Gondolatok

Több
22 éve 1 hete #74137 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a baj a materializmussal, hogy érzéketlenné teszi a világot.

Állítsátok meg Terézanyut-ban olvastam, hogy ha idegileg kivagy, és szomorúbb a lógó orrú elefánttól is, akkor a megoldás: ölelj át egy fát.

Vagy beszélgess egy rózsával.

Vagy simogass meg egy fűszálat.

Nyílj meg az élőknek, és ők is megnyílnak feléd. Ha az ember csendben marad, és nem kavarog a fejében mindenféle hülyébbnél hülyébb gondolat, akkor a csend birodalmában, eleinte messzeről és halkan, aztán egyre közelebbről és hangosabban meghalljuk az élet csingilingjét. A fák szavait. A fűszálak dalait. A rózsa illatát.
Minden azon múlik, hogy megnyílunk-e, vagy bezárkózunk és leeresztjük a redőnyöket.

üdvike

D.

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74133 Írta: Álmos
Álmos válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sziasztok!

Hm, és mit szóltok ehhez az elképzeléshez?

Sorrendben:

1.Lélek
2.Agy
3.Test

Azaz, a lélek adott, öröktől fogva létezik és létezni is fog. Az igazi Én, azaz a valós Én ( ami örök ) a lélek. Ennek egy része anyagi formába bújik. Namármost, ha a lélek egy része testet ölt, akkor azt a testet irányítani is kell. Ehhez szükséges az agy. Tehát az egész olyan, mint egy számítógépben a processzor.
Ellenben ha a test meghal, az agyra sincs már tovább szüksége, így inenntől fogva a tudatalatti lesz a tudatunk, mivel az, amíg élt a test és az agy, egész egyszerűen háttérbe szorult.

Üdvi

Mr. Macintosh

Huhú :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74096 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Cueddo:nocsak,van még valaki,aki máshogy látja a dolgokat?Ennek csak örülni lehet... :D
Léli:akkor jó :D !Hm,azért írd le nyugodta a véleményedet.Ha már elkezdtük,akkor legyen is valami értelme.Úgyis kíváncsi vagyok,hogy vélekedsz erről :D !

"Halandók voltunk mindahányan..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74085 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cueddo írta:
Léli: az egy dolog, hogy a test és lélek csak együtt képes földi keretek közt (!) létezni, de a halál után a lélek átmehet egy asztrális vagy mentális szférába, ahol egészen más módon létezik, amit mi nem tudunk felfogni.

... Mivel a lélek létezésében egyezik a véleményünk, ezen az asztrális szférán sem vitatkozhatunk. És abban biztos vagyok, hogy nem is fogunk közös véleményre jutni :arrow: zsákutca. Ezért nem szoktam ilyenen vitatkozni. :idea:
Yao: öhöm... Azt hiszem erre inkább nem reagálok.
De egyébként természetesen nincs harag :wink:

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74075 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Léli: az egy dolog, hogy a test és lélek csak együtt képes földi keretek közt (!) létezni, de a halál után a lélek átmehet egy asztrális vagy mentális szférába, ahol egészen más módon létezik, amit mi nem tudunk felfogni.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 1 hete #74058 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Teljesen egyetértek amanival: "lélek mindaz, amit még nem tudunk az agyról"
Az ember amit nem ismer csak találgathat, hogy mi az.

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74013 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
amanibhavam:A "De ez így van" arra vonatkozik,hogy bizony kevesebbért is öltek már embereket...Te ezt nem így látod?
A magyarázatokat nem tudományos úton nézem...bár vannak alapvető dolgok.Én nem vagyok tudomány-ember.De aki az,az biztos tudja miért az.Szóval az "El is hiszik" a tudományra vonatkozott.

"A Halál nem válogat...akkor ki vagyok én,hogy válogatni merjek?" :wink:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74011 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
akkor újabb szőrözés:

ha egyszer "Nehéz megmagyarázni olyan dolgokat,amihez nem érhet fel egykönnyen az ember.", akkor ne tegyél olyan ex cathedra kijelentéseket, hogy "De ez így van...", meg "Hisz magyarázat mindenre van,csak az a baj,hogy ezeket el is hiszik.", mert ez rád is igaz...


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74010 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aralation:semmi vész,azért vagyunk,hogy vitatkozzunk.Az hogy más állásponton vagyunk,azthiszem természetes.Amúgy meg nem kell komolyan venni a "durva beszólásokat",de néha tényleg jó az igazamat védeni :D .Szal remélem nincs harag emiatt.Ja és persze ha gondolod,akkor talin még vitázhatunk róla :wink: !
Tiszteletben tartom amit gondolsz,vagy amit hiszel.Ez így van jól...
Léli:nah nézzük előröl...A materializmussal eléggé tisztában vagyok(sajnos),nap mint nap találkozom is vele.A tudomány már régen is nagyon sok mindent "megmagyarázott",ma már mégtöbb mindent.Nincs is ezzel baj.Hisz magyarázat mindenre van,csak az a baj,hogy ezeket el is hiszik.Az ember nem képes megbarátkozni a gondolattal,hogy van olyan dolog,amihez nem érhet fel.Sem most,sem később.Igazad van,nincs miért vitatkozni ezen.Valaki így gondolkodik,van aki meg úgy.
Azért remélem nincs harag.
Az edzéssel kapcsolatban:nem azért lett volna gond,ha megyek,mert szétvertem volna valakit,hanem mert kb.4órás kegyetlen vita alakult volna ki.Aztán majd lehet pofozkodni... :D
Rayan:ha nagyon zavar,akkor tőled is elnézést kérek.Nem volt szándékomban bárkit is megsérteni.De ez így van...

Az agy egy elég tekervényes dolog :twisted: ...De nemhiszem hogy sok köze lenne a lélekhez.Testünk alapvető része...a testünké...
Nehéz megmagyarázni olyan dolgokat,amihez nem érhet fel egykönnyen az ember.Ha valakinek pontosan sikerül az szóljon :twisted: !

"Kétféle lélek létezik:az egyik,amelyik a helyes utat követi...a másik az embereké..." :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74007 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gondolatok
én meg már azt hittem, hogy sárkány... :wink: Úgy tűnik,hogy amikor a filozófia c. tantátgyból szóba került, még nem fogott meg a gondolat. Valszeg nem értettem...

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74004 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
randa szőrözős disznó vagyok, tudom :-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74003 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gondolatok
Most, hogy így mondod, tényleg... :D

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #74002 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
ezt inkább mintha egy Platón nevű ember írta volna le először, igaz, hogy ő barlangról beszélt, meg árnyékokról a falon


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73993 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gondolatok

amanibhavam írta: én nem a léleknek mint olyannak a létezésével vitatkozom, csak próbálom megragadni, ki hogyan látja annak mibenlétét


Valahogy úgy, ahogy Delenn fogalmazza meg a Babylon 5-ben. Ha nézünk egy fényfoltot a falon, és nem látjuk a forrást, azt hihetjük, hogy a fény maga a fényfolt. Valahogy így van ez a létezőkkel is, az amit látunk, tehát a testi valónk csak a valódi lényünk kivetülése.

A lélek az univerzális tudatnak azon része, amely ehhez a kivetüléshez rendeltetett. (Ez már nem Delenn)

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73992 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
nem tőled kérdezem, hanem a topiktól


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73988 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

amanibhavam írta: én meg visszakérdezek: ha mindezeket a folyamatokat/funkciókat stb. a "lélek".nek, mint testtől független létezőnek tulajdonítjuk, akkor mi marad az agynak? vegetatív folyamatok szabályozása?


Most vagy félreértesz, vagy nem tőlem kérdezel...

Hiszen én pont azt mondom, hogy mindazt, amit a léleknek tulajdonítunk, az valójában az agy 'műve', funkciója, képessége. És ha ezt a gondolatmenetet folytatjuk, akkor eljutunk Ari véleményéhez, miszerint a(z) (agy)halálunkkal együtt, a lelki-funkcióink, képességeink stb. is elvesznek. (Én is így hiszem.)

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73987 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Amani, az nem is neked szólt, hanem Lélinek és Arinak, meg Yavinak.

A kedvedért átfogalmaztam a dolgot: :wink:

Brisa írta: Hiszen a léleknek tulajdonított hit, "szárnyalás", ábrándozás, alkotás (azaz kerativitás) stb. az valójában mind az agy 'műve', nem?


Nos? Mit gondolsz erről?


én meg visszakérdezek: ha mindezeket a folyamatokat/funkciókat stb. a "lélek".nek, mint testtől független létezőnek tulajdonítjuk, akkor mi marad az agynak? vegetatív folyamatok szabályozása?

nota bene: én nem a léleknek mint olyannak a létezésével vitatkozom, csak próbálom megragadni, ki hogyan látja annak mibenlétét


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73986 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Ja, és mi nem három, hanem négy dimenzióban létezünk...


Hát igen :wink: Sose tudom, hogy az időt akkor most dimenziónak vegyem-e...

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73985 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Amani, az nem is neked szólt, hanem Lélinek és Arinak, meg Yavinak.

A kedvedért átfogalmaztam a dolgot: :wink:

Brisa írta: Hiszen a léleknek tulajdonított hit, "szárnyalás", ábrándozás, alkotás (azaz kerativitás) stb. az valójában mind az agy 'műve', nem?


Nos? Mit gondolsz erről?

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73983 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok

Hiszen a fehér- és szürkeállományunk annyira összetett rendszer, és annyira nem ismerjük még, hogy talán a "lélek képességei" az agy agy képességei lehetnének?


ez a mondat imho ugyanazt fedi, másképp megfogalmazva


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73982 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

amanibhavam írta: ez így eléggé hiánydefiníció: "lélek mindaz, amit még nem tudunk az agyról"


Miért is? Én nem ezt mondtam. Hiszen a léleknek tulajdonított hit, "szárnyalás", ábrándozás, alkotás (azaz kerativitás) stb. az valójában mind az agy 'műve', nem?

Bár tény, hogy erről csak akkor érdemes beszélni, ha a léleknek van már egy "normális" definíciója.

Varda: Igen, igazad van. Ennek ellenére sem tetszik a "probléma csinálás" kifejezés. Hiszen az ember nem jókedvéből és nem is tudatosan teszi ezt. Bizonyos tekintetben mindez hozzátartozik a természetes és egészséges személyiségfejlődéshez. Hiszen az ilyen problémákon keresztül gyakorolja a gyerek a problémamegoldást, ilyenkor edződik meg a világgal szemben és ilyenkor alakulnak ki a személyiség árnyaltabb aspektusai is (amelyek persze az idő múlásával még árnyaltabbak lesznek, mint tudjuk :wink: ).

Ja, és mi nem három, hanem négy dimenzióban létezünk...

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73978 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta:
"Tudományos világunkban mindenre van magyarázat. Amire nincs arra pedig nem fogom azt mondani hogy egy irányító elv akarata."

Na!!!!!! Azért ez nem egészen így van szerintem! Pl 500 évvel ezelőtt még nagyon sok természeti jelenségre nem volt magyarázat. Ezek nagy részére ma már azért van. De hogy mindenre? (Mi az a minden? :roll: ) Ha jól tudom pl a gömbvillámra sincs. És van még egy rakás dolog, amiről nagyon keveset tudunk! Gondolj bele, hogy az elkövetkezendő 500 esztendőben mennyi mindenre talál még magyarázatot az emberiség! :wink:


Kis kötözködés: az igaz, hogy mindenre van magyarázat, de nem biztos, hogy ezt a magyarázatot ismerjük is. Attól, hogy nem ismerjük, még létezik, ma éppúgy mint 500 évvel ezelőtt.

A nagy kérdés leginkább az, hogy megismerhető-e számunkra a világ? Mert ha pl. kiderülne, hogy 11 dimenziós, akkor mi, a három dimenzióban létezők, nem hiszem, hogy valaha is esélyesek volnánk megismerni az univerzumot.

Aralataion: A tudomány különben nincs ám feltétlenül ellentmondásban Isten létezésével. Olvasd el Steven Hawkingtól az Idő rövid történetét és figyelj az utolsó mondatra.

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73977 Írta: Varda Tintallë
Varda Tintallë válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Abban igazad van, hogy a gyereken kívül más nem nagyon foglalkozott volna egy olyan tantárggyal, mint a tesi, azonban nem is ez a lényeg. A gyerek számára, azaz Neked ez egy lényeges dolog volt. Hogy miért? Mert az önértékelésed múlott ezen. És az önértékelésed 'állapota' már igenis befolyásolja a további életedet.

Az, hogy egy ember mi alapján ítéli meg saját magát, egyéntől függ. Úgy látszik, számodra a tökéletes bizonyítvány egy ilyen viszonyítási pont volt. Lehet, hogy most már belátod, hülyeség volt ezen kategória mentén ítélkezni magad felett (mert ugye akkor is szép meg okos maradsz, ha nem tudsz 2 métert ugrani helyből és 50km lefutni egy szuszra...), de az ilyen bölcsességek mindig csak az idő múlásával érik utol az embert. :roll:


Brisa! Tökéletesen egyetértünk ám! Én is azt mondtam, legalábbis ezt szándékoztam mondani, hogy bizonyos dolgok azért válnak problémává, mert mi magunk csinálunk belőlük problémát. Mivel problémát csináltunk belőle, ennek már tényleg van hatása az életünkre, de ha nem tettük volna, akkor nem lenne.

És abban is nagyon igazad van, hogy ezt többnyire csak később ismerjük fel. (Különben nem kitűnő, a 4-essel azért kiegyeztem volna, de a maximalista személyiség sok témában helytálló, még ma is nagyon kell vigyáznom, hogy el ne uralkodjon rajtam :D )

Namárie!

Varda Tintallë

I anwe harya limbe antar... / Az igazságnak sok arca van...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73970 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
ez így eléggé hiánydefiníció: "lélek mindaz, amit még nem tudunk az agyról"


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73967 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem-e arra gondoltatok, hogy a lélek valójában maga az agy? Hiszen a fehér- és szürkeállományunk annyira összetett rendszer, és annyira nem ismerjük még, hogy talán a "lélek képességei" az agy agy képességei lehetnének?

"Vajon az agy megismerheti-e valaha is önmagát?"

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73964 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok

Megpróbáltam kicsit tudományos oldalról megfogni ezt a kérdést, nem tudom sikerült-e.


izé, nem sikerült...

felállítasz egy hipotézist ("kellene hozzá valami plussz erő"), de nem bizonyítod, h. tényleg kell, de aztán kész tényként építed rá az elméleted

azt sem magyarázod meg, mit értesz "lelki erő" alatt, és hogy miért nem lehet ezt biológiai-pszichológiai-szociológiai késztetésekkel megmagyarázni

én csak provokálok:-)


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73962 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aralataion írta:

"Én nem hiszek a lélekben. Anyag és energia vagyunk."

Nahát pont itt van a nazgúl elásva! :deal: ez a két dolog ugyanis egyáltalán nem zárja ki egymást! Kérdem én mi az anyag? :arrow: Örök mozgásban lévő, protonok, elektronok, neutronok összessége; tehát nem más, mint 'sűrített' energia. Ennek kapcsán tehát elmondhatjuk, hogy minden energiából épül fel és szűntelen mozgásban van.
A lélek felől közelítve pedig ott a kérdés, hogy mi a lélek? Nos ezt még Lamorak sem tudta politikailag korrektül megválaszolni, úgyhogy én sem fogom :lol: De: Sokan mondják, hogy a lélek csak biológia. Viszont ha így van, akkor mi indokolja pl a lelki erőt? A kitartást? A féjdalom leküzdésének képességét? Biológiailag valszeg' az, hogy a szervezet valamilyen anyagból többet, vagy kevesebbet termel, ez ok. De valami irányítja ezt az anyagtermelést! Erre most mondhatjuk, hogy az agy parancsai, ami közvetve valószínűleg igaz is, de ha mindez csupán egy gondolat kérdése lenne és nem kellene hozzá még valami plussz erő, akkor valószínűleg körös körül jedik rohangálnának a világban! :roll: :D Itt is előjön tehát ez az energia fogalom, ami így összeköti az anyagot a lélekkel, az univerzumot az egyénnel, a jint a janggal, és ami egyetemes egységet alkot. Na ezt nevezem én valahol Istennek! Ez a fajta energia ott van mindenhol, ráadásul mérhetően sugároz is! És akkor itt jönnének most a csakrák, de abba már nem mászok bele... :)

Megpróbáltam kicsit tudományos oldalról megfogni ezt a kérdést, nem tudom sikerült-e.

"Tudományos világunkban mindenre van magyarázat. Amire nincs arra pedig nem fogom azt mondani hogy egy irányító elv akarata."

Na!!!!!! Azért ez nem egészen így van szerintem! Pl 500 évvel ezelőtt még nagyon sok természeti jelenségre nem volt magyarázat. Ezek nagy részére ma már azért van. De hogy mindenre? (Mi az a minden? :roll: ) Ha jól tudom pl a gömbvillámra sincs. És van még egy rakás dolog, amiről nagyon keveset tudunk! Gondolj bele, hogy az elkövetkezendő 500 esztendőben mennyi mindenre talál még magyarázatot az emberiség! :wink:

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73947 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yao írta: Leli:huh,ez durva volt.Még hogy csak biológiailag létezünk??Oh,Buddha add,hogy ne menjek ma edzésre,mert valaki nagyon meg fogja bánni...Remélem ez nem volt komoly.Nincs az a vallás vagy hit amelyik ezt elfogadná.Sokkal kevesebbért is öltek már,ilyen témában :twisted: .Persze egyéni vélemények mindig is voltak,vannak és lesznek.Ha te így gondolod,akkor legyen.Biztos így a jó...Ezért vannak különböző emberek...

Ne lenne komoly? Akkor nem írtam volna. A materializmus (úgy látom, nem mindenki érti, mi ez) tulajdonképpen olyasmi, mint amit Ari leírt. A tudományban hiszek, abban, hogy az ember csak biológiai lény, és abban, hogy Isten, Sátán, egyéb ilyen lények nem léteznek. És tudom, hogy kevesebbért is öltek már, épp ezért vallásról nem szoktam vitatkozni. Én azt mondom, mindenki higgyen abban, amiben akar, de ez úgy tegye, hogy mások életét ne veszélyeztesse (és, ha lehet, a sajátjáét se). Remélem nem mentél edzésre, vagy, ha mégis, kérj bocssánatot a nevemben az illetőtől... :?

Rayan írta:

Yao írta: Leli:huh,ez durva volt.Még hogy csak biológiailag létezünk??Oh,Buddha add,hogy ne menjek ma edzésre,mert valaki nagyon meg fogja bánni...Remélem ez nem volt komoly.Nincs az a vallás vagy hit amelyik ezt elfogadná.Sokkal kevesebbért is öltek már,ilyen témában :twisted:


Inkább ez volt a durva :eek4: :shake: Hagyjunk meg mindenkit a saját hitében.

Rayan: Köszi, de én nem veszem enyire magamra. Tulajdonképpen igaza volt: "Nincs az a vallás vagy hit amelyik ezt elfogadná" Ebben egyetértek vele :wink:

Cueddo írta:
Léli: én vitába szállnék veled. Mivel spirituális embernek tartom magam, így nem hiszem, hogy az ember egész egyszerűen egy biológiai lény. Bár erről a végtelenségig vitatkozhatnánk, mert se arra nincs bizonyíték, hogy van Isten, se arra, hogy nincs. De azért gondolj bele: te teljes egészében azonosnak érzed magad a testeddel? Egy kicsit sem érzed "szűknek", vagy hogyismondjam? :roll:

Cueddo: Ha akarod vitatkozhatunk (imádok vitázni :twisted: ), de valóban, ilyen téren mi sem juthatunk dűlőre. (apu mesélte, hogy gimiben sokat vitatkoztak a legjobb barátjával pontosan ezen a témán, de nem dőlt el a kérdés...). Értem, hogy mire gondolsz. Az egy dolog, hogy nem érzem magam egyel a testemmel, de attól még nem léphetem túl biológiai korlátaimat. Azért van az agyam, hogy a képzeletem szárnyalhasson bárhová. És szerintem a lélek akkor is képtelen elszakadni a testtől, mivel csak általa él...

Huh, kisregény... eladom novellának :D

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73939 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

varda írta: Nem kell nagyon messze mennem példáért, csak mondjuk jónéhány évvel ezelőtti (kamasz) önmagamhoz. :look: (De látom ezt a környezetemben is elég gyakran.) Pl. Annyira stresszben voltam a tornaórákon, hogy végül fel kellett menteni tornából. Mindez miért? Mert a tanár képes volt hármast adni, és ez rettenetesen rosszul mutatott a bizonyítványomban. Pedig hát számít valamit is, hogy hányas voltam tornából? Megváltoztatja ez az életemet? Annak, hogy stresszben voltam emiatt, annak volt hatása, de magának a jegynek nem.


No, ilyen esetekben a következő dolgot kell meglátni: adott egy gyerek, aki számára a kítünő bizonyítvány nagyon fontos. Ennek millió oka lehet, kezdve a szülők elvárásától egészen a gyerek saját maximalista személyiségén át nagyon sok minden.

Az a 3-as ugye elcsúfította volna azt a kitünő bizonyítványt. Abban igazad van, hogy a gyereken kívül más nem nagyon foglalkozott volna egy olyan tantárggyal, mint a tesi, azonban nem is ez a lényeg. A gyerek számára, azaz Neked ez egy lényeges dolog volt. Hogy miért? Mert az önértékelésed múlott ezen. És az önértékelésed 'állapota' már igenis befolyásolja a további életedet.

Az, hogy egy ember mi alapján ítéli meg saját magát, egyéntől függ. Úgy látszik, számodra a tökéletes bizonyítvány egy ilyen viszonyítási pont volt. Lehet, hogy most már belátod, hülyeség volt ezen kategória mentén ítélkezni magad felett (mert ugye akkor is szép meg okos maradsz, ha nem tudsz 2 métert ugrani helyből és 50km lefutni egy szuszra...), de az ilyen bölcsességek mindig csak az idő múlásával érik utol az embert. :roll:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73927 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Aralataion: Én is abban hiszek amiben Te. Vagyis, ez a legvalószínübb. (Fimbrethil ne gyilkolj le!) De nem tudom miért néhe reménykedem, vagy dolgozat előtt "Oh, Istenem segíts!" És szívemből reményledek. Nem tudom miért pedig mást gondolok. Na ezt jól megmondtam :)

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.562 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére