Gondolatok

Több
19 éve 8 hónapja #234431 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem inkább azzal van bajom (vélemény nyilvánítás), hogy sokszor nem a szemembe mondják mi a baj velem. Nem mondják ott az adott helyzetben, hogy mit követtem el, min kéne változtatni de a hátam mögött megy a pusmus, és a rosszindulatuság.. Ez szerintem sokkal rosszabb mint ha nem mondanak semmit. A relaxos topicban történt vitának (sajnos) van/volt alapja.... Én azt gondolom, hogy inkább ki kell mondani a gondolatokat.. csak nem mindegy milyen formában.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234430 Írta: Namarie
Namarie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Telcontar írta: Nemreg olvastam valahol es nagyon tetszett egy szoveg:
"Mielott megszolalsz, gondold vegig, hogy amit mondani akarsz, szebb-e, mint a csend, amit megtorsz."

Idorol-idore latom (most legutobb a relax tabor kapcsan), hogy vannak, akik olyan megjegyzeseket irogatnak a forumba, amelyek lathatoan semmi masra nem alkalmasak, mint indulatokat felkavarni. Nem velemenykozlesek, hanem karogasok, peldaul olyan temaban, ahol eldontott tenykent kezelve tamadnak meg koncepcionalisan sem kialakult dolgokat.

Szabad a velemenynyilvanitas, korlatlanul. De kerdem en, nem mi magunk lennenk onmagunk legjobb cenzuraja? Aki leir egy duhos, elkeseredett, netan indulatoktol mentesen vadaskodo vagy aggodalmaskodo sort, nem gondolja vegig, mi lehet a kovetkezmenye az irasanak? Van, amikor szukseges rossz dolgokrol is beszelni, de sajnos jonehanyan vannak kozottunk is, akik nehezen irnak ugy akar a napsutesrol, hogy ne legyen benne egy "bezzeg en" vagy egy "ez igy eleve rossz" jellegu megjegyzes.

Olyan sok a vita, aminek semmi koze az erdemi dolgokhoz...

Eredetileg ezt nem ide szantam, de rajottem, ha a maga helyere irnam, az pontosan az lenne tolem, mint ami ellen tiltakozom. Itt viszont erdemi vita lehet belole. :)

:idea:

Nos, most én pironkodom, mivel valóban van hajlamom a károgásra, de jó okkal... és álatlában tudom, miért írom, és tisztában vagyok a lehetséges következményekkel. Pont azért írom. Nekem se kellemes, amikor ilyesmit írok, meg megpróbálom úgy csinálni, hogy mások érdekét tartsam szem előtt. ha valakit sért, bánt, elnézést.

Karácsony: részint azon is múlik, hogy ki hogy áll hozzá személy szerint a dolgokhoz. A Gyöngyszem által leírt hölgy is megkérhette volna az illetőt, a férfira nézvést is szégyenletes, amit csinált...

Én a karácsony környéki nyafogást utálom a legjobban, meg amikor azt látom, hogy megy a para azon, hogy kinek mit vegyen az ember. és nem örömmel, hogy "ennek örülni fog" hanem úgy,m hogy remélhetőleg jó lezs neki, nem húzza fel az orrát stb. De ehhez az is kell, hogyha lehet, ugyan ne adjunk már a másiknak lomot, meg fél éve lejárt szavatosságú dolgot dögivel... szerintem a karácsonyi őrület leginkábba pénz miatt van: mindenki venen mindent, amit akar, arra pénze nincs, vesz egy rakat bóvlit, hadd teljen a szatyor, anyuka őrjöng, hogy hogy lezs atakarítva, és ha jön xy az hogy fogja lesni a pókhálót, és mit zsól hozzá utána stb.

Ahelyett, hogy a család épp ráérő tagjai, beütemezve a dolgokat kitakarítanának, és tökéletesen nem érdekelné, hogyha felfedezik, hogy véletlenül lemaradt valami. Biztos a kedves vendégnél is lenn kifogásolni való, csak esetleg nem látható helyen. De kit érdekel ez? Ez kell, hogy érdekelje a másikat? Ajándék: jó és szép, használható dolgokért nem ekll tízezreket kiadni.

A városban meg nem az a fontos, hogy a másik bunkó velünk, az az, az ő dolga, hanem hogy mi ne legyünk azok. Ha elengedem azt, kai menni kar, még za is lehet, hogy megköszöni, ha nagy rohantamban rálépek valaki lábára, mielőtt megszólalna én kérek elnézést. És ezek hétköznapi alapdolgok lennének.

Családok: nem hozza közelebb, ha arról szól,. hogy márpedig ekkor meg akkor kötelező megjelennetek, és kötelező ezt vagy azt csinálnotok. Ahelyett, hogy a következő lenne: jöttök, amikor tudtok, jó, ha az indulás előtt szóltok is ide, csak gyertek. Hoztok, amit tudtok, nem baj az, a lényeg, hogy most másképp is gondolatok ránk.

Sajnos sok esetben a Karácsony fölösleges és giccses ömlengéssel is jár: kapcsoljuk csak ba a rádiót, tévét, csakúgy öntik a karácsonyi daloknak nevezett sok esetben tartalamatlan képződményeket. De a lényegi dolgokról nem beszélnek. Ennek ellenére:

Áldott, boldog ünnepeket mindenkinek!

"ó, én vad atyámfiai, nem fog átok: elmegyek én tihozzátok"
"Gyere ide, ne félj! Biztonságban vagy a biztonságban lévők között!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234425 Írta: Drizzt
Drizzt válaszolt a következő témában: Gondolatok
Sztem megint arról (is) van szó, hogy ki mit vesz észre...
Én azt láttam, ahogy segytenek egy vak srácnak felszállni a buszra, majd leülni. Azt láttam ahogy egy idős ember átadja a helyét egy fiatal lánynak, akinek akkora táskája volt, mint saját maga. Azt láttam ahogy az autós, bár elsőbbsége volt, mosolyogva intett a gyalogosoknak, hogy menjenek nyugodtan. Azt láttam, hogy a jelmezkölcsönzőben, bár a minimum idő 3 nap, odaadták (volna?...elmentünk már érte?) nekünk a 6 pár csizmát keddtől negyedikéig 3 napi díjért...hiszen karácsony vagyon...mondták.
Ezek a veszekedős dolgok mindig jelen vannak...ámbár a nagy ajándékvásárlás miatt kicsit talán ingerlékenyebbek az emberek...ugye, ha nem az utolsó pillanatban kéne...hu télleg indulnom kell vásárolni :) .

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234421 Írta: Lora
Lora válaszolt a következő témában: Gondolatok
Szeretet Ünnepe? :?

Nos, ezt apum most mesélte, jött haza boltból... Állt egy férfi a pénztárnál, befurakodott elé egy nő teli kosárral. Erre elkezdtek veszekedni, aztán a férfi a földre dobta a nő kosarát, kiöntve belőle mindent. Nő fogta a kosarat, az arcába vágta a férfinek, felrepedt a szemöldöke vagy mi, férfi megragadta a nőt a hajánál fogva, be a cigarettáspultba fejjel.. Itt azért már közbeavatkoztak, meg kihívták a rendőrséget..

Ez az egész karácsonyos dolog minden évben egyre jobban elfajul.

Gyöngycem (voltam valaha)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234413 Írta: _Neo
_Neo válaszolt a következő témában: Gondolatok
Elnezest, amiert nem Telcontar hozzaszolasara reagalok (mar csak azert is, mert maximalisan egyetertek vele, nem szandekozom ragozni), viszont tegnap nagyon "szep" karacsonyi elmenyben volt reszem.
Mint minden rendes, adofizeto allampolgar, nyakamba vettem a varost, s nekialltam karacsonyi ajandekokat vadaszni. Az, hogy a tomegkozlekedes szobol csak a tomeg volt igaz, cseppet bosszantott, de ezen mar evek ota sikerul hamar tultennem magam: nem erek oda elobb, ha ideges vagyok. Sajnos, sok kedves embertarsam ezt nem igy gondolja. Ilyenkor Karacsony elott hallom legtaplobb beszolasokat, altalaban azoktol az idosebb emberektol, akikre elvileg fel kell neznunk, mert bolcsek, nagy elettapasztalattal rendelkeznek, stb. /me naivan azt hitte sokaig, hogy minel idosebb lesz az ember, annal tobb turelmet tanul, de a kiserleti tapasztalat erre racafol, kemenyen.
Ez lenne ma a Szeretet Unnepe?

"Ötszáz, bizony, dalolva ment
Lángsírba velszi bárd:
De egy se birta mondani
Hogy: éljen Eduárd. -"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234406 Írta: Telcontar
Telcontar válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nemreg olvastam valahol es nagyon tetszett egy szoveg:
"Mielott megszolalsz, gondold vegig, hogy amit mondani akarsz, szebb-e, mint a csend, amit megtorsz."

Idorol-idore latom (most legutobb a relax tabor kapcsan), hogy vannak, akik olyan megjegyzeseket irogatnak a forumba, amelyek lathatoan semmi masra nem alkalmasak, mint indulatokat felkavarni. Nem velemenykozlesek, hanem karogasok, peldaul olyan temaban, ahol eldontott tenykent kezelve tamadnak meg koncepcionalisan sem kialakult dolgokat.

Szabad a velemenynyilvanitas, korlatlanul. De kerdem en, nem mi magunk lennenk onmagunk legjobb cenzuraja? Aki leir egy duhos, elkeseredett, netan indulatoktol mentesen vadaskodo vagy aggodalmaskodo sort, nem gondolja vegig, mi lehet a kovetkezmenye az irasanak? Van, amikor szukseges rossz dolgokrol is beszelni, de sajnos jonehanyan vannak kozottunk is, akik nehezen irnak ugy akar a napsutesrol, hogy ne legyen benne egy "bezzeg en" vagy egy "ez igy eleve rossz" jellegu megjegyzes.

Olyan sok a vita, aminek semmi koze az erdemi dolgokhoz...

Eredetileg ezt nem ide szantam, de rajottem, ha a maga helyere irnam, az pontosan az lenne tolem, mint ami ellen tiltakozom. Itt viszont erdemi vita lehet belole. :)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234404 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Hát elég rossz ezt olvasni, hogy senki sem várja a karácsonyt, mert
a család... ez tök rossz. mi történt? már a karácsony sem hozza össze az
embereket? :(

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234382 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok

Cicaful írta: Nálunk a szenteste első mozzanata mindig a jó öreg Bojtorján lemezről a "Csengőszó".


ÁÁÁ évekig az volt a kedvenc karácsonyi lemezünk (ugyan másolt kazin volt meg...), de még alsóban eltűnt valahol suliban!... :(

Amikor kicsi voltam, csináltunk anyukáméknak a tesómmal titokban műsort - verset mondtunk, énekeltünk, történetet meséltünk. Én tanítottam meg a Kornélnak. Elméletileg titok volt...gyakorlatilag szüleim rájöttek idő előtt, és a elrejtettek egy diktafont...azóta is megvan a felvétel... :P


Mi hasonlóképp, csak mivel hugicámmal amúgy is folyton a babákkal meg a plüssjátékokkal szerepjátszottunk (mindnek külön személyisége volt :) ), ezt velük adtuk elő, bár persze mi énekeltünk/verseltünk/stb. helyettük :) :wink: Mi szándékosan vettük fel az egyiket :oops: :D

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234373 Írta: Cicaful
Cicaful válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk a szenteste első mozzanata mindig a jó öreg Bojtorján lemezről a "Csengőszó". Amikor kicsi voltam, csináltunk anyukáméknak a tesómmal titokban műsort - verset mondtunk, énekeltünk, történetet meséltünk. Én tanítottam meg a Kornélnak. Elméletileg titok volt...gyakorlatilag szüleim rájöttek idő előtt, és a elrejtettek egy diktafont...azóta is megvan a felvétel... :P
Műsor már nincs, Karácsony még van. Néha veszekedősen, de vége mindig meghitt. Néha éjféli mise.

Mindenkinek áldott, békés karácsonyt kívánok!

"A kihívás:
megmaradni önmagadnak egy olyan világban,
mely megpróbál olyanná formálni, mint a többiek"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234368 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok

Nellas írta: Nem akarom lelombozni a t. társaságot, de azért beírom:
tegnap a női karral, aminek tagja vagyunk, a nagy karácsonyi hanghverseny előtt ellátogattunk egy öregek otthonába. Vegyes érzésekkel tértem utána haza, mert egyrészt nagyon jó volt látni az örömöt az arcukon, amit a rájuk gondolás váltott ki, de utána az egyik kórustag megsúgta nekünk, hogy az igazgatónő mesélt, hogy a 33 bentlakó idős ember közül hetet(! :? ) visz el karácsonyra a családjuk. Néhányat azért, mert nincsenek hozzátartozóik, de legtöbbjüket azért, mert "NINCS" családjuk.
Borzasztó lehet így megöregedni, otthon, család nélkül egy szobában... :(
Tudom, hogy az ápolók mindent megtesznek, hogy elfeledtessék velük a hiányt, mégis...
Az biztos, hogy az én szüleim soha nem maradnak majd magukra, mert legszívesebben soha nem hagynám el őket. Persze tudom, hogy mindez lehetetlen és egyszer a saját családommal máshol élek majd, de a karácsonyt sosem töltöm majd el a szüleim nélkül. Mindent, ami szép számomra a karácsonyban (és az életemben úgy általában) tőlük kaptam. Ezt meg kell hálálni.


Mi nem idösek otthonában voltunk most énekelni hanem csakidöseknek.. Én se akarok így egyedül maradni.. És tudom, hogy anyukám se fog mert VELEM lesz!

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234364 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Az imádkozás az nálunk se volt sose... :( [size=9:d7omuxeo]Bár elvileg én a szüleimtől "kaptam" a hitemet/vallásomat, mert ők járattak hittanra, ők adtak a kezembe bibliai könyveket már egész kicsi koromban, de ők csak felnőttkorukban keresztelkedtek, így nekem sokszor úgy tűnik az ő hitük valahogy más... :roll: [/size] Viszont szerencsére éneklés nem csak karácsonykor volt/van(?) :) kicsi korunkban az esti program nagyon sokszor nem (csak) mese volt, hanem anyu énekelt nekünk... dejó is volt az... *nosztalgia*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234357 Írta: Cueddo
Cueddo válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund, Ring: nekem nagyon hiányzik az imádság is, meg az éneklés is a családban. előbbit sajnos csak magam szoktam, utóbbit meg köztetek. de sztem is az egyik legszebb dolog egy közösen elmondott imádság, főleg ilyenkor.

Nap felé tör, amíg csak a Nap áll,
És nem vesz rajtuk erőt a halál.

(Dylan Thomas)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234328 Írta: Léli
Léli válaszolt a következő témában: Gondolatok

Timona írta: Nekem a Karácsony a szeretet, a békés családi együttlét ünnepe.


Nálunk is... ez volt. Legszívesebben én kihagynám az idei karácsonyt. Hogy ne létezzen. Egyáltalán. Majd jövőre. Meg azután... Most túl sok rosszat tudok hozzá kapcsolni. A szüleim válnak [size=9:ngkbwzzi](ami ugyan várható volt, de most, h ittvan, azért elég szar érzés)[/size], a kutyá(im)nak minden valószínűség szerint ez lesz az utolsó karácsonya(-uk), az anyai nagyapám beteg (ami ugyan nem komoly, de még soha nem láttam ennyire betegnek. Mindig a mosolygós, urgatós, morgós papa volt), az apai nagymamám pedig nálunk lesz pár napig. Ez csak azért rossz, mert úgy 9 hónapja elég rossz állapotban van, és amikor látom, mindig csak arra tudok gondolni, h bármikor meghalhat...

De amit kiskoromban mindig is szerettem benne: a nagyszüleim ilyenkor mindig kijöttek hozzánk, és dél körül a nővéremmel feldíszítettük a fát, ez mindigis a mi dolgunk volt, közben eszegettük a szaloncukrot, no meg a kutyák is kaptak belőle, aztán szépen lassan kitettük alá az ajándékokat, a kutyákéval kezdve, akik onnantól fogva egész nap a fa körül feküdtek, meg szimatoltak (ők is imádják a karácsonyt), aztán este, még vacsora előtt a mamival bementünk az egyik szobába, amíg anyuék odarakták azokat az ajándékokat, amiket korábban nem tehettek, feltették a Mennyből az angyal zenéjét, és megszólalt a csengettyű, akkor mehettünk át. És olyankor együtt gyújtunk egy-egy csillagszórót, és utána kibontjuk az ajándékokat (először a kutyák kapják meg a sajátjukat), és végig karácsonyi zene szól.
Aztán egyszer már nem jöttek a mamiék. A tavalyi karácsonykor pedig már egyedül díszítettem a fát, mert Anikóék az albérletben ünnepeltek. Most meg... érdekes lesz... bár többet úgyasem lesz ilyen, az is biztos.
Talán egy pozitívum azért mégis van (Örök Optimistám kedvéért kerestem ilyet is): a kis Zitus. Nagyon aranyos, és nagyon szeretem, és 27-én lesz fél éves :)

Ha mindenképpen muszáj megtartani az idei karácsonyt, én is a barátaimmal tölteném inkább. Azt hiszem, mindenki tudja magáról, hogy ki az, akit ott szívesen látnék magam és a fa mellett.

"Nem az idő tellik: mi változunk."

"Az igazság pusztán nézőpont kérdése."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234327 Írta: Nellas
Nellas válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nem akarom lelombozni a t. társaságot, de azért beírom:
tegnap a női karral, aminek tagja vagyunk, a nagy karácsonyi hanghverseny előtt ellátogattunk egy öregek otthonába. Vegyes érzésekkel tértem utána haza, mert egyrészt nagyon jó volt látni az örömöt az arcukon, amit a rájuk gondolás váltott ki, de utána az egyik kórustag megsúgta nekünk, hogy az igazgatónő mesélt, hogy a 33 bentlakó idős ember közül hetet(! :? ) visz el karácsonyra a családjuk. Néhányat azért, mert nincsenek hozzátartozóik, de legtöbbjüket azért, mert "NINCS" családjuk.
Borzasztó lehet így megöregedni, otthon, család nélkül egy szobában... :(
Tudom, hogy az ápolók mindent megtesznek, hogy elfeledtessék velük a hiányt, mégis...
Az biztos, hogy az én szüleim soha nem maradnak majd magukra, mert legszívesebben soha nem hagynám el őket. Persze tudom, hogy mindez lehetetlen és egyszer a saját családommal máshol élek majd, de a karácsonyt sosem töltöm majd el a szüleim nélkül. Mindent, ami szép számomra a karácsonyban (és az életemben úgy általában) tőlük kaptam. Ezt meg kell hálálni.

"Csak engedj élni... tüzekbe nézni...
tilinkószónál... mesét mesézni..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234321 Írta: Cala
Cala válaszolt a következő témában: Gondolatok
Vajon, hogyan jobb élni? :
- vakon kergetni álmokat, melyek nem válnak valóra = reményledni
vagy
- nem

hogyan?
Kiben bízhat az ember, ha magában nem? és ki bízhat benne?

...

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234312 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok

Kevés felnövő, "normális" kamasszal talákoztál akkor eddig

Hát akiket a barátaimnak mondok azok is eléggé szar állapotban vannak, hasonlóan hozzám. Ennek főleg családon belüli dolgok vannak. Engem utál apám, mert lány lettem. Egyik barátnőm apja alkoholista. Másiknak az apja egy szoknyabolond, ami miatt szétmentek a szülei. A harmadik meg hozzám hasonlóan nem kellett az apjának, de ő simán azért mert van. Szóval ezek után ha normális felnőtt lenne belőlem az legalább olyan csoda lenne mintha hirtelen optimista lennék.
Egyébként Karácsony.
Szar, sose azt kapom amit szertnék. Most is csak megamtól, mert én azt vettem magamnak amit akartam (Rotk díszdobozos). Szar csórónak lenni, elhihetitek. Tudom, hogy nem az ajándék számít hanem, hogy szeretettel adják, de azért mégis.(azért nálunmk a szeretet is hiányzik már vagy két-három éve) Direkt megmondtam hónapokkal ezelőtt hogy mit szertnék hogy tudjon anyám gyűjteni rá.
Egyébként én a mértéktelen menyiségű zselés szaloncukorot akarom tovább vinni, annál királyabb nincs is. Ja ,meg hogy olyan fa legyen aminek az ágai között simán eldughatom őket, így ha valaki sunyi disznó megenné kívül a dugesz helyen meglegyenek.
Egyik évben mikor bontottam a fát, találtam egy szem szaloncukrot(megjegyzem legalább 4kg szaloncukor biztos volt a fán) sikítozva rohantam körbe a házban az arcomra kiült a győzelmi mámor ahogy a magasban lóbálhattam az utolsó zselés szaloncukrot amit egy falásra megettem. Még most is összefut a nyál a számban, ha csak rá gondolok is.
Azt a sok tüskét azt nem vinném ha lehetne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234310 Írta: Timona
Timona válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nekem a Karácsony a szeretet, a békés családi együttlét ünnepe.

Amit nagyon szeretek benne, az a visszatérő állandóság, ami évről évre boldogsággal tölt fel. Gondolok itt arra, hogy anyu ilyenkor mindig halászlét főz, én beiglit csinálok, az öcsém segit apunak belefaragni a karácsonyfát a talpba, [size=9:3j34htc4]ami nem kis feladast, mert nagy fa- vastag törzs, közepes talp- sok faragás :lol: [/size] Ezzel elmegy a délelőtt, majd délután apu, öcsém és én feldíszítjük a fát, míg anyu befejezi a vacsora előkészületeit, utána gyorsan becsomagoljuk még a kósza ajándékokat és elhelyezzük a fa alatt. Kora délután "vacsora", majd ha mindenki jól lakott apu megrázza a csengettyűt és mindenki megkeresheti a neki szánt ajándékokat :)
[size=9:3j34htc4]Viszont mi nem szoktunk karácsonyi dalokat énekelni (sajnos), de apu pár éve szert tett egy Zámbó Jimmy Karácsonyi CDre :hajáttépi: na az az amit szivesen kihagynék :? ![/size]

Ha valamit átörökíthetnék mindebből, akkor az a béke és a nyugalom ami ilyenkor körbevesz.
Ez az a nap az évben amikor nincs veszekedés, maximum azon, hogy akkor most kék v piros szaloncukrot rakjunk a fára ;) Ettől olyan szép és meghitt az egész.

"Van úgy, hogy csak emlékszem arra, ami éppen történik."
Fodor Ákos

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234309 Írta: Orsie
Orsie válaszolt a következő témában: Gondolatok

Rogue írta: Én a családdal kapcsolatban vagyok pesszimista,mivel lassanként úgy tekintem, mintha anyámon kívül nem lenne családom. (részletek feleslegesek.) Ezért szerintem nem feltétlenül kell a családdal tölteni a karácsonyt. én nem vágyom erre. beérném azzal, akit a legjobban szeretek -) és ez nem anyukám lenne, mivel tudom, hogy ő családi karácsonyra vágyik...ezért neki legyen az. de nekem nem kéne.

Nekem évről évre kevesebb karácsonyi hangulatom van.. a családom egyre kisebb, 24.-én anyám mindig tiszta stresszben van, tavaly ledőlt 2 nap után a fa és a kedvenc díszeim összetörtek.. szeretném szeretni a karácsonyt és vágyom a szép ünnepi hangulatra de valahogy nem jön össze. Egyetértek Rogue-gal, én is szíveseben töltöm azzal az ünnepeket, akit szeretek és nem ragaszkodom feltétlen a családhoz. Pl sokkal jobban örülnék, ha a legközelibb barátaimat összegyűjthetném szenteste és velük tölthetném a karácsonyt, meg a Kedvesemmel (bár vele töltöm a 25-26.-át hálistennek) ... akkor biztos lenne is kedvem hozzá.

"in the real dark night of the soul it is always three o'clock in the morning."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

  • gilloth
  • Látogató
  • Látogató
19 éve 8 hónapja #234272 Írta: gilloth
gilloth válaszolt a következő témában: Gondolatok

Leo írta: Mi az a dolog, amit a karácsonyban a legjobban szeretsz, mi az a szokás, ami annyira a szívedhez nőtt a családodban, hogyha majd neked is külön családod lesz, mindenféleképpen át akarsz örökíteni oda?


Az öcsémet (vagyis ő nem lesz ott, remélem saját családjával v párjával lesz) meg a Nagyim emlékét
plusz: az eklektikus karácsonyfát :D , csak nem nagyon lesz rá mit tenni [size=9:hh6d7cvt]tekintve h kicsi az esélye h nekem gyerekem, férjem, stb legyen[/size].
önsajnálás vége. :oops:
imádkozni én is szoktam, csak nem otthon.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234265 Írta: Kincső
Kincső válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk már pár éve számomra azzal kezdődik a karácsony, hogy írogatom a képeslapokat a rokonoknak, ismerősöknek :) Na persze ezt nem 24-én, de ezzel kezdődik. Aztán közvetlenül az ünnep előtti napokban a tesómmal felváltva csomagoljuk az ajándékokat Apu szobájában, már azokat amikről tudunk vagy tudhatunk, mert nem a miénk :) (Nálunk ált. inkább több kisebb ajándék van, mint egy nagy.)
Aztán 24-én kint a konyhában "mi nők" (anyu+tesóm+én) sütünk-főzünk, közben ált. tesóm meg én esteleg apu feldíszítjük a fát, végül mindenki titokban csempészi oda az ajándékait a fa alá, mert "a Jézuska a felnőttek nagy játéka" - így mondta anyu mikor én már rájöttem, hogy nem Ő hozza az ajándékot, de a tesóm még nem. :) Aztán vacsizunk, berakunk egy karácsonyi lemezt/kazit, csillagszórózunk, és egyesével bontjuk ki az ajándékokat, és megvárjuk, hogy a másik mit kapott. Közben bejglit meg sütit eszünk, és ha napközben még elcsattant egy-egy idegesebb szó/mondat, ilyenkorra hál'égnek mindenki elcsendesül... *karácsonyiemotikon*

"...asztaltalan szó-malaszttal..."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234263 Írta: Rabyn
Rabyn válaszolt a következő témában: Gondolatok
Nálunk is fura karácsony van. Mi nem énekelünk kb. 8 éves korom óta.. (apa valamiért nem díjazza ahogy az adventi koszorut meg az ilyen cuccokat... tulképp szeritem ha rajta mulna nem is lenne karácsony nálunk...) ilyenkor van egy csomo finom ennivalo (na azt örökíteném át,, a halászlét meg a TÖTÖTTTkáposztát) meg egy csomo veszekedés... "mé nem ugy bontod az ajándékot, vigyázzá hova ülsz".. stbstb.. De egyébként néha azért jó szokott lenni. ja és a mézeskalácsot bár évek óta az se volt.. Meg a közös fa díszítés (apa nélkül mert ö akkor is veszekszik.)

Rouge: nekem meg anyubol és a hugombol áll a csaldom és néha bekapcsolodik az öcsém is.. de csak néha.. és egészen ritkán a hugom.

"Én szóra váltanám a gondolatot de félek, hogy nem érdekel.."

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234257 Írta: Rogue
Rogue válaszolt a következő témában: Gondolatok
Én a családdal kapcsolatban vagyok pesszimista,mivel lassanként úgy tekintem, mintha anyámon kívül nem lenne családom. (részletek feleslegesek.) Ezért szerintem nem feltétlenül kell a családdal tölteni a karácsonyt. én nem vágyom erre. beérném azzal, akit a legjobban szeretek -) és ez nem anyukám lenne, mivel tudom, hogy ő családi karácsonyra vágyik...ezért neki legyen az. de nekem nem kéne.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234248 Írta: Ery
Ery válaszolt a következő témában: Gondolatok

Felagund írta:

Léofwine írta: :arrow: Mi az a dolog, amit a karácsonyban a legjobban szeretsz, mi az a szokás, ami annyira a szívedhez nőtt a családodban, hogyha majd neked is külön családod lesz, mindenféleképpen át akarsz örökíteni oda?


Az imát a karácsonyfa körül.
De tudom, klerikális reakciós vagyok... :?


Ugyan már! Magam is hasonló módon fogalmaztam volna + az elmaradhatatlan karácsonyi dalok :)

"Valami lóg a levegőben! Sajnos nem Maedhros..."

Καναπή!

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234247 Írta: Ringbearer
Ringbearer válaszolt a következő témában: Gondolatok
Fela: mért szerintem az tök szép lehet.. :wink:
én azt szeretem a legjobban, amikor a család a karácsonyfa körül áll,
és énekeljük ugyanarról a régi-régi lemezről a mennyből az angyal-t...
csak esssen már a hó!! :wink:

"Be the change you want to see." Gandhi

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234244 Írta: Felagund
Felagund válaszolt a következő témában: Gondolatok

Léofwine írta: :arrow: Mi az a dolog, amit a karácsonyban a legjobban szeretsz, mi az a szokás, ami annyira a szívedhez nőtt a családodban, hogyha majd neked is külön családod lesz, mindenféleképpen át akarsz örökíteni oda?


Az imát a karácsonyfa körül.
De tudom, klerikális reakciós vagyok... :?

Our knees do not bend easily

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234155 Írta: _Phelan_ (Caranthír)
_Phelan_ (Caranthír) válaszolt a következő témában: Gondolatok

Estelio írta: Én még nem hallottam olyanról, hogy egy pesszimistából optimista lett, de ha van ilyen tessék nyugodtan cáfolni.


Kevés felnövő, "normális" kamasszal talákoztál akkor eddig :)

Then you'll see, tears won't wash this away, Memories of the years that started the pain

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234152 Írta: Léofwine
Léofwine válaszolt a következő témában: Gondolatok

Inczy írta: Emberek, karácsony van... Olyan fura nem? Megint eltelt egy év... Már Kismarosról is hazajöttünk. Félelmetes.

És tudjátok mi volt az egész hétvégének az egyik fénypontja? Az a sok, boldog arc, ahogy bontogatták az ajándékokat, ahogy meglepődtek, mert vki olyantól is kaptak ajándékot akire nem számítottak. És nem nagy ajándékok voltak: pici apróságok, mézeskalács, vagy apró ezmegaz.
ENNEK sokkal jobban örültem az összes ajándéknál.

Ilyenkor látom be, h tényleg jobb adni, mint kapni....


Inczy, példakpem vagy ezért a hozzáállásért, komolyan, mondom! Én is azt szerete a legjobban, amikor én adok valakinek ajándékot, aki nem is számít rá, és látom az arcán a meglepettséget, és azt, hogy meghatódik. Ilyenkor madarat lehetne velem fogatni! Teljességgel egyetértek veled Incáj barátném!!!!!!
Egyébként hamár gondolatok topic, ésha már Karácsony, felvetnék egy témát!

:arrow: Mi az a dolog, amit a karácsonyban a legjobban szeretsz, mi az a szokás, ami annyira a szívedhez nőtt a családodban, hogyha majd neked is külön családod lesz, mindenféleképpen át akarsz örökíteni oda?

"Végignézett rajtunk, nem szólt semmit csak sírvafakadt!"

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #234147 Írta: Inczy
Inczy válaszolt a következő témában: Gondolatok
Emberek, karácsony van... Olyan fura nem? Megint eltelt egy év... Már Kismarosról is hazajöttünk. Félelmetes.

És tudjátok mi volt az egész hétvégének az egyik fénypontja? Az a sok, boldog arc, ahogy bontogatták az ajándékokat, ahogy meglepődtek, mert vki olyantól is kaptak ajándékot akire nem számítottak. És nem nagy ajándékok voltak: pici apróságok, mézeskalács, vagy apró ezmegaz.
ENNEK sokkal jobban örültem az összes ajándéknál.

Ilyenkor látom be, h tényleg jobb adni, mint kapni....

Feel the sunshine 8)

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 8 hónapja #233915 Írta: Patiszon
Patiszon válaszolt a következő témában: Gondolatok

Sirgon Esgalnor írta: Jé, egy Patiszon! Rég jártál errefelé. :)


Háát, az igaz, és ritkán is fogok erre visszatévedni, mert időm nem sok van... :)
De azért jó itt :)
Optimizmus-pesszimizmushoz csak annyit, hogy optimistának lenni jó, pesszimistának lenni pedig hasznos ;)
De én azért igyekszem mindenben a jót látni és hinni a csodákban (lásd vizsgák) :roll:

A barát dolga az is, hogy szemére vesse barátjának, ha ostobaságot akar elkövetni.

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Több
19 éve 9 hónapja #233806 Írta: Estelio
Estelio válaszolt a következő témában: Gondolatok

Szóval nem is akarsz optimista lenni? Azt hittem, legalábbis ez "szól" minden hozzászólásodból... (Már bocs.)

Panda: Nem az szól, inkább a fájdalom, hogy nem tudok az lenni. A szívem mélyén talán szeretnék, de ez olyan mélyen van és olyan gyenge, hogy nem tud kitörni. Lehet elő lehetne csalogatni valahogy. Nem tudom, hogyan. Lehet sehogy. Én még nem hallottam olyanról, hogy egy pesszimistából optimista lett, de ha van ilyen tessék nyugodtan cáfolni. De amit érzel a hozzászólásaimban az biztosan nem az hogy optimista akarok lenni. Egyelőre jó így. Most egy igen nehéz időszakomat élem, amit inkább csak átvészelni szertnék. Mert ugye bár aki sz**ban van az ne ugráljon. Nemde?

Kérjük, hogy Bejelentkezés vagy vagy Fiók létrehozása, hogy csatlakozhass a beszélgetéshez!

Moderátorok: GandalfAlyr ArkhonKincsőMetafloraAlew
Oldalmegjelenítési idő: 1.509 másodperc

A Tolkien.hu weboldalon megadott adatokat (különösképpen az alábbi adatokat: név, telefonszám, e-mail cím, életkor, szülő/gondviselő neve és e-mail címe, illetve a tevékenységünkre és programjainkra vonatkozóan megjelölt érdeklődési körök, a tájékoztató levelek és a bennük található linkek megnyitása illetve a rendezvényeinken való részvétel ténye) a Magyar Tolkien Társaság az Ön részére nyújtott on-line szolgáltatásaink biztosításához, programjainkon való részvételhez kapcsolódó nyilvántartások vezetésének érdekében, továbbá a tevékenységünkről és programjainkról nyújtott tájékoztatás céljából tárolja.
Adatai megadásával Ön kifejezetten hozzájárul azok fenti célok érdekében történő felhasználásához. A Magyar Tolkien Társaság a hatályos törvényi előírásoknak megfelelően, csak addig tárolja az Ön személyes adatait, amíg a meghatározott célok megvalósítása érdekében indokolt, illetve ameddig Ön az adatok kezeléséhez való hozzájárulást vissza nem vonja.
A Magyar Tolkien Társaság az Ön személyes adatait semmilyen esetben sem adja át, továbbítja, illetve teszi nyilvánossá harmadik személynek, külső szervezetnek, kivéve, ha erre jogszabály, hatóság vagy bíróság kifejezetten kötelezi.

Amennyiben rendelkezik Tolkien.hu felhasználói azonosítóval, akkor bejelentkezve az Önről tárolt személyes adatokat belépés után ide kattintva tekintheti meg, illetve módosíthatja. Az Ön személyes adatainak teljes törlésére vonatkozó kérést az adatkezeles (kukac) tolkien.hu címre lehet elküldeni, amely esetben adatainak tárolását teljes körűen megszüntetjük.

A Magyar Tolkien Társaság részletes Adatvédelmi Nyilatkozata ide kattintva érhető el.

 

SSL Security
Comodo SSL Certificate

Vissza a lap tetejére