, hogy ő az újra testet öltött Szauron...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152063 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta: Ha jól emléxem, Gandalf beszámol róla, hogy mikor behatolt Dol Guldurba, meggyőződött róla, hogy a régi ellenség, Szauron, ismét testet öltött.


Persze, a könyv szerint volt Szauronnak teste, csak a Gyűrű teljes megsemmisülése után nem tud testet ölteni!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #152057 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Ha jól emléxem, Gandalf beszámol róla, hogy mikor behatolt Dol Guldurba, meggyőződött róla, hogy a régi ellenség, Szauron, ismét testet öltött.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151998 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
De igen tudott,csupán szép alakot nem,különben hogyan győzte volna le Elendilt és Gil-galadot.Ezek Númenor pusztulása után történtek.A szemről leírtam már a véleményemet lejjebb,viszont az akkori véleményemmel szemben leht h a harmadkori visszatérése után már nem tudott alakot ölteni.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151983 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Egyetértek Gandalffal, a Szem csak az árnyékvilágban létezik, de Alyr azt írja vhol, hogy Szauron testet tud ölteni, ami nem igaz. Szauron töbször is testet öltött, de Númenor pusztulása után, már többet nem volt képes rá, Gyűrű ide-vagy oda.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151344 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Angwen írta: Na jó, szerintem innentől kezdve tényleg mindenki azt lát bele, amit akar. A lényeg az, hogy baljóslatú, hátborzongató, félelmetes stb. legyen, és kinek mi tetszik, úgy értelmezi. Ha valaki szó szerint veszi, felőlem legyen--bár én akkor sem értek egyet a "Barad-dúr tetején lévő fényreklám"-koncepcióval.


Azzal én sem.
De a Szem Ablakából igenis tekintgetett...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151343 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Na jó, szerintem innentől kezdve tényleg mindenki azt lát bele, amit akar. A lényeg az, hogy baljóslatú, hátborzongató, félelmetes stb. legyen, és kinek mi tetszik, úgy értelmezi. Ha valaki szó szerint veszi, felőlem legyen--bár én akkor sem értek egyet a "Barad-dúr tetején lévő fényreklám"-koncepcióval.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151324 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

_Neo írta:

Alyr Arkhon írta: Szerintem csakazéris létezett fizikailag. Amikor Frodóék Völgyzugolyban sétálnak az ég alján, Kelet felé, feltűnik egy vörös színű csillag, amely elég baljós.

Mordor nem delkeletre van Imladristol?

Akkor délkeletre...
Én rögtön Szauron Szemére asszociáltam, amikor ásodszor olvastam, már jóval a film előtt...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151277 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Alyr Arkhon írta: Szerintem csakazéris létezett fizikailag. Amikor Frodóék Völgyzugolyban sétálnak az ég alján, Kelet felé, feltűnik egy vörös színű csillag, amely elég baljós.

Mordor nem delkeletre van Imladristol?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151251 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Van ugyan egy vörös színű csillag, amely megfelelhetne a lentebb megadott paramétereknek, méghozzá a Betelgeuse, de az a Menelmacar (Orion) része, amelyet Varda alkotott, tehát ebből a szempontból nem igazán lenne érthető a baljóssága... :roll: szvsz a Fekete Torony ablakából igenis szűrődik ki vörös fény, amely ellátszik akár Völgyzugolyig is, ám az talán elhamarkodott kijelentés lenne, hogy ez Szauron szemének fizikai megjelenéséből származik... ámbár az biztos, hogy ez a vörös fény valóban jelen van ott, és kapcsolatos Szauronnal, gondoljunk csak a Denethornál lévő palantírból származó vörös fényre, amely még a Minas Tirith-i ablakon át is látszott. De szerintem Szauron szeme sokkal inkább a "beszélő lények" lelki szemei előtt jelenik meg tűzben forgó szemgolyóként... (És semmiképpen sem fényreklámként Barad-dúr tetején... ;) )

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #151001 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Sziasztok!

Alyr Arkhon írta: El tudok képzelni egy sötét árnyékot, formátlanul de iszonytató akarattal...


Na, jó, de szerinted ez már "test"? Völgyzugolyból ellehezt látni Mordorig? Jézusom! 8O Én azt hittem, hogy az valami csillag, ami a tél előre haladtával jobban látszik (vannak ilyenek) és ezért érzi fenyegetőnek Frodóm. Hogy eltlik az idő...

Egyébként kár vitatkozni, mert mindkét elméletre vannak rácáfoló mondatok, történések. Én maradok a jelképnél. Mikor a végén eltávozott alaktalan árny volt. Nem egy szemgolyó suhant az ég felé... :lol: Hehe... Jó vicc.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149908 Írta: Finwe
Finwe válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A történet szereplői érzékelik. És mindenki szemnek látja. Tehát ha fizikailag nem is létezik, mint Szauron mentális kisugárzása mindenképp létezik :wink:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149838 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről

Gandalf írta: Szerintem Szauron Szeme nem puszta szimbólum, létező dolog, de nem a fogható fizikai valóságban. Ugyannabban az árnyékvilágban van, mint a lidércek, s az Áldott Birodalom fényében élők, nem véletlen, hogy Frodó csak bizonyos látomásaiban látja, s csak azok tudják, miről beszél, akik maguk is érzékelik a szellemi valóságot. Ahogyan a lidérceknek van igazi testük odaát, úgy a Szem is egy létező test.


Részemről kiegyezhetünk ebben. A lényeg az, hogy nem kell szó szerint értelmezni. Én a magam részéről amilyen fenyegetőnek és félelmetesnek találom a Galadriel tükrében és Frodó látomásaiban megjelenő Szemet, olyan nevetségesnek érzem a filmben a torony tetején lebegő szikrázó, villámló puszta szemgolyót. Talán túl gyakorlatias vagyok, de pl. hogy kommunikál a szolgáival? Vagy külön erre a célra van Szauron Szeme mellé Szauron Szája? :twisted:

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149753 Írta: Gandalf
Gandalf válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szerintem Szauron Szeme nem puszta szimbólum, létező dolog, de nem a fogható fizikai valóságban. Ugyannabban az árnyékvilágban van, mint a lidércek, s az Áldott Birodalom fényében élők, nem véletlen, hogy Frodó csak bizonyos látomásaiban látja, s csak azok tudják, miről beszél, akik maguk is érzékelik a szellemi valóságot. Ahogyan a lidérceknek van igazi testük odaát, úgy a Szem is egy létező test.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149670 Írta: Celebrom
Celebrom válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én úgy gondolom Szauron fizikailag ismét testet ölt,de a szem csak azon képességének jelképe,hogy átlát felhőn,árnyon,földön,élőn.Mint egy belső palantír.

"Férfi-e az ki nem teszi jobbá a világot?!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149646 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Szerintem csakazéris létezett fizikailag. Amikor Frodóék Völgyzugolyban sétálnak az ég alján, Kelet felé, feltűnik egy vörös színű csillag, amely elég baljós.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149330 Írta: Mau Rauser
Mau Rauser válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
A Szem-jelkép dologhoz: Szerintem helytálló, ha csak jelképesen értelmezzük --> ne feledjük, ahogy a szemet nagyon gyakran a lélekkel magával azonosítják, tehát mikor a szemről beszélnek, nagyon is elképzelhető, mi több, valószínű, hogy csaupán az illető szellem lelkét/akaratát értik rajta.

Üdv:
-- Mau

Ez a művészet csodája, hogy az ember néha nagyobbat szarik, mint amekkora a seggén kifér.
(Weöres Sándor)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 10 hónapja #149315 Írta: Angwen
Angwen válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Én azon a véleményen vagyok, hogy Szauron IGENIS testet öltött már korábban, és a szem IGENIS jelkép, szimbólum. Ez egyáltalán nem zárja ki, hogy Frodó meglássa Galadriel tükrében, főleg, mivel ez egy kicsit misztikus tárgy (jobb szó most nem jut rá eszembe), aminek nem ismerjük pontosan a működési elvét. Szerintem nagyon is elképzelhető, hogy egy ilyen "lelki alakban" mutatja meg Frodónak, kivel áll szemben. És mivel jelkép, nyilván valaminek (valami elvont, de létező dolognak) a gondolati megtestesítése, tehát nyugodtan mondhatják, hogy Gondort figyeli vele, mert Szauron kétségkívül valóban figyeli Gondort az akaratával, gondolataival, a palantírral, ahogy tetszik, akkor is, ha nem lebeg szó szerint Barad-dúr tornyának ablakában egy hatalmas vörös szemgolyó képében.

"Bízz Istenben, és tartsd szárazon a puskaport!" (Oliver Cromwell)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
20 éve 11 hónapja #146300 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Rejtélyek Középföldéről
Csak megjegyezném, hogy már Dol Guldurban testet öltött és Gandalf leplezte le...
(a filmben az van, hogy nem tud testet ölteni, de szvsz ez nem igaz)
Többször is említik h testet öltött, úgy emlékszem...

El tudok képzelni egy sötét árnyékot, formátlanul de iszonytató akarattal...

A Szemről: Szvsz Frodó igenis látta... lehet hogy csak a szellemek síkján létezik, de létezik.

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 0.808 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére