Gondolatok

Több
21 éve 11 hónapja #80423 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Én nagyon szeretem az őszt, de csak vidéken az igazi. Mert, mikor jön az ősznek az az úgynevezett "nyálkás" része akkor mutatkozik meg igazán az aszfalt minden kellemetlensége. A szürkéből fekete lesz... De képzeltjétek el ezt a természetben! Ott csupán kicsit vizes lesz minden és sötétebb árnyalatot ölt... Az ősz gyönyörű! Tudod, hogy utána jön a tavasz és reménnyel tölt el, hogy elviseld a megpróbáltatásaidat!
A telet én is csak akkor szeretem igazán, mikor van hó! Anélkül teljesen olyan, mint az ősz, legalábbis Pesten: nyálkás. Nem tudom nektek mi a véleményetek ezekről a gyerekes sportokról, mintpéldául a szánkózás és a hógolyózás én még mindig szeretem... :)
Tavasszal minden fölébred. Én a tavasz végét szeretem igazán, mikor a virágos fákról elkezdenek hullani a szirmok...
A nyarat én imádom mivel imádok a szabad ég alatt lubickolni, egyébként semmi különös.

Én sosem voltam a tévéhez szoktatva helyette általában felolvasott nekem anyukám. Ha mostanában tévét nézek az annak tudható be, hogy a tévézéshez nem szükséges agy munka, tehát csak mélázok előtte egy-két órát és megyek olvasni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80419 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Area írta: csak


ja kösz

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja - 21 éve 11 hónapja #80390 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
csak :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80385 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Area írta: hogy élünk, totál véetlen. Hogy meghalunk, az is :D


Gondolod? Ha már mindkettő véletlen, miért nem mondjuk inkább tudatosnak?

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80379 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok
hogy élünk, totál véetlen. Hogy meghalunk, az is :D

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80369 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hogy egyetlen mondat mit képes elindítani... :roll:

"Hogy élünk,az nem az istenek ajándéka...hogy meghalunk,az már inkább" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80333 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok

Áfonya írta: Csak úgy röviden, mert most eszembe jutott.
Ma kora délután battyogtam haza a suliból, sütött az őszi nap, és fújdogált a kellemes meleg szél. Egyszer csak jött egy nagyobb fuvallat, ami felkavarta a leveleket a járdán, és hirtelen minden tele lett körülöttem kavargó, szálló levelekkel. Csodálatos érzés volt.
Tényleg mindenki menjen, és sétáljon, amíg ilyen nagyszerű az idő. :D

Ez akkor gáz, amikor az összes homok a képedbe megy... :lol: egyébként tényleg tök hangulatos tud lenni. De az sem rossz, mikor a hópelyhek szállnak rá a kabátodra, és ott maradnak. :)

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80302 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Gondolatok
Évszakok?
Az őszért nem vagyok annyira oda. De tényleg vannak gyönyörű pillanatai. Pl. ma reggel ülünk a kocsiban, apa beáll a suli elé, hogy kiszálljak, amikor előrenéztem, láttam, az égen egy hatalmas szivárvány ívelt át. Olyan szép volt! Mire a barátaimnak megmutattam volna, sajnos már eltűnt :(
A telet akkor szeretem, ha nagyon sok hó van :wink: A tavaszt azért, mert akkor van a szülinapom, a nyarat meg csak mértékkel :D a nagyon meleget már nem bírom cérnával.
A TV-ről annyit, hogy kezdek leszokni róla. Nem tudom, miért, de nem köt le :? a Forma-1-et nézem (néztem, mert már vége van), meg a Mézga családot :D Inkább olvasok, meg zenét hallgatok (ajánlom Wass Albert könyveit mindenkinek)
Tudom, hogy lejárt téma, de engem annyira zavar: ezek a valóságshow-k. a suliban mindenki erről beszél, egyik barátnőm a nevem miatt elnevezett Sydney-nek ( :rmad2: ), mert v.melyikben az Andi nevű lányt így hívják. Huh, csak legyen végre vége már mindegyiknek!

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80290 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Évszakok...

Ősz: Én annyira magát az őszt nem szeretem. Vannak egyes pillanatai, amelyek gyönyörűek tudnak lenni. Ezalatt nem a falevelet színjátékát értem, hanem a felhők és a nap párviadalát. Amikor látod, hogy oylan világos van, mintha a nap sugarai érintenék a földet, de, ha fölnézel, csak a lila gomolyfelhőket látod.... az nagyon különleges élmény.
Tél: Imádom (ha van hó)! Úgy szereném egyszer a telet valamilyen hegyen tölteni. A nyugodt, csendes, hófehér természetben. A kristályosan csillogó hótengerben.... :roll:
Tavasz: Szép. A színpompás virágok, rügyező fák időszaka. A természet ébredése röpke álmából.
Nyár: csupán azért nem mondom, hogy nem szeretem, mert ekkor iskolaszünet van :D

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80280 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos ha már az évszakoknál tartunk:

Ösz: Nekem a megnyugvást jelenti...az idö mulását...a sárga levelek...csodálatos..
Tél:Szerintem a legcsodálatosabb évszak...hogy miért azt nem tudom megmagyarázni...talán ilyenkor vagyok a legnyugodtabb...ünnepi hangulat..miegymás..
Tavasz:Ez a firsseség tele vagyok ilyenkor energiával...ez az ujjászületés...
Nyár:Nem szeretem... :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80271 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem a TV megnyugvást jelent.
Várjatok, ne kövezzetek meg, elmagyarázom:
Amikor kicsi voltam, a szüleim nagyon sok rossz dolgon estek át, ezért a nővérem 3.-os koráig nem volt túl jó élete.(2 és fél év van közöttünk)
Ezért, amikor minden rendeződött, akkor úgy gondolták, nekem legyen jó, és leültettek a TV elé. Komolyan amikor kicsi voltam, rengeteg TV-t néztem! :? És most is bennem van ez az egész, és amikor hazamegyek akkor egy háttérzajként bekapcsolom. És amikor anyukám vagy apukám kikapcsolja, (amikor tudom, hogy már tényleg nem kéne nézni), akkor is felébred bennem,hogy mérges vagyok rájuk, mert ez a tiltást jelenti.
Nekem a tél: a csípős hideg, (jobb esetben a hó) mert télen én minig hazasétálok, vókmennel a fejemen. Annyira jó! (No, meg a karácsony,a névnapom, meg a szülinapom... :twisted: )

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80225 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
A TV milyen hatással van az emberekre?

függőség: :look: , mert az ember azt hiszi, kapcsolata van a világgal, pedig ez mindig pótszer. Ráadásul a televízióban, más világokról kapunk víziót, egyrészt sorozatokból, filmekből, másrészt pedig az előre értelmezett hírekből. És hihetjük azt, h a látott kép a valóság síktükre. Pedig csak annyira tükör, mint bármely más médium.

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80206 Írta: Áfonya
Áfonya válaszolt a következő témában: Gondolatok
Csak úgy röviden, mert most eszembe jutott.
Ma kora délután battyogtam haza a suliból, sütött az őszi nap, és fújdogált a kellemes meleg szél. Egyszer csak jött egy nagyobb fuvallat, ami felkavarta a leveleket a járdán, és hirtelen minden tele lett körülöttem kavargó, szálló levelekkel. Csodálatos érzés volt.
Tényleg mindenki menjen, és sétáljon, amíg ilyen nagyszerű az idő. :D

Baby baby ain't it true
I'm immortal when I'm with you
Want a pistol in my hand
Wanna go to a different land...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80204 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Valahogy azért jó az ősz, mert az elmúlást érezteti velünk...a halált, a csendes elvonulást, a lassú megszűnést....hogy mindenki elfeledtetik egyszer, és semmi sem tart örökké.
Ez ha úgy vesszük egy bizonyos szempontból szomorú, ugyanakkor az a tudat, hogy jön a tavasz, meg örömmel tölt el minket tudat alatt.
Szerintem az élet is ilyen. Élünk, aztán meghalunk, hogy aztán ujjáéledjünk, megint és megint, örökkön örökké....s hogy igaz-e? Végül is honnan jöttünk, ha nem a természetből?..trálálá

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80189 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Huxley: (Anyukám hirtelen lekapta polcról és a kezembe nyomta mondván: "Ez alapkönyv", mikor Huxley nevét megejtettem.) Már elkezdtem olvasni és egyszerűen dermesztő, hogy úgy mondjam. Bővebbet még nem mondok, mert csak néhány oldalt sikerült elolvasnom.

Ősz: Az ősz, mely az írói világot oly sokszor megihlette... Érdekes, hogy Petőfi, hol a szonorúságot az elmúlást és a halált kapcsolja hozzá metaforaként, hol meg az újjáéledést és az életet.
Ma is a cicámmal a karomban álltam ki az erkélyre és hirtelen azt láttam, hogy sehol semmi szürke beton. Mindent eltakarnak, a sárga, a barna és a piros minden árnyalatának színei..., csodálatos volt! Egy fuvallat hatására pedig sűrűn hullottak a levelek és egyre vastagabb lett a levél takaró (a cicám meg olyan kitágult szemekkel figyelte a jelenséget, hogy rögtön az jutott eszembe, hogy valaki azt írta az állatoknak nincs esztétikai érzékük :? )

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80176 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ma tök jó nap volt!

Menjetek ki a Margitszigetre...hát azon csodálkoztam, mennyire yooo....sárga levéltenger jobbra balra, heheee

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80175 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Birsa: Nekem is esküdnöm kell???Ööö...akkor esküszöm a papucsom életére!!! ;)
Ring: Olvasd ki gyorsan ;)

Ösz...
Nos nekem ez az egyik kedvenc évszakom...egyszerüen nagyon szeretem nézni az idö mulását...és összel lehet igazán látni ezt ;)

Nos könyvek közül talán egyik nagyon szép könyv a Jane Eyre....a szerzöt most hirtelen nem tudom.... :oops: De szerintem nagyon szép...

TV:Ez talán furcsa de én ugy tudom hogy függöséget is okozhat... 8O Elég furcsa...persze vannak a szappanopera függök akiknek fontosabb a sorozat mint mondjuk a barátnöjük születésnapja.... :?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80172 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Új T-ma:

"A TV milyen hatással van az emberekre?"

Tudom, erről sok helyen már sokat beszéltek, de ez most egy újabb alkalom (és érdekel a véleményetek róla)

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80160 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa: Szentül megesküszöm mindenre!!! :wink:
(Egy filmben:
-Esküszöm az anyám sírjára, hogy nem csallak meg többet!
-Az anyád még él! :D )
Én viszek ,most olvasok egy könyvet (sajnos nem az enyém :( )
Kedves Isten! c. Gyerekek írnak Istenhez, majd viszek belőle Kósza talira!

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80134 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hali! Kissé off leszek. A jövő heti kószatalálkozóra is várjuk ám a szép gondolatokat! Saját/választott verset, novellát, idézetet hozzatok!
Felolvasás=királyság :D

Egyébként az utcánkban valami gyönyörűek a fák, ahogy lassan elsárgulnak a leveleik. Egészen furcsa színeik vannak, a legtöbb rozsdaszínű, de van pár piros fa is. Döbbenetes. Lám, mire képes az abszcizinsav :D

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80131 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
re...

Csak annyit...Nagyon szép ősz van,élvezzétek ki.Mindenkinek kellemes októbert!

"Az embert két dolog izgatja.A Halál és az adó.Mindkettőt ki akarja játszani,de egyiket sem sikerül" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79891 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Valaki kölcsön tudná adni? :?: :!:
(nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet!!!!)
Ring


Ring, ha megesküszöl mindenre, ami szent, hogy vigyázol a könyvre, akkor kölcsönadom az én példányomat. Viszem a kósza talira.
Telu: hasonlóképpen. Ring után megkaphatod te is.

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79877 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Könyvek:

E rengeteg könyv ajánló hatására egyre jobban elkeseredem, mert rettentő kevés időm van rá. Mindenesetre Huxley mindenképpen megejtem (mert, ha jól emlékszem ő volt ott Joy Adamson mellett az Elza időkben).
Én is ajánlanák pár közönségesnek tűnő könyvet, de ha mögé tudtunk látni megérthettjük a bensőjét:

Joy Adamson: Fürkésző szellem
Frank McCourt: Angyal a lépcsőn, De! (inkább az utóbbit ajánlom "gondolkodós" szempontból)
Czigány Ildikó: Kutyaszívvel


A fürkésző szellem Joy Adamson érdekes és fordulatos életét dolgozza fel.
Frank McCourt könyveiről (már mindenki hallott róluk igaz?) pedig annyit, hogy a nyomor és a szegénység, szívszorító és egyben mosolyt elő csaló jeleneteiről mesél. (A könnyek megjelenése várható mellékhatás lehet. :wink: )
A Kutyaszívvel, pedig azoknak ajánlom, akik a természet őszinte kedvelői. És aggódnak annak útjaiért.

[size=9:37c44brm]Kicsit kusza lett, de annyi érzelem kavarog bennem.[/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79870 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ring: ismerős helyzet, én is kaptam a frászokat a Különvélemény alatt. Könyv: engem az 1984 sokkolt, de nagyon. Orwell... 8O Ajánlom mkinek, aki a negatív utópiákra bukik. 8O

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79820 Írta: Lamorak
Lamorak válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta: azonban Az érzékelés kapui-t annál kevesebben. Ez utóbbival kapcsolatban egy kis infó: (Hátha tudok újat mondani. :roll: )
Mond valakinek valamit a Doors neve, mint zenekar? (Én spec nagyon szeretem a zenéjüket! :D ) Nos, ők ez után a könyv után választották a nevüket; pontosabban egy idézete után:

'Ha az érzékelés kapui megtisztítattnak, a dolgok végtelen valójukban tűnnek majd fel.'
(Bocsi, ha nem teljesen pontos, de ez most fejből ment. :oops: )


Kérem, ne keverjük a dolgokat... Huxley is és Jim Morrison is egy harmadik szerzőt idéznek, William Blake angol preromantikus-vizionárius költőt (aki látta Jim Jarmusch-tól a Halott ember-t, az tud jó néhány idézetet is, és Blake-et örök életére Johnny Depp-el köti össze...). Elég sokmindent írt Huxley (én különösen a korai regényeit szerettem, amíg még volt időm modern irodalmat olvasni-- a Vak Sámson már nem tetszett); az Érzékelés kapui egyébként angolul megtalálható a diseyes.lycaeum.org/fresh/doors.htm címen (már ha ez tényleg csak ez a rövid vmi)-- a vége felé emlegeti Blake-et, ahogy átfutottam.

Lamorak
Pantes anthrópoi tou eidenai oregontai physei.
(Aristotelés)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79651 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Régebben nemcsak a féfiak tartottak össze, hanem a családok is. Együtt etttek, beszélgettek, dolgoztak. Kis közösségek jöttek létre, ahol mindenki ismerte a másikat. Szerintem ez mindenképpen jó volt így, a mával ellentétben, amikor is mindenki megpróbálja egyedül. Ami szerintem nem sokra visz.

Az a baj, hogy manapság nagy a széttartás, az elkülönülés...bár mintha látnék sok sok bizonyítékot ennek ellenkezőjére vonatkozóan :) S ez mindenképpen bíztató!

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79617 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Férfibarátság: ma már sztem sem érvényes, de régen persze hogy 2 ffi közt alakult ki, mert sok nő (pl. Tolkien felesége, akit egyébként nagyon szeretett) nem végzett egyetemet - pl. azért, mert "túl hamar" férjhez ment -, bár persze voltak szerencsés emberek, akiknek ilyen feleség jutott. :roll: :wink: Meg akkor még külön voltak a lány- és fiúiskolák, így kevesebb ismerkedési lehetőség volt... :roll:

Hasonló könyv Fehér Klára Oxigéniája, bár az kétség kívül "regényes" stílusú. Arról szól, hogy egy másik bolygóra eljut egy földi ember, és ott furcsa, ormányos emberekkel találkozott, akik meg sem látták, meg sem hallották őt. Végül egy ember szóba állt vele. Kiderült, hogy a bolygó a Földhöz hasonló volt régen, de a levegő nagyon elszennyeződött, és egy csoport, a Központ kisajátította magának a maradék oxigént, és szabályosan agymosást hajtottak végre az embereken, és csak néhány tudóst képeztek ki, és a találmányaikat persze a saját céljaikra hasznosították. Ez az ember is egy ilyen letaszított "tudós" volt, akinek Péter (a földi ember) segítségével sikerült eljutni egy barátjához, akik önmaguk kockáztatásával segítettek neki visszajutni a Földre. Na persze ez nem volt olyan egyszerű, mert persze a Központ nagyon ravasz volt - és a végét nem árulom el, hogy sikerült-e Péternek is segíteni a barátain. Ajánlom fgyelmetekbe! :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79588 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Huhuhu....nekem is kölcsön lehet adni ;) Pliiiz!!!!!!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79551 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Valaki kölcsön tudná adni? :?: :!:
(nagyon felkeltettétek az érdeklődésemet!!!!)
Ring

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #79547 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicafül írta: Megtudhatom, hogy Titeket mért sokkolt?


Engem két dolog:
:arrow: egyrészt, hogy egy olyan dilemmát vet fel, amin már én is elgondolkoztam: Melyik a jobb: egy olyan világ, mint a mienk, ahol van jó és rossz is, szép és csúnya, boldogság és boldogtalanság, meg persze tudomány, vallás, művészet, bűnözés, betegségek, kiszámíthatatlanság és folyamatos változás stb. vagy pedig Huxley világa, ahol mindenki boldog és kiegyensúlyozott, de ez a boldogság nagyon sekélyes és langyos (tehát szélsőséges érzelmektől mentes), valamint olyan, hogy vallás, tudomány, művészet stb. nem létezik. Ja, és ennek a fő jelszava a FOGYASZTÁS - ez mindennek a mértéke.

:arrow: másrészt jól látszik számomra, hogy a mi világunk (főleg az elamerikanizálódás hatására) pontosan Huxley "Szép új világ"-a felé tart. Az, hogy ez jó vagy sem, még nem sikerült eldöntenem...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.549 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére