Gondolatok

Több
22 éve 2 hete #73638 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
astraganhoz csatlakozom, szerintem a tehetetlenséfg a legrosszabb érzés
Amikor segitenél valakin megvan az elhatározás tombol benned a tettvágy de nem tudod mit tegyél
talán a te hibádbol mert te nem vagy hozzá elég ügyes/okos /stb de akkor is MOST megvan benned minden ami gyorsan fel tud törni a szivedben és cselekvésre késztetne de mégse tudod megtenni

na jo nem bonyolodok bele jobban

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73636 Írta: E. Eia Ayna
E. Eia Ayna válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicafül írta: Őszintén szólva nem tudnám megmondani a világ legrosszabb érzését. De az nagyon rossz, mikor az ember azt érzi, hogy nem fogadják el, hogy kívülálló - bár ezzel visszakanyarodtunk a magányhoz. Ahhoz, ha nincs melletted senki.


"A várakozás a legjobb esteben is rossz" :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:

Tűznél ülök, s elgondolom,
hajdankorok embereit,
s hogy jönnek Majdanok, miket
már mások látnak itt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73624 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Abban tehát egyet ért a többség,hogy a magány nagyon rossz dolog,bár van amikor nagyon is kell.Ezzel én is így vagyok.Néha bizony jobb magányban tengődni,ilyenkor a gondolatok is "frissebbek".
A tehetetlenség érzését már én is átéltem.Bármi is legyen a kiváltó ok,az egyik legrosszabb dolog az életben.
Én még idesorolnám azt is,amikor egy álom tűnik el a semmibe.Ilyenkor egy rész meghal az emberben,és nemigen éled újjá...

Cica igazán jól fogalmazott.Le a kalappal...

"Csodás isteneket csináltunk...csak ők nem csinálnak semmit!" :twisted:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73580 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem mondom, hogy a világ legrosszabb érzése...de a szellemi tehetetlenség nagyon szörnyű. Nagyon utálom, ha mondjuk nem tudok (mert nem áll módomban) segíteni valakinek.
De rettenetes az is, mikor az ember kétségek között vergődik, és a döntés nem rajta múlik - csak várja, hogy sorsa beteljesedjék. (Természetesen most olyan dolog eljövetelére gondolok, ami nem jó...)

Őszintén szólva nem tudnám megmondani a világ legrosszabb érzését. De az nagyon rossz, mikor az ember azt érzi, hogy nem fogadják el, hogy kívülálló - bár ezzel visszakanyarodtunk a magányhoz. Ahhoz, ha nincs melletted senki.

Viszont ezzel párhuzamosan az egyik legcsodálatosabb érzés, ha fontos vagy valaki számára. Hogy tudod, törődnek veled és féltenek. És ez fordítva is - ha van egy személy az életedben, akiért tűzbe mennél és akit feltétel nélkül a szívedbe zársz. (és itt nem feltétlenül a szerelemre gondolok)

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73548 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
A tehetetlenség fizikai vagy "szellemi" értelemben? Mindkettő szörnyű lehet...
És igen, ha valakinek nincs értelme, nem tudhatja mi neki a rossz, de a többi ember ezt átérzi! :roll: :( Gondoljatok bele, még az is, ha valaki egy balesetben elveszti az emlékezetét, vagy újra kell tanuljon mindent... :cry:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73447 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
az értelem nélküli létre nehéz azt mondani, hogy rossz, mivelhogy aki értelem nélkül él, aligha látja át, hogy neki most rossz:-))

a tehetetlenség valóban szörnyű


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73445 Írta: Astragan
Astragan válaszolt a következő témában: Gondolatok
A legrosszabb dolog valóban a magány, az egyedüllét, de az értelem nélküli lét sem jobb annál. És a tehetetlenség...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73228 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Telcontar_Leli írta: Én igenis átéltem mindkettőt - egyik sem túl kellemes. Valóban, belőlük kijönni nehéz, viszont rendkívüli érzés. Csak egy dologhoz tudtam hasonlítani: a születés. Előtte egy egész világ van, de utána egy sokkal színesebb, változatosabb világba érkezik az ember.


Ez nagyon érdekes hasonlat... és találó!

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73198 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok
Yavi, Brisa: Igen, a magánynak ennek a változatára valóban szüksége van néha az embernek, de én nem erre gondoltam. Hanem arra, amit Kincső írt, meg erre a "semmi-érzésre".

Én igenis átéltem mindkettőt - egyik sem túl kellemes. Valóban, belőlük kijönni nehéz, viszont rendkívüli érzés. Csak egy dologhoz tudtam hasonlítani: a születés. Előtte egy egész világ van, de utána egy sokkal színesebb, változatosabb világba érkezik az ember.

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73143 Írta: Telumehtar
Telumehtar válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta: Magány:
Bizony-bizony, a magány néha nem is rossz dolog! Pl nekem időnként kifejezetten szükségem van arra, hogy egyedül legyek. Ilyenkor megőrít, ha erre nincs lehetőségem! Kellenek olyan órák/napok/hetek (mikor melyik), amikor az ember feltöltődhet; bezárkózhat a saját kis világába a gondolataival, esetleges problémáival. Ilyenkor általában bennem nagyobb elhatározások, tervek, megoldások születnek; vagy csak egyszerűen elmélkedem a dolgok mikéntjéről. Ha mindezt az ember egybeköti egy kis kreatív tevékenységgel...nos, szvsz remek lelki feltöltődés! :)
Viszont azt is megértem, amit Kincső írt, hiszen az a fajta magány tényleg elviselhetetlen! Amikor nincs kihez szólni, csak létezel és átnéznek rajtad, senkit nem érdekel, hogy mi van veled. Brrrrr! Ennek ilyen változatát még nem éltem át -Erunak hála!- de az ember meg nem értettsége is hasonló, amit viszont már igen! :(
Viszont van még valami, ami szerintem borzasztó: -én csak így hívom:- a semmi-érzés. Na ezt már átéltem és nem kívánom senkinek! Az ember egy trauma következtében egyszerűen 'kiürül'. Először még ott a fájdalom, a düh stb, aztán mindez eltűnik és a helyét egy végtelen űr veszi át. Nem fáj semmi, nem okoz örömet semmi, nincs értelme semminek... Ez csak amolyan vegetálás a létben, olyan, mint ha az embert egy üres bábra cserélnék, akinek minden mindegy -- nincsenek gondolatok, nincsenek érzések, üresség van.


Ahogy Yavi is irta...Magány igenis kell....bár nem szeretek magányos lenni....De azért jó dolog néha egyedül lenni és csendben élvezettel megenni az utolsó adag vanilia fagyit :) De azért én nem birnám ki nagyon sokáig.....Talán napokkig de hetekig nem :(

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73132 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Persze, kell, hogy néha egyedül legyen az ember, de nem (")napok, hetek, hónapok (, ki tudja?" - Füles :) ) kellenek erre... Például én nem értem, hogy bírta ki Robinson Crusoe teljesen egyedül évekig a lakatlan szigeten. :roll: Vagy Gollam... :) Én biztos nem bírnám ki, ha nem lenne kihez szólnom, nem lennének velem a barátaim, a családtgjaim... :dead: És magamban beszélnék... ("drágaszágom..." :twisted: ).

Hát én még nem éltem át azt az érzést, de már olvastam olyan könyvet, ahol szerepelt ilyen - talán saját maga miatt is - "számkivetett"... És az teljesen igaz, hogy ő maga a hibás.

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73120 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta: Magány:
Bizony-bizony, a magány néha nem is rossz dolog! Pl nekem időnként kifejezetten szükségem van arra, hogy egyedül legyek. Ilyenkor megőrít, ha erre nincs lehetőségem! Kellenek olyan órák/napok/hetek (mikor melyik), amikor az ember feltöltődhet; bezárkózhat a saját kis világába a gondolataival, esetleges problémáival. Ilyenkor általában bennem nagyobb elhatározások, tervek, megoldások születnek; vagy csak egyszerűen elmélkedem a dolgok mikéntjéről. Ha mindezt az ember egybeköti egy kis kreatív tevékenységgel...nos, szvsz remek lelki feltöltődés! :)


Yavi, a szívemből szóltál. Pontosan - szinte szóról szóra - így vagyok én is ezzel.
Én is megőrülök, ha nem tudok elvonulni időről-időre. Ilyenkor iszonyúan, feszült, türelmetlen és undok tudok lenni. :roll: Asszem belehalnék, ha nem lennének ilyen magányos időszakaim.

Én viszont nagyon is átéltem azt, amiről Kincső írt. De én arra is rájöttem - persze jó sok idő múlva -, hogy a helyzetemről csak én tehetek. Kilépni ebből az ördögi körből csak úgy lehet, ha legyőződ saját félelmeidet, kisebbségi érzéseidet, gyávaságodat, azaz saját magadat. Persze ezt nagyon könnyű leírni, de a megvalósítása hihetetlenül kemény dolog. De én mondom, nagyon megéri :!:
(Asszem itt leállok, mert ha nem, oldalas kiselőadásokat olvashattok a témáról. :roll: )

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73100 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Magány:
Bizony-bizony, a magány néha nem is rossz dolog! Pl nekem időnként kifejezetten szükségem van arra, hogy egyedül legyek. Ilyenkor megőrít, ha erre nincs lehetőségem! Kellenek olyan órák/napok/hetek (mikor melyik), amikor az ember feltöltődhet; bezárkózhat a saját kis világába a gondolataival, esetleges problémáival. Ilyenkor általában bennem nagyobb elhatározások, tervek, megoldások születnek; vagy csak egyszerűen elmélkedem a dolgok mikéntjéről. Ha mindezt az ember egybeköti egy kis kreatív tevékenységgel...nos, szvsz remek lelki feltöltődés! :)
Viszont azt is megértem, amit Kincső írt, hiszen az a fajta magány tényleg elviselhetetlen! Amikor nincs kihez szólni, csak létezel és átnéznek rajtad, senkit nem érdekel, hogy mi van veled. Brrrrr! Ennek ilyen változatát még nem éltem át -Erunak hála!- de az ember meg nem értettsége is hasonló, amit viszont már igen! :(
Viszont van még valami, ami szerintem borzasztó: -én csak így hívom:- a semmi-érzés. Na ezt már átéltem és nem kívánom senkinek! Az ember egy trauma következtében egyszerűen 'kiürül'. Először még ott a fájdalom, a düh stb, aztán mindez eltűnik és a helyét egy végtelen űr veszi át. Nem fáj semmi, nem okoz örömet semmi, nincs értelme semminek... Ez csak amolyan vegetálás a létben, olyan, mint ha az embert egy üres bábra cserélnék, akinek minden mindegy -- nincsenek gondolatok, nincsenek érzések, üresség van.

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73090 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta:

Brisa írta: Azon kívül lehet, hogy azok az álmok nem vele valósulnak meg, de mással igen. És sokszor nagyon jó, hogy mindez így történt. Az álmok csak akkor nem teljesülnek be, ha az álmodója lemond róluk :!:


Na igen ebben alapvetően igazad van, az álmokat sosem szabad föladni! :!:
De szerintem van azért egy kis -esetenként pont elég- különbség! Azok az álmok, abban a formában, azzal az emberrel soha nem valósulnak már meg! :arrow: Más emberrel megvalósulhatnak hasonló álmok, de azok már a személy, annak jelleme, körülményei stb. miatt sem lehetnek teljesen azonosak! (Na nem mintha ez bármit is levonna az új élmények értékéből! :wink: ) Az álom beteljesülése tehát így is szép lehet, de azért kicsit más, mint amikor az illető szívében, elméjében eredendően megszületett az elképzelés!


Neked is igazad van. Értem, mire gondolsz. Csak egyet tudok erre mondani: vigyázz, mit kívánsz és, hogy miről álmodsz. :wink:

A magánynak nemcsak árnyoldalai vannak ám!

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73078 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igazad van, Léli, a magány nagyon rossz, főleg ha úgy tűnik, örökké, vagy legalábbis nagyon sokáig fog tartani. És úgy is lehet magányos valaki, ha nem tud barátokat szerezni, nincs senki, akit szeret vagy őt is szereti (megjegyzem, hogy megtalálhatja az utat, mert szeretetet adni viszonzatlanul is jó). De ha ezt nem tudja megtalálni valaki, akkor annak nagyon szegény a lelki világa (talán ez nem a legpontosabb kifejezés... :? ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73077 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Igazad van, Léli, a magány nagyon rossz, főleg ha úgy tűnik, örökké, vagy legalábbis nagyon sokáig fog tartani. És úgy is lehet magányos valaki, ha nem tud barátokat szerezni, nincs senki, akit szeret vagy őt is szereti (megjegyzem, hogy megtalálhatja az utat, mert szeretetet adni viszonzatlanul is jó). De ha ezt nem tudja megtalálni valaki, akkor annak nagyon szegény a lelki világa (talán ez nem a legpontosabb kifejezés... :? ).

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73065 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok
"A legrosszabb..."

Az ember társas lény, ezért szerintem az lehet a legrosszabb, ha egyedül marad. A magány talán a legszörnyűbb az embernek. Nincs senki, akivel beszélgethet, akinek az élményeit - jót, rosszat - elmondhatja, akire számíthat a bajban. Illetve... a magány múlandó. Ha van olyan "rosszaság", ami örök, az lehet, hogy még ezt is túlszárnyalja (csak most nem jut az eszembe egy sem...)

Hosszú és eredményes életet
Telcontar Léli

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73041 Írta: Eurynome
Eurynome válaszolt a következő témában: Gondolatok
Csak egy Barker-idézet: "Amit elképzeltünk, arról soha nem szabad lemondani."

...and Death laughs back...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 2 hete #73040 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok

Brisa írta: Azon kívül lehet, hogy azok az álmok nem vele valósulnak meg, de mással igen. És sokszor nagyon jó, hogy mindez így történt. Az álmok csak akkor nem teljesülnek be, ha az álmodója lemond róluk :!:


Na igen ebben alapvetően igazad van, az álmokat sosem szabad föladni! :!:
De szerintem van azért egy kis -esetenként pont elég- különbség! Azok az álmok, abban a formában, azzal az emberrel soha nem valósulnak már meg! :arrow: Más emberrel megvalósulhatnak hasonló álmok, de azok már a személy, annak jelleme, körülményei stb. miatt sem lehetnek teljesen azonosak! (Na nem mintha ez bármit is levonna az új élmények értékéből! :wink: ) Az álom beteljesülése tehát így is szép lehet, de azért kicsit más, mint amikor az illető szívében, elméjében eredendően megszületett az elképzelés!

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #73019 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát szerintem a "mi a legrosszabb ami velünk történhet" kérdésre nincs válasz. Ha rosszkedvünk van akkor lehet a legrosszabb az is, ami éppen történik, vagy utálatosnak tűnhet az egész világ. Ha meg "jókedvünk" van, akkor nem tudunk elgondolkodni komolyan a kérdésen - szerintem. :roll: Én nem is tudnék rá válaszolni. :?:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • Anna
  • Látogató
  • Látogató
22 éve 3 hete #73001 Írta: Anna
Anna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Legszebb érzéseim?
Az ember minden nap átél csodálatos dolgokat, egy-egy felemelő pillanat értelmet adhat a napnak, az életnek.

Egy film, egy könyv, a zene, egy csésze tea télen a meleg szobában, úszni egy tóban, barátokkal beszélgetni, a hóesés, az eső...
Nem is sorolom tovább, az élet tele van ilyen csodás pillanatokkal.

A legcsodálatosabb érzés kétségtelenül a szerelem, ebben egyetértek Cicával :)

Lényeg a lényeg: Élni jó!

Úristen, lassan olyan leszek, mint egy Coca-Cola reklám :D :D

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72989 Írta: Brisa
Brisa válaszolt a következő témában: Gondolatok

Yavanna írta: Brisa írta:
"az elmúlt szerelem élménye is gazdagítja az embert. A szépségével és fájdalmával együtt. De csak akkor, ha értékelni tudja azt az időszakot, amíg tartott. És képes tanulni belőle."

Egyszer az elmúlt szerelemről egy végtelenül földhözragadt és realista barátnőm ezt mondta: Ha egy szerelemnek vége van, akkor az ember nem saját magát siratja, nem is az elvesztett kedvest, hanem a meg nem valósult álmait, amelyek már soha nem nyerhetnek beteljesülést.


Szerintem nagyon nincs igaza a barátnődnek. Mert igenis az ember saját magát sajnálja ilyenkor, de piszkosul.
Azon kívül lehet, hogy azok az álmok nem vele valósulnak meg, de mással igen. És sokszor nagyon jó, hogy mindez így történt.
Az álmok csak akkor nem teljesülnek be, ha az álmodója lemond róluk :!:

Brisa

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72965 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nos sokan adtak már választ a kérdésre...

Lenne nekem is egy,mégpedig ennek az ellentétje.Mi lehet a legrosszabb az életben ami velünk történhet?

"Amit örökül kaptál az a tied,nem futhatsz el előle" :evil:

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72957 Írta: gillz
gillz válaszolt a következő témában: Gondolatok
Legszebb érzéseim? Amikor az ált isk. szinjátszókörrel készültünk az Új szinházban előadásra, és még scak páran voltunk ott, az első turnusban.
Rómában Kodály Te Deumot énekelni.
Amikor eddig boldog voltam, általában valamilyen közösséget éltem át. Emberekkel, csoporttal, természettel, környezettel, Istennel.
Most például elkerültem egy osztálykirándulást oly módon, h félórával korábbi vonatra szálltam. Lógtam egy megállót, majd persze már nem értem vissza időben. De teljesen szabadnak éreztem magamat a vonaton, miközben kidumáltam a kalauznál magam. Bár nem tudom megállapitani, mivel is éreztem magam egy közösségben. Talán a vonattal, meg a várossal, h azért Rákosrendezőről trolival is hazajutok...

need more brainz. yourz. now.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72945 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Yavi, te fagyizol Fórumozás közben? Ez nem ér! :evil: :wink: :D

Hát még nem voltam szerelmes, ebből következően nincsenek tapasztalataim az elmúlt szerelemről... De ha érdekel Titeket azt elmondhatom, hogy az osztálytársaim kb. mit gondolnak a szerelemről, így még előtte állva... Na meg hogy én mit gondolok! :wink: De azt hiszem akadnak segítőtársaim is. :wink:

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72941 Írta: Yavanna
Yavanna válaszolt a következő témában: Gondolatok
Legszebb élmény? Legcsodálatosabb érzés?
Az elkövetkező 5 percben az lesz a legjobb, amikor bekapom a következő kanál csokis fagyit, ugyanis ez egyszerűen fantasztikusan finom! :lol:
De ha a viccet félretesszük, akkor teljesen egyetértek azzal, amit Ancalimon írt! És nagyon szépen megfogalmazta, a megfogalmazhatatlant. És persze a szerelem. Találkozni és egyé válni a nagy Ő-vel, végtelen romantikával átszőtt érzelmi forgatagban...

Nem teljesen a Tma része, de az alábbiakról eszembe jutott valami, ami szerintem nagyon nagy igazság!

Brisa írta:
"az elmúlt szerelem élménye is gazdagítja az embert. A szépségével és fájdalmával együtt. De csak akkor, ha értékelni tudja azt az időszakot, amíg tartott. És képes tanulni belőle."

Egyszer az elmúlt szerelemről egy végtelenül földhözragadt és realista barátnőm ezt mondta: Ha egy szerelemnek vége van, akkor az ember nem saját magát siratja, nem is az elvesztett kedvest, hanem a meg nem valósult álmait, amelyek már soha nem nyerhetnek beteljesülést.

Azt hittem kiesem a fotelból amikor ezt mondta! Ehhez persze ismerni kéne; ez nagyon furán hangzott pont az ő szájából! Viszont szerintem óriási gondolat!
Kiváncsi lennék mit gondoltok erről! :roll: :)

És most jöhet az a fagyi! :D

"Aure entuluva!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72940 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ring-bearer írta: Nekem (talán azért mert nem voltam még szerelmes) a legszebb érzésem: az (nem viccelek!!!) olvastam, hallgattam a filmzenét vagy néztem a filmet (mármint a GyU), valahogy mindig azt a gondolatot erősíttette bennem, hogy színésznek kell legyek.


Nekem is van ehhez hasonló, de komolyan! Én már a GyU előtt (amikor még se nem olvastam, se nem láttam) filmrendező szerettem volna lenni, és ahányszor látom a filmet, mindig megerősödik bennem ez az érzés. De most úgy érzem, hogy végre megtaláltam az igazi barátaimat. Például képzeljétek, a nyáron volt a névnapom (júl.24.), és a barátnőm gondolt rá, és vett nekem ajándékot, de úgy, hogy osztálytársak vagyunk és egész nyáron nem találkoztunk, most adta ide, mert ma volt az évnyitó. És ez olyan jó érzés! Én nagyon meglepődtem, amikor ideadta 8O , álmomban sem jutott volna eszembe, hogy ad valamit, mert nyáron leveleztünk, és levélben már kívánt boldog névnapot.
És nekem még az is ilyen érzés, amikor olvasok - mégcsak nem is feltétlenül a GyU-t, de annál mindenképp így van -, teljesen kikapcsolok, és már egy másik világban vagyok, abban, amibe az író vezet be. És ha valaki jó író, akkor ezt süt a fekete betűkből szerintem.
És amikor segítek valakinek, vagy ajándékot adok, az is!
Most ennyit, majd még lehet, hopgy eszembe jut valami.
Sziasztok:
Kincső

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72936 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sziasztok!

Végre hazatértem. Nagyon jó a téma, azt hiszem, nem hagyhatom szó nélkül:

Ancalimon: egyetértek, ez az első olvasat-dolog csodálatos. Sajnos már nem tudom visszaidézni azt az érzést, amikor először olvastam a Szilmarilokat, de volt néhány kép, amikor egész lelkem benne volt, és teljesen átjárt az ihlet és a csodálat,
pl az Ainuilndale, Feanor története, Túrin, de a legjobban kezdetől fogva Turgon alakja ragadott meg: én a Gondolin bukásáért vagyok nagyon oda.
Később is vannak ilyenek, pl Ar-Pharazon + Númenor pusztulása.

szoktam nézni walesi filmeket, van egy, amiben walesiül is beszélnek: a végén vagy egy hárfás dal - és végig ráz a hideg, ahogy walesiül énekelnek...

szerintem ugyanilyen a lelki egyesülés a Kedvessel, amikor a gondolatok egymásba olvadnak, pontosan ugyanez.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72870 Írta: Thaurwathiwen
Thaurwathiwen válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem, ha elérsz vmit (itt nem anyagiakra gondolok, hanem pl: arra, hogy le tudsz fordítani egy idegen nyelvű szöveget) vagy eléred azt, hogy szeressenek, igaz barátaid legyenek, legyen egy kedvesed, boldog légy. Ha teljesül az, amire vágysz (pl: elolvasol 1 oan könyvet, amit már régóta el akarsz olvasni), és ha rájössz arra, hogy milyen szép a természet. Örülhetek, hogy ilyen szép környezetben lakom, boldog lehetek a családommal, a barátaimmal.
Sztem szinte minden pillanatban meg lehet találni a jót és az örömet.
Az is jó érzés, amikor ajándékot adsz át vkinek, és az örül annak, hogy adtál neki vmit önzetlenül, vagy megteszel vmit szeretetből, áldozatot hozol vkiért, mert ez megtérül, a szívben és a lélekben, sztem.

"...It's okay, we call it Reid-effect. Happens with children too..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
22 éve 3 hete #72862 Írta: Liang
Liang válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sok szép vélemény,nagyon jó összhatás!

Azthiszem ennél a témánál is nagyon különböző vélemények születnek.És ez így van jól.Mindenkinek más az élete,nemigen van két egyforma ember.Mindenki másnak örül,bár vannak "hétköznapi" dolgok,amikkel majd mindenki egyetért(szerelem,örök-barátság,stb).

Én az igaz barátoknak örülök a legjobban.Őket a legnehezebb megtalálni,legyen szó bárkiről is...Ha valaki elmondhatja magáról,hogy megtalálta mindet,már nem fog a halál gondolatával foglalkozni.Hiszen igazából ők "tartják" bennünk a lelket.Nincs nagyszerűbb érzés mint hogy magunk mellett tudjuk őket :D !!!

"Om mani padme hum" :wink: !

Üdvözlettel, Beid, A Régi Korok Bajnoka

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.590 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére