Gondolatok

Több
17 éve 9 hónapja #308102 Írta: sebcsaba
sebcsaba válaszolt a következő témában: Gondolatok

Aranill írta: Pl nem terem a világon annyi eper, hogy az összes epres cuccba jusson, így mesterséges aroma mellett megkeresték az természetes, eperízre megkóstolásig hasonlító anyagot. Ez egy ausztráliai fenyőfából kivont izé, így drága, profitorientált élelmiszerelőállító cégek nyugodtam ráírhatják, hogy az adott epresízű gezemice (bocs a kifejezésért, de hát ...) természetes.

Arra a borzalmas ízre gondolsz ami mindenre emlékeztet csak eperre nem? Valami rózsaszín gumijellegű izé...
Az ilyen tartalmű ételekre szoktam mondani hogy van benne eper... E per 432... Vagy Harry Potter után szabadon: mindenízű. Minden íz van benne E220-tól E985-ig.

Aranill írta: Sajnos a csokiról sem közöltek szívmelengető dolgokat, sajnos itt is sok átrázás.

Minél több kakótartalom és minél kevesebb adalék - én ezt a szabályt szoktam tartani. Mert szeretem a tömény keserűcsokit.

"De hiszen Elrondot legyőztük?!?"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308078 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Missy írta:

Remzymama/Tünde írta: Az a helyzet, hogy ha a föld úgy gondolja, elég volt, kicsit válogatni kéne, tesz róla, hogy fogyjunk. Jégkorszak, spanyolnátha, pestis, AIDS....


És olyan betegségek meg járványok amikről még fogalmunk sincs.
[size=9:2xntybto]Tudom, egyéni szocproblém, lehet csak az én szememet szúrja, meg gyorsan is írtál, de a Föld nem nagybetű?[/size]

Ecthelion: Nem volt már egy ilyen témájú beszélgetés itt?


Nem tudom, hogy volt-e. :D

Járványok, meg betegségek, meg csúnya korokozók mindig is voltak. Egy jégkorszak az már neccesebb valóban.

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308076 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Missy írta:

Remzymama/Tünde írta: Az a helyzet, hogy ha a föld úgy gondolja, elég volt, kicsit válogatni kéne, tesz róla, hogy fogyjunk. Jégkorszak, spanyolnátha, pestis, AIDS....


És olyan betegségek meg járványok amikről még fogalmunk sincs.
[size=9:3hz7aovg]Tudom, egyéni szocproblém, lehet csak az én szememet szúrja, meg gyorsan is írtál, de a Föld nem nagybetű?[/size]

Ecthelion: Nem volt már egy ilyen témájú beszélgetés itt?


sorry
új a gépem, új a billentyűzet, a hosszú í-t sem találom sose :P
de a többivel egyetértek

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308073 Írta: dorwinion
dorwinion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cunnir írta: A német kenyér a németeké, a magyar kenyér a magyaroké.
tiszta logikus :)


Szoktál hallgatni Bëlgát? :wink:

Ha nevetek, boldog leszek. Ezért tovább nevetek... :-)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308068 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta: Az a helyzet, hogy ha a föld úgy gondolja, elég volt, kicsit válogatni kéne, tesz róla, hogy fogyjunk. Jégkorszak, spanyolnátha, pestis, AIDS....


És olyan betegségek meg járványok amikről még fogalmunk sincs.
[size=9:20u1010c]Tudom, egyéni szocproblém, lehet csak az én szememet szúrja, meg gyorsan is írtál, de a Föld nem nagybetű?[/size]

Ecthelion: Nem volt már egy ilyen témájú beszélgetés itt?

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308066 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a helyzet, hogy ha a föld úgy gondolja, elég volt, kicsit válogatni kéne, tesz róla, hogy fogyjunk. Jégkorszak, spanyolnátha, pestis, AIDS....

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308065 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hmm. Én ezt erősen kétlem. Azt is hogy az egész emberiséget lehetséges lenne kiírtani, de azt meg pláne, hogy az egész földi életet.
Igen nagyon fejlett a hadiipar, de attól, hogy tegyük fel elpusztítja magát az emberiség (ami szerintem hülyeség - de ugye tévedhetek is :P ), a Föld még képes lesz regenerálódni. És ugye van néhány élőlény ami túlélne minket. ;)

Hmm lehet csak nagyon hiszek az emberiségben. Öreg hiba tudom. :P :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308060 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Gondolatok

Ecthelion írta:

Felagund írta: A kérdés leginkább arra vonatkozott, hogy ha árt, akkor szerintetek _miként_ árt?


Vannak ugyebár olyan növények, amik azért, hogy ellenálljanak a kártevő rovaroknak bizonyos toxinokat termelnek. Elvileg ezek nem károsak az emberre, viszont nem tudom, hogy hosszú - teszem azt több tízévnyi- fogyasztás után ezek az emberi szevezetben lerakódva nem-e okoznak kárt, esetleg a következő generációba nem-e adódnak át és tesznek kárt a magzatban stb.

Igen ez egy kérdés akar lenni. :D

Amúgy az olya nézetekkel nem tudok egyetérteni, amik azt mondják, hogy az ember így úgy el fogja pusztítani a Földet. Szeirntem az ember ehhez kevés. :D

A címke a kenyéren meg tipikusan magyar hülyeség. :D


Tájékoztatásul közlöm elég pár barom hogy a földi életet gyökeresen megsemmítsék.
A mostani fegyverek és a hideg háborúban használt fegyverek(rakéták, bio fegyok, nukleáris) töredéke elég a földi élet teljes megsemmisítéshez, ha úgy tetszik eltiprásáshoz.
ennyit erről:D
elég egy két lökött ember hozzá-

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308059 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: A kérdés leginkább arra vonatkozott, hogy ha árt, akkor szerintetek _miként_ árt?


Vannak ugyebár olyan növények, amik azért, hogy ellenálljanak a kártevő rovaroknak bizonyos toxinokat termelnek. Elvileg ezek nem károsak az emberre, viszont nem tudom, hogy hosszú - teszem azt több tízévnyi- fogyasztás után ezek az emberi szevezetben lerakódva nem-e okoznak kárt, esetleg a következő generációba nem-e adódnak át és tesznek kárt a magzatban stb.

Igen ez egy kérdés akar lenni. :D

Amúgy az olya nézetekkel nem tudok egyetérteni, amik azt mondják, hogy az ember így úgy el fogja pusztítani a Földet. Szeirntem az ember ehhez kevés. :D

A címke a kenyéren meg tipikusan magyar hülyeség. :D

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308058 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Gondolatok

Missy írta:

Remzymama/Tünde írta:

Cunnir írta: Viszont a kenyér még kenyérből van:) van benne lisztecske meg gabona 8)


te ugye most viccelsz?
a kenyér adalékanyagokból, tartósítóból, távolkeleti lisztből van....


Bezony. És a lisztecske is a földből van, ami szintén szennyezett, szóval...

De, ha már a kenyérnél tartunk, a barna kenyér-az itthoni, nem a német- amit, olyan egészségesnek tarttanak, az is tele van adalaékanyagokkal, meg színezékekkel. Ha kóstoltatok már német barna kenyeret tudjátok miről beszélek. A különbség fényévnyi.



A német kenyér a németeké, a magyar kenyér a magyaroké.
tiszta logikus :)
Mi rágjuk mi a vackunkat ő meg a finom kis cipojukat:D
Végülis mind a kettő ugyanugy tönkre van téve, nem kell aggodni hogy német barátaink előbb dobják fel a bakancsot mint mi.
Báár azért ha nézzük a többi kis akármit rákocska egyéb meglepetések hozzá:), viharocskák.

Mi nekünk a mi kenyerünk a jó nekik az ő kenyerük jó.
Nekem minedgy milyen a kenyér csak rágni lehesen.D

Ezeket leszámítjuk akkor maradok a álca kenyérnél és az álca tejnél:D

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308057 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta:

Cunnir írta: Viszont a kenyér még kenyérből van:) van benne lisztecske meg gabona 8)


te ugye most viccelsz?
a kenyér adalékanyagokból, tartósítóból, távolkeleti lisztből van....


Bezony. És a lisztecske is a földből van, ami szintén szennyezett, szóval...

De, ha már a kenyérnél tartunk, a barna kenyér-az itthoni, nem a német- amit, olyan egészségesnek tartanak, az is tele van adalékanyagokkal, meg színezékekkel. Ha kóstoltatok már német barna kenyeret, tudjátok miről beszélek. A különbség fényévnyi.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308056 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Gondolatok

Remzymama/Tünde írta:

Cunnir írta: Viszont a kenyér még kenyérből van:) van benne lisztecske meg gabona 8)


te ugye most viccelsz?
a kenyér adalékanyagokból, tartósítóból, távolkeleti lisztből van....


Van benne egy kevés magyar:D

pl: címke+tinta+az a ragadó izé az magyar:)

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308054 Írta: Tünde
Tünde válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cunnir írta: Viszont a kenyér még kenyérből van:) van benne lisztecske meg gabona 8)


te ugye most viccelsz?
a kenyér adalékanyagokból, tartósítóból, távolkeleti lisztből van....

"Anyává csakis a gyerek tehet - nem az apa"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308050 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Gondolatok
Namarie

Nézzük a dolgokat:D a Föld csak pihen mi pedig vágjuk a fát magunk alatt:), de nem kell félni ketté vágjuk már nincs vissza út:D.
Mehetünk vissza a kőkorszakba ha úgyan lesz hova, ott aztán nem kellenek majd szavak .).

Úgy is benne vagyok a témába erről írtam dolgozatot:D
bioinverzitás, mindennap 40 növény és állat faj kerül veszélybe vagy pusztul ki, egy kis statisztika.
vagy a másik afrikában minden másodpercben meghal egy gyermek egy olyan betegség miatt amit gyógyítani lehet, vagy éhen hal.
Csak a nagy hatalmak nem segítenek, mert mindent a pénz pénz pénz pénz számít csak a pénz pénz hajt mindent.


Viszont a kenyér még kenyérből van:) van benne lisztecske meg gabona 8)

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja - 17 éve 9 hónapja #308049 Írta: Missy
Missy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Viaszból van? 8O

Mondjuk ma már nem tudunk semmit enni, ami ne lenne "mérgezett". A föld, a víz, a levegő, az egész bolygó meg van mérgezve és vele együtt mi is.

Sötét fellegek úsztak lomhán az égbolton, követve az ifjú tünde útját az erdei ösvényen.
(Tünde énem,félig meddigLevinhood, DH2000. segítségével)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #308037 Írta: Fimbrethil
Fimbrethil válaszolt a következő témában: Gondolatok
énmeg azt hallottam h a joghurtbeli eper( meg lehet h a többi gyümi is) viaszbol van
a viaszrol legalább tudom mi nem ugy mint a Na-monhidrát-glutamát-mianyavalyát...

Aki Istenhez beszél, arról azt mondjuk, imádkozik,
akihez Isten beszél, arról azt mondjuk, megőrült.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307904 Írta: Liliom
Liliom válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem hinnem hogy lenne jelentos kulonbseg etel es etel kozott (most nem a bozsirban sult krumpli es az alma kozti kulonbsegre gondolok!), jelenleg egy olyan csaladnal elek, akik csak organikus, bio eteleket es alapanyagokat vasarolnak. En is ugyan azt eszem harom honapja, es nem erzem magam masnak vagy egeszsegesebbnek. Attol hogy egy noveny genmodositott, attol meg a lenyeges tapanyagok es vitaminok benne vannak, nem kell tole tartani.

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307894 Írta: Kiszhobbit
Kiszhobbit válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha én erre a sok baromságra hallgatnék amiket mondanak a génmanipulált kajával kapcsban, asszem semmit se ennék.
De nem hallgatok :lol:
eddig mindent megettem, függetlenül attól hogy honnan van és kutya bajom szvsz hobbitba nem üt a ménkű :lol: :lol:

Merielle i evellon

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307866 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Gondolom lehet. Emlékeim szerint minket olyanokkal rémiszgettek, hogyha génmanipulált kaját eszünk akkor gnóm gyerekeink lesznek. Én valahogy úgy vagyok vele, hogy ha csak azt enném meg amiről látom, hogyan készült akkor éhenhalnék. Persze valamilyen szinten odafigyelek rá mit eszem, de nem figyelhetsz mindenre. Amitől én frászt kapok azok a biokaják amire azt mondják eeez bio meg eeez is. Aztán szerintem meg nem az, csak drágább. sőt mostanában a legtöbb biokaját át is címkézték :twisted: :P
De hát ez már a tudatos vásárlás amiben mi magyarok még nagyon babák vagyunk és megveszünk mindent.
Angliában van egy műsor egy nagydarab csaj vezeti ami pont arról szól, hogyan lehetne tudatosan spórolni vizen, levegőn, kaján, szemeten. Nagyon okosat szokott mondani a csomagolásról, meg mindenről. Tudtátok pl,hogy egy csomó kaja hiába van frissen csomagolva a csomagolás miatt kismértékben mérgező lehet?

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307844 Írta: Idhren
Idhren válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta: Ecthelion: a növények folyamatosan változnak (=jelennek meg bennük új és új mutűciók), de ebből mi semmit nem veszünk észre, mivel a mutációk nagy többsége közömbös a növény számára, és nekünk is.
Ráadásul a tenyésztés maga is voltaképpen génmanipuláció, hiszen mesterségesen tenyésztünk, vagy nem tenyésztünk tovább bizonyos génekkel rendelkező növényeket (ahogy állatokat is)

A kérdés leginkább arra vonatkozott, hogy ha árt, akkor szerintetek _miként_ árt?


Én úgy tudom, (lőjetek le, ha nem) hogy vannak növények, amiket idegen génekkel (hormonokkal... az lehet növénynek? nemtom, mert csak emberélettant tudok) turbóznak halálra, és hiába eszel paradicsomot, lehet, hogy görgdinnyegénekkel van tele. Ez még nem baj, de ki tudja, mifélék vannak még... Meg a sejtburjánzás nem túl jóemlékű szó, és ez bizony az a javából.

Szeretlek Titeket Béláim!!! :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307841 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ecthelion: a növények folyamatosan változnak (=jelennek meg bennük új és új mutűciók), de ebből mi semmit nem veszünk észre, mivel a mutációk nagy többsége közömbös a növény számára, és nekünk is.
Ráadásul a tenyésztés maga is voltaképpen génmanipuláció, hiszen mesterségesen tenyésztünk, vagy nem tenyésztünk tovább bizonyos génekkel rendelkező növényeket (ahogy állatokat is)

A kérdés leginkább arra vonatkozott, hogy ha árt, akkor szerintetek _miként_ árt?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307820 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nóli i linantea írta: A gyümölcsjoghurtban levő gyümölcs látott gyümölcsöt, sőt egykoron maga is az volt, de minden lényeges anyagot kivontak belőle, majd felfújták.
szóval a gyümölcslétről max csak nosztalgiázhat.

A gyümölcsaromák "egyszerű" észterek, a legtöbbjük legy egyszerű laboratóriumban könnyen előállítható.


Olvastad már a Leves hazudik című veretes könyvet?
Nehezen tettem meg, mert sok kedvenc étkemről kiderült a pőre igazság, s nem vigasztal az, hogy valamit sejtettem. Pl nem terem a világon annyi eper, hogy az összes epres cuccba jusson, így mesterséges aroma mellett megkeresték az természetes, eperízre megkóstolásig hasonlító anyagot. Ez egy ausztráliai fenyőfából kivont izé, így drága, profitorientált élelmiszerelőállító cégek nyugodtam ráírhatják, hogy az adott epresízű gezemice (bocs a kifejezésért, de hát ...) természetes. Sajnos a csokiról sem közöltek szívmelengető dolgokat, sajnos itt is sok átrázás.

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307804 Írta: Nóli i linantea
Nóli i linantea válaszolt a következő témában: Gondolatok
A gyümölcsjoghurtban levő gyümölcs látott gyümölcsöt, sőt egykoron maga is az volt, de minden lényeges anyagot kivontak belőle, majd felfújták.
szóval a gyümölcslétről max csak nosztalgiázhat.

A gyümölcsaromák "egyszerű" észterek, a legtöbbjük legy egyszerű laboratóriumban könnyen előállítható.

If I promise not to kill you, can I have a hug?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307741 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok
kannás bor: jó, ha látott szőlőt. Amúgy az eperaromáról valahol azt olvastam, hogy egy fakéregből készül. Nos, ez legalább természetes. A gyümölcsjoghurtban a gyümölcsdarabok nincsenek gyümölcsből??? 8O vagy én vagyok megint szőke?
Arannil: szvsz ha Földanya semnmit se csinál, akkor is elintézi magát az emberiség, csak idő kérdése.

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307732 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
És képzeld tényleg:) Vannak olyan almalevelet amik csaka dobozon láttak almát vagy még ottsem. Általában mindenféle aromákból készülnek mint a gyümölcsös joghurtban a gyümölcs sokszor nem is gyümölcs.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307731 Írta: Cunnir
Cunnir válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Az a megoldás, hogy termessz otthon zöldséget ha teheted és nem panelban laksz: )

ha pedig muszáj venni akkor én a piacot ajánlom mert ott megtapogathatod amit veszel.

Egyébként nekem nincsen bajom a génmanipulált élelmiszerrel. Az ételeink 90%- áról nem tudjuk honnan van és mi van benne. Én ezért nem aggódóm a gyümölcsök és a zöldségek miatt sem.



Végén kiderül az alma ital nem is almából van és vajnyi kevés köze van almához vagy nem is ismeri.)

A gyenge soha nem képes megbocsátani.A megbocsátás az erősek tulajdonsága.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307728 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az a megoldás, hogy termessz otthon zöldséget ha teheted és nem panelban laksz: )

ha pedig muszáj venni akkor én a piacot ajánlom mert ott megtapogathatod amit veszel.

Egyébként nekem nincsen bajom a génmanipulált élelmiszerrel. Az ételeink 90%- áról nem tudjuk honnan van és mi van benne. Én ezért nem aggódóm a gyümölcsök és a zöldségek miatt sem.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307713 Írta: Aranill
Aranill válaszolt a következő témában: Gondolatok
A szándék nemesnek tűnik, csak az útja a konszerneken keresztül vezet , ki tudja milyen ez a sárkánytojás?
Azért vagyok szkeptikus, mert az élelmiszergyártóknak, előállítóknak, az az érdeke, hogy még több pénzt keressenek, nem az, hogy egészségesebb élelmiszert állítsanak elő, vagy hogy óvják, védjék környeztüket stb.
Huzogatjuk szép sorjában a ki a gyufákat, aztán majd jól kihalunk! Visszaüt még Föld anyánk, éghajlatváltozás, járványok s ki tudja még milyen formában, oszt joccakát!

Mensch werden ist eine Kunst.

06 20 99 29 525

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307590 Írta: Ecthelion
Ecthelion válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szerintem az emberek többsége azért van ellene a génmódosított növényeknek, mert csak arra hagyatkozik, ami a médiából folyik, az pedig általában negatív hangvételű (legalábbis így vettem észre).
Alapvetően szerintem jó kezdeményezés, csak az a baj vele, hogy nem lehet pontosan előre megjósolni, hogy egy adott növény egy adott környezetben miként fog fejlődni. Vagyis akár még károsabb is lehet a környezetére (és az emberi szervezetre is), mint a GMO mentes növény. Nyilván végeznek kísérleteket, mielőtt termeszteni kezdik ezeket a fajtákat, de sajnos azt nem lehet előre megmondani, hogy az a növény x év alatt milyen változásokon fog átesni a különböző környezeti hatásoknak köszönhetően.
Szóval szerintem a kezdeményezés, a célkitűzések jók, csak lehet, hogy hosszútávon isszúk majd meg a levét a dolgokat. :roll: Vagy éppen hosszútávon lesz hasznos. :P

Ha nagy baromságot írtam volna, akkor javítson ki a biológus részleg. :lol:

"A bus station is where a bus stops. A train station is where a train stops. On my desk, I have a work station."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
17 éve 9 hónapja #307589 Írta: Artemisz
Artemisz válaszolt a következő témában: Gondolatok

Snuffles írta:

Felagund írta: A beszélgetős topic génmódosított kutyáival kapcsolatban szeretném megkérdezni, hogy ki mit gondol a génmanipulált növényekről, lehet-e őket fogyasztani, és ha igen, miért nem ;)

Génmanipulálás... Ilyenkor mindenki rosszra gondol, mert mindenki azt gondolja, hogy csak rosszértelemben vett mutánsok lehetnek azok. És hogy micsoda galád dolog ilyet tenni. De ha nem lettek volna soha mutánsok, mi sem lennénk most itt.
Szvsz nem rossz dolog az, sőt. Kivégezni lehet, állok elébe. :)


Inkább eszem mutánst mint műtrágyával telenyomottat. Szal 1etértek, kollegina ;)

lassan kibomló
cseresznyevirág vagyok
Isten tenyerén


Az Erdő legyen Veletek!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.498 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére