Gondolatok

Több
21 éve 11 hónapja #81028 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Brisa :D ne ijedj meg! Semmi bántás....
Igazad van abban, hogy rajtam múlik mit veszek észre és mit nem.Azonban egyre fontosabbnak tartom a hátulütőkre is figyelni.Így sok kellemetlen pillanattól megkímélhetem magam.Például nem értem azokat az embereket akik csak a "szép" oldalt nézik. Ezzel kiszolgáltatják magukat a körülményeknek. Hamari (:wink: ) módjára érzelmeik alapján döntenek pedig ez a Világ nem túl toleráns és a bosszúja mindig ott liheg a nyakunkban. Valamit valamiért. Mindig fel kell áldozni valamit céljaink elérése érdekében. Aki ezt nem nézi az bajba kerül.
Ja és persze 50%ban a pozitív látásmód a domináns. Így szépen kiegyenlítik egymást a busongós rossz szájízzel...

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #81002 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ősz--ősz--ősz... :heu:

Hát nem is tudom. 'Politikailag' talán az a legkorrektebb, ha azt mondom, hogy gyönyörű és nem azt, hogy szeretem. :roll:
Az indiánnyár hangulat valóban nagyon szép, hát még amikor 7ágra süt a Napocska! :itscool: Pl ennek hatására pár napja vettem egy tekercs filmet és elkezdtem fotózni a természetet. Hihetetlenül megnyugtató csak sétálgatni és közben 'jó Tmákra' vadászni! :D Ugyanakkor az egyre rövidülő nappaloknak is van egy meghitt hangulata. Amikor ugyan este 6-7-kor már sötét van és mégsem áll meg az élet az ember körül; megy a nagy sürgés-forgás. Aztán otthon egy meleg tea, vagy kakaó, kint pedig kopog az eső...
Viszont amiért nem mondom, hogy szeretem, az az a melankólia, halál és elmúlás, amit hordoz... Valahogy minden szépsége és romantikája ellenére nyomasztó. :roll: van két vers, amiket nagyon szeretek és talán mindezt remekül kifejezik! Gondolom sokan ismeritek őket, de azért beteszem ide:

Héja-nász az avaron

"Útra kelünk. Megyünk az őszbe,
Vijjogva, sírva, kergetőzve,
Két lankadt szárnyú héja-madár.

Új rablói vannak a Nyárnak,
Csattognak az új héja-szárnyak,
Dúlnak a csókos ütközetek.

Szállunk a Nyárból, űzve szállunk,
Valahol az őszben megállunk,
Fölborzolt tollal, szerelmesen.

Ez az utolsó nászunk nékünk:
Egymás husába beletépünk
S lehullunk az őszi avaron."

Ady Endre


(Ennek sajni nem tudom a címét... :oops: )

"Oly mozdulatlanul nyugodtak
A kerti fák az őszi fényben.
Talán a nyárról álmodoznak,
Csak egy levél hull néha szépen.

Az élet csöndje ez a béke,
A nyugalom e nagy tenyészet,
Örök erők szent szövedéke,
Lehull a levél, én elenyészek.

Avar leszek majd az avarban,
Míg fölöttem a fiatal fák
A lombjaikat diadallal
Az örök égnek fölmutatják."

Juhász Gyula
[/i]

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80987 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szméagol: Van benne valami...de ebbe most ne menjünk nagyon bele... :cry:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80984 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szméagol, az évszakok a városban is gyönyörűek. Szerintem.
Akkor is az ősz a legszebb! Hajrá ősz! *előkapja a pompomot*

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80966 Írta: Hunnai
Hunnai válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én olyankor szeretem az őszt, amikor olyan az idő, mint ma volt (nemtom, nálatok milyen volt, de nálunk hétágra sütött a nap, kellemes volt az idő, és nagy a szél :mrgreen: ) Én az ilyet szeretem.
Szméagol: az öcsém is novemberi :wink:

Én vagyok az, aki nem jó, fellegajtó-nyitogató - Jaj!
Nyitogatom a felleget, sírok alatt eleget - Jaj!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80955 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Miért bántja mindenki a novembert? Én akkor születtem és bizony nem ám esőben lucsokban és sárban! Anyukám mesélte, hogy egy verőfényes meleg napon születtem... Ebből is mutatkozik, hogy kivételek mindig vannak és a Természet, mindig tud valami meglepőt produkálni. Nem tudom észre vettétek-e, de a Természet mindig akkor csinál rémisztő jelenségeket, mikor az emberiség már nagyon el van szállva magától!
A VÉLETLEN minden szempontból más arcot mutat...(mint ahogy előttem már oly sokan megjegyezték)

Telumehtar írta: ...mert ez az egyetlen évszakamit szeretek elnézni...például ülök a meleg szobában kortyolom a forró teát és kint csendesen esik a hó...


Hát bizony ez az idilli pillanat nálam nem tart olyan sokáig. Mert rejtőzik bennem egy nagy adag empátia és eszembe jutnak a hajéktalanok. :cry: Ők vajon örülnek a hónak? Nem hiszem...

Minden évszak gyönyörű csak ne a városban kelljen megélni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80901 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
A koraösz tényleg gyönyörü és meleg...
Darky:No azért nem minden fagyis zár be összel...ha jól emlékszem én decemberben is ettem fagyit (és nem otthon)
Talán a legszebb évszak mégis a tél...(szerintem) hogy mért...mert ez az egyetlen évszakamit szeretek elnézni...például ülök a meleg szobában kortyolom a forró teát és kint csendesen esik a hó...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80886 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én meg a másik Sanyival... :wink: ("Itt van az ősz, itt van újra - S szép, mint mindig, énnekem - Tudja Isten, hogy mi okból - Szeretem? De szeretem.")
Bár ha nem viszek se ernyőt, se esőkabátot a suliba, és hazafelé jövet esik, akkor kevésbé rajongok érte... :roll: (Ma sikerült eme balgatag dolgot elkövetnem. :look: :) )

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80866 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát, én a magam részérről Sanyival értek egyet... :D
(Most rövidítek az idézeten, elég az hozzá, hogy az eredeti verzióban az alábbi négysoros versike szerepel 4 példányban egymás után, az egyes évszakok nevei az alcímük... ;) )

Weöres Sándor írta: Noha cseles, noha csélcsap
legszebb mégis ez az évszak.
Túltesz minden vágyon, álmon,
különb mint a többi három!

:itscool:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80850 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az ősz mind közül a legszebb...nem lehet felülmúlni!Ilyenkor az ember sem érzi magát annyira mindenhatónak... :twisted:

"Ha rövid a bal kezed,told meg egy pengével" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80847 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Hát Darky! Én nem mondom, hogy felesleges az ősz csak ettől még nem muszáj szeretnem. Annyi dolog van az életben ami szépségeket rejt, de ettől még kellemetlen lehet. Az ősz is pont ilyen. Szépek a rozsdaszínű levelek de akkor is halottak. Visszafolynak a természet örök körforgásában de hasra is eshet rajta valaki és kitörheti a nyakát. Mindennek megvan a jó és a rossz oldala. A kérdés az, hogy melyik a dominánsabb. Én ez alapján döntök.


Az, hogy melyik a dominánsabb, a TE hozzáállásodtól függ. Tehát, ha csak a rossz dolgokat látod meg, érthető módon az lesz számodra a dominánsabb. :wink:

[size=9:2t4ku2pv](Kérlek ne bánts. :look: )[/size]

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80832 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok
Jégkrémmel vigasztalhatod magad :P

Én a koraőszt szeretem, amikor még meleg az idő, de már szinesek a fák, de pl az esős, hideg, depressziós novembert nagyon nem.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80806 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Azt nem szeretem az őszben hogy bezárnak a fagyisok :(

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80801 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az ösz az egyetlen olyan évszak amit nem szeretek :heu:
Bizony bizony,még a telet is szeretem(az egyik kedvencem :itscool: )mert minden szép fehér(kivéve a városokat ahol minden szürke)és lehet hogolyozni, akkor van egy csomo ünnep stb...
tavasszal minden kivirul, és friss és friss és friss :cool2:
az ösznek mlég a szinvillága se jön be... :crap:

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80761 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát Darky! Én nem mondom, hogy felesleges az ősz csak ettől még nem muszáj szeretnem. Annyi dolog van az életben ami szépségeket rejt, de ettől még kellemetlen lehet. Az ősz is pont ilyen. Szépek a rozsdaszínű levelek de akkor is halottak. Visszafolynak a természet örök körforgásában de hasra is eshet rajta valaki és kitörheti a nyakát. Mindennek megvan a jó és a rossz oldala. A kérdés az, hogy melyik a dominánsabb. Én ez alapján döntök.

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80723 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Estel Adániel írta:

Penngaladiel írta: A VÉLETLEN Isten legcsúnyább neve :cool2:

Hát, szerintem meg az ENTRÓPIAGENERÁTOR... :mrgreen:

Igazad van, ez tényleg csúnyább 8)

Én inkább arra gondolok, amikor egy csomó mindent a "véletlenre" fogunk, holott ha jobban megnézzük, láthatjuk a dolog tervszerűségét. Nekem volt olyan élményem, hogy olyan mértékben jöttek össze a véletlenek, hogy az már nem lehetett véletlen :wink: Azt hiszem, ez a pillanat volt az első nagy lépésem Isten felé.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80693 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem a véletlenről mindenkinek más véleménye van :roll: :arrow: nem érdemes rajta vitatkozni. :roll: :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80643 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aralataion írta: Az öszről. Tényleg szép az a sok falevél a földön amit szerteszét rugdalhatok mint egy kisgyerek, és tök jó hogy az egynyári virágok megpusztulnak.Valahogy annyira azért nem komálom az őszt.Ez az évszak inkább a negatívba való átmenet.Rövidebb napfényes órák kevesebb fokok stb... Az átmenetek pedig nem túl jók. Sokkal tűrhetőbb ha itt van a végeredmény.A nagy változásokat elkezdei nehéz mindig.Mikorra bekövetkezett már úgyis mindegy! :roll: Ennyi


Szijja Aral :)

Igen ám, de ha nincs átmenet, s rögtön itt a cél, akkor hol marad a folyamat? Hol marad a tapasztalat? Hol marad az élvezet? Mert ha itt a cél, akkor jönni kell egykövetkezőnek, s aztán megint és megint, megállás nélkül.
Szerintem van benne valami szép - mármint a folyamatban. Hogy bármikor megváltoztathatod a célodat, mert közben érhet ezerféle meglepetés is.

Hát mára ennyit :)

Wupppiiiiijúúú

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80635 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az öszről. Tényleg szép az a sok falevél a földön amit szerteszét rugdalhatok mint egy kisgyerek, és tök jó hogy az egynyári virágok megpusztulnak.Valahogy annyira azért nem komálom az őszt.Ez az évszak inkább a negatívba való átmenet.Rövidebb napfényes órák kevesebb fokok stb... Az átmenetek pedig nem túl jók. Sokkal tűrhetőbb ha itt van a végeredmény.A nagy változásokat elkezdei nehéz mindig.Mikorra bekövetkezett már úgyis mindegy! :roll: Ennyi

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80634 Írta: Aralataion
Aralataion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Véletlen a nagy számok törvénye.Kis eséllyel én futottam be elsőként és megszülettem és még ennél is kisebb az esély hogy ne haljak meg!Ergó mindkettő véletlen.... :twisted:

a kezemmel most mindenféle íveket rajzolok, amiből kiolvashatod a nevem ha tudsz gondolkodni az én fejemmel.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80629 Írta: Estel Adániel
Estel Adániel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta: A VÉLETLEN Isten legcsúnyább neve :cool2:

Hát, szerintem meg az ENTRÓPIAGENERÁTOR... :mrgreen:

Mornie utúlië! Believe and you will find your way
Mornie alantië! A promise lives within you now

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80574 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hugee: Muhahha

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80556 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
A Jane Eyre nem egyenlő A loowodi árvá-val? :roll: Azt olvastam, és nekem úgy rémlik...
Nekem az ősz a kedvencem, mert akkor van a szülinapom :twisted: Meg amúgyis szeretem... És ha már itt tartunk: múltkor megyek a Lánchídon (gyalog) Budára, és a Parlament felé sötétszürkék voltak a felhők, az Erzsébet híd felé kék volt az ég. Viszont iszonyatos iramban jöttek a szürke felhők... 30 mp alatt a sikló tetejétől a vár kupoláig ért! De nagyon jól nézett ki. Egyiknek olyan alakja volt, mint egy balrog :) A felhőket néztem egész úton (majdnem el is ütött egy h**** biciklis... :roll: :oops: :evil: ).
Visszatérve az évszakokra: telet szeretem ha hó van és nem lucsok. Korcsolyázni kifejezetten nem szeretek, szánkózni inkább (bár inkább a kereszttesóimat - akik 4 és 3 évesek most kb., - húztam már tavaly is, hógolyózni nem túlzottan, hóembert építeni szeretnék, de nem tapad a hó... :( Az ünnepek meg pláne!
A nyarat szeretem, mert szünet van és táborok stb.
A tavaszt meg amikor már melegebb van, csak akkor. (szépen magyarul :roll: )

TV: a mi családunkban senki nem nézi sokat... Anyu néha vasalás közben, meg ha van valami értelmes, jó film, azt megnézzük, meg este híreket esetleg, de inkább olvasunk... Amióta az eszemet tudom, amit rendszeresen néztünk, az csak a TV-maci volt... :) :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80554 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Area: Ha valaki nem vallásos attól még nem minden véletlen ;)
angelina: Köszönöm ;)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80553 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok

Lamorak írta: 'Ha az érzékelés kapui megtisztítattnak, a dolgok végtelen valójukban tűnnek majd fel.'

Kérem, ne keverjük a dolgokat... Huxley is és Jim Morrison is egy harmadik szerzőt idéznek, William Blake angol preromantikus-vizionárius költőt (aki látta Jim Jarmusch-tól a Halott ember-t, az tud jó néhány idézetet is, és Blake-et örök életére Johnny Depp-el köti össze...)


:oops: :oops: :oops:
Mélységesen egyetértek! Valóban Blake-t emlegetik! Ezt kifelejtettem valamely titokzatos oknál fogva; ami elég fura, tekintve, hogy W. Blake az egyik kedvenc költőm és festőm!
Boc a félrevezető megjegyzésért!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80530 Írta: Erda niire (Area)
Erda niire (Area) válaszolt a következő témában: Gondolatok

Penngaladiel írta:

Area írta: hogy élünk, totál véetlen. Hogy meghalunk, az is :D


A VÉLETLEN Isten legcsúnyább neve :cool2:


A VÉLETLEN ritka, hihetetlen dolgokra egy szó. Jó, ezt lehet, hogy azért mondom, mert nem vagyok vallásos, de azért van benne valami....

'Is there anybody out there?'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80527 Írta: Ronat/Szméagol
Ronat/Szméagol válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Szerintem sem véletlen, hogy élünk és az sem, hogy meghalunk.
Én a Sorsban is hiszek és abban is, hogy maguk alakíthatjuk a jövőnket. Úgy gondolom, valahol meg van írva a sorsunk, de azt átalakíthatjuk, ha igazán akarjuk.
Lehet, hogy ez így zagyvaság, de én mindig az arany középutat keresem (de sajnos nem mindig arany a színe és nem mindig fénylik...).
:roll:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80481 Írta: angelina
angelina válaszolt a következő témában: Gondolatok
sziasztok :D !
szamomra az osz a legszebb honap,bar igazan mediterran vagyok;a nyarat szeretem..viszont voltatok mar oktoberben a Vertesben??azt latni kell!!!en mindig megyek ilyenkor a nagybatyammal(o foallasu erdomernok)szarvasbogesre,vadaszni,vagy csak egyszeruen orakig jarkalni az erdoben!egyszeruen leirhatatlan a taj! azok a szinek!!!latnotok kell :D !
a november viszont az a honap,amit a legjobban utalok az evben :evil: merthat az nem szines,de hideg,nincs meg ho,de van lucsok...
Telu:a Jane Eyre-t Charlotte Bronte irta,annak az Emily Bronte-nek a novere,aki az egyik kedvenc konyvem:az Uvolto szelek szerzoje :D

'a prayer for the wild heart,kept in cage'

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80475 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok

Area írta: hogy élünk, totál véetlen. Hogy meghalunk, az is :D


Ez NEM igaz....Nem véletlen hogy élünk éa nem véletlen hogy meghalunk...mindennek van értelme és nem véletlen...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
21 éve 11 hónapja #80424 Írta: Penngaladiel
Penngaladiel válaszolt a következő témában: Gondolatok

Area írta: hogy élünk, totál véetlen. Hogy meghalunk, az is :D


A VÉLETLEN Isten legcsúnyább neve :cool2:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.799 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére