Gondolatok

Több
19 éve 8 hónapja #236834 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hihetetlen, hogy ezen is képesek vagytok vitatkozni...
Elmondom én hogy látom...
Volt egy nagy természeti katasztrófa...sokan meghaltak.
(mellesleg sokkal nagyobb azok száma, akik éhen halnak, de...)
Lehet azt mondani, hogy semmi sincs véletlen és ez volt a sorsuk...lehet annak, aki ebben hisz. Lehet azt mondani, hogy isten akarata...annak, aki ebben hisz. Lehet azt mondani, hogy a természet szinten tartja a populációt...annak, aki ebben hisz.
Egy dologban szerintem egyetérthetünk...hogy nagyon rossz ezt megélni. Nekem egyből az jutott eszembe, hogy mit éreznék, ha az én ismerőseim, barátaim is az áldozatok között lettek volna...ha az én családomból tüntek volna el...szörnyű...ezt tudom rá mondani. Mindegy miért történt...
Ha megtehetném a saját kezemmel segítenék ott, helyben, dehát...
Ilyenkor szoktam rádöbbeni, hogy miket az én életemben olyan nagy problémáknak látok, azok valójában nem is mérhetők ilyesmihez, és elszégyenlem magam, hogy úgy le tudnak néha törni...ilyen kis dolgok...
(Mellesleg Előd sztem csak rosszul fogalmazott...de javíts ki Előd, ha tévedek)
Inczy hozzászólása ide is való szerintem...
Abból a szempontból mindenképp, hogy látom én, hogy mindenki, akinek van a dologról véleménye, az szenvedélyesen vitázik a másikkal, és felháborodik, hogy hogy lehet ilyet írni és izé...mert mindenki annyira tévedhetetlennek hiszi magát, pedig egyikünk sem tudhat soha biztosat. Azt tudhatjuk, hogy miben hiszünk, és hogy az agyunk milyennek képzeli a világot...és ha ezek pár embernél különbözőek, azon teljesen felesleges összeveszni...próbáljuk elfogadni, hogy nem feltétlenül van igazunk, és lehet még valami amögött, amit mi látunk, és azt is, hogy más talán ugyanazt a dolgot is egészen másképp látja...talán, ha odafigyelnénk a másikra...olyan nehéz dolog ez ?
Persze mindez magánvélemény...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236828 Írta: Alcarcalimo
Alcarcalimo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Timona javaslatára és Remzy jóvoltából (enyhén célzatosan az korábbi témára, pontosabban néhán yreagálására utalva) bevágok ide egy linket...


www.tsunamicandles.tk/

Tessék... kiki gondolkozhat, ha már ez a gondolkozós topic, netán kicsit el is mélyülhet...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236806 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok

_Phelan_ (Caranthír) írta: Timona: Áldd az eget hogy ilyen lélekkel és egyensúlyal a lelkedben születtél. Nem mindenki van ezzel így.

Az egyensúly amit látni vélsz, csak illúzió, oanom nincs ;)
Szerintem mindez csak hozzáállás kérdése, ha szeretsz élni a nehézségekkel együtt teszed mindezt, mert hozzá tartozik, dög nehéz tud lenni, de ha nem lenne az unalmassá válna, egy idő után ellaposodna.
Nekem se könnyebb, mint másnak és még csak optimista se vok, egyszerűen foggal körömmel ragszkodom az élethez, mert nem hiszek abban, hogy a halál után valami jobb vár ránk...

[size=9:1grx48x4]A lelkembe meg inkább ne másszunk bele, mert a végén még belevész valaki[/size] :P

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236773 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Tudjátok, amióta megy ez a "vita" folyamatosan csak egy dolog jut eszembe... Egy szokás, egy mozdulat. Mindjárt meg is látjátok mi....:

Régebben egyik napom úgy telt, mint a másik... Rohangáltam ide-oda, csináltam a dolgom, 8 felé állt a fejem, néha beszéltem emberkékkel, hol kedvesen, hol ingerültebben. A szokásos rohanás, és hol éltem közben? Csak a saját kis világomban, és nem láttam az orrom hegyénél tovább. Mindig azt csináltam, ami épp eszembe jutott, amit éppen akartam, alig figyeltem másra. Aztán kezdtem vhol érezni, h vmi nincs rendben... nem tudtam mi. Teltek tovább a napok, és motoszkáltam benne ez az érzés... Aztán kezdtem egy kicsit lassítani és gondolkodni... És végül megálltam, felemeltem a fejem, és körbenéztem. És ahol az előbb még csak elmosódott emberalakok voltak, és zsivaj, ott hirtelen sok-sok érdekes, érző ember lett, rengeteg apró, érdekes, olykor vicces mondatfoszlánnyal. Megfigyelendő mozdulatok. Sok-sok gondolat. Milliónyi apró részlet, amit ezelőtt nem vettem észre. És iszonyatosan butának éreztem magam. Hogy nem vehettem ezeket mind észre, ezelőtt?
Azóta annyira élvezem, ha csak egyszerűen ülök, és figyelek...

Hogy hogyan jött ez ide...? Kicsit ködös a párhuzam? Ne haragudjatok... Most így visszaolvasva, tényleg nem vág ide, de... Ezzel csak arra akartam rámutatni, hogy... Mindig van még vmi az általad ismert határok mögött. Ne nyilatkoztassunk ki és ne ragaszkodjunk megszállottan semmihez. Hisz ki tudja, mi van még amögött...

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236769 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok
Rabyn: ha összeírnánk, az átlagember egy évben hányszor gondol öngyilkosságra, és a mondatok téglák lennének, azzal már Dunát lehetne rekeszteni. Más kérdés, hogy hálistennek csak kevés hányada jut el az embereknek oda, hogy rá is szánja magát. Hálistennek.

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236745 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hozzáfűzés:
A világ nem azért van, hogy tönkeretedd magad miatt, és nem azért, hogy tönkretedd magad miatta.

Én általában, -főleg ha nem is tehetek a dologról - nem veszem annyira komolyan a problémákat, hogy leöngyilkoljam magam. Ha ez van, ez van. Nem lehet rajta változtatni (már ha nem lehet). Nem tehetek róla (Már ha nem tehetek róla). Kérdés: hogyan lehetne kijavítani/felülírni/semmissé tenni.
Persze ha nekekm is benne van a kezem akkor szoktam magam hibáztatni, de akkor is a fenti kérdés a fontos, nem az, hogy hú, nekem mennyire rossz.

Ha nem látod a fényt az alagút végén, nem baj, mert a sötétség is szép. És a sötétség az egyetlen dolog amit nem látsz jobban ha megvilágítod. (ez személyes vélemény persze. )

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236740 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Phelan és Estelio: Kb 12 éves korom óta többször volt már olyan, hogy annyira gyűlőltem magamat, hogy legszívesebben kiugrottam volna az ablakon. Sokszor végigondoltam a takaró alatt, (nincsen szobám ahova elbújjak ezért mindig a takaro alá mászom ha egyedül akarok lenni) hogy aha kiugrom az ablakon, vagy valami hasonlo őrültséget csinálok. Megtalálnak sírnak egy sort, eltemetnek.. Na itt mindig elszörnyedtem, hogy hogy jut ilyen az eszembe, amikor annyi embernek okoznék ezzel fájdalmat, legfőképp az anyukámnak, és a családomnak, a barátaimnak. Nem soha nem lennék rá képes, hogy ténylegsen kárt tegyek magamban.. Egyrészt azért amit fentebb írtam, másrészt mert baromira félek a fájdalomtól, meg mert mindig lehet jobb.. Mindig két út van és csak rajtunk áll melyikre lépünk rá..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236714 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sirgon Esgalnor írta: Én csak azért nem reagáltam elodyke beszólására, mert nem tudtam eldönteni, hogy komolyan gondolja e, vagy csak ugratni és provokálni akar minket, és ez egy rosszul elsült vicc akart lenni. Mivel elöd azóta sem füzött semmit a dologhoz, ezért számomra még mindíg megoldatlan rejtély a dolog.

Hát akkor elodyke fejét lekapom a helyéről mert engem itt már igen komolyan inzultálnak a hozzászólásom miatt.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236713 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én csak azért nem reagáltam elodyke beszólására, mert nem tudtam eldönteni, hogy komolyan gondolja e, vagy csak ugratni és provokálni akar minket, és ez egy rosszul elsült vicc akart lenni. Mivel elöd azóta sem füzött semmit a dologhoz, ezért számomra még mindíg megoldatlan rejtély a dolog.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236707 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok

_Phelan_ (Caranthír) írta: OFF Estelio: Kicsit túlzásokba esel nem gondolod? Csak úgy szimplán nagyon... lehetne hoyg elgondolkozz kicsit a stílusjegyeiden ill. még1* végiggondolnád mielött elküldesz valamit... nem szeretem ha valaki túlzásokba esik és majdnem olyan ügyesen műveli a világfájást minta sok álomvilágba menekülő tizenéves. Igazán tudják, hogyan kell midnen hozzászólásukba vmi szeméyles rosszat is becsempészni. :P


Sok igaz stopp Személyes véleményed stopp Most élem a mélypontom stopp mikor Próbálok majd tőmondatokat használni stopp Véleményem inkább visszatartom stopp így jó? stopp
Ne használjak stoppot minen mondat után? stopp
Őszinte híved stopp Estelio stopp
stopp stopp

Médiaismeret könyvemben van egy érdekes cikk. emberek vélemény a tvről és filmekről majd elhozom vmikor. stopp

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236697 Írta: Alyr Arkhon
Alyr Arkhon válaszolt a következő témában: Gondolatok
Egyetértek Sirgonnal és amanival.

Én nem tulajdonítanék semmi hátsó "szándékot" az emberiséget sújtó katasztrófáknak, mivel ezek éppúgy sújtanak mindenki mást, mint minket, bár egy részéről tehetünk valami módon, pl igazán nem kéne városokban élni, mert akkor gyorsan terjednek a járványok...
A felmelegedés-dolog igen, fenyegető, de az azzal járó vízemelkedés nem így jelentkezik...

"Eala Earendel engla beorhtast
ofer middangeard monnum sended"
/Cynewulf/

"Nem táncol többé pázsiton
Aranyerdőben tündelány"
/SÚ/

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236691 Írta: Rayan
Rayan válaszolt a következő témában: Gondolatok
:énmegaszondom:

Senki ne húzza fel magát semmin.

:nincsértelme:

Köszönöm a szót :D

tiltsátok be a kisbetűt

Csinci

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236687 Írta: Batti
Batti válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az itélkezők nézzenekmár körül. Biztos, hogy azon az ekölcsi piedesztálon állnak, ahonnan mondanivalójukat vélik közölni?

Még ha magamra azt is mondom "azt kapom amit megérdemlek", ezt másra mondani.... na mindegy.?! :értetlenkedés:

Amani, nekem se jutott más az eszembe. Gandalf szavai pontosan megfogalmazzák amit kell. És a teid is.

"Kane o Keizai Suru"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236682 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok
OFF Estelio: Kicsit túlzásokba esel nem gondolod? Csak úgy szimplán nagyon... lehetne hoyg elgondolkozz kicsit a stílusjegyeiden ill. még1* végiggondolnád mielött elküldesz valamit... nem szeretem ha valaki túlzásokba esik és majdnem olyan ügyesen műveli a világfájást minta sok álomvilágba menekülő tizenéves. Igazán tudják, hogyan kell midnen hozzászólásukba vmi szeméyles rosszat is becsempészni. :P

félON vagy mittom:
elodyke: Ismerem ezt a felfogást és hmm... természetesen kicsinyes emebri érzelmeken kívül más okaokat nem nagyon tudok emlegetni miért is ne... de... ;) Szóval elodyke mint próféta szólj hozzánk újra... a karma ilyen mélyreható ismerete engem gyönyörködtet :)

De ez vonatkozik a "másik oldalra" is... az ember ritkán emelkedik fölül magán... meg kell adni a lehetőséget... elvileg midnenkinek van joga ítélkezni... ugyanannyira, mint másokat meginteni azért, mert ítélkezik... ebből az egyik vélemény vagy elbukik vagy beleolvad a másikba... (értsd kieegyezés). visszakérdés.... ki az aki megmondhatja egy embernek, hogy az nem ítélkezhet szíve joga szerint?

Timona: Áldd az eget hogy ilyen lélekkel és egyensúlyal a lelkedben születtél. Nem mindenki van ezzel így.

(ui. nem vagyok paradox tessék erről leszállni :D csak egy hüyle idealista)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236663 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ott a pont amani :!:

(immáron nem először)

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236623 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok

Minerva írta:

Timona írta:

Estelio írta: Inkább önkezűleg. Én ennek a híve vagyok.

Ez elég sajnálatos.
Most mondd már meg miért?
Én gyávaságnak tartom, ha valaki a problémái elől a halálba menekül, ez megfutamodás! Ráadásul iszonyatosan önző felfogás...

Lehet, h megfutamodás, de néha nem lát az ember más megoldást...
Még sosem érezted így?

Voltam már mélypoton, nem is egyszer, de még soha nem jutott eszembe önként véget vetni életemnek. Megoldás mindig van, meg kell keresni!


Különben teljesen jogosnak érzem amani felháborodását, csak nekem nem volt "merszem" így elővezetni...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236612 Írta: amanibhavam
amanibhavam válaszolt a következő témában: Gondolatok
Meglehetősen elképesztőnek és visszataszítónak érzem egyesek véleményét itt arról, ki mit "érdemelt" meg és mit nem. Hosszas magyarázatok és példák (minek?) helyett hadd álljon itt egy idézet abból a műből, ami köré állítólag ez az egész egylet szerveződött.

JRR Tolkien, Lord of the Rings, I., The Shadow of the Past:
‘No, and I don’t want to,’ said Frodo. I can’t understand you. Do you mean to say that you, and the Elves, have let him live on after all those horrible deeds? Now at any rate he is as bad as an Orc, and just an enemy. He deserves death.’
‘Deserves it! I daresay he does. Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it to them? Then do not be too eager to deal out death in judgement.

Elnézést, kicst felhúztam magam. További jó filozofálást.


love is the shadow that ripens the wine

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236611 Írta: Minerva
Minerva válaszolt a következő témában: Gondolatok

Timona írta:

Estelio írta: Inkább önkezűleg. Én ennek a híve vagyok.

Ez elég sajnálatos.
Most mondd már meg miért?
Én gyávaságnak tartom, ha valaki a problémái elől a halálba menekül, ez megfutamodás! Ráadásul iszonyatosan önző felfogás...

Lehet, h megfutamodás, de néha nem lát az ember más megoldást...
Még sosem érezted így?

"Kard vagyok a sötétségben! A falak őre vagyok! A tűz vagyok, amely elűzi a hideget! A fény, amely elhozza a hajnalt! A kürt, amely felébreszti az alvókat!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236607 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sirgon írta: A földrengéseknek semmi köze az emberiség természetpusztító tevékenységéhez...

Teljesen egyet értek veled!
[size=9:1nbv6bo1]és én csak azért irtam vizet, mert nem akartam belebonyolódni a részletekbe, amiről csak halvány emlkeim vannak még a földrajz óráimról megmaradva...[/size]

Túlságosan földhözragadt vagyok ahhoz, hogy azt tudjam mondani, hogy ez sorsszerű, így kellett lenni... inkább úgy közeliteném meg a dolgot, hogy ez a földmozgás a bolygó sajátja a kezdetektől fogva, most épp Sri Lanka és környéke, máskor majd más.

Viszont ilyenkor talán többen gondolkodnak el azon, hogy semmi sem állandó, nem szabad felelőtlenül élnünk eme égitesten, ez nem baj, sőt!



Estelio írta: Inkább önkezűleg. Én ennek a híve vagyok.

Ez elég sajnálatos.
Most mondd már meg miért?
Én gyávaságnak tartom, ha valaki a problémái elől a halálba menekül, ez megfutamodás! Ráadásul iszonyatosan önző felfogás...

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236590 Írta: Sirgon Esgalnor
Sirgon Esgalnor válaszolt a következő témában: Gondolatok
Néhány pontosítás: A földrengéseknek semmi köze az emberiség természetpusztító tevékenységéhez. A lemeztektonikához van köze, és azóta mozognak a földkéreg lemezei mióta maga a föld is létezik. A víz nem tolt arréb semmilyen szigetet, földrészt. Azok a kéregdarabok mozdultak el, amelyen ezek a földdarabok fekszenek, és a vizet is a földkéreg váratlan gyors elmozdulása lódította meg. A földrengés energiájának töredéke hozta létre a cunamit, bár épp ez is elég. A föld nem tért le a pályájáról, hanem a tudósok arról vitatkoznak, hogy müszerekkel kimutathatóak e azok a rezgö mozgások és finom imbolygások, amit ez a földrengés generált. A túlnépesedésnek egyedül az áldozatok számához van köze, minnél nagyobb a népsürüség és minnél rosszabb körülmények között élnek, annál több a katasztrófa áldozat.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236489 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok
elodyke:azt gondoltuk,hogy nem vagy Te olyan.. ;)
Inczy:Valszeg igazad van,sőt biztos, de tény,hogy volt pár elképzelés,amit itt leírtunk és mindenki másképp látta azt.

Szal mindenkinek: szvsz jobb nem mondani,hogy megérdemelték,vagy sem. Elvégre nem tudhatjuk.. Ha már így történt, legalább ne zúdítsuk még mi is (akik szerencsére kimaradtunk) a dolgokat.. :(

Cala: sztem jó sokan vagyunk a Földön,úgyhogy nem egy embertől függ az egész,hanem az egész közösségtől. 'Ha vagyunk 10-en egy csoportban és abból csak 1 akar valamit, hiába teszi meg. Még maradt 9,aki akadályozza, vagy megsemmisíti a művét. Sajnos.. :( '

[size=9:3tv0gnrx]Ha vki hülyeségnek tartja,amit írtam nyugodtan szóljon,valszeg igaza van.. ;) [/size]

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236475 Írta: elodyke
elodyke válaszolt a következő témában: Gondolatok
hát nem.


olyan vagyok én?..


de most komolyan.. gondolj már bele..

... Aztán rájövök: az álarc én magam vagyok.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236469 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ne haragudjatok, de nekem egy kicsit úgy tűnik, mintha félrebeszélnétek egymás mellett... Ez (számomra legalábbis) 2 külön dolog...

Rabyn nagyon jól megfogalmazta. Ez volt a sorsuk. Ezt vállalták. Sosem tudhatod, miért keleltt így történnie, de nincsenek véletlenek. Bár ezekről többet tudhatnánk...
Az már egy megint más kérdés, h te ítélkezhetsz-e mások fölött...
Előd sztem nem embergyűlöletből mondta... ömmm, ugye? :P

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236459 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Estelio írta:

Rabyn írta: Akkor már inkább a földanya végezzen velem mint egy másik ember..

Inkább önkezűleg. Én ennek a híve vagyok.


Pontosítok! Inkább a föld, a természet végezzen velem mint egy Ember..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236458 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elveszett az előző hozzászólásom, úgyhogy most csak röviden írom le, amit akkor írtam... :(
Szóval Kicsit megkésve bár és törve is... de mindegy...
A földrengés+szökőárral kapcsolatban. Szerintem is azért történte mert valakik megérdemelték, de az lehet, hogy nem azok, akik ott voltak.
Sosem a hülye szívja meg!
Amúgy a világnak kéne üzenni nagy táblákat, hogy ébresztő, a természetet nyúvasszák meg!
Az ember a sját vesztébe rohan minden egyes lépéssel.
Sajnálom a hozzátartozókat, de korábban kellett volna okosabbank lennünk.
Van előrejelzés... vmi kisbolygó jön errefelés és 25 év múlva találkozunk vele, nem jön nekünk...höhö állítólag. De úgyis neküknk fog, ha továbbra is ilyen hülyék vagyunk.
Áhh mind1... biztos kifelejtettem vmit. Puszi

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236450 Írta: Alison West
Alison West válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rabyn írta: Ha végiggondoljátok a történelmet, amikor az ember valami oltári nagy baromságot követett el, vagy tul sok ember élt a földön, akkor mindig történt valami nagy katasztrófa ami megtizedelte a népet. Pl ott volt a Pestis járvány, vagy a nagy háboruk, a vulkánkitörések, a nagy földrengések. Szerintem ezek nem történtek véletlenül. Én nem fogalmaznék ugy mint Előd, nem mondom, hogy megérdemelték az emberek a halálukat, de ez votl a sorsuk. És a sorsán senki sem tud változtatni, semmi se történik értelmetlenül. És ha belegondoldok, akkor a világon naponta több ezer gyerek, és nő hal meg éhínségben és háboruban annak van értelme? amikor EMBER öl EMBERT? Akkor már inkább a földanya végezzen velem mint egy másik ember..


Teljesen egyetértek Veled.
Ha nem lennének ilyen katasztrófák, akkor szép lassan túlnépesülne a Föld, szóval ez betudható egyfajta "selejtezésnek", durván fogalmazva. Ezeket a dolgokat a sors a sors irányítja... Akár terrorcselekmény, akár szökőár, mindennek a hátterében a sors áll. Lehet, hogy ártatlan emberek voltak, de ez nem ártatlanság vagy bűnösség kérdése, itt nem lehet válogatni...

Nem a ruha teszi az embert; az ember teszi azt, amire a ruha kötelezi.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #236445 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok
off

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236429 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Ha végiggondoljátok a történelmet, amikor az ember valami oltári nagy baromságot követett el, vagy tul sok ember élt a földön, akkor mindig történt valami nagy katasztrófa ami megtizedelte a népet. Pl ott volt a Pestis járvány, vagy a nagy háboruk, a vulkánkitörések, a nagy földrengések. Szerintem ezek nem történtek véletlenül. Én nem fogalmaznék ugy mint Előd, nem mondom, hogy megérdemelték az emberek a halálukat, de ez votl a sorsuk. És a sorsán senki sem tud változtatni, semmi se történik értelmetlenül. És ha belegondoldok, akkor a világon naponta több ezer gyerek, és nő hal meg éhínségben és háboruban annak van értelme? amikor EMBER öl EMBERT? Akkor már inkább a földanya végezzen velem mint egy másik ember..

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #236427 Írta: Narmo
Narmo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Estelio: Nem,nem volt durva.. csak mikor olvasod a rosszabbnál rosszabb híreket és közben egy ilyen boldog új éveteset.. hmm.. Szal kissé meglepődtem,meg a hangulat nem épp hozzáillő. ;) De tényleg,valszeg csak nekem volt túl hirtelen.. :oops:

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja - 19 éve 8 hónapja #236322 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok
off

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.542 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére